|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prijateljice!
22.5.2009 23:08:52   
Ana RR
Mlada žena koja se tek udala je jednog vrelog letnjeg dana došla u posetu svojoj majci. Sela je u fotelju i dok je pila ledeni čaj, pričale su o životu, o braku, o odgovornostima i obavezama zrelih ljudi.   Majka je zamišljeno promućkala kockice leda u svojoj čaši i onda je jasno i trezveno pogledala svoju kćerku.

 ''Nemoj zaboraviti svoje prijateljice", rekla je dok su listići čaja polako padali na dno čaše. "One će ti biti sve važnije,  kako budeš postajala starija. Koliko god budeš volela svog muža, koliko god budeš volela svoju decu, one će ti biti potrebne. Seti se da povremeno izađeš negde sa njima, da se i dalje družiš sa njima. I zapamti da tvoje prijateljice  nisu samo prijateljice, one su i tvoje sestre, tvoje kćeri i ostali tvoji rođaci.   Biće ti potrebne druge žene! Ženama su uvek potrebne druge žene!"

"Kakav blesav savet ", pomislila je mlada žena. "Zar se nisam upravo udala? Zar nisam upravo zakoračila u svet parova?
Za ime Boga, ja sam udata žena, odrasla!
Nisam neka šiparica kojoj su potrebne prijateljice! Moj muž i moja porodica svakako će biti sve što mi je potrebno da moj život dobije pravi smisao."

Ali, ipak je poslušala svoju majku i nastavila da održava kontakte sa svojim prijateljicama.
Kako su godine prolazile jedna za drugom, ona je polako počela da uviđa da je njena majka,
ustvari,  tačno znala šta govori.   Kako vreme i priroda donose promene i misterije u životu svake žene, prijateljice ostaju najveći oslonac za nju.

Nakon 40-ak godina života u ovom svetu, evo šta je naučila:

Vreme prolazi. Život se događa.
Distanca razdvaja.Deca odrastaju.
Ljubav bledi. Srca se slamaju.
Poslovi dođu i prođu. Karijere se završavaju.
Roditelji umiru. Kolege zaborave usluge.
Muškarci imaju svoj svet.

Ali, prijateljice ostaju uz tebe, koliko god vremena i milja
bile daleko od tebe.

Prijateljica nikad nije toliko daleko, da ne može biti uz tebe, kada je  potrebna. Dok budeš morala ići tim  usamljenim putem koji se zove život i kad budeš  morala ići sama, tvoje prijateljice će biti tu, pored puta,
navijajući za tebe, moleći se za tebe,  trudeći se oko tebe, intervenišući u tvoje ime i čekajući te na kraju puta širom raširenih ruku. Pokad će one čak I prekršiti pravila zbog tebe.  

Moje prijateljice su blagoslovile moj život!

Svet ne bi bio isti bez njih, ja ne bih bila ja. Kad smo započele ovu avanturu zvanu ženskost, nismo imale pojma o neverovatnim radostima i tugama  koje su nas čekale na tom putu. Niti smo znale koliko ćemo biti potrebne jedna drugoj. I svakog dana smo sve potrebnije!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Ana80 -- 22.5.2009 23:09:48 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Prijateljice!
22.5.2009 23:18:21   
Rina
Bas lepo user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Prijateljice!
22.5.2009 23:20:33   
Mai
Divno user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Prijateljice!
22.5.2009 23:37:52   
Sneža
Predivnouser posted image user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Mai)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Prijateljice!
22.5.2009 23:39:25   
NadaR
Divno,nemam rijeciuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Prijateljice!
23.5.2009 13:17:21   
dunja RR
mnogo mi svidja prica, rasplakala me;
imam dve posebne drugarice i obe zive daleko; jedna na Novom Zelandu a jedna u Dubaiu;
ova iz Dubaia je juce stigla, pozvala nas sve u jedan restorancic na Kalemegdanu i saopstila nam da se udaje; dugo je vec u vesi sa deckom naseg porekla koji takodje zivi u Dubaiu, mladji je od nje 5.5 godina....

  Srecna sam, ali osecam i neku setu-vencace se na Sejselima... sami, ona nema roditelje, a kaze da bi je bolela dusa da gleda njegove roditelje na svadbi a da njeni nisu tu...njegovi su se sada vratili u Sarajevo, odakle je on...jer mu je tata izgubio posao u Dubaiu...

volim je puno puno ali mi ponekad jakoooo nedostaje....

