|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Špajz
31.7.2010 22:33:47   
Anoniman
Šta sve držite u špajzu? Koliko često pravite reda u njemu?

Meni špajz služi za sve što u datom momentu nemam gde da stavim. user posted image
Prosto nemam srca da bacim Lukine patofne koje je prerastao jer su mi lepe, iako su se skroz ofucale, pa ih stavim u kesicu i špajz.
Kutiju od plafonjere isto ne bacim, nego je sklonim, mm je pitao, zašto je čuvam, hoćemo jednog dana skinuti plafonjeru sa plafona, vratiti je u kutiju i tako baciti u đubre? user posted image

Uglavnom, danas smo pravili reda u špajzu, trajalo je dva sata. user posted image

Unutra...
Kofer escajga koji čuvamo za... pa ne znam kada sinove budemo ženili, možda nam zatrebaju... user posted image
Prazne kutije od: lap topa, portable DVDa, mojih patika, Lukinih patika...
Tri ogromne kese u kojima su ostale kese...
Gomila staklenih flaša od Coca Cole, koja više nigde ne može da se kupi u staklenoj ambalaži...
Tašne za plažu koje se ne koriste, frižider tašne...
Ukrasni papir...
Prazne tegle i boce...
Svećnjaci koji mi se ne sviđaju...
Delovi dušeka za krevet (U Lukinom krevet je dušek koji se posle produžava kako se razvlači krevet)...
Testenine, pirinač, čajevi...
Hemija...
Lukina garderoba koju je izrastao potrpana u kese (nikako da kupim vakuum kese)...
Igračke za bebu, ona vrteška za iznad kreveta...
Alat...
Sijalice...

Ma jao... ne znam ni sama šta sve još...

Uglavnom, kada je mm izneo đubre, napunio je kontejner... A ja sam čistila špajz, izbacivala stvari pre oko max godinu dana...

  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Špajz
31.7.2010 22:45:17   
Lu
- u jednoj kutiji - hrana, nekvarljive namirnice(riža, šćer, grah...)
- u drugoj kutiji - (namirnice za kolače, pudinzi i ostalo)
- u trećoj kutiji - slatkiši
- u četvrtoj kutiji - sijalice, sitni alat.
- piće, sokovi
- zamrzivač
- kanta i krpe za džoger
- mikseri ostala pomagala koja ne koristim baš svaki dan
- veliko suđe, vatrostalne, glinene zdjele...suđe koje ne koristim često

Da napomenem da ja imam i podrum u kojem držim neko suđe koje sam dobila na poklon i ostala čuda, zatim sezonsku obuću,saksije,tegle za zimnicu i zimnicu,gajbe za pivo i kiselu,alat, Rokove igračke,bazeni i igračke za more, nakit za Božić, Uskrs, rođendan- sve naravno raspoređeno u zasebne kutije na kojima je napisano šta je štauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Špajz
31.7.2010 22:47:25   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Lu RR

- u jednoj kutiji - hrana, nekvarljive namirnice(riža, šćer, grah...)
- u drugoj kutiji - (namirnice za kolače, pudinzi i ostalo)
- u trećoj kutiji - slatkiši
- u četvrtoj kutiji - sijalice, sitni alat.
- piće, sokovi
- zamrzivač
- kanta i krpe za džoger
- mikseri ostala pomagala koja ne koristim baš svaki dan
- veliko suđe, vatrostalne, glinene zdjele...suđe koje ne koristim često

