|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Norveski radijatori?
17.12.2011 21:01:54   
choopa choops
Ima li neko i koje? Kako ste zadovoljni sa grijanjem? Da li su vam racuni za struju astronomski ili prihvatljivi?

Planiramo da promijenimo nacin grijanja. Stan (u kuci) ima oko 70ak kvadrata, sa svih strana su goli zidovi, bravarija je eloksirana, ali na djelu gdje se spaja prozor i roletna stvara se promaja user posted image . Do sada smo se grijali na drva, ali ta pec nam je u kuhinji u kojoj smo najmanje i onda ne moze sve ostalo da se zagrije. U jednoj sobi bi obicno upalili TA pec, ali racuni su nam onda po 150eura mjesecno, a ne mogu da kazem ni da smo se posteno ugrijali. Ove godine smo kupili invertersku klimu koja super grije, a malo trosi, ali opet bi mi trebalo neko pojacanje.

Imate neki savjet?


Unaprijed (i do neba) zahvalna,
Choopa Choops user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Norveski radijatori?
18.12.2011 0:45:17   
bratzz
Mi smo se grejali jednu sezonu inisam preterano zadovolnja, jer smo skupo placali struuju a nismo se ogrejali i sad nas norvezanin camiu podrumu, za sledecu godunu planiramo parno grejanje, nema nista bolje od toga.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Norveski radijatori?
23.12.2011 0:49:00   
Anoniman
Imaš raznih mišljenja i iskustava na temi o grejanju.

(odgovor članu bratzz)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Norveski radijatori?
23.12.2011 1:01:09   
MakiJ
Mm i ja smo kupili jedan norveski skup je ali dobro zagreje sobu. Uzeli bi jos jedan za spavacu sobu, kako da okrenes zima kostauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Norveski radijatori?
23.12.2011 1:19:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bratzz

Mi smo se grejali jednu sezonu inisam preterano zadovolnja, jer smo skupo placali struuju a nismo se ogrejali i sad nas norvezanin camiu podrumu, za sledecu godunu planiramo parno grejanje, nema nista bolje od toga.


A koju jačinu radijatora ste imali u kolikoj sobi?

(odgovor članu bratzz)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Norveski radijatori?
23.12.2011 21:57:09   
choopa choops
dajte mi recite koliko ste otprilike kvadrata grijali, da li zivite u stanu (okruzenom drugim stanovima) ili su okolo goli zidovi, grije li se ispod-iznad i jos detalja. I sto je najbitnije koliki su vam otprilike racuni za struju? Sad cu da vidim tu temu o ostalom grijanju, ali vec vidim da 99% njih ima centralno user posted image , neko se grije na TA pec (sto mene ne moze da zagrije) i td user posted image

Bas mi trebaju info o ovoj vrsti grijanja, jer na 'muskim' forumimaobicno poslije dva posta pocne rasprava da koliko struje potrosis toliko ces grijanja i da dobijes i da je najisplatljivije solarno grijanje, pumpe i bla ,bla...bla, bla, bla user posted image Previse za moj plavusasti mozakuser posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Norveski radijatori?
23.12.2011 22:31:52   
Vika
Moji svekijevci ih imaju u stanu oko 80 m2 koji je u prastaroj zgradi ali kompletno renoviran tako da je dobro izolovan. Konstatno su podešeni u celom stanu na 23 stepena i mesečno plaćaju oko 65 eur što nije uopšte mnogo pošto je samo u sezoni grejanja. Oko njih takođe greju osim sa jedne strane.
U isto vreme moja majka u stanu od 64m2 ima parnio grejanje i cele godine plaća isto

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Norveski radijatori?
23.12.2011 22:35:52   
choopa choops
Vika hvala puno user posted image Ma ja placam isto za nekih 80m2 do 100-150e user posted image user posted image ako mi je u jednoj sobi ukljucena TA pec, a u dn.boravku klima. Ostale dvije, manje prostorije, ne grijem i bude led ledeni user posted image Mislim, racun sigurno ne bi bio bas toliki da ja mogu da je punim samo kad je jeftina struja, ali ona je do nekih 16h vec potpuno mlaka i mora da se dopuni...Pa se bojim da ako mi je toliki racun sa TA, za koju svi kazu da je najisplatljivije grijanje na struju, sta bi mi tek onda bilo sa radijatorima? user posted image  

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Norveski radijatori?
23.12.2011 23:57:00   
Anoniman
Mi se grejemo francuskim radijatorima, (isti princip kao norveški samo su sami radijatori duplo jeftiniji iako su podjednako efikasni i kvalitetni). U celom stanu je oko 23 stepena (22 do 24) u zavisnosti od našeg raspoloženja. Čak i u kupatilu gde nema grejnog tela temperatura bude kao u ostatku stana. Kuma se greje na norveške i ista je situacija i kod nje. Sve u svemu, slavila sam dan kad su TA peć izneli iz našeg stana, ne želim više očima da je vidim. I da pomenem meni jako bitnu stvar NE ISUŠUJU VAZDUH! 

