|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pauza posle kontracepcijskih pilula
8.6.2008 16:01:55   
guppy RR
Koliku pauzu ste pravile posle uzimanja kontracepcijskih pilula i pre zatrudnjivanja?
Šta savetuje vaš lekar?

Da li je neka od vas zatrudnela uz korišćenje pilule? user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pauza posle kontracepcijskih pilula
9.6.2008 20:32:39   
spps
eto,da prva odgovorimuser posted image user posted image user posted image


ja sam imala pauzu od 3.mjeseca.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pauza posle kontracepcijskih pilula
17.6.2008 14:25:58   
Anoniman
Ja sam u julu popila poslednju turu i u oktobru ostala u drugom stanju.

(odgovor članu spps)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pauza posle kontracepcijskih pilula
17.6.2008 15:40:48   
Anoniman
Znam da je moguće ostati trudna i uz korišćenje kontraceptivnih pilula. A ono što ne znam je: Da li je u tom slučaju sa plodom sve ok? Da li je zdravo (dete)? Jel ga preporučljivo roditi? Kakav uticaj imaju tablete na plod?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pauza posle kontracepcijskih pilula
18.6.2008 9:12:47   
guppy RR
Koliko ja znam (to sam pročitala na netu, rekao je lekar tako...), u slučaju zatrudnjivanja uz uzimanje kontracepcijskih sredstava, sa detetom može biti sve u najlepšem redu, jer su ti hormoni ipak minimalni. Ali, koliko mi je rečeno, PREPORUČUJE se pauza od 3 ciklusa, da se telo ipak očisti tih hormona i da se materica vrati u neko normalno stanje i nema stanjenu stenu od hormonalnog uticaja.

E sad, ima tu još jedan detalj. Neke kontracepcijske tablete su JAKI androgeni t.j. blokatori muških hormona. U tom slučaju pauza je neophodna, jer u suprotnome može doći do oštećenja ploda (recimo, ako zatrudnite sa dečakom, a uzimate sredstvo, koje utiče na muške hormone ...). Toliko ja znam o tome, i sama sam se pridržavala recepta o dužoj pauzi. Ne žuri se BAŠ TOLIKO, da bi bilo vredno rizika.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pauza posle kontracepcijskih pilula
18.6.2008 12:08:05   
maslacak
tacno je,3mj. ali kroz ta tri m. se "dole" polako vraca u normalu, ja licno mislim da nema rizika kod uzimanja kontracepcije od trudnoce ukoliko se uzima redovno i u isto vr.Mislim ima kako piše, al sanse su minimalne, ja ipak nisam bila te srece da zatrudnim a koristila sam 2g.user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pauza posle kontracepcijskih pilula
19.6.2008 10:44:36   
masad
Nisam jos cula da je neko zatrudneo dok je koristio pilule, ali naravno ako ih je pravilno koristio. Ako svakog dana popijes pilulu u priblizno isto vreme sanse su 0,2%, tj. otprilike nema sanse.

Ja pijem Jeaninne vec vise od godinu dana i planiram trudnocu. Savet mog lekara je da ne pravim uopste pauzu posle pilula. One su nisko hormonalne i ne ostaju u organizmu nego se izbacuju odmah putem mokrace. POsle prestanka uzimanja OK desava se tzv. rebound efekat jajika. PO onome sto su meni rekli, sledecih meseci ste plodniji nego uobicajeno. Opet po recima mog ginekologa, to treba iskoristiti. Drugi lekar mi je rekao da moze da se desi da materica nije spremna da prihvati oplodjenu jajnu celiju, pa da se zato preporucuje pauza, ali nije obavezna. Naravucenije, ako dodje do trudnoce odmah po prestanku uzimanja OK znaci da je organizam spreman i nema razloga za sekiraciju.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pauza posle kontracepcijskih pilula
20.6.2008 22:12:11   
guppy RR
maso, hvala za informacije!!!
Verujem da to zavisi od pilula... kao što rekoh, ako pilula utiče na blokiranje muškog hormona, sigurno nije OK.
najbolje se posavetovati sa lekarom.

