|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bol u donjem stomaku
26.2.2009 22:50:21   
prase
U poslednjih mesec-dva mi se javlja bol u donjem stomaku, kao bol pre user posted image Prvi put kada se to javilo čak sam imala i nekakvo krvarenje, ni nalik user posted image po obimu, ali je trajalo par dana. Sad nemam pojma, da li je to "normalno" da stomak bolucka tako dosadno i dugo, nisam nešto zabrinuta ali eto... Sećam se da mi je doca rekao na pregledu posle porođaja da imam zilion cista po jajnicima ali da je to normalno za ženu koja doji. Sad, ako su user posted image bolne kod osoba sa policističnim jajnicima, onda je valjda OK i to da mene boli... Ali ako je zaista tako, zašto to niko ovde ne pominje user posted image Elem, ja sam pomenula, pa ako je neko imao isti slučaj neka se javi, ili neka se neko ko ima isti slučaj uteši kad vidi da nije sam...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Bol u donjem stomaku
26.2.2009 23:08:26   
Jeca*
Mene poslednjih nedelja malo-malo pa boli stomak kao da ću dobiti. Još uvek nisam dobila prvu user posted image  posle porođaja, da tako kažem. Ali svaki put kad me boli pomislim, evo sad će mi se vratiti ciklus. Mada mojoj sestri nije 9mes nakon porođaja pa se i ne sekiram puno. Takođe, i ja još uvek dojim.
Ne znam ni ja zašto tako boli user posted image  meni nijednom nije bilo nikakvo krvarenje i nemam policistične jajnike.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Bol u donjem stomaku
26.2.2009 23:23:05   
Verus
Ne znam pre koliko ste se porodile, ali sigurno znate da se materica skuplja posle porodjaja, a da dojenje pospesuje lucenje hormona koje tome i pomaze, mislim da otud taj osecaj bola i zatezanja u materici....opet, ja nisam radjala pa nemam licnog iskustva ali pricam sto sam cula od prijateljica koje jesu...
Jeco, moja drugarica ima malog od skoro 11 meseci, doji i jos uvek nije dobila M...iako nema M ovulacija se i dalje desava, zato i mit da zena ne moze da zatrudni dok doji (moze i te kako!)

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Bol u donjem stomaku
26.2.2009 23:33:00   
prase
Ne znam koliko dugo treba materici da se vrati, ali računam ako mi se kilaža vratila na staro a stomak nemam... I ja sam pomislila da je možda to taj bol, valjda će to pomoći da nemam 2 puta veći broj kože na stomaku (za divno čudo, nije propraćeno strijama) - mada verujem da su mi i trbušni mišići dosta otromboljeni user posted image Sestra mm me upozorila da vraćanje materice u prvobitno stanje malo boli, doduše nije precizirala koliko dugo i kada... U jednom trenutku sam je intezivno mrzela zbog te izjave, kada su mi se valjda kosti posle porođaja vraćale tamo gde su bile pa me bolelo kao da ih neko drobi (čak mi je i telesna temperatura naglo skočila, moj organizam je odlučio tako da se nosi sa tim user posted image ) mislila sam "majku joj njenu, pa zar je ovo malo?!" Onda mi je sestra dala novalgetol intermaskularno i sve mi je bilo super... user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Bol u donjem stomaku
27.2.2009 2:36:02   
Anoniman
Ja se ne sećam tog bola koji pominjete (što ne znači da ga nije bilo... user posted image )... mada moju drugaricu je stomak otkidao od Vigantola (kapi za stezanje materice), a mene nije. user posted image

Ali imam policistične jajnike, i to pucanje vodenih cisti boli do zla boga... ja sam padala i u nesvest.

Idi kod lekara, neka zaviri da vidi šta je sa cistama.

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Bol u donjem stomaku
27.2.2009 7:17:13   
Lu
Ja sam jednom imala cistu i bolilo me po dnu trbuha stalno kao da ću dobiti i tada mi je kasnila pa sam mislila da sam trudna,međutim kada sam otišla gin. kaže cista je to ništa nebrini ona će puknuti sama i otići.
Pila sam Jasmyn jedan mjesec i stalno me je tako bolilo dok nisam dobila i tada se i cista očistila,poslije na pregledu je nije bilo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Bol u donjem stomaku
27.2.2009 7:59:39   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

moju drugaricu je stomak otkidao od Vigantola (kapi za stezanje materice), a mene nije. user posted image



Ko pije Vigantol???
Vigantol mi dajemo Luki po jednu kap posle kupanja, uz mleko (o tome smo pričali - umesto AD kapi). Ali ja to ne pijem!!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Bol u donjem stomaku
27.2.2009 8:08:29   
mihi
Jeco to je lapsus Tasha je verovatno u brzini kucala Vigantol je D3 vitamin za bebe a to za skupljanje materice se zove metil ergo brevin a ima i drugih preparata mene je od toga ubijao stomak posle CR a neke žene nije ne znam od čega to zavisi.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Bol u donjem stomaku
27.2.2009 8:50:48   
Anoniman
Methilergometrin... Jao kako sam lupila, IZVINJAVAM SE!!!!!!!!

