|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
11.12.2008 8:18:42   
Anoniman
Radim od 8-16h, muž radi dvokratno (tako da se sretnemo tek oko 21h), petkom popodne posle posla smo na faxu, isto i subotom, i onda mi je bezveze da nedeljom spremamo. Imamo jednu tetu koja sredom prepodne pospremi stan za 600din, što mislim da nije puno. I nakon njenog spremanja ostane još posla za mene-zavese, prozori, da još jednom nedeljno obrišem podove, i po malo prašinu, kako bismo recimo videli šta ide na TV...

Kakvi su vaši stavovi o kućnim pomoćnicama?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
11.12.2008 10:47:15   
Lu
Jel 600din oko 8eura,ako jeste to nije ništa a ti imaš vrijeme za vas koje je neprocjenjivo.
I ja sam znala tako uzeti nekoga jednokratno(iako neradim),nekad mi se stvarno neda,a to nije skupo,ja sam znala dati isto 10eura svojoj rodici koja studira a neradi nigdje i njoj super a i meni.
Ljeti plaćam dečka koji kosi travu,nekad kosim sama ali imam i drugih poslova u dvorištu,vrt s povrćem,cvijećnjak itd. nemogu sve sama,a muža to nezanima,pa ja onda što mogu ili želim radim sama što ne platim.
Ja to smatram isključivo potrebom.
Luksuz bi bio da za sve to nekoga plaćam dok ja obilazim Guccijeve i Armanijeve butike!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
11.12.2008 11:09:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

Luksuz bi bio da za sve to nekoga plaćam dok ja obilazim Guccijeve i Armanijeve butike!user posted image


user posted image

Jeste oko 8eur.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
11.12.2008 11:19:52   
Lu
OK,nisam se dobro izrazila,mislila sam da plaćam nekoga 24 sata da se brine o svemu,čišćenju,kuhanju,dvorištu i ostalom dok ja shopingiram,eh puste željeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
11.12.2008 11:33:33   
Anoniman
Ma odlično si se izrazila, sve sam razumela! user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
11.12.2008 11:33:59   
kumara
Mi oboje jako puno radimo i stizemo kuci tek oko 8-9 uvece, a nekad i kasnije, tako da ja skoro da uopste nemam vremena da sredjujem kucu. Realno nemam kad, jer ne mogu da usisavam ili perem ves u ponoc, nema smisla zbog komsiluka. Kad dodjemo uvece, ja ako treba pobrisem prasinu i sredim stvari, ali iskreno to me ubija jer imam zelju da dodjem kuci i sednem, iskuliram ili da radim nesto kvalitetno. Tako da se vec mesecima kanim da nadjem naku zenu da dolazi jednom nedeljno da odradi te bucne poslove, ali nikako da to odradim.

Iskreno receno, ja zaista mislim da je bolje sebi priustiti zenu (ako se moze naravno) i to vreme kvalitetno iskoristiti za porodicno druzenje.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
11.12.2008 11:39:02   
Anoniman
Nedavno se na poslu povela diskusija na ovu temu i kaže kolega nešto u fazonu "Kažem ja ženi, NAĐI SPREMAČICU, PA JEFTINIJE NAM JE DA PLAĆAMO NJU NEGO TEBI NADOGRADNJU NOKTIJU NAKON SPREMANJA" user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
11.12.2008 11:44:51   
kumara
user posted image user posted image user posted image Jao boze!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
12.12.2008 9:11:38   
kumara
A da li biste vi platile zenu samo da vam pegla? Ili je to previse?

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
12.12.2008 9:23:03   
Anoniman
Meni dadilja pegla kada uspava Luku. user posted image

Plaćena je malo više nego što bi dadilja trebala biti plaćena, i jednom nisam stigla da ispeglam neke stvari, a trebale su mužu, i zamolila sam je da kada Luka zaspe ispegla tih par stvarčica i ona je to uzela zdravo za gotovo, i od onda stalno pegla, po nekada sam u fazonu "Ajao, pa ne moraš baš odmah čim se osuši da ispeglaš", sve mi je neprijatno.

Ono što je problem kada nekoga uzmeš da ti pegla je taj što one rade na sat, a silno se tegle. Tipa, ja za sat i po ispeglam 3 mašine veša, jer ja kada peglam - peglam, ne pijem kafu, ne pušim, ne izmišljam koješta, nego daj da završim, a "peglačica! za sat vremena ispegla 3 stonjaka, tako da to mene izbezumljuje.

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
12.12.2008 11:13:57   
kumara
E, da to sto su spore, tj. sto muvaju sa vremenom jeste problem. Drugo, ono sto mene malo nervira je sto sam ja uzasno pedantna, pa nikad nisam zadovoljna za spremacicama. user posted image Pa se bojim da bi me i zena za peglanje nervirala tj. ne usudjujem se da nekome dam da pegla da mi ne upropasti stvari.

Psihooooo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
12.12.2008 11:18:43   
Anoniman
Nisi psiho.

