|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   dete se plasi zubara
23.1.2014 15:03:21   
madamme
Moje starije dete se toliko plasi zubara da vec godinu dana nisam mogla da je ubedim da odemo na pregled. Klima joj se mlecni zub vec mesecima, sve sam pokusala ali ne vredi. Ona jednostavno nikom ne veruje i nece da zine, promenili smo 4 zubara, pricala sam danju i nocu, ubedjivala je...ne vredi. Batine ne pomazu. Sto je jos gore, sve sestice su joj se pokvarile...

Ima li slicnih iskustava?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: dete se plasi zubara
23.1.2014 15:20:59   
Peace*
Joooj, pa šestice su stalni zubi, šteta je što ih niste zalili da se ne bi pokvarili.

Nemam iskustva, moj sin obožava zubara, mnogo se raduje kad idemo.

Naša zubarka ne vadi zube koji se klimaju, čak ni kada iza njih rastu stalni zubi, rekla je da će on jezikom te zube pomeriti napred gde treba i na taj način će vilica da raste. Zubi su se zaista pomerili u ravan sa ostalim mlečnim zubima, iako su izbili iza mlečnih.

No, to nikako nije razlog da ne odete kod zubara, jer joj mora srediti šestice.

Pa nije ona mala, kako ne možeš sa njom da se dogovoriš?

Jel imala neko loše iskustvo?

< Poruku je uredio Peace* -- 23.1.2014 15:21:53 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: dete se plasi zubara
23.1.2014 16:42:57   
madamme
Te sestice su zalivene! Ali je proslo mnogo vremena... pokvarile se...to traje samo 6 meseci...nama je u kartonu pisalo ODBIJA PREGLED.
Sve je bilo normalno, isla je kod zubara do pre godinu dana...onda nece i nece...nije imala bolnih iskustava...
Taj mlecni nece da ispadne jer ga je zagradio novi, stalni zub. Cekali smo GODINU dana da sam ispadne i nista. Pokusavali da ga sami izvadimo, da ga nagovaramo da ona ljulja, ali ne vredi. Svakog meseca sam je vodila kod zubara i sve se lepo dogovorimo i nista. Posle pola sata sedne na stolicu, ali nece da zine. Ni silom, gura dr nogama...ma uzas...a krupna je, ima 42 kg, snazna...ma katastrofa...
Nemam ideju sta da radim. Ona place, uopste je ne interesuje ko je gleda....

Uspeli smo samo da ispoliramo zube, to je jedva pristala, ali kad se pomene nesto drugo....

Inace je poslusna devojcica, odlican djak, nezna i vrlo privrzena.
Rekla mi je da je samo interesuje mama i da je mama voli, a sto se mama brine za njeno zdravlje je ne zanima.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: dete se plasi zubara
24.1.2014 8:47:56   
Peace*
Ne mogu ti pomoći. Baš mi je žao što je tako.
Nisam sigurna da si u pravu da traje samo 6 m, mi smo jednu šesticu zalili pre nekih godinu dana (napamet pričam), i sad kad smo bili da zalijemo još dve, dr je videla da je ova zalivena, ja ne vidim razliku, meni svi zubi isti.
user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: dete se plasi zubara
4.3.2015 15:24:52   
mila83
Moja Mima voli da ide kod zubara, nije dosada imala nekih losih iskustava,sto na sistematskom pregledu, sto kada smo isli da vadimo mlecne zubice.samo je zamerila ovom poslednjem cika zubi,nije joj dao zubic koji je izvadio, da moze da ga ostavi za Zubic vilu

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: dete se plasi zubara
4.3.2015 15:31:43   
veselicaa
Kada je S.pre jedno 3,4 meseci trebala da ode kod zubara toliko je plakala da je bila sva crvena u licu.Otisli smo sela je na stolicu bez problema,zubarka joj otvorila zubic(cetvorku)koji je cak i boleo ma nije se ni cula,Bas me prijatno iznenadila.Otad smo bili jos nekoliko puta i svaki put bez problema.Sta da kazem kada je cak i muz vodi,on obicno ne zeli ni da cuje da ide sa njima kod zubara,jer mu je zao kada placu.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: dete se plasi zubara
4.3.2015 15:35:18   
mila83
Sve zavisi i od zubara,koliko se on trudi da deci bude prijatno.Mi imamo iskustva sa dva , jedna je divna zenica, Mima se toliko opustila ,mada nije ni pre toga pokazivala neki veliki strah. Zadnji put je bila zamena umesto nje, neki momak, bio je dosta hladan i vise je to onako odradio....Deca sve osete.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: dete se plasi zubara
4.3.2015 15:39:46   
veselicaa
Moja A.ima jednu mladu zubarku koja se toliko trudi oko nje i toliko je brizna da je A potpuno opustena sa njom.Ali to vidim da ne valja.Koliko puta sam se vratila a da nista nije uradila,tj nije popravila zub vec je samo dozvolila da joj ocisti zubice.Po meni je najbolja nek zlatna sredina,ni previse zblizavanja ni potpuno hladan odnos.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: dete se plasi zubara
4.3.2015 15:44:11   
mila83
Mozda je i neiskusna zubarka, pa se zato to desava. Pravi zlekar zna za meru , i sto se tice zblizavanja i kako da postigne cilj na odgovarajuci nacin kod dece.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: dete se plasi zubara
4.3.2015 17:59:56   
veselicaa
Nema to veze sa iskustvom a i ne bih vodila dete kod dr koja ne zna svoj posao.Zubarka je jednostavno voli jer dugo ide kod nje.A sto se tice iskustva svi znaju da zube najbolje popravljaju studenti na fakultetu,ja idem kad god sam u mogucnosti kod njih i uvek mi savrseno poprave zub i odrade sve sto treba.
Moja A.trenutno ima neki otpor prema zubaru,idemo cesto jer treba da stavimo proteze ali cekamo da joj skroz izbiju zubi.Nije da se plasi ali je nekako stegnuta i tacno joj se na licu vidi nelagodnost.Trudim se uvek da je oraspolozim i uvek je nagradim nakon zubara,kupim joj snalice,odvedem je na sok,kolace jer ne zelim da kasnije ima fobiju od zubara.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: dete se plasi zubara
4.3.2015 19:02:21   
mila83

