|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nova mala matura
30.9.2013 13:11:23   
Peace*
KLIKNI

Jel imamo osmaka na forumu?

Čak i da nemamo, imate li mišljenje o ovome?

Moja šefica je van sebe, ima osmaka...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nova mala matura
9.10.2013 8:15:51   
Misha i Ljisha
Nemam osmaka ali sam profesor i mislim da ce djaci katastrofalno uraditi te testove jer nemaju pravo znanje odnosno uce danas za sutra a prekosutra brisu iz memorije. nazalost takva situacija. Jako malo njih da ne kazem mozda i u promilima ce taj test ok odraditi. Po meni je u redu sto ce se deca tako testirati jer je stvarno vreme da se vidi sta znaju i kakva nam je prosveta, planovi i programi.


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Nova mala matura
13.10.2013 15:16:41   
Olga75
iskreno , meni je ta "mala matura "glupost
mislim naucili su da citaju i pisu , racunaju i tako neke osnovne stvari i sad woohoo user posted image
onaj prijemni ispit je bio nesto drugo
znaci zavrsio si osnovnu skolu , hoces da upises srednju , uspeh ti je taj , prijemni je taj i dovidjenja
a ovo , ni za glavu ni za rep
mislim mala matura !!!!
daj molim te , izgovor da se kupe stikle i kratka haljina ili kravata ???
koji je logican i razborit razlog da postoji mala matura ? da se zaj deca i profesori ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Nova mala matura
16.10.2013 14:04:07   
Peace*
Nisam razumela ovaj deo za štikle i haljinu? Mislim, ne trebaju ti da bi polagao test opšte kulture a o tome se piše ovde, a ne o proslavi male mature.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Nova mala matura
16.10.2013 18:24:55   
Olga75
taj deo o stiklama i haljini se odnosi na deo o proslavi male mature
gledala sam sta sve te devojcice kupuju pa sam eto spomenula

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Nova mala matura
3.11.2013 23:27:02   
vikiveki
Ja mislim da treba da postoji testiranje na kraju 8 razreda i da se vidi nivo znanja ali i zbog upisa u srednje škole.Mislim i da je važno da budući srednjoškolci polažu i onaj test ličnosti i interesovanja,zaboravila sam kako swe zove...ja sam to polagala u zavodu za zapošljavanje pre upisa i polaganja prijemnog,jer ipak nisu svi ljudi isti i nekima nešto leži a nekima ne.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Nova mala matura
8.3.2018 6:20:00   
Dora89

IZVORNA PORUKA: vikiveki

Mislim i da je važno da budući srednjoškolci polažu i onaj test ličnosti i interesovanja,zaboravila sam kako swe zove...ja sam to polagala u zavodu za zapošljavanje pre upisa i polaganja prijemnog,jer ipak nisu svi ljudi isti i nekima nešto leži a nekima ne.


Ovo mi se sviđa, jel' ima to negde da se radi? Ja sam išla kod psihologa, u nadi da će mi uraditi test profedionalne orijentacije, sve je to bilo traljavo.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Nova mala matura
6.7.2021 9:42:42   
Peace*
Otvorila sam ovu temu u Lukinom prvom razredu (ako dobro računam user posted image ), i evo, ove godine je maturant.

Mnooogo stresa, predugo traje cela ta priča...

Roditelji u mom okruženju su, kao i ja, platili privatne pripreme za završne ispite.
Srpski je počeo još u decembru, matematika u februaru, kombinovani u aprilu.

Završni ispiti su bili 23., 24., 25.jun.

Preliminarni rezultati 27.07. - pao sajt. user posted image

Žalbe... izašli konačni rezltati 02.07.

Predate liste želja, konačna provera dal su želje dobro unete su 07.07., i čekamo nedelju 11.07. da izađe konačna raspodela po školama na osnovu bodova i želja.

Uspeh iz škole nosi max 60 bodova.
Tri testa zajedno nose 40 bodova, a preračunavaju se na sledeći način:
srpski: 20 zadataka --> 20*0,65=13
mata: 20 zadataka --> 20*0,65=13
kombinovani: 20 zadataka --> 20*0,7=14.