Da napomenem da ja imam i podrum u kojem držim neko suđe koje sam dobila na poklon i ostala čuda, zatim sezonsku obuću,saksije,tegle za zimnicu i zimnicu,gajbe za pivo i kiselu,alat, Rokove igračke,bazeni i igračke za more, nakit za Božić, Uskrs, rođendan- sve naravno raspoređeno u zasebne kutije na kojima je napisano šta je štauser posted image


lepo si to izvela kada lopov dođe, da zna šta da pokradeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Špajz
31.7.2010 23:01:01   
Anoniman
Imam ja i garažu i podrum... Ne smem ni da pomislim šta ima unutra. user posted image Tamo ne ređam ja nego moja baka, stvari tipa "Ovaj tepih je ručni rad, bio je baš skup (pre 20 godina), sada nikome ne treba, ali čuvaćemo ga u podrumu dok ga miševi ne pojedu!" user posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Špajz
9.10.2010 9:43:44   
NadaR
  U jednom dijelu  -hrana .. krompir,luk,grah ,mrkva ,jabuke,kruske ,
iznad nekvarljive namirnice : secer,brasno, so, riza , namirnice za kolace ..  poneka cokolada da se nadje u hitnim slucajevima user posted image
gajbe od piva , sokovi , mineralna ..
Na policama : pekmezi ,dzemovi,ajvari ..
nekoliko kompleta sudja koje koristim samo kad imam goste ,
na vrhu : veliko sudje ..

Na drugom zidu je manji stari plakar-  u njemu je sezonska obuca i hemija , krpe i sitnice poput sijalica , kutijica ...
 


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Špajz
8.3.2015 17:22:38   
mali_mis
Drzimo: usisivac, kolica za pijacu (to su bile krupnije stvari), ima par nekih serpi, prazne tegle (one su skroz gore), ukrasi za jelku, slatkisi, brasno i tako te stvari.
Menjanje rasporeda: kako nam naleti, obicno stvari koje A. ne sme da dira, se dizu gore, a dole se stave neke druge koje se mogu dirati (serpe).
Ma kako sam uspela da zaboravim, skroz gore su alkoholna pica user posted image

< Poruku je uredio mali_mis -- 8.3.2015 17:23:42 >

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Špajz
8.3.2015 18:06:55   
veselicaa
Trenutno nemam spajz i sizim zbog toga,ali planiramo sada leti da napravimo i jedva cekam.

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Špajz
8.3.2015 18:15:59   
Mala Elena
Nemamo ga u stanu u Bg-u ali ga njegovi imaju u Pb-u...i tamo je kao u frizideru jer je stalno otvoren prozor...user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Špajz
9.3.2015 8:11:14   
Plavusa34
Kod nas se stavja sve usisivac... samo nema onog sto bi trebalo da se stavja u spajz

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Špajz
12.11.2015 10:46:21   
branki*
Imamo spajz ,ali ne bas sredjen,jer imam samo jednu policu,a trebalo bi jos jednu uz drugi zid.drzim pasulj,krompir,pirinac,makarone,sve te stvari za kuhinju.zatim,slatkise i grickalice,pice,tegle pune i prazne,stare kese,i usisivac.i da,kutiju sa alatom.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Plavusa34)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Špajz
12.11.2015 11:03:04   
isidora88
nemam spajz, a tako mi trebauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Špajz
12.11.2015 17:09:01   
MAMAMAJ
Mi trenutno imamo tri špajza user posted image
Ovaj regularni plus dve spavaće sobe, koje za sada nismo opremili jer smo se prošli mesec uselili u kuću, a opremili samo kuh, dnevnu i jednu dečiju, pa ćemo dalje na proleće, kad se rodi bebac.
Do tada, nikad veći špajz u životu...
Iz delova... user posted image
Zbog svega toga, suludo je da pišem šta sve držimo u špajzu. user posted image

< Poruku je uredio MAMAMAJ -- 12.11.2015 17:10:48 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Špajz
12.11.2015 18:45:17   
Maraj
Ha ha mamamaj blesava si user posted image
ja imam spakz. Napravili smo dva ormara na dva zida. U jednom su nam kucne potrepstine a u drugom obuca

