|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Stručnjaci zabrinuti zbog informacije o štetn...
26.3.2009 14:15:38   
Anoniman
Institut za javno zdravlje Srbije "Batut", udruženje "Roditelj" i beogradska kancelarija UNICEF-a izrazili su danas zabrinutost zbog načina na koji je u drugom Dnevniku RTS objavljena vest o štetnosti dojenja, na osnovu istraživanja danskih naučnika, što gledaoce "može ostaviti u nedoumici ili čak dovesti do nepotrebnog širenja panike".
Te organizacije su reagovale na vest da je tim danskih naučnika utvrdio da se otrovi iz majčinog tela putem mleka prenose na bebu i da je velika opasnost od visoke koncentracije toksina u krvi novorođenčeta ukoliko se nakon četiri meseca nastavi dojenje.
"Dojenje ima izuzetan značaj za zdrav i sveobuhvatan razvoj deteta i za ostvarenje bliskih emocionalnih veza između majke i deteta, a hiljade različitih istraživanja potvrdila su korist od dojenja do šestog meseca života bebe", naveli su institut "Batut", udruženje "Roditelj" i kancelarija UNICEF-a u zajedničkom saopštenju.
Svetska zdravstvena organizacija, UNICEF i Svetska alijansa za promociju dojenja ubrajaju se u najvažnije svetske autoritete u toj oblasti i zato je važno da mediji, uključujući i javni servis pre nego što objave vest provere verodostojnost informacija u pouzdanim izvorima i da se konsultuju sa organizacijama koje predstavljaju autoritete u specifičnoj oblasti, kaže se u saopštenju.
"Batut", udruženje "Roditelj" i Kancelarija UNICEF-a napominju da se
istraživanja o dojenju sprovode u svetu već decenijama, ali da se samo rezultati onih koja se pokažu kao validna objavljuju u stručnim časopisima i nađu se u svetskim bazama podataka.
"Dojenje je jedno od najintimnijih i najosetljivijih pitanja s kojima se majke susreću i potrebno je da im šira društvena zajednica pruži punu podršku i zato nema nikakve koristi od širenja informacija o istraživanjima koja još nisu dobila naučnu potvrdu, a za koja se ne zna ni metodologija ni sa kakvom su motivacijom bila napravljena", navodi se u saopštenju.
Kao organizacije koje se, između ostalog, bave promocijom dojenja i brinu za dobrobit dece, Udruženje "Roditelj", "Batut" i Kancelarija UNICEF-a ukazuju da "način na koji je informacija bila predstavljena u Dnevniku RTS-a jasno pokazuje da nije bilo prethodne provere i primene pravila verifikacije što gledaoce može ostaviti u nedoumici ili čak dovesti do nepotrebnog širenja panike".
Te organizacije, takođe, ukazuju da u Srbiji, nažalost, svega 15 odsto majki isključivo doji svoju bebu u prvih šest meseci, po čemu se naša zemlja nalazi znatno ispod evropskog proseka po procentu isključivog dojenja.
Potpisnici pisma apeluju na RTS da, kao odgovoran medij, pruži pouzdane informacije o dojenju i da obezbedi prostor za kvalitetnu javnu raspravu u kojoj će i potpisnici pisma uzeti učešće.
Izvor: blic.rs

Nisam ni čula tu objavu na Drugom Dnevniku RTS? Jel neko to čuo? Negde čitao o tome? user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Stručnjaci zabrinuti zbog informacije o š...
26.3.2009 14:21:57   
Anoniman
majko moja draga ... treba zabraniti ta istarzivanja 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Stručnjaci zabrinuti zbog informacije o š...
27.3.2009 2:37:17   
stella
mi jos uvijek dojimo,a oni neka istrazuju sta im voljauser posted image

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Stručnjaci zabrinuti zbog informacije o š...
27.3.2009 2:41:10   
Anoniman
Svašta, nemam reči! Mislim da je ovo istraživanje glupo skroz.

(odgovor članu stella)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Stručnjaci zabrinuti zbog informacije o š...
27.3.2009 9:55:37   
Modessty
E svašta!! Ali to i liči na naše novinarstvo i javni servis!
Verovatno su istraživanje potpuno pogrešno prezentovali!

