|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vanmaterična trudnoća
23.5.2015 21:36:54   
Maraj
Joj suzi user posted image bas si se namučila....

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Vanmaterična trudnoća
23.5.2015 21:47:58   
suzi kju
user posted image sve je to sada iza mene srećom, sada uzivam u trudnoći. Ima Boga, samo to mogu reći, i nagrađuje za sve muke, eto u mom slučaju, duplo me nagradio.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Vanmaterična trudnoća
24.5.2015 10:48:59   
jess021
Sad vidim da nisam dobro napisala, htedoh reci da vanmatericna NE znaci da jajovodi nisu prohodni, no nebitno.
Suzi, u pravu si. Sve ima svoje zasto, a ti imas svoje nagrade.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Vanmaterična trudnoća
19.7.2015 13:41:26   
Cortina
Devojke pozdrav, da li neka od vas zna može li se rana vanmatericna sama po sebi ocistiti menstruacijom ili je to nemoguce?

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Vanmaterična trudnoća
19.7.2015 14:02:06   
suzi kju
Cortina, ja sam je imala u desnom jajovodu, morala sam na operaciju.
Mislim da zavisi od mesta gde se nalazi vanmaterična.

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Vanmaterična trudnoća
19.7.2015 14:13:24   
bumba
Ja sam cula da mozr vakumom....
Kolika ti je beta,da li je uzv dokazana VM?

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Vanmaterična trudnoća
19.7.2015 14:15:54   
suzi kju
Samo menstruacijom svakako ne moze, eventualno kiretazom zavisno od mesta gde se nalazi, laparaskopijom ili u krajnjem slučaju operativno.
Nisam cula za taj vakuum, moja VM je bila 2010.

(odgovor članu bumba)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Vanmaterična trudnoća
19.7.2015 17:27:57   
Cortina
Suzi ti znas, pisala sam u drugoj temi da krvarim mesec dana. Sad u petak mi doktor dao da radim betu da proveri za svaki slucaj. Ispostavilo se da je beta pozitivna i da je 123. Posle transfera kad sam prokrvarila 13.06.beta je bila 13 i nismo više proveravali sada do petka jer sam bila dobila normalnu menstruaciju i rekli su mi da ne treba ponavljati. Kad mi je doktor saopštio u petak da je pozitivna beta rekao je da je najverovatnije vanmatericna. A da napomenem u petak mi se bas bilo pojaćalo krvarenje i računam da je tad krenula prava menstruacija bez obzira na ono krvarenje koje nije stajalo a nije bilo obilno.. Juče se beta smanjila na 107 a danas 42 pa me interesuje da ji je moguće da je ipak vanmatericna koja se sama cisti

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Vanmaterična trudnoća
19.7.2015 17:28:59   
Cortina
Uz nije dokazana jer je ako mala beta.

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Vanmaterična trudnoća
19.7.2015 19:22:30   
suzi kju
Pa po beti bih pre rekla da je materična trudnoća koja se ne razvija lepo,o da je to spontani, jer sve što je van materice teško da će samo otići, mora se bar kiretom skinuti ako ne operativno.
Nađi dobrog lekara koji ima dobar uz aparat da te detaljno pogleda. Mene su danima pratili dok nisu otkrili da je i jajovodu i otišla hitno na operaciju, jer je postojala šansa pucanja jajovoda zbog veličine ploda, pa iskrvarenje pa svašta nešto.

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Vanmaterična trudnoća
19.7.2015 20:54:02   
bumba
To ti je spontani.Beta pada jer je plod prestao da se razvija..Cini mi se da u jajovodu moze samo da prestane rasti uz neku od intervencija

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Vanmaterična trudnoća
20.7.2015 7:35:18   
Cortina
videcu sta ce mi doktor reci danas, inace krvarenje se dosta smanjilo od sinoc, pa videcemo da li ce u potpunosti prestati jer mi se smucilo da nosim ulosku vise.

(odgovor članu bumba)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Vanmaterična trudnoća
20.7.2015 7:54:38   
Cortina
Nasla sam jedan deo teksta koji kaze ovako:

Prekid vanmaterične trudnoće može da nastupi i postepenim stezanjem jajovoda. Žena oseća na mahove jače i slabije bolove, pomalo krvari, a znaci trudnoće, koje je eventualno u početku osećala, postepeno se gube. Krvarenje iz polnih organa proteže se duže vreme, isto tako i bolovi, koji katkad postepeno i uminu.

Ovaj tekst me je naveo da pomislim da je moguce da se samo ocisti i ako je vanmatericno, ispravite me ako gresim. A i ja sam mislila da je nemoguce bez nekakve intervencije.

