|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Modrice i cvorici od injekcija
18.11.2012 13:02:18   
jana85
Molim vas za pomoc! Vec sam pisala da imam eserihiju i da sam za kratko vreme primila mnogo injekcija koje su stvorile  ocajne ploce i cvorove na mestima uboda. Od juce sam opet na injekcijama koje su katastrofa. Uzesno je bolno primati ih u te podlive, ali sestre kazu da mora tako jer vise nema mesta koje nije modro i koje nije naduveno. Stavljam hladne obloge ali nista ne pomaze. Molim vas za neki savet!!

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 5.11.2013 1:36:52 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pomoc, modrice i cvorici od injekcija
18.11.2012 13:06:11   
Olga75
mozes da stavljas hladne obloge i da ih mazes hepatrombinom ali uzmi mij savet sa rezervom i konsultuj se sa lekarom , koji je placen da daje ovakve savete

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jana85)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pomoc, modrice i cvorici od injekcija
18.11.2012 13:27:59   
jana85
Mazala sam i to prosli put, spadnu malo modrice ali ta mesta uboda ostanu tvrda, a svaki ubod na to mesto je katastrofa, a primam longacef user posted image  Sestre su mi rekle da stavljam hladne obloge.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pomoc, modrice i cvorici od injekcija
18.11.2012 13:38:01   
madre
uf, janouser posted image znam sta lonacef ume da napravi, katastrofa! probaj sa listovima kupusa, ja sam to stavljala i mislim da je pomaalouser posted image javi kako je proslo user posted image

< Poruku je uredio madre -- 18.11.2012 13:39:33 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu jana85)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pomoc, modrice i cvorici od injekcija
18.11.2012 13:48:11   
Sanchy
Ja sam sad u bolnici i primam longacef bitno je posle svake inekcije jos dok drzis vatu masirati mesto uboda i to jako masirati i posle kad god se setis u toku dana ponovo,,ja nemam ni modrice ni cvorice

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pomoc, modrice i cvorici od injekcija
18.11.2012 14:00:16   
jana85
Masiram dugo posle bockanja, masiram i kad menjam te obloge, opustena sam dok ih primam... Jel te boli kad ih dobijas ili je meni grozno zbog ovog problema koji imam, meni se cela noga ukoci.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pomoc, modrice i cvorici od injekcija
18.11.2012 14:58:39   
madre
lonacef je poznat po tome da jako pece.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu jana85)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pomoc, modrice i cvorici od injekcija
18.11.2012 15:35:41   
pepeljuga
Meni su ostali cvorici od Longacefa iako sam masirala a i mazala Hepatrombin user posted image mozda su se od mazanja malo smanjili ali i dalje se osecaju, posle dve i po godine

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pomoc, modrice i cvorici od injekcija
18.11.2012 15:56:35   
Sanchy
Ne boli me kad primam niti pece a primam 2g sto je malo jaca doza ....bolucka me mesto gde sam primila po malo kasnije ali nista strasno nemam modrice niti cvorice...danas mi je cetvrta po redu a kada bih imala mazala bih biofreeze mislim da se tako pise to je nesto sto hladi i bas je za bolna otecena mesta pa bih probala sa tim

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pomoc, modrice i cvorici od injekcija
18.11.2012 16:15:20   
ivbo
Te hladne obloge treba stavljati non stop,meni su za vrijeme trudnoće i primanja Longacefa rekli da kockice leda stavim u krpu i držim par minuta na mjestu uboda,a da sve ponavljam nekoliko puta u toku dana.Već sam negdje pisala,nakog carskog,naprimala sam se injekcija u bolnici, naravno da tada nisam ni mogla stavljati obloge,stvorili su se i čvorići i hematomi,a nakon mjesec dana buknula je na tom mjestu takva gnojna kolekcija,da sam završila na hirurgijiuser posted image ,gdje su mi to rasjekli i danima čistili.Tada sam više od dva mjeseca nekoliko puta u toku dana stavljala obloge,tako što na gazu pomiješam malo 3% acidi borici i rivanola,po savjetu hirurga.