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Bol u donjem stomaku
27.2.2009 8:52:55   
mihi
Sad imamo klince pa svi mislimo na Vigantol а МЕМ smo zaboravile. Ništa strašno Tasha.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Bol u donjem stomaku
27.7.2010 13:08:54   
dobro bice iz bajke
Cao devojke!!!
Imam jake bolove u donjem stomaku,kao da cu dobiti M..
Sva sam naduta,ubise me jajnici!!Treba da dobijem tek za 11 dana!!!
Da li je imao neko slicno iskustvo?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Bol u donjem stomaku
27.7.2010 13:10:42   
Anoniman
pa meni to ume i 10-ak dana pred dobijanje da me rastura, a moze biti i zakasnela ovulacija! a da se nisi negde malo prehladila?

(odgovor članu dobro bice iz bajke)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Bol u donjem stomaku
27.7.2010 13:14:52   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: dobro bice iz bajke

Cao devojke!!!
Imam jake bolove u donjem stomaku,kao da cu dobiti M..
Sva sam naduta,ubise me jajnici!!Treba da dobijem tek za 11 dana!!!
Da li je imao neko slicno iskustvo?


Mene tako zna da boli kad mi je ovulacija.. pms mi kreće dosta rano pa me tako boli i zbog toga.. imala sam jake bolove u stomaku kad sam pila klomifen..

jbg, ništa ti nisam pomogla..user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dobro bice iz bajke)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Bol u donjem stomaku
27.7.2010 13:15:42   
dobro bice iz bajke
Nisam se prehladila,juce je bila ovulacija..Danas idem na UZ,da proverimo da li su pukli folikuli,posto sam pila klomifen..Stvarno me nikada ovako nije bolelo!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Bol u donjem stomaku
27.7.2010 13:16:34   
dobro bice iz bajke
Anci hvala tiuser posted image user posted image .I ja pijem klomifen,sigurno je zbog toga..

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Bol u donjem stomaku
27.7.2010 13:17:48   
Ana RR
Da se ispravim, imala sam bolove u stomaku kad sam primila pregnil, a to je bilo nekoliko dana posle poslednje tablete klomifena.
Ali mnoge žene imaju bolove od klomifena.

< Poruku je uredio Ana RR -- 27.7.2010 13:18:48 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Bol u donjem stomaku
27.7.2010 13:23:27   
dobro bice iz bajke
Idem danas na UZ,da se uradi provera da li su pukli..Ja mislim zbog ovih bolova da su pukli,ali javljam sta mi kaze Dr!!!Hvala ti Anauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Bol u donjem stomaku
27.7.2010 13:25:24   
Anoniman
pod obavezno javi cim se vrnes! nemoj da nas drzis puno u neizvesnosti! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dobro bice iz bajke)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Bol u donjem stomaku
27.7.2010 13:26:56   
dobro bice iz bajke
Obaveno javljam kad zavrsim imam zakazano u 16h..Hvala Vam sto brinete..user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Bol u donjem stomaku
27.7.2010 13:28:52   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: dobro bice iz bajke

Idem danas na UZ,da se uradi provera da li su pukli..Ja mislim zbog ovih bolova da su pukli,ali javljam sta mi kaze Dr!!!Hvala ti Anauser posted image user posted image user posted image



Verovatno, draga user posted image  no sikiriki user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dobro bice iz bajke)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Bol u donjem stomaku
23.1.2013 21:00:53   
blum
user posted image drage moje ja sam od ovulacije nesto puna problema sedmi dan mi je od ovulacije i kada smo ja i mm imali odnos (koji nije bio grub) toliko me probolo sa lijeve strane jajnika da sam jauknula
nisam imala vise taj bol niti krvarenja dali to moze biti znak user posted image

nadam se dasam pisala na pravoj temi

< Poruku je uredio blum -- 23.1.2013 21:02:10 >

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Bol u donjem stomaku
8.11.2014 10:35:58   
New Mom
Posle prvog sam imala povremeno grceve, u skoro svim slucajevima povezano sa podojem. Izdrzljivo.
Posle drugog. Uh. Negde 3.-4. dana su krenuli takvi bolovi, kao da me ostricama probadaju. Znala sam da se valjam.po krevetu po pola sata, placuci, cekajuci da prodje. Bilo je tako prve dve nedelje, doduse ne svaki dan.
A posle treceg sem bukvalno drugog dana jos u porodilistu gde me bolelo dok siki, nista vise nisam osetila.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu blum)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Bol u donjem stomaku
8.11.2014 11:06:10   
vonavoj
Uh...i mene je ovog drugog puta mnoogooo bolelo. Posle prvog skoro nista. A sad odmah sutradan posle porodjaja kad je sisala,kao na porodjaju kontrakcije..uzas..i jos me boli.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Bol u donjem stomaku
11.11.2014 12:29:19   
Mariya
prvi put su ti grcevi od skupljanja materice bili podnosljivi. Drugi put su bili toliko jaki, bolelo me vise nego kontrakcije, bas je bilo uzasno, ali trajalo je samo 3 dana. Kad smo dosli kuci prosli su, nije me vise bolelo.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Bol u donjem stomaku
16.5.2019 14:25:39   
eca89
Da se i ja upisem. Stomak me strasno boli, kad ona doji, kao grcevi, nalik kontrakcijama. Poslije prvog porodjaja me nije boljelo nista, a sad boli bas.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here