|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nizak progesteron u lutealnoj fazi
6.10.2013 17:28:33   
novanada
Progesteron mi je 21. dana ciklusa bio 1.40. Da li je neka imala sličan problem? Da li uopšte ima nade? Terapije će mi biti određena tek nakon folikulometrija
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nizak progesteron u lutealnoj fazi
6.10.2013 19:44:06   
Verolina
Nije nista strasno. to samo znaci da nije bilo ovulacije. Niz je uzroka, ali je sve resivo.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu novanada)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Nizak progesteron u lutealnoj fazi
11.3.2016 21:20:47   
gogili75
Progesteron 21 dan mi je 10 ng/ml, ref vrednost su 1.7 do 27. da li je bilo ovulacije...

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Nizak progesteron u lutealnoj fazi
24.3.2016 15:50:52   
sunce86
Meni je 49.66 ng/ml, a ref.vrednosti 1.7 do 27...
I visi je nego sto treba. Jel neko ima visi progesteron?
Negde sam citala da moze da znaci trudnocu, a ja vec 2,5 godine pokusavam, pa me sad strah i da pomislim, da se ne razocaram. Mada posle ovoliko vremena, i izgubila sam nadu :(

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Nizak progesteron u lutealnoj fazi
24.3.2016 18:41:32   
madre
sunce, koji dan ciklusa si radila ovu analizu?user posted image
sad sam videla u drugoj temi da je u pitanju 21 dc... samo cu ti reci da se meni bas bas svidja ta vrednostuser posted image
je l ti ovo prvi put da radis ovo?

< Poruku je uredio madre -- 24.3.2016 18:44:44 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu sunce86)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Nizak progesteron u lutealnoj fazi
24.3.2016 19:03:16   
sunce86
Prvi put sam radila, nisam do sad vadila progesteron 21.dc.
Sad me kopka, za vikend cu urditi test, a u utorak bi trebala da dobijem. :)

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Nizak progesteron u lutealnoj fazi
20.4.2016 14:58:17   
Cortina
Imam jedno pitanje ali ne znam da li sam na pravoj temi. Radjena mi je vto. Danas mi je 5.dan od transfera. Koristim utogestan 3x1 od 200mg znaci ukupno 600mg i 3.dana sam primila pregnil od 1500 i progesteron depo. danas sam radila progesteron i on iznosi 190,80 da li je to normalno

(odgovor članu sunce86)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Nizak progesteron u lutealnoj fazi
20.4.2016 15:02:38   
Cortina
Ref.vred su sledece
Folik.faza od 0-4.45
Lut.faza od 10.62-81.28
Sredina lutealne faze 14.12-89.14
Prvi trimestar 35.68-286.2
Drugi trimestar 81.25-284.29
Treci trimestar 153.91-1343.55

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Nizak progesteron u lutealnoj fazi
20.4.2016 16:52:11   
Cortina
Ukoliko pitanje nije za ovu temu molim nekoga da ga prebaci na odgovarajucu.

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Nizak progesteron u lutealnoj fazi
20.4.2016 17:21:18   
sunce86
Probaj na nekoj temi vezano za vto...sigurno ima vise devojaka koje su upucenije u to.

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Nizak progesteron u lutealnoj fazi
3.11.2016 22:26:04   
Mimibey
Cao svima, nova sam na forumu i htela bih da podelim sa vama jednu nedoumicu. Naime, pokušavam već godinu dana da ostanem u drugom stanju, ne paničim još i sigurna sam da će doći u pravi čas, ali me samo zanima da li je neko bio takvoj situaciji ili ako nije, a zna nešto više o tome da me malo uputi. Pre dve godine sam igrom slučaja vadila progesteron 21 dc i ustanovljeno je da je jako nizak, vrednost 1,3 prvi mesec, pa sledeci 1,7.. Mene je to šokiralo, i mog prvog lekara, zbog moje nesigurnosti u terapiju koju mi je doktor preko telefona dao (tablete iz Nemačke da nabavim, da pijem 6 meseci bez prestanka, da mi jajnici spavaju i da ih treba buditi)user posted image , ja se odlucujem da odem kod drugog lekara koji mi kaže da više to ne vadim da to nema veze i da sam zdrava prava mlada žena. Nakon posete drugog lekara sam tek bila zbunjena i morala sam otići kod trećeg, koji je potvrdio mišljenje drugog lekara. Ginekološki pregledi su uvek uredni. Moji ciklusi su redovni na 28 dana, i nemam nikakve probleme, odnosno sve je normalno.. Malo sam guglala i bila prinuđena da se malo više upoznam sa svojim telom i bt. Merenjem bt sam ustanovila da mi je ovulacija 18 dc, što znaći da je lutealna faza kratka 10 dana i da ima manjak progesterona, odnosno ne stvore se uslovu pogodni za trudnoću. Ako oni kažu da je sve u redu, žašto ne dolazi do trudnoće? Vadila sam sve hormone 2dc i sve je savršeno tako kaže dr.
Moje pitanje za sve vas jeste, da li oni ne smatraju manjak progesterona za problem zato što ga je lako nadoknaditi putem krema, injekcija, tableta? Ako se i može nadoknaditi ako je toliko nizak. Pozdrav za sve i nadam se da će neko znati nešto da mi kaže.user posted image

(odgovor članu sunce86)
Direktna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here