|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Decija hipoglikemija i dijabetes
15.7.2013 10:58:48   
Figaro88
Kada je Andrea imala 18m saznali smo da ima jednu vrstu hipoglikemije.Rekli su nam da to nije toliko retko i da ce se povuci najkasnije do pete godine,ili kada dete dobije na kilazi i masnog tkiva.Simptomi su bili povecan unos vode,cesto mokrenje,jutru posle budjenja bi joj se tresle ruke i boleo bi je stomak.Terapije nema,obroci su redovni-tri glavna i tri uzine.Kada je bolesna onda idu slatki obroci,a kada je povracala i imala proliv isli smo da prima infuziju.Za mesec dana ona puni cetiri godine,i opet joj je lose.Nasa dr je sada zabrinuta i rekla nam je jutros da kupimo aparat za merenje secera i da u petak sa dr u Tirsovoj vidimo sta dalje.Opet je pocela da pije vode previse,posle svakog zalogaja cini mi se popije po solju vode,piski na svaki minut,i cesto kaze da joj se jede sto je za nju cudo(obicno ujutru trazi kad vec pocnu ruke da joj se tresu).Imali neko da je imao isti problem,ili da zna nesto o ovome.Poludecu skroz do petka.Ujutru idemo da joj opet vade krv,nadam se da ce sve biti u redu....
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Decija hipoglikemija i dijabetes
15.7.2013 12:01:39   
Figaro88
Kako prepoznati i lečiti dijabetes kod dece?
Postoji dijabetes Tip 1 i Tip 2, i oba su tzv. šećerna bolest. Kod dece je prisutan Tip 1, kada nema insulina, pa mora da se "dodaje spolja". Nakon postavljanja dijagnoze, kreće se sa insulinom, ali je mali procenat primene kod male dece. Jer, problem se najčešće otkriva u pubertetu. Tada hormon rasta podiže šećer, pa se kod mališana koji su mu skloni oboljenje ispoljava. Nažalost, granica se pomera sve niže, tako da se Tip 1 pojavljuje kod predškolske dece. Međutim, zapanjujući je podatak da se pojavljuje i kod beba od 18 ili 22 meseca, pa moraju odmah da dobijaju insulin.
Dijabetes tip 1 je insulinski zavisan, a prouzrokovan je destrukcijom specifičnih ćelija pankreasa koje luče insulin, pa oboleli moraju tokom celog života da primaju insulin.
Dijabetes tip 2 je insulinski nezavisan i javlja kod odraslih. Sekrecija insulina je očuvana, a u nekim slučajevima i povećana. Međutim, njegova aktivnost je smanjena, najčešće zbog manje osetljivosti tkiva na insulin. Ovaj tip dijabetesa je često udružen sa gojaznošću. Obolele osobe se leče sprovođenjem dijete i tabletama koje podstiču sekreciju i efikasnost insulina, a u određenim situacijama je neophodna i terapija insulinom.

Kako prepoznati dijabetes?
- Dete više jede, a pritom mršavi, često mokri tokom noći, i često pije vodu. To su simptomi na koje roditelj treba da obrati pažnju i proveri da li je sve u redu.
Dijabetes je nasledno oboljenje. Obično u porodici "kruže" tri bolesti koje izaziva jedan isti gen: šećerna bolest, poremećaj štitaste žlezde i preumatoida pritis. Kada uzimamo anamnezu od roditelja, uvek dobijemo podatak da je jedno od ovih oboljenja prisutno u porodici. Drugim rečima, dijabetes je nasledno oboljenje i pitanje je vremena kada će da se pojavi. Najčešće je uzrok infekt koji povećava šećer, a ređe psihički stres - ne kao uzrok dijabetesa, više kao "okidač".


_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Decija hipoglikemija i dijabetes
17.7.2013 8:57:49   
Ivanka 75
Figaro user posted image
Znam jednu devojčicu sa tim problemom, ona sad ima 7 godina a već nakoliko godina ima dijabetes (nznm koji tip). Svaki dan se bocka nekoliko puta da proveri nivo šećera a onda to kontroliše hranom.
Trenutno je u Nemačkoj na terapiji matičnim ćelijama (sačuvali od mlađeg brata) i njena majka kaže da dobro reaguje i da terapija obećava.
Vidi na netu ako možeš da nađeš nešto o tome.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Decija hipoglikemija i dijabetes
17.7.2013 9:52:44   
Peace*
Prošlo leto sam bila sa decom u parku i na klupi pored je sedela ženica, a devojčica od recimo 5-6god se igrala sa decom. Za tih sat-sat i po koliko smo bili, žena je devojčici merila šećer 2-3x, i davala joj da jede, nekada keksić, nekada kifle.
Nadam se da će sve biti ok. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Decija hipoglikemija i dijabetes
18.7.2013 7:32:53   
Figaro88
Ujutru idemo na kontrolu.Videcemo sta ce nam reci.Bolje i da proverimo sve nego da razbijamo glavu misleci da nesto mozda nije ok.Kada smo lezali u bolnici bilo je bas puno dece sa dijabetesom.Mene je to iznenadilo,tako mali a vec moraju da prolaze kroz sve to....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Decija hipoglikemija i dijabetes
18.7.2013 8:20:55   
Ivanka 75
Ja sam se divila toj devojčici, tako mala a zna šta treba da radi, bez imalo straha. Ustane, otvori svoju torbicu, uzme aparat, bocne se, izmeri...
Hrabro dete...

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Decija hipoglikemija i dijabetes
19.7.2013 15:46:13   
Figaro88
Bili smo na kontroli.Zakazali smo opet 2 septembra.Do tada treba da jedan dan da izmerimo koliko je tecnosti ukupno unela i koliko je izbacila.I da promenimo ishranu.I onda cemo videti sta dalje.Bili smo u Tirsovoj od sedam do dvanaestuser posted image Upoznala sam jednu mamu,njenom sinu su sa jedanaest meseci otkrili dijabetes,strasno.Kaze da u banji svake godine ime sve vise dece,i da ima puno malihuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Decija hipoglikemija i dijabetes
13.9.2013 15:07:50   
Figaro88
Bili na kontroli opet,svi rezultati su nam super i ne moramo narednih godinu dana da idemo tamouser posted image Da dodjemo jedino ako se ponovo upadne u hipoglikemju,ali ja se nadam da nece doci do togauser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Decija hipoglikemija i dijabetes
8.11.2013 8:15:24   
Caca88
Da li neko ima iskustva sa nabavkom leka PROGLYCEM? Da li znate gde ga mozda ima? Po recima uvoznika, on se vise ne uvozi, a nama je potreban hitno.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Decija hipoglikemija i dijabetes
1.1.2014 23:06:57   
World
Da li je neko upucen u referentne vrijednosti secera kod djece, da li su iste kao i kod odraslih?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Caca88)
Direktna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here