|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Laserska operacija ociju
27.7.2009 13:21:52   
gagana83
Da li je neko operativnim putem radio smanjivanje dioptrije,kakva su iskustva,koje klinike to rade i koje su cene?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Laserska operacija ociju
27.7.2009 13:47:04   
Anoniman
Ja sam htela. I to sam htela u Rusiju da idem, zajedno sa tatom. Oboje smo odustali jer nam je rečeno da neće moći da nam uklone dioptriju već samo malko smanje, jer oboje sem dioptrije imamo i astigmatizam i cilindar. A onda je tata malko razmišljao, i (onomad pre x godina) zaključio da je metoda nova, i da se ne zna šta se dešava sa očima recimo 10 godina nakon operacije. Ne znam kako sada stoje stvari po tom pitanju, uopšte više ne pratim. ŽIVELA SOČIVA, AKO MI SE NE NOSE NAOČARE! user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Laserska operacija ociju
27.7.2009 13:56:59   
gagana83
 Ja imam obicnu dioptriju,ne bas malu(-5.25 i -5.50) i nosim i naocare i sociva a mm je radio operaciju u Rusiji pre nekih 15 godina,na jednom oku mu je bila obicna dioptrija i nju nisu skroz uklonili ali su je smanjili na 0.75 koliko i danas ima a na drugom oku nije bila obicna dioptrija,vec cini mi se cilindar, i tu maltene nista nisu uspeli. Valjda je nauka bar malo napredovala od tad.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Laserska operacija ociju
27.7.2009 13:59:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

Ja imam obicnu dioptriju,ne bas malu(-5.25 i -5.50)
...
Valjda je nauka bar malo napredovala od tad.


Ja na tu tvoju dioptriju + cilindar + astigmatizam... user posted image

A za napredak nauke... ne znam, nisam pratila. Prosto sam odlučila da je to preveliko cimanje ako ne mogu da me poprave skroz.

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Laserska operacija ociju
27.7.2009 14:04:59   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: gagana83

Ja imam obicnu dioptriju,ne bas malu(-5.25 i -5.50)
...
Valjda je nauka bar malo napredovala od tad.


Ja na tu tvoju dioptriju + cilindar + astigmatizam... user posted image

A za napredak nauke... ne znam, nisam pratila. Prosto sam odlučila da je to preveliko cimanje ako ne mogu da me poprave skroz.


ja nemam veliku dioptriju. 1,75 jedno oko, 1,5 drugo (mada naocare doslovno nisam stavila na oci vec godinu dana user posted image ). Takođe imam cilindrična stakla i astigmatizam. Ja nosim naočare uglavnom kad radim ili kada me danima boli glava...onda se setim da je mozda zbog astigmatizma (jer ume zbog toga da boli glava) pa se onda i setim da stavim cvikere. Inače, lekar mi je davno rekao da je jako teško prilagoditi se na sočiva kad imaš cilindrična stakla i da je bolje da nosim naočare. To je bilo davnooo, ne znam da li se nešto po tom pitanju promenilo. Inače, to je nasledno! Mada ja oko sebe uglavnom imam ljude koji takođe ne nose naočare, sve dok ne osete da slabije vide..user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Laserska operacija ociju
27.7.2009 14:10:21   
Anoniman
Ja sam nasledila na tatu.

Vezano za sočiva, ja sa cilindom ne mogu nositi meka sočiva. Naime, mogu, ali ne isplati se, jer bih ih morala menjati na 3 meseca, jer bi mi se dioptrija mnogo brzo menjala. (Tako sam ja razumela) Us vakom slučaju, pitala sam više lekara, svi su rekli ne meka sočiva. Neki su savetovali tvrda, i stavili mi ih u oči... joj, joj Bože sačuvaj me! I onda sam kupila GAS PROPUSNA - fenomenalno! Ima faza navikavanja od 10 dana (1 dan - 1 sat, 2 dan - 2 sata... 10 dan - 10 sati... posle kako hoćeš). Nosila sam ih 2 puta po 3 godine. Prestala sam kada sam Luku rodila jer nisam imala živaca još i sočiva da stavljam u oči, prosto, uzela sam naočare i od onda ih nosim.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Laserska operacija ociju
27.7.2009 18:17:09   
božana
Ja sam radila u Rusiji na klinici Fjodorov u San Petezburgu operaciju laserom, a čiji je cilj bio da mi se zaustavi dalji rast dioptrije.Uspelo je.Operacija traje par minuta.Ma nije to nikakva operacija, ja sam sve to doživela kao ekskurziju i lepo se tamo provela.Laserom može samo ako osoba nema pored mane oka i neku bolest oka.Dakle, treba praviti razliku izmedju mana oka u koje spadaju kratkovidost i dalekovidost i bolesti oka npr.katarakta, razrokos itd.Ako osoba ima i manu i bolest oka, onda sledi operacija hiruškim putem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Laserska operacija ociju
27.7.2009 18:20:44   
božana
Tasho, prošlo je 10 godina od moje operacije i dioptrija  je ista.Ma ljudi su vrhunski stručnjaci.Nemojte da vas neko zezne pa da dopustite našima da vam rade operaciju.Još nešto, za operaciju treba dosta novca.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Laserska operacija ociju
27.7.2009 18:21:26   
barbara
koliko je potrebno novca

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Laserska operacija ociju
27.7.2009 18:32:54   
božana
Pa ne znam sad, ne mogu da lupam.Mislim, nije to neki novac za takvu stvar za onoga ko ima.Ja sam tada platila 3000 dm i nije mi to bilo puno.Ali znam da su mnogi odustali od operacije, jer kažu da je to mnogo.