IZVORNA PORUKA: veselica

Nema to veze sa iskustvom a i ne bih vodila dete kod dr koja ne zna svoj posao.Zubarka je jednostavno voli jer dugo ide kod nje.A sto se tice iskustva svi znaju da zube najbolje popravljaju studenti na fakultetu,ja idem kad god sam u mogucnosti kod njih i uvek mi savrseno poprave zub i odrade sve sto treba.
Moja A.trenutno ima neki otpor prema zubaru,idemo cesto jer treba da stavimo proteze ali cekamo da joj skroz izbiju zubi.Nije da se plasi ali je nekako stegnuta i tacno joj se na licu vidi nelagodnost.Trudim se uvek da je oraspolozim i uvek je nagradim nakon zubara,kupim joj snalice,odvedem je na sok,kolace jer ne zelim da kasnije ima fobiju od zubara.



Nisam mislila da je vodis kod zubara koji ne zna svoj posao,pogresno si me razumela, vec da taj lekar ne dozvoli manipulaciju deteta na pregledu pa da ne uradi to zbog cega je dete doslo.Ali dobro,ti poznajes najbolje tu dr kod koje idete.
A sto se tice mladih zubara, studenata, ja licno imam lose iskustvo sa njima...ali valjda sve zavisi od slucaja do slucaja.
i ja mojoj M posle uvek kupim neku sitnicu i hvalim je rodbini kako je hrabra bila kod zubara.
I nas najverovatnije ceka proteza,krive su joj te nove donje jedinice,ocekujem cesce posete zubaru.....

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: dete se plasi zubara
4.3.2015 21:05:24   
veselicaa
Ne znam ja se kunem u studente kao i svi u mojoj okolini.A dete kao dete uvek pokusa da izmanipulise ali sam za sad prilicno zadovoljna kako se ponasa kod zubara.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: dete se plasi zubara
6.3.2015 8:30:38   
muzicarka
U aprilu punimo 3 godine i jos nismo bili kod zubara.......

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: dete se plasi zubara
6.3.2015 8:35:55   
veselicaa
Vreme je da odete bar da se dete upozna sa zubarom i da obavite pregled zubica.

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: dete se plasi zubara
6.3.2015 8:36:48   
muzicarka
Ovih dana pokusavam da ga pripremim za zubara, imamo slikovnicu o tome, pricamo o tome.... Kuma nam je zubarka, medjutim o mi je rekao da nece kod kume zubarke vec kod decaka zubara (muskarca).....

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: dete se plasi zubara
6.3.2015 8:38:08   
Bibilib
Mi smo vec bili kod zubara ali nismo imali pokvarenih hvala Bogu...sada je jedan poceo da se kvari ali u drzavnim ne daju anesteziju dako da ce ga sigurno boleti pa ce se naplasiti....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: dete se plasi zubara
6.3.2015 8:38:12   
serpica
Moje dete se danas prvi put pozalilo da je boli zub svi su zdravi,ne znam sta je boli..moracu da je vodim kod zubara,a vidim da se plasi jer nismo bili do sada

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: dete se plasi zubara
6.3.2015 8:41:22   
veselicaa
Bibilib nema potrebe za anestezijom a i deci se ne daje anestezija samo onaj sprej.To su mlecni zubici i uglavnom ne bole kada se popravljaju

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: dete se plasi zubara
6.3.2015 8:43:41   
Bibilib
Pa na sprej sam i mislilauser posted image ali daj boze da ne boli,ja se plasim....user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: dete se plasi zubara
10.3.2015 15:19:06   
acalukic
I mi matori umemo da se bojimo,a ne deca. Najbolji su na Stomatoloskom i ne rade intervenciju odmah vec dete se kao tamo igra i nema onda sl puta straha

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: dete se plasi zubara
10.3.2015 15:21:56   
Bibilib
Kod nas gledaju da sto pre zavrse posao nije im bitno decije osecanje....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu acalukic)
Direktna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here