|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mala razlika (u godinama ) medju decom
21.2.2018 18:28:53   
pipi_coco
ME nisam znala da ih sada imaš tri, pa to je divno user posted image

Koliko je mjeseci najmadjoj bebi?

Ma eto sad nešto razmišljam najgore mi je to sinhronizovano plakanje njih dvojice user posted image

Ali i to je samo faza, valda ce uskoro proci

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Mala razlika (u godinama ) medju decom
21.2.2018 21:12:05   
mama Jo
I meni nema nista gore od sinhronizovanog plakanja... prosto mi unese nervozu jako...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Mala razlika (u godinama ) medju decom
21.2.2018 21:14:57   
Duškić
I kod mene mala razlika ali prezivi se, hoce oboje u narucje, mama uzmi mene itd..

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Mala razlika (u godinama ) medju decom
21.2.2018 22:30:43   
jess021
Kod nas je razlika 13 meseci:)
Jest da je tempo 100km/h 24/7, ali ne zalim se.
Kad hoce obe da se nose ova starija samo kaze Mama mozes obe!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Mala razlika (u godinama ) medju decom
21.2.2018 22:35:26   
mama Jo
Svakavih situacija ima - da puuuno voli bebu, pa onda - ajde mama sad malo spusti bebu, do potpunog ignore bebe 😊 male au jos obe

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Mala razlika (u godinama ) medju decom
22.2.2018 0:01:16   
Srecko47E
Htela sam tu malu razliku ali mesecima ne ostajem trudna.Godine cine svoje.
Svakako da sam za manju razliku medju decom

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Mala razlika (u godinama ) medju decom
22.2.2018 13:47:38   
Dragce86
Da, verujem da ce mi najgore biti sinhronizovano plakanje :D Mada, mama kaze da vremenom oguglas! Ona je puno energije ulagala oko mene jer sam prvo dete, a posle kad je brat plakao kaze da se uospte nije toliko stresirala, da joj je sve bilo lakse i drugacije. Prosto u svojoj glavi resila da nam nista nece biti i ako malo otplacemo dok ona spremi rucak, zavrsi oko jednog deteta i sl. I u pravu je, nadam se da cu i ja moci tako u praksi - zapravo, necu imati izbora!

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Mala razlika (u godinama ) medju decom
22.2.2018 14:00:19   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Dragce86

Da, verujem da ce mi najgore biti sinhronizovano plakanje :D Mada, mama kaze da vremenom oguglas! Ona je puno energije ulagala oko mene jer sam prvo dete, a posle kad je brat plakao kaze da se uospte nije toliko stresirala, da joj je sve bilo lakse i drugacije. Prosto u svojoj glavi resila da nam nista nece biti i ako malo otplacemo dok ona spremi rucak, zavrsi oko jednog deteta i sl. I u pravu je, nadam se da cu i ja moci tako u praksi - zapravo, necu imati izbora!

Bas tako. Ako se nije nesto udario ili nesto slicno pustim da otplace i sam se i smiri. Nece im nista biti. Koliko puta mi se zalepi za nogu dok zavrsavam rucak, pa sta cu.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Mala razlika (u godinama ) medju decom
22.2.2018 14:01:50   
Dragce86
To lepljenje oko nogu je izgleda svugde standardno :D Tako i ovo moje cudo, puna soba igracaka, po tepihu ne mozes proci a da neku ne nagazis, ali ipak je najlepse u kuhinji oko maminih nogu :D

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Mala razlika (u godinama ) medju decom
22.2.2018 14:33:16   
mama Jo
Da to definitivno sva deca rade u tom nekom periodu oko god.dana 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Mala razlika (u godinama ) medju decom
22.2.2018 14:37:50   
Rosita
Dragce, pa hajde u trudnicku temu user posted image Cestitam!

Po ovom pitanju nisam isključiva. KAd se desi, desi. Mislim da je lakše kad je veća razlika, ali ono što mi u tom smislu smeta je što starije dete ima jedne potrebe, a mlađe druge, lakše je kad su sličnih godina, odvedeš ih skupa na sport, u pozorište, gde god...

