|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija, astma i trudnoća
4.12.2013 22:38:51   
viking
Žene, da li neko koristi pumpicu Pulmicort? Meni je dr prepisala ali a izgleda ne umem da je "uključim", nikako da se aktivira ta prva doza, baš je nekako čudna... Ima li neko iskustva?  
Opcija B mi je da odem u apoteku i da kažem "Izvinite, ja sam debil, možete li da mi pokažete kako ovo radi?"

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Alergija, astma i trudnoća
5.12.2013 8:21:21   
Peace*
Pa kako iygleda Pulmicort pumipica?

Ovako:

user posted image

Taj tip pumpice nema nikakvu posebnu upotrebu. Skineš poklopac sa dela koji ide u usta, a gore stisneš. Probaj na prazno, van usta. Treba da vidiš beličasto kako izlazi, treba da se čuje malo duže PFFF. Kada je prazno, kaže kratko PF.
Ako pumpicu uzmeš u ruku tako da palac bude od dole, a treći prst gore (gde stiskaš), i lagano promućkaš gore-dole, oset_ićeš da u pumpici ima sadržaj. Ako ne oset_iš, prazna je.

Ja recimo imam problem sa Ventolinom koji je istog ovakvog oblika, ne isprazni se skroz al ne radi, ima kratak PF (a kada mućkam oset_im da ima unutra).


< Poruku je uredio Peace* -- 5.12.2013 8:26:49 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Alergija, astma i trudnoća
5.12.2013 8:30:17   
Peace*
Symbicort je malo drugačiji.

user posted image

Njemu se skida poklopac, hvataš levom rukom mali crveni deo dole, a desnom zavrneš levo, pa vratiš desno (ili zavrneš desno pa vratiš levo, nije bitno, uradiš taj škljoc user posted image ), staviš u usta, i udahneš na usta. Ne izlazi ništa vidno kako bi znala da si je uzela, nema ukus, nema miris, ništa. Potrošnju gledaš sa strane , ima kao pokretna trakica, mislim da kreće od br 60, što pokazuje br preostalih udaha.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Alergija, astma i trudnoća
5.12.2013 8:31:14   
Peace*
Ako nije ni jedna od ovih, slikaj mi.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Alergija, astma i trudnoća
5.12.2013 9:54:39   
doktorkakristal
VIK nism ni ja znala kako se koristi tacno,naime ja sam radila onako kako pise ali nisam bila sasvim sigurna da sam je aktivirala,meni je ubrzo promenjena ,koliko se secam treba da se okrene i pritisne na dole ako se ne varam ,bolje skokni do apoteke da ti pokazu

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Alergija, astma i trudnoća
5.12.2013 14:30:59   
viking
Doco, i kod mene ista situacija,. Mislim da ću svratiti do apoteke...

Tašo, izgleda ovako. Nešto radim pogrešno, jer mi se taj brojač doza uopšte ne pomera... 
user posted image


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Alergija, astma i trudnoća
5.12.2013 14:57:19   
Peace*
Ista je kao Symbicort.
Imaš klik na jednu stranu, klik na drugu stranu, staviš u usta i povučeš.
Brojač ne broji svaki udisaj, mislim da broji 60, 40, 20 i onda ulazi u crvenu zonu.
Koliko dugo koristiš? Jesi uzela već 20 puta?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Alergija, astma i trudnoća
5.12.2013 15:29:38   
viking
Ma ne koristim ga uopšte, pošto paralelno koristim Ventolin, probala sam jedan da, drugi dan i spakovala ga. To je bilo pre mesec dana, sad sam se opet setila da bih mogla da probam...
Nisam skapirala da ne broji svaku dozu, pošto npr. Seratide disk broji svaku pa sam mislila da tako i ovaj.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Alergija, astma i trudnoća
6.12.2013 8:30:38   
Peace*
How to Use the Pulmicort Flexhaler - Demonstration

HOW TO USE A TURBUHALER

A sad kad sam već počela, evo i ovo:

How to use your metered-dose inhaler

I ovo:

Asthma how-to: How to use an inhaler with a spacer and mask

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Alergija, astma i trudnoća
6.12.2013 8:52:14   
viktori
Viking ja koristim Pulmicort i koristila sma ga i celu trudnocu. Bas kako ti je peace rekla. Samo vrtis levo desno i udahnes, s tim sto kad se pojavi na prozorcicu crvena trakica imas malo doza jos do kraja, ne znam napamet pise ti u upustvu.
Znam da je on najbezbedniji u trudnoci. Mislim da ti je bolje da koristis redovno njega na duze staze, a Ventolin bas bas kad moras...Mislim tako su meni rekli makar.