_____________________________

Nasa tri sunasca B I T :-*:-*:-*

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pomoc, modrice i cvorici od injekcija
18.11.2012 16:28:26   
jagodo
jana 85, prvo namazi hepatrombin pa natopi gazu alkoholom i stavi preko hepatrombina, kad se gaza osusi odmah kvasi i stavljaj ponovo. Znam kako ti je iz licnog iskustva. To mi je preporucio doktor iz bolnice. Imala sam velike probleme nocima nisam mogla da spavam. Nisam mogla ni normalno da sedim od bolova. I sad posle duzeg vremena kad pritisnem osecam da u dubini ima jedan cvoric, koji se smanjio ali je ostao. Ne boli ali je tu. A bilo ih je puno tvrdih bolnih, ma uzas. Nasam se da ce ti pomoci. Pozdrav!

(odgovor članu ivbo)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pomoc, modrice i cvorici od injekcija
18.11.2012 17:06:36   
jana85
Trudna sam pa ne znam sta smem od toga da mazem. Primila sam gomilu injekcija u zivotu, ali nikad nisam imala ovakve cvorice. Stisla bi zube za bolove, ali se plasim nece mi se do porodjaja povuci cvorovi, a tek cu tada verovatno primiti ko zna koliko injekcijapa ne znam kako cu izdrzati. Sa obe strane na mestima gde se bocka u velicini dlana mi je tvrdo kao da pipam kosku. Ne znam da li ima veze sto od stomaka ne mogu da legnem na stomak nego ih primam u nekom cudnom polozaju, ali sam i ovako opustena??

(odgovor članu jagodo)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pomoc, modrice i cvorici od injekcija
18.11.2012 23:20:09   
jana85
Uh devojke ovo boli sve viseuser posted image  Celo popodne masiram i menjam obloge, ali mi je i dalje sve uzasno bolno, ne mogu da se namestim u krevetu, kako cu je sutra primiti ponovo kad ovako sad boli ne znam user posted image

(odgovor članu jana85)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pomoc, modrice i cvorici od injekcija
19.11.2012 20:10:34   
jagodo
jana, ja sam primala napred u butinu jer nije vise moglo u debelo meso.Bilo je tvrdo kao ploca, pa pitaj sestru sto ti daje da li mozes da primis napred u butinu, to jest da legnes na ledja i da onda primis. Ali obloge od alkohola obavezno stavljaj i menjaj sto cesce i danju i nocu. Potpuno te razumem i zao mi je user posted image

(odgovor članu jana85)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pomoc, modrice i cvorici od injekcija
19.11.2012 20:28:48   
jana85
Meni je ovo cetvrti put da primam injekcije u poslednjih sest meseci , preko 40 boca user posted image
Ove prve dve su bolele zato sto je longacef nezgodan, a jutros me sestra unakazila, toliko neljudskosti, uzas...
Nisam mogla da ustanem sa kreveta, mislila sam da cu se onesvestiti user posted image

(odgovor članu jagodo)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pomoc, modrice i cvorici od injekcija
19.11.2012 23:01:12   
Anoniman
provereno pomaze GAVEZ GEL! user posted image

(odgovor članu jana85)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pomoc, modrice i cvorici od injekcija
20.11.2012 18:10:21   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ja sam sad u bolnici i primam longacef bitno je posle svake inekcije jos dok drzis vatu masirati mesto uboda i to jako masirati i posle kad god se setis u toku dana ponovo,,ja nemam ni modrice ni cvorice