Vidim da smo gore piskarale i o proslavi male mature. I to smo obavili. Devojčice uglavnom sa profi šminkom i frizurom, štikle. Nemam mišljenje o tome, ustvari, ne želim da komentarišem. "Naša" pratilja je bila veoma simpa u crnoj kratkoj haljini i patikama. Bila je jedna od retkih koja je prosto mogla da hoda. user posted image

Znam da je dosta vas još prilično daleko od ovoga, ali zatrebaće vam. user posted image



_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Nova mala matura
6.7.2021 9:53:57   
Peace*
I evo ako nekome bude trebalo, ovde se nalaze probni i završni testovi iz prethodnih godina. KLIK

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Nova mala matura
6.7.2021 9:55:32   
Tiziana
Didi, hvala puno na ovome.

Moj sin je od septembra 6.razred,ali proletece to, znam. Vec sad leti. Kazu da su ove godine zadaci na maturi bili izuzetno laki, jel to istina? 
Kako to ide oko upisa, ne mozes bas da biras skolu, da napises samo npr 2 zelje i to je to, nego mora cela lista da se popuni pa gde upadnes po bodovima? 

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Nova mala matura
6.7.2021 10:14:43   
Peace*
Mogu ja umesto Didi? user posted image

Iskreno, nisam pogledala ovogodišnje testove. Ozbiljno mi je bilo preko glave, i samo sam želela da se završi.

Luka se zaista odlično spremio za srpski. Na srpskom i kombinovanom se dosta prepisivalo - tako mi on kaže. Srpski je radio potpuno sam, znao je i verovao sebi - što mi je drago, jer je dosta dece zbog nedostatka samopouzdanja ispravljalo svoje tačne u prepisane netačne odgovore.
Imao je 19 tačnih zadataka - odnosno 12.35 bodova.
Sa matematike se vratio zbunjen, nije znao da mi kaže šta je uradio, nije prepoznavao rešenja kada su se pojavila u novinama, došli smo u jednom momentu do toga da je 100% siguran da mu je 1,5 zadatak netačan, a da za još 7 nije siguran. Mislila sam da ću odlepiti od nervoze tih dana. Mnogo je da se gubi 8,5 zadataka. Do kraja je ispalo da sem onih 1,5 netačnih, su mu još samo 2 bila netačna, i to ne postupak - postupak je bio potpuno tačan, nego računica. U jednom zadatku je izračunao 100-15=75, a u drugom 25*100=250. user posted image Tako da je taj test završio sa 16,5 tačnih zadataka, odnosno sa 10,73 bodova.
Kombinovani... do kraja dobro uradio. 19 zadataka, odnosno 13.3 bodova.
Ukupno 95.58 bodova (sa uspehom).

Lista želja: U principu, postoji statistika po školama o bodovima iz prethodnih godina. Piše koji je bio minimum za upis prethodnih godina. Možeš da pišeš 20 želja, mi nismo to radili. Napisao je 6 gimnazija iz NS, i to je to. Na osnovu statistike, za 5 od tih škola ima više nego dovoljan broj bodova, međutim, matura je ove godine urađena mnogo bolje, te se očekuje da će minimum po školama će ići gore za koji bod. Na sajtu sa podacima o učeniku piše da je od Luke u Srbiji 6,5% učenika bolje po bodovima. Kontam, majku mu, valjda će upasti u svoju prvu želju sa takvim rezultatom, ili bar drugu.
Ta treća škola za koju na osnovu statistike nema bodove, rekla sam mu da je piše, jer, donja granica po godini ustvari zavisi od potražnje za upisom.

KLIK

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Nova mala matura
6.7.2021 11:45:51   
Tiziana
Izvini Peace molim te!

Jel mislis da bez pripremnih casova nema sanse da se spreme za maturu? Znam da svi idu.. 

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Nova mala matura
6.7.2021 13:03:23   
Peace*
Ma opušteno bre, šalila sam se. user posted image

Mojih prijatelja sin nije išao na časove. Pokidao je sva tri testa. Ali on je prosto dete koje je redovno učilo tokom viših razreda. Moj je kampanjac. Moraš sama da proceniš svoje dete.

Kupe se zbirke za pripremu i u principu, možeš i ti raditi sa detetom, može samo... zavisi koji je tip.