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Laserska operacija ociju
27.7.2009 23:12:13   
magde
EVO SAD CU DA VAM JA KAZEM SVE.ja sam to radila

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Laserska operacija ociju
27.7.2009 23:14:21   
magde
ja sam radila u turskoj.kostalo me 700 evra sto znaci nije skupo.imala sam 4 diopter ali zeznula sam se.ZASTO?zato sto doktor mi nije reko da uradim to kad cu prestati da radgam zasto nakon poradgaj se povecava diopter.i tako je i ispalo.sad imam 1 to je nisto ali smeta i te kako

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Laserska operacija ociju
28.7.2009 0:07:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: božana

Tasho, prošlo je 10 godina od moje operacije i dioptrija  je ista.


Ma kazem ti da ne pratim vec odavno, tako da... Super. Bas mi je drago da su operacije uspesne, no meni to ne menja na stvari, zbog cilindra i astigmatizma.

(odgovor članu božana)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Laserska operacija ociju
28.7.2009 7:37:28   
božana
Da vam kažem nešto.Dakle, pre 10 godina kad sam ja operisana napomenuli su mi da će za jedno dve godine raditi operacije na mnogo savršeniji način nego što je operacija laserom.Raspitajte se, imate u Novom Sadu agenciju koja organizuje odlazak u Rusiju na kliniku Fjodorov u Kalugi.Ista je to klinika kao i ova u kojoj sam ja bila, samo što se nalazi u Kalugi.Ruski lekari dolaze u Novi Sad i Beograd i vrše preglede onih pacijenata koji su zainteresovani za operaciju očiju.I verujte da su ljudi stručni i imaju najbolje aparate kojima vrše preglede očiju. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Laserska operacija ociju
5.12.2009 11:12:20   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: magde

to sam uradila pre jedno 2 godine.bila sam presrecna.ustala sam posle 10 minuta i bila sam ko nova i tako je bilo se dok se nisam porodila i nakacio mi se diopter malo po malo.imala sam 4 pre operacije doslo je do 0 pa sad je 2 stvarno nije fer.vec sam MORALA da uzmem naocare ida ih nosim evo me i sad nosim ih ponekad ih trgnem ali moram sta cu.moram da se javim doktoru u turskoj.STA DA RADIM ZENE a sam platila da dobijem OK oce bez naocare.nisu mi rekli da zene nakon poradgaj nakacuje se diopter zasto taj doktor nije mi reko da to uradim kad vec ne mislim da radgam

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Laserska operacija ociju
6.12.2009 10:46:54   
LillyT
Meni je jedna doktorka rekla da se ne zanosim operacijom jer ne zna se kako ce se oci ponasati za nekih 15 godina user posted image Ja nosim sociva oko 15 godina, u pitanju su meka, drzim se na -2.5 (na oba), a imam i mali cilindar (koji je "u plusu"). Koliko god sam se navikla na sociva, bez njih sam kao bez ruke, toliko mi je nekada dosta njih i volela bih da kada ustanem, vidim gde se nalazim. Ja nazalost znam dosta njih koji su operisali oci i posle par godina su se svi problemi vratili (ne kazem da je operacija kriva, ali da nije ucinjeno ono za sta se platilo).

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Laserska operacija ociju
6.12.2009 11:27:55   
cicko
Probaj da vidis kakvi su uslovi u klinici Eliksir (ne znam da li postoji u Bg ili u nekom drugom gradu u Srbiji, znam samo za N.Sad); tamo dolaze lekari-hirurzi iz Rusije. Ne znam cene, ali ako ti treba adresa ili kontakt tel. javi pa cu ti poslati na pp.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Laserska operacija ociju
6.12.2009 11:28:44   
cicko
Il8i klinika Sveti Vid u Bg, probaj i kod njih.

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Laserska operacija ociju
6.12.2009 11:46:02   
LillyT
Hvala Cicko, ali ja sam jos uvek veliki skeptik po pitanju toga, nekako su mi oci skroz drugacije od svega na nasem telu.....za ovu poslednju kliniku znam, poznajem neke koji su se operisali, ali svi smo razliciti, nekima opet krenula dioptrija, nekome jos uvek stoji. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Laserska operacija ociju
6.11.2022 20:00:17   
Duškić
Da li je neko skoro radio uklanjanje dioptrije?

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here