Ljudi, ovo se ne radi. Nikako se ne masira i ne trese jako mesto uboda tj aplikacije leka, zato vas sve boli, zato modri bude čvornovato. Dakle, to se ne radi. Zašto? Zato što na taj način nasilno raspoređujete lek po tkivu, ne dopuštate da se sam rasporedi gde treba već tresete, potiskujete, gurate i u bukvalnom smislu ne dozvoljavate da se lek sam "smesti" i apsorbuje na pravilan način.
Čvorići se stvaraju kada se lek da:
1.) nestručno: previše brzo - dakle, to vam je isto kao i masiranje, jer tkivo treba da prima lek brzinom koja je adekvatna, da bi se dobro resporbovao, zato ne treba ubrzavati proces masiranjem
2.) nestručno 2: kada se praškasti lek (npr. Penicilin, Longacef) ne rastvori dovoljno dobro
(kod Longacefa obratiti pažnju čime vam rastvaraju flakon sa prahom. Longacef se za muskularno davanje rastvara lidokainom koji je anestetik i koji dolazi u pakovanju zajedno sa flakonom (prahom). Za vensko davanje se razblažuje sa aqvom destilatom ili fiziološkim rastvorom (NaCl 0,9%).
3.) kada je lek velike zapremine (a Longacef to jeste, minimum 8 ml muskularno se palikuje, a to je doooosta).

Dakle, moj savet je da se dogovoriš da ti počnu davati venski taj Longacef. Lepo ti stave braunilu, i daju ti lek venski, ujutru i uveče (ako tako primaš) bez previše bockanja (samo jednom dok stave braunilu, a ona može dastoji par dana).

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pomoc, modrice i cvorici od injekcija
20.11.2012 21:56:35   
madre

IZVORNA PORUKA: Trt Milojka



Dakle, moj savet je da se dogovoriš da ti počnu davati venski taj Longacef. Lepo ti stave braunilu, i daju ti lek venski, ujutru i uveče (ako tako primaš) bez previše bockanja (samo jednom dok stave braunilu, a ona može dastoji par dana).

to su u meni uradili kad nisu imali vise de da ubodu.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pomoc, modrice i cvorici od injekcija
21.11.2012 11:57:22   
Sanchy
Iskreno prvi put cujem da ne treba masirati mesto uboda,sto ne mora da znaci da nije tacno,to svakako nije moja struka,prenela sam ono sto su meni sestre koje su mi davale injekcije rekle a valjda je to njihova struka?!....inace ja sam juce primila poslednju longacef nemam cvorice,modrice,ne boli me nista,pa sad i ako je mozda pogresno masirati kod mene je svakako dalo rezultate....

(odgovor članu jana85)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pomoc, modrice i cvorici od injekcija
21.11.2012 14:27:25   
jana85
Blago tebi, ja sam mislila da sam danas zavrsila ali mi doktor prepisa jos dve user posted image
Meni su sestre uvek rekle da masiram mesto uboda zbog podliva user posted image  cak to i one urade ako naletim na neku dobru.
Pitala sam za vensko davanje i u butinu sto ste mi rekli, ali kazu za vensko nemaju uslova u ambulanti, a u butinu sestra a se strpim nema bas iskustva i da se strpim jos ove dve sto imam. One prve dve kao sto sam pisala su bolele, ali se sestra trudila, a ove tri od ponedeljka su mi nocna mora. Neka nafrakana curka mi daje, uzas, pazite kad me ubod boli, mozete misliti kako je kad pocne lek da se razliva user posted image  Sedim po pola sata u cekaonici da mi se vrati kakav takav osecaj u nozi.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pomoc, modrice i cvorici od injekcija
21.11.2012 14:30:44   
Anoniman
Naravno, pa nema pravila, eto, tebi je masiranje pomoglo a inače taj stav za masiranje, t.j. da treba masirati je malo zastareo. Da ne bi bilo da lupetam, čisto da napomenem da sam i ja medicinska sestra, iza mene je 11 godina staža i eto, slučajno sam radila na intenzivi i reanimaciji 7 godina. Meni su moji lekari sa kojima sa radila rekli da ne treba da govorim pacijentima da masiraju mesto uboda jer je to greška i objasnili ovo što sam ja vama objasnila. Sad, ko kako želi nek'' radi.

Vezano za braunile, isključivo u bolničkim uslovima, kod pojedinih ležećih bolesnika u braunilu kroz koju se stalno daje neka terapija stavljali smo kap Heparina (antikoagulans, ne davati ni slučajno na svoju ruku!) čisto da se ta braunila ne začepi. Longacef je tako stručno znao da začepi braunile a i da "upali" venu, da je to strašno, zbog toga nam je svima bio mrzak.

