|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Malim velikim najvećim borcima sa ljubavlju!!!
24.4.2014 13:21:50   
lesica
Kroz razgovor sa Mod, i kontaktiranjem ljudi koji su vodeći tim stranice Ponosni roditelji prevremeno rodjenih beba ujedno i znajući da većina nas, ako ne kroz lično iskustvo onda kroz iskustvo nekoga bliskog, zna koliko malo uz mnooogo ljubavi treba prevremeno rođenim bebama, ili bebama koje su zbog nekog zdravstvenog problema u bolnicama, rešili smo da pokrenemo temu kroz koju bi apelovali i pokretali jedni druge međusobno.

Šta bi to značilo?

Da probamo da se pokreneo i sakupimo garderobicu, i ostale potrepštine za mališane koji vode najveću i najbitniju bitku - bitku za život, a koji su u ustanovama ( institut za neonatologiju, univerzitetska klinika u Tiršovoj, i sva druga neonatološka odeljenje širom Srbije)

Trebali bi da se prikupe bodići, benkice, zekice, kapice, čarapice, dakle one osnovne stvar koje trebaju tek rođenim bebama, sa napomenom da bi stvari trebale da budu do broja 62 ( čak i 62 je njima preveliko)

To bi mogli da sakupljamo u kancelariji Ringeraje, ili da lično doneset_e ili ko želi može da pošalje na našu adresu.
Adresa je:
Balkanska 18, lokal 16.
TC Ivanium, Beograd
.
A nakon toga bi u koordinaciji divnih ljudi Ponosnih roditelja prevremeno rođenih beba recimo jednom mesečno nosili i dostavljali ustanovi kojoj treba, kao što i napisah nekad bi bio Institut za neonatologiju, Tišova, IMD... zavisno od trenutne situacije i neophodnosti.


Pridružimo se svi jer ono što nama predstavlja malo i beznačaju sitnicu ovim malenim hrabricama, njihovim roditeljima i celim timovima koji brinu o njima znači mnogo!!!


user posted image

< Poruku je uredio lesica RR -- 24.4.2014 14:59:49 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Malim velikim najvećim borcima sa ljubavl...
24.4.2014 13:22:43   
lesica

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Naša mala hrabrica, moja sestričina, ima sada 14 meseci, 10 korigovano. Ima 5,5 kg, sedi, ručka i za Uskrs prvi put probala Kinder jaje. Imala je do sada mislim oko 11 operacija, ugrađen joj je shunt (izvinjavam se ako sam se pogrešno izrazila). Ona je najveći heroj ikada! A njeni roditelji su najhrabriji i najoptimističniji roditelji koje poznajem.
Zbog moje male lepotice i njenih drugara sa Instituta za neonatologiju, otvorena je na FB grupa koaj se zove Ponosni roditelji prevremeno rođenih beba i koja je podrška svim ponosnim roditeljima malih heroja. Oni su za Uskrs organizovali dobrotvornu akciju u kojoj su sakupljeni i isporučeni poklončići za sve prevremeno rođene bebe koje leže na Institutu i u Tiršovoj. Sada im je potrebna pomoć da sakupe odeću za te male borce. Prenosim post sa njihove stranice i molim vas da se javite meni u pp ili "Ponosnima" na Facebook-u

Ponosni,
Hvala Vam svima koji ste se javili i doniracete garderobicu bebama u Tirsovoj bolnici, zaista sam zahvalna sto sam okruzena takvim ljudima Za sve Vas koji ne znate, ovo nije nova akcija, ovo je stara ideja koja je donela preko 500 kom. odece za prevremeno rodjene bebe Institutu za Neonatologiju u Beogradu u zadnjih nekoliko meseci. Ali ovog puta skupljamo za neonatolosko odeljenje Tirsove bolnice. Kada sam nosila Uskrsnje pokloncice bebama tamo, saznala sam da im je potrebna garderoba za bebe ( zeke, benkice, kapice, bodici, carapice... malih brojeva do 62) ali isto tako sam bila zapanjena sto za posetioce svi matili su bili pocepani, i to nisu mantili kao na Institutu platnni, vec oni providni, kao istanjena vata. Vise se garderobe vidi nego sto je pokriveno a svi mi ovde smo svesni kakvih sve bakterija ima po kolima, kaficima i javnom previzu koje posecujemo u istoj garderobi u kojoj smo isli u posetu malim borcima. Ako slucajno neko od Vas zna bolje gde mogu da se nabave bolji mantili ili je povoljnija cena, molim Vas podelite link u komentarima ili broj telefona!Nabavite sami negde, i narucite koji komad, a za sve Vas koji ne mozete da sami odnesete mantile javite mi se u inbox kako bih Vam dala svoju adresu pa kada budem nosila garderobicu bar desetak mantila da odnesem. Ovo nije pod moranje, ovo je samo predlog za sve zainteresovane.