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Norveski radijatori?
24.12.2011 0:06:41   
choopa choops
gae hvala user posted image Gledala sam i ja te francuske, kazu da je razlika samo u termostatu. A kod nas su norveski jeftiniji za cca 50eura po komadu, nego kod vas user posted image onaj od  2kW kosta 170e, 1.5kw kosta oko 150e. Ove manje nisam ni razmatrala jer cu najvjerovatnije da uzmem jedan od 2kw i tri od 1.5kw. ili cak i manje. Vidjecu sa prodavcem jos. Samo da se odlucim za njih 100%. Zapravo, cekam da dobijem decembarski racun da vidim koliko mi je potrosila TA pec, ako bude 150e, uospte necu da se dvoumim vise oko kupovine norveskih...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Norveski radijatori?
24.12.2011 0:38:49   
mati
mi imamo Eldi radijatore, dok sam se informisala o njima , dosta ljudi ih je poredilo sa tim norveskim. Ovo je druga godina kako ih imamo i prezadovoljni smo i zagravanjem i racunom.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Norveski radijatori?
24.12.2011 0:44:52   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: mati

mi imamo Eldi radijatore, dok sam se informisala o njima , dosta ljudi ih je poredilo sa tim norveskim. Ovo je druga godina kako ih imamo i prezadovoljni smo i zagravanjem i racunom.


Bravo mati user posted image Hvala user posted image

Da svi oni kao rade na isti fazon. I norveski, francuski, niski pa cak i kineski. Samo kod nas imaju samo norveski Beha i Glamox i francuski Valiant i Atlantic.

Vidim ja da mi se blizi kupovina uskoro user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Norveski radijatori?
24.12.2011 0:49:28   
mati
Sto je najbolje jeste sto ih ne cujes i sto koliki god da je minus kad se vratimo iz grada zagreju prostoriju za 10 min (i manje), taman dok se mi raskomotimo. Recimo nama je udnevnoj od 30kvm radijator od 3.6 (on je i najjaci iz te ponude) i u potpunosti zadovoljava.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Norveski radijatori?
24.12.2011 0:58:27   
choopa choops
Moja dnevna je oko 14m2, ali je spojena sa hodnikom od 5m2, pa zato ne znam da li da uzmem jedan od recimo 2kw i stavim ga u dnevnu, ili jedan od 1.5 za dnevnu i neki manji za hodnik. To moram da vidim tamo da mi proracunaju kako je bolje. Daaaaaaaa kazu da se zagriju prostorije vrlo brzo user posted image Mi smo cak lozili i drva, pa to dok nalozis, pa dok se zagrije, pa moras da budes stalno kuci ili da mislis hoce li ti se ugasiti vatra. 

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Norveski radijatori?
24.12.2011 1:01:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: choopa choops

gae hvala user posted image Gledala sam i ja te francuske, kazu da je razlika samo u termostatu. A kod nas su norveski jeftiniji za cca 50eura po komadu, nego kod vas user posted image onaj od  2kW kosta 170e, 1.5kw kosta oko 150e. Ove manje nisam ni razmatrala jer cu najvjerovatnije da uzmem jedan od 2kw i tri od 1.5kw. ili cak i manje. Vidjecu sa prodavcem jos. Samo da se odlucim za njih 100%. Zapravo, cekam da dobijem decembarski racun da vidim koliko mi je potrosila TA pec, ako bude 150e, uospte necu da se dvoumim vise oko kupovine norveskih...


Ovde je norveški od 2 kw oko 28 500 što mu dođe oko 100 evra skuplje nego kod vas. Mi imamo Atlantic i ovde je on od 2 kw oko 13 000.

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Norveski radijatori?
24.12.2011 1:02:23   
mati
Nama je spavaca oko 15kvm i tamo nam je od 3.0 radijator. Retko kad su ukljucena oba u isto vreme jer veci deo dana, kad se vratimo sa posla i vrtica provodimo u dnevnoj. Znaci samo deset_ak min pre spavanja ukljucim i to je to. A sto se tice lozenja sporeta, svaka cas_t svima, ali ja vise ne. Ostalo mi je par oziljaka po rukama.
Odo, Mata mi preskocio ogradicu, zaboravila sam da je podignem , i usunjao se kod mm u krevet.