a 0,2% može da se interpretira i tako, da u 1000 vođenja ljubavi sa svojim partnerom u 2 slučaja možete da zatrudnite uz korišćenje pilule
Ali .. to ti je statistika user posted image user posted image

(odgovor članu masad)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pauza posle kontracepcijskih pilula
24.6.2008 11:17:09   
Adri
Moja drugarica je koristila tablete za kontracepciju...i ostala je trudna...jos dok nije znala da je trudna, a bila je, pila je tablete za kontracepciju i na svu srecu rodila je najsladje blizance na svetu koji su bili skroz u redu. Zato se ne treba oslanjati na te tablete. Mislim da je sve to sudbina...Veliki pozdrav svima.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pauza posle kontracepcijskih pilula
24.6.2008 14:12:27   
Anoniman
Blizance!? Jupi!

Sve je meni jasno da ako se tablete uzimaju ispravno da su šanse male da se zatrudni - ali šansa postoji. Isto kao što postoji mogućnost da se pilula zaboravi, sve u svemu, mene je samo zanimalo dal neko pouzdano zna šta lekari preporučuju kada se ostane trudan u toku uzimanja pilule, nevezano za razlog zašto se to desilo?

(odgovor članu Adri)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pauza posle kontracepcijskih pilula
1.7.2008 18:22:04   
dadakg
Neke zene kazu da su nakon prestanka uzimanja kontraceptivnih pilula, u roku od 2 - 3 meseca ostajale u drugom stanju. Kazu da po prestanku uzimanja Diane35 organizam postaje prava "Reproduktivna bomba".

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pauza posle kontracepcijskih pilula
11.7.2008 22:15:14   
gulivercic

Ja sam pila Logest. Ginekolog mi je rekao da ne treba nikakva pauza da se pravi posle. Sve u svemu, bacili smo se na posao, ali godinu i po dana smo cekali rezultat. Sada je beba na putu. user posted image user posted image

(odgovor članu dadakg)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pauza posle kontracepcijskih pilula
11.7.2008 22:18:36   
Anoniman
I ja sam pila Logest pre trudnoće, ali mi posle porođaja nisu bile dovoljno jake, pa mi je dr rekla da pređem na Yasmin.

(odgovor članu gulivercic)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pauza posle kontracepcijskih pilula
28.1.2009 10:26:51   
Modessty
Meni je doktor prepisao uzimanje pilula Jasmin zbog srewdjivanja ciklusa. Pila sam tri meseca. Prvog meseca sam imala ujutru i uvece blage mucnine. Posle toga je sve bilo ok.
U decembru sam popila poslednju tabletu. Prica se da zena odmah po prestanku koriscenja kontraceptivnih pilula zena moze da ostane u drugom stanju. Meni se to na zalaost nije desilo.

pre uzimanja tebletica trazila sam po internetu malo podataka o tome. Ima onih koji se zale na mucnine, vrtoglavice, depresiju, povecanje tezine. A ima i onih zena koje kazu da su im tablete pomogle u sredjivanju bubuljica, smanjenju tezine itd. I svi drugacije reaguju na razlicite tablete.