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Špajz
12.11.2015 21:39:14   
MAMAMAJ
Hahah, Maraj moja... user posted image
Ma, sva sreća da svaka vrata imaju ključ, ja to zaključam i ne dam da se ulazi, jer s ovim stomakom ništa, ama baš ništa ne mogu da presložim, namestim, baš me briga, bar ima mesta.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Špajz
8.3.2016 15:09:24   
aleksandrici
Špajz?Tako no mesto ili ga ja takvim činim.Hahaha,imam đak brasna na ulazu,onda đak krompira,pa prazne tegle,zimnica cela,mikseri,oni koji rade i naravno oni što ne radi.Nikad se ne zna ,možrda ono koji ne rade nekad zatrebaju.A,da puno kesa,malih,velikih,ukrasnih...Pa onda jelka plastična,ukrasi,poneka lutkica za koju me žao da bacim.A da,sad sam se setila,tu su i neke šerpe velike,ogromne koje koristim samo 2 eventualno 3 puta godišnje.Luk,šargarepa,cvekla da li i to da ubrajam?Špajz je za mene riznoca potrebnih i nepotrebnih stvari.Kartoni za jaja,žao mi da bacim ,kao da će mi trebati ko zna koliko jaja i kao da prodavci ne prodaju sa istim kutijama....Ako se setim da imam još nešto dopunjavam spisak.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Špajz
8.3.2016 15:12:24   
aleksandrici
Blago tebi.Meni ja špakz uzak i jedva stane sve ono što sam nabrojala. A ima još mnogo toga,počev od francuskog ključa,šrafcigera,po neki ekserić,sundjer-

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Špajz
10.3.2016 12:08:20   
Sladja 29
Da nema spajz ja stvarno ne bih znala sta da radim...u njemu ima obavezne zimnice ,serpe koje ne koristim stalno namirnice i jos dosta toga ...ja besznjega ne bih nikako funkcionisala...i uopste mi nije jasno kada pojedini kazu a sta ce mi spajzuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Špajz
14.3.2016 18:34:24   
aleksandrici
Ja imam špajz i stalno ga nešto sređujem a nikako da ga sredim.Toliko ima svega da se pitam odakle sve to,ali sve mi nekako treba.tegle i prazne i pune,kese makarona,špageta,krompira,pasulja,ukrasa za jelku,sijalica itd itd....da ne nabrajam, mogla bih da pišem do sutra,

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Špajz
23.4.2016 19:36:02   
aleksandrici
Špajz ?Koje ludilo,toliko nagomilanih stvari ali potrebnih.Lažem ima i onih koji mi možda i ne trebaju ali sve mislim "neka,možda zatrebaju" a kad mi zatrebaju ja u haosu ne mogu da ih nađem.Prazne tegle,kutije od cipela,sandala,čizme,četke,đakovi,jejla i ko zna šta još.Nešto sam i ja zaboravila šta ima !Da nemam špajz,ne znam, kako bih se snašla i gde bi sve držala te stvari.Volim što ga imam jer u suprotnom se ne bi snašla-Topio preporučujem.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Špajz
31.10.2016 20:49:00   
Animsaj9
Mi imamo dosta veliki spajz. sa desne strane su police , tu je sva zimnica u teglama i flasama .U samom cosku mi stoji daska za peglanje i pegla i neki blender sto ne koristim. Pravo ispod prozora je polica sa slatkisima . Ispod nje su kante sa masti .Levo su police sa serpama , cinijama , tepsijama . Na podu drzim pice i balone sa rakijom

(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Špajz
31.10.2016 21:02:03   
Anck Su Nmaun
Neemamo a bas bi nam trebao user posted image

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Špajz
31.10.2016 21:03:42   
Animsaj9
Da to je bas nezgodno u stanovima

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Špajz
31.10.2016 21:16:17   
Khaleesi
Mi nemamo nikakvu ostavu spajz... mada smo u kuhinji ispod sudopere napravili police pa tu stoje tegle i zimnicauser posted image

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Špajz
31.10.2016 21:19:47   
branki*
Ja bi trebalo da sredim svoj spajz,malo je u haosu i da pocistim mrvice i opet sortiram gde sta ide,ali nikako da nadjem vremena.a,tako mi fali jos polica!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Špajz
15.11.2019 9:08:13   
mama ivane
Kada vec naidjoh na ovu temu moram pod hitno da raspremim spajiz jer je u poprilicnom haosu , ima svega i svacega u njemu

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here