|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Puslice sa orasima - molim recept :)
6.1.2014 11:40:06   
Ivanka 75
Drage moje, ostalo mi 5 belanaca od torte, da li imate neki proveren recept za puslice sa orasima, ali da su stvarno lepe i da se lepo suse u rerni.
Ja imam neki ali mi uvek ostanu zive unitra koliko god da ih susim.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Puslice sa orasima - molim recept :)
6.1.2014 11:44:16   
New Mom
To je verovatno ono što je kod mene orasnice.

Ja sam pravila pre 10 dana po ovom receptu:

SASTOJCI:
- 2 jaja
- 2 vanil šećera
- 180g šećera
- kora od 1 pomorandže
- 250g mlevenih oraha
- 150g seckanih oraha
- 2 belanceta
- šećer u prahu po potrebi
PRIPREMA:
Jaja umutiti sa šećerom i vanil šećerom, a zatim smesu kuvati na pari dok se masa ne zgusne (ali ne previše).
Smesi dodati mlevene orahe i pomorandžinu koru koju ste narendali. Sve promešati i ostaviti da se ohladi.
U jednu posudu umutiti belanca, a u drugu pomešati seckane orahe i sećer u prahu.
Od ohladene mase napraviti kiflice, pa ih umakati u belanca a zatim u mešavinu oraha i sećera u prahu.
Orasnice poređati u pleh, staviti u prethodno zagrejanu rernu i sušiti ih na 150 stepeni oko 25-30 minuta.
IZVOR

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Puslice sa orasima - molim recept :)
6.1.2014 11:55:27   
milicicak
Ja ove pravim sa bilo cim sto imam u kuci kad mi ostanu belanca, original je sa kokosom pa samo kokos zamenim sa tim sto imam :)
4 belanca umutiti sa 350 g secera i 2 kasicice limunovog soka. Dodati 300g kokosa, umesati i praviti puslice

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Puslice sa orasima - molim recept :)
6.1.2014 11:59:50   
Olga75
ovako ja pravim : 3 belanceta umutiti u cvrst sneg , dodati 150 g secera ( na svako belance ide 50 g secera ) umutiti ponovo da stoji , dodadi dve sake sitno seckanog oraha i kasiku limunovog soka
napraviti puslice i susiti ih u zagrejanoj pecnici paaaa dobar sat

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Puslice sa orasima - molim recept :)
6.1.2014 14:30:27   
dunja RR
Oldži, na kojoj temperaturi?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Puslice sa orasima - molim recept :)
6.1.2014 14:33:43   
Olga75
pa zavisi od pecnice , ja moju ugrejem na 200 pa ih ubacim i smanjim na 150 ( da ne spadnu ) pa posle nekih desetak minuta smanjim na 100 i susim ih tako sat vremena
al zavisi sve od sporeta
treba da ostanu bele ali da budu hrskave

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Puslice sa orasima - molim recept :)
6.1.2014 15:43:20   
Ana RR
Ja sam pre neko veče prvi put pravila i super su ispale. Imala sam 3 belanceta koja sam umutila sa mrvicom soli, posle sam postepeno dodavala 150 g šećera u prahu i mutila nekih 10 minuta. Kašikom sam vadila na pleh sa papirom za pečnje i stavila ih u zagrejanu rernu na 100 stepeni sa uključenim ventilatorom. Sušile su se sat i 15 minuta, kaže mm da su odlične, smazao ih je za tren oka. Ja to ne volim. Pretpostavljam da je postupak isti i kada se dodaju orasi.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Puslice sa orasima - molim recept :)
6.1.2014 16:49:13   
Ivanka 75
Da da orasnice, nego sam pricala sa mm i on neprekidno govorio puslice pa sam podsvesno napisala puslice umesto orasnice user posted image
Rece mm danas "u zene je kratka pamet" user posted image
Hvala vam zenice moje puuuno, odo da pravim, bice to dosta ukusnih orasnica user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Picoline
Ringerajin kuvar: Maraj
Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here