Moj muz ih zove "tablete protiv dece"user posted image



_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pauza posle kontracepcijskih pilula
28.1.2009 10:28:12   
Modessty
A da! Doktor je rekao da odmah idemo na pravljenje bebe. Nema pauze!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pauza posle kontracepcijskih pilula
26.2.2010 14:00:22   
dzepna venerica
evo moje iskustvo :)))))   ja sam sada u skoro 7 mesecu trudnoce, a zatrudnela sam odmah nakon prestanka uzimanja JEANINE kontracepcije. Posle poslednje tablete sam dobila menstruaciju, posle cega sam ostala trudna...znaci odmah taj mesec. Sa bebom je sve u najboljem redu, tako da PREPORUCUJEM DA SE POSLE PILULA ODMAH PRAVI BEBA JER JE ZAISTA TACNO DA SMO TAD NAJPLODNIJE :) CMOKIIIIC SVIMA I SAMO NAPREDuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pauza posle kontracepcijskih pilula
3.3.2010 21:12:35   
jabudic
Da ispricam i ja moj slucaj, tj.vise da se konsultujem...Koristila sam Jeanine 6 mjeseci, i onda odlucila da napravim jednomjesecnu pauzu...u toku tog mjeseca sam imala redovne odnose sa mm, naravno bez zastite, mada nismo radili nauser posted image , jer nase malouser posted image ima tek 10 mjeseci. Danas mi je 35. dan ciklusa, nemam nikakve nagovjestaje da cu da dobijem, pa pocinjem polako da umisljam da sam mozdauser posted image ... Ili je to normalno posle prestuser posted image nka koriscenja kontracepcije? user posted image Pozdrav za sve mame i one koje ce to uskoro postati!!!user posted image

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pauza posle kontracepcijskih pilula
3.3.2010 21:47:47   
Anoniman
Meni nije kasnila kada sam prestajala da ih pijem, ni prvi ni drugi put. Uradi testić. user posted image

(odgovor članu jabudic)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pauza posle kontracepcijskih pilula
4.3.2010 11:36:15   
jabudic
Tasha, hvala na odgovoru, sacekacu jos koji dan, pa cu uraditi test ako ne dobijem, i javljam vam sta je bilo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pauza posle kontracepcijskih pilula
4.3.2010 11:42:47   
jabudic
Tasha, hvala ti na odgovoru. Sacekacu jos koji dan, pa cu uraditi test, ako u medjuvremenu ne dobijem. Javljam sta je bilo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pauza posle kontracepcijskih pilula
4.3.2010 12:41:50   
Anoniman
Obavezno nam javi! user posted image

(odgovor članu jabudic)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pauza posle kontracepcijskih pilula
4.3.2010 16:11:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadakg

Neke zene kazu da su nakon prestanka uzimanja kontraceptivnih pilula, u roku od 2 - 3 meseca ostajale u drugom stanju. Kazu da po prestanku uzimanja Diane35 organizam postaje prava "Reproduktivna bomba".


ja sam ih pila 8 meseci zbog akni i hormonskog disbalansa.... i ništa još uvek....nikako da zabebimuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dadakg)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pauza posle kontracepcijskih pilula
5.3.2010 14:23:07   
Anoniman
Ja sam sredinom decembra prestala da pijem gracial a vec u januaru ostala u drugom stanju. Isto vazi za moju drugaricu koja je sa oba deteta ostala trudna u drugom mesecu nakon prestanka pijenja. A sto se tice mogucnosti ostajanja u drugom stanju za vreme koriscenja pilula - znam jedan slucaj, devojka je pila i antibiotike koji su ocigledno oslabili uticaj pilula i ostala je trudna, a sa detetom je bilo sve u najboljem redu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pauza posle kontracepcijskih pilula
5.3.2010 21:43:49   
jabudic
Meni ipak stigla user posted image . A nekako sam već bila počela da se osjećam kao trudnica, i po malo mi krivo, iako user posted image sada nije bila u planuuser posted image . Već sam govorila bebi "Rodiće ti mama brata"user posted image ali dobro, svakako treba da počnem da radim krajem mjeseca, imam dobru ponudu, a bebac će da stigne kad se najmanje budem nadala, kao i moje malouser posted image . Pozdrav svim mamamauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pauza posle kontracepcijskih pilula
18.8.2012 12:36:37   
milenatea
Ja sam poslednju pilulu popila 13.07. i dobila 17.07. Jos uvek nema menstruacije niti bilo kakvih nagovestaja. Danas je 33 dan ciklusa. Uradicu test ujutru user posted image
Mozda su pilule zaista cudo

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here