|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krpelji u proleće
4.6.2016 17:16:23   
Mala Elena
Isto sam procitala, krpelj se na taj nacin brani.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Krpelji u proleće
5.6.2016 20:11:49   
Mariya
I ja sam tako čitala,da se ne sme mazati mašću,kremama,uljem,naftom, i slično jer onda takoreći "povrati",ali ne znam za alkohol...Onda valjda mora i od njegauser posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Krpelji u proleće
5.6.2016 23:09:01   
Anarunika
Mi imamo iskustva sa krpeljima u više navrata. Već smo se odomaćili sa njima. Prvi put ga je Ika u selu pokupio pre par godina. Tada sam mu izvadila ja pincetom ali mu ostala glava user posted image I kada smo se vratili za Bg, pitali našu dr šta i kako i ona reče da je to ok, da nema nikakve infekcije i da će telo samo da izbaci. Tako je i bilo.


A drugi put ga je Arun zaradi u obdaništu, pošto se nalazi u Zvezdarskoj šumi. Ali ,niti je bilo vreme za krpelje , bila još zima,niti je on bio go,obučen do grla.Ali ovo ludo vreme je sve poremetilo. I tako ja uveče ,kada sam ga kupala na preponi napipam nešto i pogledam kad ono krpelj.Obrišem alkoholom i izvadim pincetom. Sve je bilo u redu ali uopšte mi nije sve jedno kad ih vidim.
I sada ih svako malo zagledam evo baš sam i večeras pošto su ceo dan napolju pa se set__ih da potražim temu.
Inače to je bilo u februaru čini mi se.

< Poruku je uredio Anarunika -- 5.6.2016 23:12:42 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Krpelji u proleće
5.6.2016 23:17:55   
Mala Elena
Znaci uvezbala si se user posted image ih i ja ih ne volim. Mi smo slabo na travi pa ih nije imala.
A gde ti stanujes Anarunika, opstina?

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Krpelji u proleće
5.6.2016 23:28:09   
Mariya
Ja sam sad na H videla prvi put u životu krpelja. A ti već uvežbana, nažalost...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Krpelji u proleće
6.6.2016 23:05:20   
Anarunika
IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Znaci uvezbala si se user posted image ih i ja ih ne volim. Mi smo slabo na travi pa ih nije imala.
A gde ti stanujes Anarunika, opstina?


Ja sam na Paliluli tj. Karaburma ali klinci su u vrtiću Zvezdani gaj koji pripada Zvezdari i nalazi se u samoj Zvezdarskoj šumi. Jako je lepo ali nosi svoje rizike kao što su npr. krpelji user posted image


Da , uvežbana, vadila sam krpelja i mužu tada u selu...mada dr nam e rekla a i tako mi je logično da što se pre izvadi manje su šanse da se nešto iskomplikuje.
A i ja sam ih kao klinka imala, sećam se kako mi ih je nana pincetom skidala,sa obe strane vrata, kada smo se vratili sa Avale jednom.

< Poruku je uredio Anarunika -- 6.6.2016 23:07:12 >

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Krpelji u proleće
6.6.2016 23:08:12   
Mala Elena
Cudo su tako daleko upisani u vrtic?
Ja sam na Zvezdari sada...zato sam pitala,a imamo drugare na Karaburmi..
U pravu si, opasno je da dete bude u travijos i u vrticu...u nasem je beton ispred.

< Poruku je uredio Mala Elena -- 6.6.2016 23:09:27 >

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Krpelji u proleće
7.6.2016 10:30:52   
MishMash
U dvorištu našeg vrtića je travica koju ne kose baš najredovnije. Pre polaska u vrtić je naprskam Autanom po odeći i obući, a kada se vrati obavezno je pregledam. Baš ih se plašim.

_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Krpelji u proleće
7.6.2016 15:41:45   
Anarunika
IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Cudo su tako daleko upisani u vrtic?
Ja sam na Zvezdari sada...zato sam pitala,a imamo drugare na Karaburmi..
U pravu si, opasno je da dete bude u travijos i u vrticu...u nasem je beton ispred.



Nama se taj vrtić jako dopao još dok su klinci bili mali ali nešto nije radio. I onda kada su stasali zvala sam da ih pitam kakvo je stanje kod njih i oni nas odmah upisali pre roka. Zato što su u šumi i jako je nezgodno do njh doći bez kola pa imaju uvek mesta. Mada je sada i kod njih užasna gužva. Ali osoblje je super! I baš dosta dece iz našeg kraja ,bukvalno i iz uluce ide u taj vrtić,tako se zalomilo.I mesto je super,idu u šetnju u šumu ,malo se odmaknu baš od betona kojim su okruženi i ovako i onako svaki dan. Ali da ne mašim više temu user posted image

< Poruku je uredio Anarunika -- 7.6.2016 15:42:40 >

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Krpelji u proleće
7.6.2016 16:07:05   
mila83
Ja do sada nisam imala iskustva sa krpeljima kod svoje dece..kao mala sam ih imala,uglavnom kad budem kod bake na selu,i znam da je to moja mama vadila pincetom. Vodim racuna kada se god igraju u parku ili u nekoj travi,da se pregledaju.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Krpelji u proleće
9.6.2016 8:49:49   
Anarunika
Možda ima i onoga da neće na svako dete, zavisi od sastava krvi ,kiseline... ali eto na sve nas hoće , slatka nam krv user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Krpelji u proleće
9.6.2016 9:05:59   
mila83

IZVORNA PORUKA: Anarunika

Možda ima i onoga da neće na svako dete, zavisi od sastava krvi ,kiseline... ali eto na sve nas hoće , slatka nam krv user posted image


Ma ja mislim da krpelji ne biraju..ali da jeste slatki,to stoji user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Krpelji u proleće
9.6.2016 23:57:03   
Anarunika

IZVORNA PORUKA: mila83


IZVORNA PORUKA: Anarunika

Možda ima i onoga da neće na svako dete, zavisi od sastava krvi ,kiseline... ali eto na sve nas hoće , slatka nam krv user posted image


Ma ja mislim da krpelji ne biraju..ali da jeste slatki,to stoji user posted image

user posted image user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Krpelji u proleće
1.11.2017 15:09:22   
Tatjana.87
Mrzim krpelje user posted image

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 139
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here