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Mala razlika (u godinama ) medju decom
22.2.2018 16:19:50   
mama Jo
Deagce, prijavljuj se i za paket za trudnice, spremaj polako za bebu 😊

Joj ja vise ni sama ne znam... ali se nadam da ce biti vrlo bliske kad porastu, i slicnih interesovanja pa da mozemo jednim udarcem dve muve 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Mala razlika (u godinama ) medju decom
22.2.2018 16:38:54   
Srecko47E
Blago vama mame.user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Mala razlika (u godinama ) medju decom
20.5.2018 14:03:19   
Maslacak15
Evo da ne dobijamo packe da dovrsim pisanije ovde. Ja malom razlikom smatram prvenstveno sve manje od dve godine. Posto od dve godine ipak moze nesto da se saradjuje sa detetom, ne kao kad ima pet ali ipak moze. Imeni je krenulo nabolje otkako je stariji napunuo dve a mladji 9-10 m . Od tada je mic po mic sve bolje i bolje. Ali zaista mislim da to isksustvo daje kontekst za situaciju sad i u poredjenju sa tim je pesma. Iako je treece dete i ja sam matora majka itd.
Prosto ova dvojica su veliki i razumni. Nocu neznam za njih. Pocnite od tih stvari. Kad imate malu bebu, novorodjence koja radi to sto raddi, budi se nocu,place prducka podriguje trazi svoju paznju a onda imate paralelno i drugu od 15 ak meseci koja se jos uvek budi bar jednom nocu ( takvih je puno ).... Pa onda biti sam sa malom bebom od 2 meseca i detetom od 15 meseci sam u stanu je gore nego sa dve bebe od 2 meseca. Sigurna sam. Bebe od 2 meseca bar ne mogu nigde da odu user posted image niti gde da se popnu. Beba od 15 meseci je dovoljno nerazumna da niti mozete da objasnite, niti mozete da je sednete da gleda TV ( barem moj F nije hteo u tom periodu duze od 5 min) niti ima koncentraciju da se igra sama dugo. Pa onda tema sta kad je starije bolesno, a bolesno je svako malo kad je tek krenulo u vrtic. Kako "izolovati" bebu od starije bebe koja je bolesna - mission impossible. A sami ste kuci. I sve tako. Te koje su pregrmele znaju o cemu pricam.
U poredjenju sa tim sad imam dva "intelektualca"user posted image user posted image .
Ako dete ima pune dve godine ili malo vise kad e rodi mladje, bice sigurno vise ljubomorno, ali je ipak lakse za asaradnju. Meni je sve lakse kad mogu sa njima da pricam i da raspravljam. Iako me nekad izludjuju. Najgore mi je dok ne znam sta im je i kako da im pomognem.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Mala razlika (u godinama ) medju decom
20.5.2018 20:58:04   
jess021
L ima 2god i 7 meseci, a M 1.5 godinu.
Najteze je dok mladje dete ne napuni godinu. Kad se samo setim...uh.
Pocevsi od druge trudnoce. Kad sam ostala drugi put trudna, L je imala 4 meseca, znaci nosila sam je sve do porodjaja, prohodala je par dana nakon sto se M rodila. Onda hoce kod mene, a M siki satima, mene drmaju hormoni, hocu da sam vise sa L....
Kad smo isli napolje, M ako se probudi nece da bude u kolicima, vec da je nosim, sreca pa je L navikla da je mm uspavljuje i da spava sa njim, tako da smo se tu podelili.
Sad je ovo pesma, iako i dalje ima zanimljivih situacija, npr kad sam sama sa njima na igralistu, a svaka hoce na svoju stranu.
I potpisujem da je ovo bilo teze nego sa blizancima, jer imate bukvalno dve bebe uvek u razlicitim fazama i potrebama.
Sad je sve puno lakse, pogotovo kad se naspavam.user posted image


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Mala razlika (u godinama ) medju decom
14.6.2018 12:07:17   
mama Jo
Joj jess utesi me ova tvoja recenica da je lakse svakim danom i posebno kad drugo napuni godinu dana... 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Mala razlika (u godinama ) medju decom
26.10.2022 8:43:02   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Nenekica

Pozdrav svima,ja sam nova u grupi i nisam bas sigurna kako sve funkcioniše😊ali nadam se da će se neko oglasiti.Naime,pre 3 ipo meseca sam rodila prvu bebu,muž i ja smo razgovarali i želeli bi uskoro i drugu bebu.Pa me zanimaju vaša iskustva,mišljenja i saveti.Da li je nakon 4 meseca previše rano za novu trudnoću?Da li je neko imao slično iskustvo i kako se snašao? Većina kaže da je potrebno godinu dana i više da je razmak između trudnoće!



< Poruku je uredio Ana RR -- 26.10.2022 9:51:43 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 117
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here