|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Švedska odobrila gay venčanja u crkvi
2.4.2009 16:03:19   
eugenija
Švedski parlament usvojio je zakon koji odobrava sklapanje brakova između osoba istog spola, a Švedska je postala peta država u Europi koja je legalizirala homoseksualne brakove. Ranije su to učinile Nizozemska, Norveška, Belgija i Španjolska Od 349 zastupnika, 261 glasao je 'za', 22 su bila 'protiv', 16 zastupnika suzdržalo se od glasanja, a njih 50 nije bilo prisutno u saboru za vrijeme donošenja odluke. Protiv zakona uglavnom su glasali demokršćani.

Dosadašnji zakon dopuštao je homoseksualcima da ozakone zajednicu, a novi zakon omogućit će im da od 1. svibnja i formalno sklope brak u općini ili u crkvi. Pravo na usvajanje djece homoseksualni parovi u Švedskoj izborili su još 2002. godine.

'Ova odluka znači da spol više nema utjecaja na vjenčanja', priopćila je vlada na svojoj web stranici.

Iako će se homoseksualni brakovi ubuduće sklapati i u crkvama, zakon dopušta svećenicima koji ne odobravaju homoseksualne brakove da odbiju voditi ceremoniju vjenčanja.

Izvor


Šta mislite o usvajanju dece kod gay parova?



_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Švedska odobrila gay venčanja u crkvi
2.4.2009 16:08:39   
Ana RR
Nemam nista protiv gej parova, njihova stvar, ali vencanje u crkvi... pa ne znam, nekako je neukusno..

Usvajanje dece... pa valjda je to ok, pod uslovom da to dete bude nauceno da misli svojom glavom i da mu neke stvari ne budu nametnute.. ali to vazi i za strejt parove... uh, stvarno ne znam..user posted image

< Poruku je uredio Ana80 -- 2.4.2009 16:10:10 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Švedska odobrila gay venčanja u crkvi
2.4.2009 16:12:39   
Sneža
ja lično nisam protiv toga,jedino što odmah pomislim kako bi to dete zezali i podsmevali mu se u školi,pubertetu,(Pera ima dve mame haha,ili Maca ima dve tate)pa neznam kako bi samo dete izašlo na kraj sa tim.

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Švedska odobrila gay venčanja u crkvi
2.4.2009 16:20:45   
eugenija
 user posted image


user posted image   user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Švedska odobrila gay venčanja u crkvi
2.4.2009 16:22:39   
Lu
Jao Eugi ti nam sve dočaraš bukvalnouser posted image


(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Švedska odobrila gay venčanja u crkvi
3.4.2009 8:24:29   
Anoniman
nemam nista protiv gay populacije cak imam i dobrih prijatelja koji su gay... ali usvajanje djece ... e definitivno sam protiv toga (dvije mame ili dva ocauser posted image )... nisam za to definitivno

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Švedska odobrila gay venčanja u crkvi
3.4.2009 8:28:50   
Anoniman
Homoseksualnost KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Švedska odobrila gay venčanja u crkvi
9.6.2018 13:46:41   
IvanaSK RR
Ovo je uzas. Bez komentara sam.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here