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Prijateljice!
23.5.2009 21:44:02   
dunja RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nisam stigla danas da napisem, slazem se da su prijateljice nesto sto je sastavni deo naseg zivljenja ali ja ipak najveci oslonac osecam u mom dragom, ne verujem da gresim, mislim da ce ako Bog da da pozivimo duuuugo zajedno tako i biti.....dugo jos;

moje drage drugarice volim i mislim na njih i sada kada, kazem vecina zivi na drugom kraju sveta, one su uvek u mom srcu ali moj dragi je tu uvek i kada je lepo i kada nije, zajedno se borimo, stvaramo....a one isto imaju svoje drage osobe kojim su centar sveta.....i one misle na mene - osecam....user posted image .

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Prijateljice!
24.5.2009 12:41:44   
dunja RR
sada vas pitam ako ona zatrudni( pri tom ne znam da li uopste odmah zeli decu); bicu srecna zbog nje a tuzna sto i ja nisam trudna; da li to znaci da sam losa drugarica...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Prijateljice!
24.5.2009 12:44:36   
vodolija 82
ne Dunja,ne znaci d slosa prijateljica i ja sam sebe cesto to pitala,a onda sam shvatila da se radujem zajedno s'njima,a taj zal koji osjecas to je jednostavno jace od nas,jer zelimo djecu...

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 9
   [Obrisana poruka]
25.5.2009 15:58:37   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu vodolija 82)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Prijateljice!
11.7.2009 20:13:46   
božana
Moje najbolje prijateljice su moje kume.Tako smo uspostavile još prisniji odnos.Imam 4 kume.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Prijateljice!
11.7.2009 22:44:08   
Verus
Apsolutno ne!  I ja sam se tako osecala jedanput...bilo mi je tesko, nisam ja nju mrzela ili ne daj boze tu bebu, ali mi je palo tesko sto malo po malo pa svako zatrudni, dobije bebu, a ja i mm ne....slazem se sa dunjom, imam prijateljice ali mm mi je sve, saputnik, prijatelj..i mozda je to i lose, ali tako je sta da radim...i naravno moji roditelji, uvek tu za mene u dobru i zlu...
IZVORNA PORUKA: dunja

sada vas pitam ako ona zatrudni( pri tom ne znam da li uopste odmah zeli decu); bicu srecna zbog nje a tuzna sto i ja nisam trudna; da li to znaci da sam losa drugarica...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Prijateljice!
11.7.2009 22:54:11   
dunja RR
da moja the best drugarica udala se na Sejselima kao sto je i rekla, javila mi dan ranije da je sve spremno i da su stigli na Sejsele, ali se jos nismo culi da joj glasom cestitam; samo sa joj poslala poruku i od srca cestitala i rekla da odmah krenu na bebce, jer ona hoce da odlaze do novembra , da bi mogla da radi i otplati kredit, a inace je stjuardesa...kako mi to odlaganje sada suludo zvuci, ne znam da li i vama ostalim trudilicama....

danas mi koleginica na poslu kaze da se udaje 05.09;...

polse 5 minuta zove me drug mm na posao i kaze da se zeni za 7 dana...

ja svima zelim da dobiju bebe...zaista

a ja cu cekati sledecih 1.5 dana da dodjem na red za vto...pa onda da li ce uspeti...

ali kada bi svima njima zavidela, znaci svima njima koje puno volim...u sta bih se pretvorila...moram se boriti sa tim....mislim da su prijatelji pre svega oni koji vam se nadju u sreci zar ne....tako da ja zelim da podelim sa njima njihovu srecu....sa mojom nesrecom cu se boriti, ali ne zelim da kukam i da me neko sazaljeva...zelim da i ja ako Bog docekam svoju srecuuser posted image ...i da je podelim sa svim mojim SRECNIM PRIJATELJIMAuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Prijateljice!
11.7.2009 23:02:38   
dunja RR
cekacu sledecih 1.5 god. progutah ovo....user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Prijateljice!
11.7.2009 23:04:14   
Sneža

IZVORNA PORUKA: dunja

cekacu sledecih 1.5 god. progutah ovo....user posted image

Evo draga,gutaću i ja sa tobomuser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Prijateljice!
11.7.2009 23:07:33   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Sneža


IZVORNA PORUKA: dunja

cekacu sledecih 1.5 god. progutah ovo....user posted image

Evo draga,gutaću i ja sa tobomuser posted image


user posted image , Snezo nemoj da se ljutis i pogresno shvatis ali lakse mi je kad znam da ste ti i Vodolijica tu i da me potpuno razumete,...nekako znam da nisam sama u ovoj SOS situacijiuser posted image