Postoje i pripreme u školi. Znam da je iz srpskog nastavnica postavljala pripremne stvari na Google učionicu tokom celog drugog polugodišta, ali ostalo mi se činilo kratko, nedovoljno i neozbiljno.

Znaš kako?
Ja sam znala da srpski ne znam da mu pomognem, a smatrala sam da nije dovoljno proći zbirku i prepisati iz rešenja. I srpski su bile jedine pripreme kojima sam ustvari zaista zadovoljna. NAUČIO JE KOMPLETNO GRADIVO.
Matematiku sam ga upisala gde idu i drugi drugari, išla sam linijom manjeg otpora. Manje se opire ako svi nešto rade. Logika mi je bila: matematiku je bitno vežbati, dakle preći celu zbirku, bitno je da radi 2x nedeljno na nekom času i da mu tamo zadaju domaći koji će zaista i uraditi. I tako je bilo.
Kombinovani je išao u istu školicu kao i za matu, i to je bzvz, ali iskreno - odakle krenuti sa pripremama za taj ispit ako imaš rupe? 5 predmeta od 5-8 razreda. Po zbirci? da, možda. Ali pitanja ne moraju biti iz zbirke. U svakom slučaju i tu sam išla linijom manjeg otpora, odradio je u toj školici.

Pripreme iz mate i kombinovanog su se završile nekih mesec dana pre ispita. Tu je bio finiš školske godine, navlačile su se ocene... i onda kada su se raspustili, počela sam da štampam sva tri testa od prethodnih godina i radio ih je na smenu, a ja kao luda pregledala. Usput mi je nastavnica matematike koja ga privatno prati još od 5og rekla koje testove da kupim, i dogovor je bio da dolazi kod nje 2x nedeljno, a da između časova uradi 3-4 testa, koja ja pregledam i oni popunjavaju rupe. Paralelno sam kupila još jednu zbirku iz kombinovanog, zalepila rešenja, i u 5 dana je uradio zbirku ponovo (svaki dan po jedan predmet). Tako je ulovio rupe - pa doučio odgovore.

Uglavnom, mučno je to sve. Pred kraj je već svima svega dosta. I deci, i roditeljima. I svaki dan bi najradije rekao "Ma dosta, šta je naučio - naučio je", ali onda ipak izvučeš opet neki test i kažeš "Hajde još ovaj", jer možda baš u tom bude to što ne zna a biće na završnom...

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Nova mala matura
6.7.2021 13:17:29   
Ana RR
Mi imamo još ihahaj vremena do male mature ali tačno mi nije dobro kada čitam...

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Nova mala matura
6.7.2021 13:51:03   
Peace*
Čitam šta sam napisala, i ustvari, kad čitaš zvuči gore nego što jeste.
Prosto, to kad počneš... u tome si. Nema da bežiš, pa se prosto pomiriš i guraš. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Nova mala matura
6.7.2021 14:03:45   
Ana RR
Pa da, verujem da je tako ali znajući svoje dete, neće mi biti lako ni malo user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Nova mala matura
6.7.2021 15:10:10   
Tiziana
Ma ja se ne secam da smo se mi toliko spremali za maturu, tj u moje vreme se polagao prijemni, srpski i matis.

Ja imam jednog, ne mogu reci da je kampanjac, ali lenjivac, to mogu. Lako brzo usvaja,sluca na casu,postavlja bezbroj pitanja dok god mu nije potuno jasno i to je sve super, i tako odradi vise od pola posla, ali kad treba da radi nesto kod kuce, to je 'evo sad cu' milion puta..

Za njega ce svakako pripreme biti bolje, jer on kad je tamo,zna zasto je tamo, prati,radi,slusa..ono sto ce da uradi kod kuce ce biti natezanje, jel da uradim 2 zadatka, kad kazem aj jos jedan,on je u fazonu ali rekla si 2. (tako npr vezba sa takmicenje iz matisa). Za sada super prolazi,ali je zavrsio tek peti razred. Igrica je sve teza, ovaj ovakav njegov sistem ce sve teze prolaziti i morace nekad malo i da se zapne.

peace, u svakom slucaju ovo sto si napisala znaci puno svima nama koje to ceka u nekoj skorijoj buducnosti.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here