Ja recimo svojoj svekrvi ne dajem da mi pegla, jednom je peglala, i sledeći put kada je došla je rekla "Daj ja ću", ja sam bila u fazonu "Nisam ja dovoljno bogata da biste mi Vi peglali. Igrajte se sa detetom a ja ću da peglam." user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
12.12.2008 11:19:45   
Lu
To je stvar dogovora,nemoraš joj plaćati po satu,
kažeš joj koliko veša peglaš u 7 dana recimo i dogovorite se,vidjećeš kako je brza.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
12.12.2008 11:20:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

vidjećeš kako je brza.


user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
12.12.2008 11:42:46   
kumara

IZVORNA PORUKA: lu

To je stvar dogovora,nemoraš joj plaćati po satu,
kažeš joj koliko veša peglaš u 7 dana recimo i dogovorite se,vidjećeš kako je brza.



user posted image
E, da, to ti je stvarno dobra ideja!!!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
12.12.2008 19:31:31   
guppy RR
Da imam novaca I da znam neku DOBRU/POUZDANU/VREDNU devojku, odma bi odlučila za tako nešto. Ali trenutno nismo u situaciji.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
4.2.2009 15:25:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha

... Imamo jednu tetu koja sredom prepodne pospremi stan za 600din, što mislim da nije puno...


Tasho, tek sam sad procitala tvoj post i jako se iznenadila. Istina nisi napisala koliko koliko sati provede kod tebe za tih 600 din, ali mi to nesto deluje jako povoljno.

Mi isto imamo zenu, koja je pre neki dan podigla cenu na 300 din na sat i da je minimum vremena koje hoce da radi po stanuu 5 sati. To znaci da joj placam za svaki dolazak (1x nedeljno) 1500 din, sto mi je iskreno jako puno. Zadovoljna sam kako radi, dosta je cista i pocela je i da nam pegla stvari. Dobro pegla.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
4.2.2009 15:28:00   
Anoniman
Moja ne pegla. Ostaje 3 sata, toliko joj je dovoljno da spremi. U to se ne računa pranje prozora, i ribanje kompletnih pločica u kupatilu (koje su svuda sem na plafonu), za takve stvari se posebno dogovaramo, pa ostane duže i naravno, tada, više platim.

Pre neki dan, kažeš? Da očekujem da će da traži povišicu? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
4.2.2009 15:32:04   
Anoniman
Ne verujem,

mislim da je ova moja skontala da mi je dobrano odmakla trudnoca i da se priblizava porodjaj i shvatila zena da ce da mi treba sve vise, pa k'o veli da iskoristi priliku.

Dobila je zuti karton. Jos jedan, pa out. Ima i drugih zena.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
4.2.2009 15:45:53   
Anoniman
Čmičak će da joj izađe što zeza trudnicu! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
4.2.2009 15:50:42   
Anoniman
ja onda stvarno imam srece , da kucnem u drvo da ne ureknem, kuc...kuc...kuc
meni jedan put sedmicno dolazi jedna djevojka od 25 godina koja vec godinama radi kod mene za 20 eura dnevno komplet stan od 80m2 odradi i to haman generalno, s tim sto ne radi kuhinju svake sedmice nego jedan put u mjesecu... znaci sve sobe, podove, prozore, terase dvije opere i oriba, naravno usisa, i kupatilo, al ostane cijeli dan, i vjerujte mi sija se ... ja radim od 7 i 30 do 16, dok dodjem kuci, preuzmem djecu jer teta-dadilja ide kuci, dok zaspu navece i ja sam komirana, a za vikend jos to da radim po kuci poludila bi... samoubila bi se majke mi

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
4.2.2009 15:51:15   
Anoniman
i to  velicine oraha user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
4.2.2009 16:45:07   
jelana9
Moja majka ima zenu,koja joj dolazi sa vremena na vreme i uradi generalku.Ja,naprimer nikada nisam volela da mi neko drugi cisti i ima uvid u moj intimni ves,a i nezgodno mi je.
Posto nisam trenutno,a ni kako trudnoca odmice,nisam ni za jedan posao jer se umaram brzo-razmisljam o tome,da za predstojecu generalku pozovem tu zenu.
Kiseline ne podnosim,do sada sam uglavnom pokrivala usta i nos dzemperom dok bih prala kupatilo.Ali save teze i teze...
A kada pomislim,Boze zdravlje sta ceka-krecenje,ciscenje,pranje tepiha {uostalom ima perionica koja dodje po tepihe,opere,osusi u komori i doveze}...
Ma,sve se odradi samo sto smo mi zene sklone panici.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
4.2.2009 16:47:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha

Čmičak će da joj izađe što zeza trudnicu! user posted image



user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
4.2.2009 16:54:03   
oliveradj
Jednom sam platila zenu nije uradila nista posebno pokajala sam se ali naravno ima i boljih. Kada se ide na posao jednom sedmicno treba naci nekoga da ti pomogne kad imas porodicu to je super. Ceo dan na poslu deteta se pozelis ono tebe takodje, a kuca u haosu moras da radis. Bolje je povremeno platiiti i uzivati u porodicnoj sreci. 

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu jelana9)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here