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Alergija, astma i trudnoća
6.12.2013 8:57:43   
Peace*
Uz redovnu upotrebu Pulmicorta ustvari skoro pa ne bi ni trebala da imaš potrebu za Ventolinom.

Turbohaleri imaju sporodelujuće ali dugodelujuće dejstvo, za razliku od pumpica koje rešavaju stvar u akutnom slučaju. (ako se ne varam)

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Alergija, astma i trudnoća
6.12.2013 9:08:04   
viktori
Bas tako.

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Alergija, astma i trudnoća
6.12.2013 10:52:30   
viking
Hvala vam, divne ste user posted image  Definitivno ću se potruditi oko Pulmicorta.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Alergija, astma i trudnoća
3.4.2014 9:47:05   
Vanda
Ima li mama koje su se poradjale sa asmom. Da li je istina da od koriscenja nekih ljekova zena ne moze da se otvori? Da li preporucuju carski rez? Ja koristim berodual i seretide. Nisam imala nikad napad gusenja samo otezano disanje i plus sto se borim sa cigarima user posted image . Do trudnoce nisam ni razmisljala da sam asmaticar user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Alergija, astma i trudnoća
3.4.2014 16:33:57   
doktorkakristal
ja sam koristila seretide i berodual,porodila sam se carski u spinalu,nikakva priprema nije trebala za to i carski nije bio zbog astme,moja kuma se porodila prirodno isto je asmaticar i nikakvih problema nije bilo sem sto su joj rekli da drzi berodual uz sebe tokom porodjaja

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Alergija, astma i trudnoća
3.9.2015 19:07:51   
Maraj
Ima li ko problem sa alergijom na ambroziju u trudnoci? Kako se nosite s njom.
Ja od danas toliko kijam, zapusen nos koji curi.... pomalo i svrab u ocima user posted image

< Poruku je uredio Maraj -- 3.9.2015 19:08:27 >

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Alergija, astma i trudnoća
4.9.2015 15:55:38   
doktorkakristal
MARAJ mene je alergija mucila skoro pa celu trudnocu od starta pa do kraja,ja sam konstantno bila na lekovima i pumpicama i kapima,tako da eto ja sam se tako borila

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Alergija, astma i trudnoća
30.10.2015 15:26:19   
ivaloknica
Drage mame i trudnice,nova sam na forumu.Najpre da vas sve pozdravimo moja beba u stomaku i ja user posted image !U ocajnom sam stanju,i treba mi savet neke od vas,mozda je neka imala slicno iskustvo!Asmaticar sam celoga zivota,ali se borim i to dobro,uzimam Berodual po potrebi,mada sam malo zapostavila svoju bolest,jer je i ona,hvala Bogu,mene zaobisla i nije me dugo dugo dirala.sada sam 6.nedelja trudnoce i javila se opet,i preko dana i nocu.Ginekolog kaze da se klonim pumpica a ja mu kazem da cu se onda ugusiti.Otisla sam danas kod pulmologa i prepisao mi je Pulmicort,mesec dana da ga koristim,pa da dodjem na kontrolu.Inace,kada sam mu rekla da sam koristila Berodual ovih dana,i da se mnogo plasim za plod,rekao mi je u fazonu,pa sta je bilo bilo je,sad je kasno....I pitala sam ga da li postoji opasnost po plod zbog koriscenja Beroduala,on mi je rekao da postoji.I naravno,ja sam izasla sva uplakana,kao ceo svet da mi se srusio u tom trenutku...Imala sam spontani pre 9 meseci,i sad ispadam nemarna majka i osoba koja ne vodi racuna o malom zivotu koje nosi...Da li ste koristile Berodual u trudnoci?Da li postoje stvarno posledice negativne po plod???Ne znam sta da radim,ocajna sam,sve i svasta mi kroz glavu prolazi.Ici cu za svaki slucaj i kod drugog pulmologa da potrazim misljenje.Ako je neka koristila Berodual,samo neka mi kaze je li sve u redu bilo sa bebom????Hvala puno