Hvala jos jednom



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Malim velikim najvećim borcima sa ljubavl...
24.4.2014 13:27:30   
lesica

IZVORNA PORUKA: anci kv

Mod,zar već 14 meseci..Mali boracuser posted image
Vrlo rado se odazivam. Stim što ću im ja poslati brzom poštom jer nisam u BG. Naše malo njima će mnogo značiti




IZVORNA PORUKA: Modessty RR

HVala Anči! Biće otvorena konkretna tema samo za donacije. Evo baš sam pričala sa Lesicom. Mislim da ćemo od sutra znati tačno gde i kako da se šalje.




IZVORNA PORUKA: Ana RR

Srca mala, baš me ratužilo user posted image uglavnom sam razdelila tu malecku garderobicu ali naći ću bar nešto lepo.


IZVORNA PORUKA: Modessty RR

zece hvala

Ana problem je da se nađe garderobica manja od 58 recimo. A njima je sve veće od 60 - 62 ogromno.
Danas sam baš pitala na par mesta u gradu i nigde nema ispod 58.


IZVORNA PORUKA: Azra_

Tačno Mod u vezi brojeva. Ja sam se zaprepastila kada sam kod kumova u Nemačkoj videla br.46! Oni su nama prosledili te majušne stvarčice, ali kako je moje dete imalo 56cm na rođenju, to smo podelili. Da sam ranije znala...user posted image

A ne bi se isplatilo da se kontaktira neko ko proizvodi tekstil, ima ih dosta na domaćem tržištu, pa da se vidi koja bi cena bila da se poruči nešto u tim manjim veličinama. Onda se skupi novac i eto..... Pa tako možemo pomoći svi i prikupiti stvarčice. Ne verujem da bi moglo biti skupo...


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Mod, do kad traje ta akcija? Postoji šansa da ja dođem u Bg oko 10 maja. Morala bi da prekopam ovde te benkice i to (imam neke brojeve 56 čini mi se)


IZVORNA PORUKA: doktorkakristal

MOD samo javi kako da saljemo user posted image


IZVORNA PORUKA: milicicak


IZVORNA PORUKA: Modessty RR

zece hvala

Ana problem je da se nađe garderobica manja od 58 recimo. A njima je sve veće od 60 - 62 ogromno.
Danas sam baš pitala na par mesta u gradu i nigde nema ispod 58.

C&A ima velicine 47 i 50, Tara ih je dugo nosila... cim odem kod mame pokupicu te malecne stvarcice da i mi damo skromni doprinos ovoj divnoj akciji :)


IZVORNA PORUKA: anci kv

mislim da nema vremenski rok slanja,ja ne mogu tek posle 1.maja jer te male stvari su u gm kod mame. Šta god,njima je dobrodošlo. A što se tiče brojeva,svega par stvarčica 56 imam,ali zato su tu gomila malih kapica i čarapica



IZVORNA PORUKA: Ana RR

E da, imam malih čarapica i kapica, imam i gomilu pamučnih pelena koje su oprane i ispeglane i nikad nisu korišćene, ako treba. Garderobice tako male nemam, nije Maki nosio tako mali broj.


IZVORNA PORUKA: Olga RR

zvercica je bila 46 cm kad se rodila i 52 je bilo ogromno , kapicu smo presavijali
jadna je nosila preveliku garderobu dok nije u nju urasla tako da smo sve iznosili
bas zato sto je bila nedonosce
ali pogledacu da li imam jos sta
Palcici i Palcice zasluzuju postovanje


IZVORNA PORUKA: Olga RR

a inace sam i prijatelj sa prevremeno rodjen udruzenje Optimistik , pa neka se Ponosni povezu sa Optimistikom
oni su vrlo ozbiljno udruzenje user posted image


IZVORNA PORUKA: anci kv

tetra i švedske pelene im isto trebaju





_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Malim velikim najvećim borcima sa ljubavl...
24.4.2014 14:30:23   
zeksi
Tako malim bebama je sve veliko. Mi smo dosli kuci sa 2150 grama. Moja tetka nam je iz Nemacke donela bodice 40 ili 42, nemogu da se setim i odelca neka jako mala, znaci 40 i neki broj i to smo nosili sigurno 2 meseca. Pa tek onda 50 i 56. Najveci problem su carapice i kapice. Mi smo nase stvarcice dali Decjoj bolnici u Ns. Ni ne znate kako su njihove stvari u bolnici velike i pohabane, flekave i razvucene......user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Malim velikim najvećim borcima sa ljubavl...
24.4.2014 14:45:43   
lesica
Zeksi, baš i tih nekih razloga, hajde da se pokrenemo pa ko koliko može, znamo svi da su im stvari ogromne, u bolnicama i pohabane, ako ih uopšte imaju dovoljno. Verujem da će im značiti sve. user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu zeksi)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Malim velikim najvećim borcima sa ljubavl...
24.4.2014 14:47:37   
Lu
Svaka čast za akciju, za RR user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu zeksi)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Malim velikim najvećim borcima sa ljubavl...
24.4.2014 14:51:42   
lesica
Lu, da budem iskrena, nije ovo RR smislila, ali znajući da se ovo tiče svih nas na ovakav ili onakav način, prosto proizilazi da treba da se svi pokrenemo i da se priključimo akciji koju su pokrenuli drugi, a na radost svih nas. I verujem da ćemo koliko toliko doprineti.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Malim velikim najvećim borcima sa ljubavl...
24.4.2014 14:54:58   
reve84
Na koju adresu moze da se posalje?