A nije mi jasna ni poslednja konstatacija - to da samo 15% žena u Srbij doji dete. user posted image Ja neznam nijednu koja ima bebu a da je ne doji. Samo su dve moje poznanice dojile svoju decu samo prvih mesec dana, ali ne zato što su tako htele već zato što mleka nije bilo dovoljno.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Stručnjaci zabrinuti zbog informacije o š...
27.3.2009 9:57:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Modessty

Samo su dve moje poznanice dojile svoju decu samo prvih mesec dana, ali ne zato što su tako htele već zato što mleka nije bilo dovoljno.


One se računaju u žene koje doje.

Ni meni to nije jasno. user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Stručnjaci zabrinuti zbog informacije o š...
27.3.2009 10:00:33   
Modessty
Ovde nije problem u istraživanju. Problem je kako su to ovi sa RTS-a predstavili.
Nije ništa novo da se preko mleka na bebu mogu preneti toksini. Pa valjda zato i apeluju na žene koje doje da ne puše, ne piju alkohol i naravno da se ne drogiraju. Neznam šta je tu odjednom nejasno i čudno.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Stručnjaci zabrinuti zbog informacije o š...
27.3.2009 10:23:31   
Anoniman
Mene zbuni onaj deo "ne duže od 4 meseca"... Čak da nađem... mmmm...

Evo ga...  ukoliko se nakon četiri meseca nastavi dojenje

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Stručnjaci zabrinuti zbog informacije o š...
27.3.2009 10:27:11   
Modessty
verovatno se ti toksini talože... nemam pojma
a nisu ni rekli koji toksini i u kojoj količini?user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Stručnjaci zabrinuti zbog informacije o š...
27.3.2009 10:32:04   
Ana RR
Jedna poznanica je 2 godine dojila dete ( sto je meni pomalo neshvatljivouser posted image ) ali maleckoj bas nista ne fali! Svasta nam prodaju na toj televiziji, nesto sto je do juce bilo dobro danas ne valja...

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Stručnjaci zabrinuti zbog informacije o š...
27.3.2009 10:34:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ana80

( sto je meni pomalo neshvatljivouser posted image )


user posted image  Moja drugarica je dojila 2,5god, i dojila bi i dalje da nije ostala trudna.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Stručnjaci zabrinuti zbog informacije o š...
27.3.2009 10:36:29   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Ana80

( sto je meni pomalo neshvatljivouser posted image )


user posted image  Moja drugarica je dojila 2,5god, i dojila bi i dalje da nije ostala trudna.


pa kolike su im bre grudi?! do kolena?!!!!

kakvog li je kvaliteta to mleko?! zar to nije malo previše?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Stručnjaci zabrinuti zbog informacije o š...
27.3.2009 10:38:19   
Anoniman
Drugaricine grudi su kao devojačke - da ne poveruješ. Ona je svesna da to mleko nije više ONOG kvaliteta, njen mali jede SVE najnormalnije, a sisao je iz navike, jer se tako mazio pred spavanje.

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Stručnjaci zabrinuti zbog informacije o š...
27.3.2009 10:39:27   
Ana RR
Ne znam Mod, valjda zato postoji plasticna hirurgija user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Stručnjaci zabrinuti zbog informacije o š...
27.3.2009 11:03:28   
Anoniman
Pre tri godine kad sam se porodila sam delila sobu sa dve zenice od kojih je bila jedna cigancica. Ona je svoju cerku dojila preko tri godine, i tek kad je bila u sedmom mesecu blizanacke trudnoce je uspela da odbije malu od sise i to tako sto je mazala lak za nokte na bradaviceuser posted image .
E sad, posto su blizanci bili prevremano rodjeni i male kilaze poslati su Beograd odmah po rodnjenju. Pedijatar joj je saopstio da ce oni ostati tamo dok ne dostignu odredjenu kilazu, sto ce potrajati mesec-dva, i da ona pokusa da odrzi laktaciju do tada kako bi ih mogla dojiti. Onda se ona zabrinula kako ce to uspeti pa me je pitala za savet: da li da pocne ponovo da doji stariju cerkicu dok joj bebe ne vrate iz Beograda?
Ja nisam znala sta da joj kazemuser posted image