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Alergija, astma i trudnoća
30.10.2015 15:35:56   
viktori
Joj bre neki lekari stvarno ko da rade sa krompirima... Ja sam koristila berodual celu trudnocu (po potrebi) i rodila momcinu od 4350g Nista mu nije falilo. Tebi moze losije da bude i astma i sve od nerviranja pre nego od leka. Moj savet promeni lekara! Toliko ima divnih lekara koji cete ti i lepse prici i bolje objasniti. ne treba ti sad taj panicar. Da se razumemo sve od hrane pa do lekova nekome je lek nekome je otrov al da tako kaze skroz je bezveze.

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu ivaloknica)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Alergija, astma i trudnoća
30.10.2015 21:27:37   
doktorkakristal
ovo je strasno,ja stvarno vise ne mogu da poverujem da takve kolege rade,prvo i osnovno dobro dosla na forum,kao drugo berodual je apsolutno bezbedan po plod,on cak u jako maloj kolicini i prodje kroz krvotok jer deluje lokalno na nivou bronhija,kao drugo sve pumpice mozes koristiti,ja sam koristila seretide disk i berodula u prva tri meseca alergija me je urnisala pa sam stalno bila na lekovima,evo spava moja velika devojka od dve godine i nista joj ne fali,zene drage vecina lekova ne ugrozava plod,placenta je takvog dizajna da sprecava da lekovi prolaze prodje neka mala kolicina,nazalost dosta toga nije ispitano jer naravno nije eticki ispitivati na trudnicama ali se na osnovu ponasanja molekula leka kao i samog krvotoka placente vec dosta toga zna,postoji i zvanican registar gde su lekovi svrstani u grupe po tome da li i u kolikom procentu mogu uticati na plod,to bi svaki ginekolog trebao da ima,a ne da se svaka druga trudnica celu trudnocu muci jel jelte neznalicama je lakse reci NE SMES NISTA nego procitati i nauciti nesto

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Alergija, astma i trudnoća
30.10.2015 22:14:24   
ivaloknica
Drage mame,hvala vam na savetima i hvala sto ste mi vratile nadu i osmeh na lice.E sad da čujete nešto što verovatno niste.Naime,živim u velikom gradu,neću imenovati,i lečim se godinama kod jednog od najboljih pulmologa,i ginekolog mi je prijatelj i jako dobar stručnjak,znaci da ne dodje do zablude da sam išla kod nekog vraca kao nekada naše babe,znaci išla sam lekaru u nadi da je on učio sve to i položio zakletvu da će voditi računa o ljudskim zivotima.Dakle,danas sam se javila pulmologu koji mi je napisao da pijem deset dana antibiotik Levoxu 500,Pulmicort pumpicu 1x1 i da dodjem za mesec dana,jer toliko udisaja ima u Pulmicortu.Odem ja mojoj lekarki opšte prakse,inače maminoj prijateljici,i ona kreće da se krsti i da se smeje i vrišti istovremeno.Pulmolog mi je dao da pijem Levoxu,koji je strogo zabranjen u trudnoci!otvori ona knjigu onih njihovih uputstava,i tamo nađemo sve o Levoxi,naravno i da ne sme u trudnoći,ili čak iako se planira trudnoća.Inace,ja za ovo mogu da ga tužim,jer je trudnici u 6.nedelji prepisao antibiotik koji nije smeo.A pitala sam ga lepo,da li ja smem to da koristim,rekao je da mi je prepisao ono što je njemu zakon dozvolio da prepisuje trudnicama.Drugo,Pulmicort ima sto udisaja,a ne 30.Da li je bio odsutan,možda pod dejstvom alkohola,šta se desilo,da li je pobrkao lekove,ja stvarno ne znam,ali znam da vise kod njega ne idem,ni za živu glavu!A i tata i ja se kod njega lecimo,i to godinama!Kome vise da verujemo u ovoj zemlji ja stvarno ne znam.A vama hvala sto ste me umirilie i saslusale i čuvajte se,ovo je luda zemlja!!!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Alergija, astma i trudnoća
12.11.2015 16:04:58   
muzicarka
Ja sam asmaticar i porodila sam se jednom,normalno....Tada sam doktoru to naglasila i on mi je odgovorio da je njemu vazno samo da je srce u redu user posted image Ventolin sam koristila oko nedelju dana kada mi nije bilo dobro i to je sve....Sada sam opet trudna i par puta sam koristila isti ....

