|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 97 98 [99]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Double test
26.11.2014 17:38:37   
Maslacak15
Naravno da moze da radi amniocentezu ko zeli ali i dalje mislim da vam ona daje laznu sigurnost. Ona je 100 procentna samo za sindrome koje proverava a proverava se ogranicen broj. Ukratko mozete dobiti itekako bolesno dete za teskim genetskim sindromom a da vam nalaz bude ok. Znam da jedna clanica foruma Nebih je pominjala iz razlog aprivatnosti ima uredan nalaz sa horionskih cupica sto je ekvivalentno amnio i dobila je dete sa teskom genetskim manom. Monogena oboljenja se ne proveravaju. Ja sam radila decu sa 34 i nepunih 36 i oba puta sam radila samo ekspertski ultrazvuk u 13 i 23 nedelji bez Double testa.

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 2451
   RE: Double test
26.11.2014 17:49:24   
Valerie
serpice molim te ne ocajavaj, double test uopste nije sasvim precizan, i ako bi ga ponovila ili uradila triple, verujem da bi bolje!

Meni je sa 34 godine double bio jos gori bhcg 3,23 corr Mom, a papp-a 3,37 corr mom, nt 1,8 mm. double test 1 prema 352. radila u frontu.

kako sam i ja zelela da izbegnem ac po svaku cenu, uradila sam triple u Gradskoj i rezultati bili sasvim dobri. UZ uvek dobar. i nista dalje nisam radila i sve bilo super

verujem da ce i tebi biti.
saljem poljupce user posted image

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 2452
   RE: Double test
26.11.2014 18:06:19   
wivern
Maslacak naravno da ne postoji analiza koja moze da ti garantuje 100% da dete nece imati ni jedno oboljenje. Ja sam htela da budem sto je moguce sigurnija, i da izbegnem ovakve stresove kao sto Serpi sada ima. Znam xy slucajeva u mojoj okolini gde su zbog double testa toliko istraumirali zene da je to strasno. Ovako meni glava bila mirna, i ako uspem opet da ostanem trudna opet bih radila ac.
Trco ac se radi izmedju 16-20 nedelje, MK je u pravu.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 2453
   RE: Double test
26.11.2014 18:08:06   
serpica
Hvala vam od srca na podrsci i ja nisam za AC,ali vec sam pisala da je ovaj moj dr vrlo opusten po pitanju nekih stvari u trudnoci,protiv lekova je i vestackih vitamina,i protiv AC je ako nema potrebe za njom,zato se i brinem kad sam cula da je predlozio,
Maslacak sto se mene tice ni ja ne bih isla na AC i nekako sam sigurna da je sve okali opet me muci taj 1% user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 2454
   RE: Double test
26.11.2014 18:12:51   
serpica
Wiv izmedju 16-20 nedelje i cekas 4 nedelje rezultate i ako ne daj boze budu losi sta? prekines trudnocu u 24.nedelji? U 7.mesecu? Sta onda zena da radi?user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2455
   RE: Double test
26.11.2014 18:14:55   
plačljiva
Service i ja sam u julu ove godine radila Ac...Rezultati mi nisu bili loši ali mi je taj prokleti free bhcg bio povišen,moja glava je bila usijanja,ja plakala danima i bespotrebno odradim ac...Naravno rezultat ok.Povišen bhcg imaju devojčice.Srećno i biće sve ok.Mnoge ovde sa RR smo radile amniocentezu i svakoj je rezultat bio super iako su nam testovi bili očajni

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 2456
   RE: Double test
26.11.2014 18:24:47   
Modessty
Pošto je tema dostigla kvotu od 100 stranica otvaram novu

Double test II

< Poruku je uredio Modessty RR -- 26.11.2014 18:27:01 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 2457
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  95 96 97 98 [99]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 97 98 [99]
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here