Pozz drugari za sve male i malo vece borce!

_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Malim velikim najvećim borcima sa ljubavl...
24.4.2014 14:58:16   
lesica
Joj daaa, adresu sam zaboravila da stavim user posted image

Balkanska 18, lokal 16.
TC Ivanium, Beograd.


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Malim velikim najvećim borcima sa ljubavl...
24.4.2014 15:02:52   
New Mom
Bas sam pre par dana u H&M-u videla odecu br. 46 i 50.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Malim velikim najvećim borcima sa ljubavl...
24.4.2014 15:08:43   
Lu

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Lu, da budem iskrena, nije ovo RR smislila, ali znajući da se ovo tiče svih nas na ovakav ili onakav način, prosto proizilazi da treba da se svi pokrenemo i da se priključimo akciji koju su pokrenuli drugi, a na radost svih nas. I verujem da ćemo koliko toliko doprineti.

Pa mislila sam na PODRŠKU akciji i to je vrijedno hvaleuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Malim velikim najvećim borcima sa ljubavl...
24.4.2014 15:40:23   
Meisje
I ja bih da ucestvujemuser posted image

Samo moram mm da prosvercujem nekako taj paket u kolima jer je krcat(veceras krece za Bg)

Probracu jednu punu kesu i neko od mojih iz Bg ce poslati!!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Malim velikim najvećim borcima sa ljubavl...
24.4.2014 17:29:03   
zeksi
Verujte da ce im znaciti svaki komad. Kad bi znala da postavim sliku, pokazala bi vam kako je bio obucen moj decak kada je prvi put izasao iz inkubatora u topli krevetac. Odelce koje mu je ogromno, ali bar je bilo cisto i citavo, jer se sestra potrudila da mu prva garderoba koju je obukao bude lepa.
U svakom slucaju, evo ja se kao majka jednog Palcica zahvaljujem svim zenama koje daju svoj doprinos akciji.

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Malim velikim najvećim borcima sa ljubavl...
24.4.2014 18:03:49   
Modessty
Lesice HVALA puno na tvom trudu da se ova teme aktivira! Najbolja si! user posted image I hvala do neba svima vama koji ste se javili spremni da pomognete! Danas sam izuzetno ponosna moju Ringeraju i moje RR drugarice!! user posted image user posted image user posted image

Što se tiče onih koji su iz Niša, najbolje bi bilo da mi se javite putem privatne poruke pa da se organizujemo da zajedno pošaljemo ono što sakupimo.
Izvinjavam se što se ceo dan nisam javljala, Danilo mi je sinoć imao temperaturu a danas ceo dan meni nije bilo dobro pa smo trenutno svi kod bake i deke.

Ova akcija nema rok trajanja. Nadam se da ćemo uspeti da malo poboljšamo stanje u našim bolnicama i da ćemo bar malo ulepšati bebama i njihovim roditeljima boravak u bolnici.

Hvala još jednom!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu zeksi)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Malim velikim najvećim borcima sa ljubavl...
24.4.2014 22:18:26   
Ivanka 75
A ja taman htedoh da pitam kako cemo mi u Nisu skupljati.
Mogli bi mi za Nisko porodiliste, tj prevremeno rodjene bebe u Nisu pa da im dostavimo... da se ne salje za Bg pa da se vraca nazad...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Malim velikim najvećim borcima sa ljubavl...
25.4.2014 8:57:51   
reve84
Jos jedno pitanje za BG...u koje vreme mogu da se donesu stvari u Balkansku? Ipak cu da posaljem mm pa da mi se jadan ne zbuni :)))

Pozz za sve!


_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Malim velikim najvećim borcima sa ljubavl...
29.4.2014 22:13:35   
Modessty
E pa drage moje jedna tura garderobice odneta je u Tiršovu i kažu da su sestre oduševljene akcijom. user posted image Treba im dosta tetra pelena , jer trenutno imaju 20 beba a samo par pelena.

Tirsova

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Malim velikim najvećim borcima sa ljubavl...
29.4.2014 22:15:38   
Modessty
Ivanka što se tiče GAK Niš i Dečije klinike, stupuićemo u kontak sa njima nakon praznika. KOliko mi je poznato sve prevremeno rođene bebe koje imaju potrebu za posebnom negom šalju se u Beograd. Ali da ne pričamo napamet, videćemo nakon praznika

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Malim velikim najvećim borcima sa ljubavl...
29.4.2014 22:23:09   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: reve84

Jos jedno pitanje za BG...u koje vreme mogu da se donesu stvari u Balkansku? Ipak cu da posaljem mm pa da mi se jadan ne zbuni :)))

Pozz za sve!



Reve, ja sam sutra u kancelariji, poslaću ti broj telefona na pp.

Tetra, to su beše one obične pamučne? Mislim da imam barem 30, spakovaću ih.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Malim velikim najvećim borcima sa ljubavl...
30.4.2014 9:50:01   
Modessty
da one obične pamučne. Super Anči! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here