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Vanmaterična trudnoća
1.8.2016 20:24:17   
black_lady89
Zdravo, drage moje, javljam se sa istim problemom, nažalost. Priije tri mjeseca ustanovljena mi je vanmaterična trudnoća. Bila sam trudna dva mjeseca a da nisam ni znala, ciklusi uredni, pregledi uredni i samo odjednom malaksalost i bol na desnoj strani, i u hitnoj mi ustanove da se radi o vanmateričnoj trudnoci, i onda pravo na operaciju, puknuće i odstranjenje desnog jajovoda. Zanima me kakva su vaša iskustva sa ponovnim zatrudnjivanjem? I koje ste sve analize radile poslije? user posted image
user posted image

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Vanmaterična trudnoća
1.8.2016 21:00:55   
branki*
Black lady,zao mi jeuser posted image
Proveri vaginalni i cervikalni bris i briseve na hlamidiju,mikoplazmu i ureoplazmu.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu black_lady89)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Vanmaterična trudnoća
23.11.2017 0:08:57   
MajaMaja86
Cao cure,citam svugdje savjetuju da se prva ekografija radi pocetkom treceg mjeseca. Moja trudnoca je bila ok,svi simptomi ok. Sreca je bila u tome sto nesto mi nije dalo mira, pa sam otisla na ekografiju i hormone u 6oj sedmici i tu su otkrili da imam vanmatericnu trudnocu i da trebaju hitno uraditi laparoskopiju lijevog jajovoda jer su mi hormoni bili 10000 i embrion 2cm. Sve je proslo dobro. Imala sam krvarenje 5 dana obilnije i rekli su da je to normalno. Prosle su 2 sedmice ja se jesam fizicki oporavila,ali naravno treba vremena da i tuga prodje. Tesko je po drugi put izgubiti bebu i tuzno je cuti tako nesto,zato drage cure trazite ekografiju vec poslije mjesec dana.user posted image

(odgovor članu malaaa)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Vanmaterična trudnoća
23.11.2017 0:20:20   
choopa choops
Žao mi je user posted image
Što se tiče UZ...i ja sam za rani UZ, ali abdominalni. Ja sam u prvoj trudnoći imala par pregleda vaginalnim UZ, izgubila sam tu trudnoću. Vjerujem da to možda nema veze, ali ovako je isto OK, vidi se, ili ne vidi, sve što treba, a bar nećete razmišljat da li je to imalo uticaja na trudnoću.

A kakva ti je bila ta prva trudnoća što si izgubila?user posted image Trebaš li sada neke pretrage radit?

Biće bolje, drži se.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu MajaMaja86)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Vanmaterična trudnoća
23.11.2017 0:36:05   
MajaMaja86
Ovdje svi ginekolozi rade vaginalnu ekografiju,bar u prvim mjesecima,za poslije neznam. Znas kako,kazu da to nema toliko veze zato sto ako je u jajovodu ili jajniku ono se mora vaditi svejedno ali eto kad se prije otkrije bar se moze sprijeciti pucanje i krvarenje. Moja prijateljica je prije par godina imala krvarenje i uzasne bolove kad je puklo,jedva su je spasili,jer nije odmah otisla u bolnicu. Prva moja trudnoca je bila u julu ove godine i u trecoj sedmici sam imala spontani,neznaju zbog cega . Tu su mi dali jednu vakcinu (nesjecam se kako se zove) ,i sad su mi je opet dali dan poslije operacije. 2 dana poslije sam isla vaditi krv da provjere dali je funkcionisala. 7og decembra imam kontrolu kod ginekologa i opet hormone.To bi tebalo da bude to,nadam se

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Vanmaterična trudnoća
23.11.2017 0:40:08   
MajaMaja86
Za rane spontane doktorica mi je rekla da mnoge zene i neznaju da su trudne samo im kasni koji dan i odjednom naidje ciklus obilniji. Naravno draga,bice bebi jos. Samo da prodje malo vremena :)

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Vanmaterična trudnoća
23.11.2017 15:05:51   
IvanaSK RR
Majo, zao mi je. Zelim ti da sto pre zatrudnis i dobijes bebicu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MajaMaja86)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Vanmaterična trudnoća
23.11.2017 20:33:15   
MajaMaja86
Hvala draga,nadam se i ja. user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Vanmaterična trudnoća
1.12.2017 0:22:50   
Srecko47E
Uh...Bice beba.Samo glavu gore

(odgovor članu MajaMaja86)
Direktna veza do poruke: 322
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here