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Prijateljice!
11.7.2009 23:33:43   
Maya21
još nisam u situaciji da kažem da su mi prijateljice jedine i sve na svetu. Imam mm, decu, roditelje. Ali ponekad ni mm ni roditelji ne mogu da me razumeju onako kako me razumeju te moje prijateljice koje su mnogo daleko, u drugim državama...  Nekada mm, koji je divan čovek i prijatelj, ne može da mi pomogne jer ne razume kako mi žene razmišljamo user posted image ali zato uvek i u svako doba dana i noći mogu da se obratim na dve tri adrese i znam da će mi pomoći ako ne delima onda rečima. Pravih prijatelja nemam mnogo, tek nekoliko, ali mi i ne treba više. Imam njih koji vrede za milion!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Prijateljice!
11.7.2009 23:38:24   
Dora
Meni su drugarice uvak bile važnije od muškaraca. Smatram ih svojim sestrama i iako svaka ima svoje vrline i mane, ja ih volim kao i one mene. Udata sam i volim svog muža, ali su mi one u mnogim situacijama bile glas razuma, omogućile mi da stvari vidim objektivno i na kraju, verovala sam u njihove dobre namere. Mm zna koliko su mi drugarice bitne i voli to kod mene što sam im odana. Uvek se trudi da mi,kad se viđam sa njima, omogući ženski trač i izgubi se u vidu magleuser posted image . Kad smo živeli u manjem stanu, kad mi dođu drugarice s klincima na vikend da spavaju kod nas, znao je da ode negde na ceo vikend i ustupi mesto mojim gostima.
Sa njima delim i tugu ali bogami i sreću!
Ma, muškarac dođe, može i da ode, ali drugarice moje ne idu nikud pa čak i kad su pola sveta daleko od mene!user posted image user posted image user posted image




(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Prijateljice!
27.8.2009 16:35:59   
magnetic
Imam tri drugarice jos iz srednje skole.Kroz svasta smo zajedno prosle,zajedno smo sazrele.Obozavam ih.

< Poruku je uredio magnetic -- 27.8.2009 16:36:23 >


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Prijateljice!
27.8.2009 17:43:58   
marince1
IZVORNA PORUKA: magnetic

Imam tri drugarice jos iz srednje skole.Kroz svasta smo zajedno prosle,zajedno smo sazrele.Obozavam ih.


''Sex i grad'' user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Prijateljice!
28.8.2009 21:40:43   
Buba76
Volim sto imam puno drugarica i na vecinu njih se mogu uvek osloniti!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Prijateljice!
28.8.2009 23:21:58   
gagana83
Ja sam osoba koja tesko stice prijateljstva i nemam puno pravih prijateljica. Mnogo je onih s kojima odem na kafu i ispricam se ali mi puno treba da nekog nazovem pravim prijateljem. Prave prijateljice mogu da izbrojim na prstu jedne ruke ali zato bih za njih vatru u ruku stavila i znam da ce one kad god mi zatreba biti tu uz mene.

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Prijateljice!
28.8.2009 23:25:37   
Anoniman
Jedino ja ovde izgleda nemam nijednu DOBRU drgaricu! Imam par iz skole,iz ulice i td. ali sa njima samo kafa i nista drugo! Jbg opekla se i nikad vise! Za savete imam tetku i babu koje obozavam (sa mamom nikad nisam mogla da pricam o nekim problemima,cista smo supretnost)!

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Prijateljice!
28.8.2009 23:27:19   
Anoniman
Pchelice... ne brini...ni ja nemam ni jednu drugaricu...puno puta sam se opekla...tako da sada jedino mama  i dechko imaju moje poverenje...i oni su mi jedina podrshka... ostali su svi na cao-cao....dobro si....nisam...i caooooooooouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Prijateljice!
28.8.2009 23:30:28   
gagana83
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Jedino ja ovde izgleda nemam nijednu DOBRU drgaricu! Imam par iz skole,iz ulice i td. ali sa njima samo kafa i nista drugo! Jbg opekla se i nikad vise! Za savete imam tetku i babu koje obozavam (sa mamom nikad nisam mogla da pricam o nekim problemima,cista smo supretnost)!

I ja sam se puno puta opekla i zato sam sad oprezna i pazljivo biram ljude oko sebe. A mm smatram najboljim prijateljem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here