Još jednom, savetujem da se pređe na vensko davanje Longacefa, ako je moguće. Konstantna puntiranja u glutealni mišić koji je već upaljen, modar i pun čvorova mogu na kraju da dovedu i do apscesa.

< Poruku je uredio Trt Milojka -- 21.11.2012 14:33:46 >

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pomoc, modrice i cvorici od injekcija
21.11.2012 14:42:50   
Anoniman
Nemaju uslova u ambulanti za vensko davanje? Pa kakva je to ambulanta, izvini što pitam? Pa ne daju hemoterapuju, daleko bilo, nego običan Longacef koji ti lepo mogu uključiti u infuziji, sa, recimo 100ml 0,9% NaCl-a, odležiš malo, i milina. Jesi li pitala ti doktora za vesko davanje ili sestre? Obično sestre neće da se njakaju sa tim, nego odmah smisle tako neki glup izgovor o uslovima, pogotovo ako su neke bezveznjakuše, treba bosti braunilu, kontrolisati infuziju, Bože moj... user posted image

Pitaj doktora, ako već nisi. I moj ti je savet, ako već nemaju uslove za vensko davanje i ako "nisu sigurne" po pitanju davanja u butinu - nemoj da dozvoliš ni da ti daju Longacef u butinu, nikako. U butinu se daju lekovi manje zapremine, i to baš retko, a Longacef je velike kubikaže, nije za butinu.
Srećno, javi šta si uradila.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pomoc, modrice i cvorici od injekcija
21.11.2012 15:35:30   
ivbo
Mislim da se najveći problem stvori zbog nestručnog davanja.Ja sam u nizu isprimala 14 Longacefa intramuskularno,ali mi ga je uvijek davala izuzetno stručna i iskusna sestra i nije bilo nikakavih problema.Međutim,dok sam ležala u porodilištu nakon carskog,sestre su se non stop mijenjale,žure da podijele terapiju i tačno znam da su to par puta uradile neviđenom brzinom,da od bola nisam znala gdje se nalazim,i na kraju mi se stvorio taj apsces,koji me je namučio više nego bilo šta u životuuser posted image

_____________________________

Nasa tri sunasca B I T :-*:-*:-*

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pomoc, modrice i cvorici od injekcija
24.11.2012 20:32:44   
jana85
Ovo je nocna mora, ne mogu ni da sedi ni da lezim...Juce mi je sestra tako dala injekciju da ja muz (koji me ceka ispred DZ-a) morao da dodje po mene jer ja nisam mogla da stanem na nogu. Plakala sam kao kisa da bi mi ona rekla da sam za sve sama kriva jer se ne opustim user posted image

(odgovor članu ivbo)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pomoc, modrice i cvorici od injekcija
28.3.2013 15:39:16   
verko
tragajuci za resenjem za moju izresetanu zadnjicu nakon operacije krajnika (25 diklofena) vidim da se i vi od svih muka u trudnoci,mucite i sa cvorovima,pa reko da pomognem ako mogu... moji cvorovi su bili velicine sake,tvrdi,bolni,i nakon inekcija mi se upalio isijas (vrlo moguce od njih).na terapijama za isijas nije vise bilo mesta za nove inekcije,i doktor je poludeo kad je video sta su mi napravili.za postojece cvorove nije bilo leka,ni kupus,ni kreme,ni masaze,preporucio mi je ultrazvucno tretiranje jedino rekavsi da ih ni to u potpunosti nece ukloniti,ali ce se smanjiti znatno,a sve to ne bi nastalo da mi je nakon svake inekcije (odmah po ubodu) masirano par minuta malim masazerom,koji je on koristio kad mi je davao inekcije,i za koji rece da imaju i ostali,ali eto...ne koriste...tako da pitajte tamo gde dobijate inekcije

(odgovor članu jana85)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here