< Poruku je uredio Zille -- 27.3.2009 11:04:26 >

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Stručnjaci zabrinuti zbog informacije o š...
27.3.2009 11:05:20   
Modessty
o Bože!!!! svašta bre ima na ovom svetu!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Stručnjaci zabrinuti zbog informacije o š...
27.3.2009 11:06:14   
Ana RR
A joj! Nadam se da nije nastavila da je doji, jer ako jeste velike su sanse da to i dan danas radi user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Stručnjaci zabrinuti zbog informacije o š...
27.3.2009 11:08:51   
Ana RR
Moja mama nije dojila ni mene ni sestru. Ja sam se rodila sa 7 meseci i bila sam mesec dana u bolnici, mama dobila injekciju da se mleko povuce. Posle 8 godina kad se sestra rodila, imala je dosta zdravstvenih problema i bila 3 meseca u bolnici i opet mami dali tu injekciju. Mozda zato sestra i ja i ne volimo mleko user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Stručnjaci zabrinuti zbog informacije o š...
27.3.2009 11:14:15   
Jacaca
Slusala sam emisiju o stetnosti dojenja posle 4meseca, ja nisam imala mleka pa sam zato dete dojila samo jedan mesec, ona sada ima 20 punih nikada, hvala dragom Bogu nije bila bolesna ni slinava, primila je prvi put injekciju kod zubara ove godine.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Stručnjaci zabrinuti zbog informacije o š...
27.3.2009 11:18:30   
Jacaca
Gledala sam ja do tog zakljucka su dosli prvi Holandjani ispitivanjem krvi majki i beba, nisam se posebno udubila u temu ali toliko sam cula.

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Stručnjaci zabrinuti zbog informacije o š...
27.3.2009 11:24:42   
Lu
IZVORNA PORUKA: Zille

E sad, posto su blizanci bili prevremano rodjeni i male kilaze poslati su Beograd odmah po rodnjenju. Pedijatar joj je saopstio da ce oni ostati tamo dok ne dostignu odredjenu kilazu, sto ce potrajati mesec-dva, i da ona pokusa da odrzi laktaciju do tada kako bi ih mogla dojiti. Onda se ona zabrinula kako ce to uspeti pa me je pitala za savet: da li da pocne ponovo da doji stariju cerkicu dok joj bebe ne vrate iz Beograda?
Ja nisam znala sta da joj kazemuser posted image

Pa može se dojiti i u trudnoći i uporedo dvoje djece rođene jedno iza drugog(ima naziv to dojenje a čini mi se da imamo i temu o tome),e sad kod nje su blizanci što je samo po sebi teže dojenje ali kako onda ovu curicu prestatiuser posted image
Malo komplicirano.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Stručnjaci zabrinuti zbog informacije o š...
27.3.2009 11:26:23   
Anoniman
Dojenje u trudnoći KLIK

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Stručnjaci zabrinuti zbog informacije o š...
27.3.2009 11:26:58   
Lu
Tandemsko dojenje,sjeti se jauser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Stručnjaci zabrinuti zbog informacije o š...
27.3.2009 19:06:22   
sneza24
Svasta.Ipak mislim da je dojenje zdravo i kad se budem porodila ako imam mleka ja cu dojiti svoje dete sto duze.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Stručnjaci zabrinuti zbog informacije o š...
29.3.2009 18:59:46   
Verus
IZVORNA PORUKA: Modessty


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Ana80

( sto je meni pomalo neshvatljivouser posted image )


user posted image  Moja drugarica je dojila 2,5god, i dojila bi i dalje da nije ostala trudna.


pa kolike su im bre grudi?! do kolena?!!!!

kakvog li je kvaliteta to mleko?! zar to nije malo previše?



user posted image moja poznanica iz NS jos uvek doji sina Luku koji sada ima: CETIRI GODINE!!! 
Inace je ginekoloska sestra po zanimanju koja je takodje zavrsila visu ekonomsku, znaci nije neka primitivka koja ne zna nista.....cule se prekoskajpa i kaze mi znas sta ima novo: LUka jso uvek sisa a ja: ZINULA!!~!

Poslednji put sam ga videla kad jeimao dve godine i bilo mi je cudno da toliko dete sisa....godinu dana godinu i po maximum, cim pocnu da hodaju i govore: e to je onda vec jaaako cudno.  Po meni, pomalo patoloski. MM je zeza da ce sin da joj predje sa njene sise-na sisu svoje devojke!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Pomozite da odaberem!!
Admin

Koje ime od ova dva vam se vise svidja?

Nina (56%)

Una (44%)


Ukupan broj glasova: 240

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here