< Poruku je uredio mati -- 24.12.2011 1:06:20 >

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Norveski radijatori?
24.12.2011 1:13:21   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: mati

Odo, Mata mi preskocio ogradicu, zaboravila sam da je podignem , i usunjao se kod mm u krevet.



user posted image

Gae ovo su Beha, oni su oko 230e u Sr ukoliko su im tacne cijene? A ti su vjerovatno Glamox, skuplji, a i ljepse izgledaju. Ma bas me briga i da su kineski samo da rade kako valja user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Norveski radijatori?
24.12.2011 8:46:17   
snješka
Mi imamo peć za centralno i razvedene radijatore u prizemlju, a sprat gdje smo mi nema user posted image . Peć nikad nije pokrenuta. To ćemo sljedeće godine završiti.
Što se tiče tih radijatora, ja ne znam da li bi kod nas mogli ugrijati da bude toplo kao kad je centralno. Imamo sobe po 25 kvadrata, dnevni od 26 kv, hodnik 15 i kupatilo 15. A noćas je bilo -14 Celzijusa. user posted image

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Norveski radijatori?
24.12.2011 8:48:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: snješka

Mi imamo peć za centralno i razvedene radijatore u prizemlju, a sprat gdje smo mi nema user posted image . Peć nikad nije pokrenuta. To ćemo sljedeće godine završiti.
Što se tiče tih radijatora, ja ne znam da li bi kod nas mogli ugrijati da bude toplo kao kad je centralno. Imamo sobe po 25 kvadrata, dnevni od 26 kv, hodnik 15 i kupatilo 15. A noćas je bilo -14 Celzijusa. user posted image


Naša dnevna je 25 kvadrata sa plafonima preko 3 m a grejemo se ovako i na minus 20...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Norveski radijatori?
24.12.2011 9:01:51   
snješka
Super Gae, i kod nas su plafoni tako visoki. Mada ja mislim kad već ima peć i radijatorido pola onda mi je jeftinija varijanta kupiti radijatore na sprat i visoko potkrovlje, i osposobiti peć nego kupovati te radijatore plus plaćati struju. Pa došlo bi me kao Svetog Petra kajgana.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Norveski radijatori?
24.12.2011 10:17:19   
peca
Moje misljenje je (ako se vec grejes na struju) bezveze je i TA pec i ti norveski radjatori su jos gluplji....

Najbolje je EG tj. etazno grejanje, sto mu dodje slicno kao centralno, i grejes bukvalno ceo stan, lepo uzmes jednu pumpu, ili ti neko napravi, radjatore kakve zelis za svaku sobu po jedan,ne moras cak ni u svaku zavisi kako je sta spojeno i samo doziras...., susis ves na njima sto kod ovih ne mozes user posted image zimi termostat drzis stalno na 10-15 stepeni, i kad je hladno samo malo pojacas,a pumpa se automatski gasi kad dostigne temperaturu i obrnuto i ne vuce struju kao kad upalis norvezenina koji kad povuce struju cimne te za novcanik samo tako, a pritom ne moze lepo da zagreje, ja sam ih imala na poslu i tresla sam se od zime sa njima, jesu tanki i slatki, ali su bezveze.

Dobar sistem za etazno grejanje mozes da napravis za par stotina evra, koliko bi pukla i za te norveske...

Kod mene kuci je zimi uvek preko 25 stepeni sto je za mene prevruce, setkam se u gacama kroz kucu, ali imam jako zimogrozivu svekrvu a pomalo i mm pa moram da trpim, a struju placam oko 6000 mesecno... Da se ja pitam to bi bilo manje user posted image
Greje se povrsina oko 50m2

Razmisli o tome .

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Norveski radijatori?
24.12.2011 10:27:47   
Anoniman
Za etažno grejanje ti treba instalacija koja je nama bila preskupa da se pravi. I kod nas je podjednako toplo u celom stanu, držimo termostate na 23 stepena pa je svuda toliko, ako bih pojačala bilo bi i kod mene 25 al to mi je pretoplo. Po kući se šetam razgaćena i bosa. Moj najbolji drug ima etažno sa korlom na struju, stan slične kvadrature kao naš, samo sa niskim plafonima i plaća skoro duplo više struju od nas. Tako da ću za te pare koje mi preteknu svakog meseca rado veš sušiti na sušilici.

(odgovor članu peca)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Norveski radijatori?
24.12.2011 10:36:23   
mati
Mi smo prosle god u najhladnijim mesecima placali struju 3600, neka bude i 4000, bojler i masina non-stop, jos je Mata bio beba i moralo je da bude, inace nam t niko ne diktira jer zivimo sami.   Cak i sitan ves susim na njima. Naravno sve je stvar izbora, ali nama su se ulozene isplatile. Preko leta nam stoje u kutiji od ugaone.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Norveski radijatori?
24.12.2011 10:49:22   
MakiJ
A gde mogu da se nadju ti francuski radijatori?

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Norveski radijatori?
24.12.2011 10:57:59   
Anoniman
FRANCUSKI RADIJATORI ATLANTIC

(odgovor članu MakiJ)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here