(odgovor članu ivaloknica)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Alergija, astma i trudnoća
13.11.2015 10:59:07   
Peace*
Drugari, zahvaljujući Ventolinu je moj brat živ. Mami je krenuo porođaj u 7mom mesecu trudnoće, pošto je pulmolog i zna sastav pumpica, a ja sam astmatičar pa pumpice i imamo u kući, mama je uzela moj Ventolin i do jutra (porođaj je počeo u sred noći) je uzela celu pumpicu. Ventolin u sebi ima neku komponentu koju imaju i lekovi za održavanje trudnoće i usporavanje porođaja. Zahvaljujući Ventolinu je dočekala jutro sa bebom u stomaku i svog lekara da joj da adekvatnu terapiju. Brat trenutno ima 21 godinu.
Ja sam obe trudnoće bila na Symbicort pumpici, nekada 2x1, nekada 1x1, i Ventolin po potrebi. Stariji sin ima 9 god a mlađi 5. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Alergija, astma i trudnoća
23.6.2016 8:38:44   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Htela sam da zapišem jednu veoma zanimljivu stvar.

Imam astmu, i njeno stanje u trudnoći nije menjalo, jedino što je bilo bitno je bilo da dobijem predporođajni mix lekova pošto sam išla u totalnu (CR).

No, hoću da vam kažem za alergiju. Meni se prolećna alergija na polene pojavila pre nekih... 5-6-7godina, nisam sigurna. Krenulo je bezazleno, i svake godine sve gore i gore, da sada ako ne pijem predviđene lekove, niti vidim, niti mogu da dišem... ma haos živi. Međutim, u trudnoći i za vreme dojenja - ništa!
Inače pijem 2 vrste lekova + koristim jednu pumpicu 2x na dan, u trudnoći sam koristila samo tu pumpicu 1x na dan, preventivno.

Onda sam se ja pitala kako to, pa sam dobila objašnjenje da žene sa alergijama, u trudnoći ili nadrljaju pa im se stanje još više pogorša, ili im alergija skroz prođe.

Jel imala još neka od vas sličnih iskustava?


To je moj post iz 2009-te, kada je stariji sin imao 2,5god.

Hoću da podelim sa vama šta je bilo u ponedeljak, 20.06.2016.

Završila sam na infuzijama, i sada pijem šaku lekova 4x na dan. Toliko sam se gušila da nisam mogla da govorim ni hodam. Ne sećam se kada sam bila poslednji put tako loše.

Jeste, baš zbog svega što piše u mom postu iz 2009-te, opustila sam se. Počela sam da verujem da mi lekovi za alergiju ne trebaju i ukinula ih sebi. Ipak, lekari kažu da nisam nadrljala samo zbog toga. Jeste, problem je i užasna vlažnost vazduha, i onaj topao "fen" vetar koji je dodatno isušio i razneo polene, i to što nisam uzimala lekove, ali kažu i da je prošlo 5 godina od poslednjeg porođaja, i da se hormonski status vratio u normalu i da sam sada kao pre trudnoće, tj, astma se vratila u svoje početno stanje. Bila sam mirna 10 godina jer sam 4,5 god nakon prvog porođaja opet ostala trudna, a kažu da taj hormonski "poremećaj" traje cca 5god.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Alergija, astma i trudnoća
23.6.2016 16:19:57   
muzicarka
Ja sam se prvi put porodila 2012.godine, na početku trudnoće sam se gušila, loše mi bilo oko 7 dana i posle ništa, super, trudnoća, dojenje, sve super, nisam se ni nakašljala... Drugi put sam se porodila ove godine u martu i dalje je sve ok, ponekad nešto malo, ali sve u svemu dobro sam... Sad sam se baš zabrinula kad pročitah ovo... Mislila sam, možda, je prošlo user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here