|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   NEATOPIJSKI WHEEZING
6.5.2014 20:56:08   
Biserce
Vodili smo Vasilija kod pulmologa, prof.Nestorovica u Žutić kliniku. Dijagnoza mu je NEATOPIJSKI WHEEZING OBS. J45
Trenutno na plucima ima umerenu bronhoopstrukciju.
Terapija: 6nedelja inhaliranje Pulmicortom ujutru cela respula od 0.25 a ako se pogorsa stanje onda i Berodual 8kapi na 2h-4h-6h. U medjuvremenu da uradimo test inhalacionih alergena . Da li je iko imao ovakvu dijagnozu i sta to zapravo znaci???
Direktna veza do poruke: 1
   RE: NEATOPIJSKI WHEEZING
6.5.2014 21:39:50   
Torbica
Biserce, J45 je oznaka za astmu. Odmah da ti kazem - ovo je verovatno radna dijagnoza dok se ne ustanovi sa sigurnoscu. Znam da zvuci strasno, ali nemoj da se ubedacis jer cete kroz naredni period odraditi gomilu analiza i tek tada sa sigurnoscu ce moci da se kaze ovo ili ono. U toj J45 ima jos nekih podela - alergijska, nealergijska, mesovita, neoznacena....
Imas pravo da ti tvoj dr sve lepo objasni! Svu srecu malome andjelu zelim!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: NEATOPIJSKI WHEEZING
7.5.2014 9:22:03   
Peace*
Moj Marko ima Dg Asthma Bronhiale allergicum, ne znam sad iz glave oznaku.
U jednom momentu su mi objasnili da sada više kod dece nema Dg bronhitisa (to po oznakama) već je sve svedeno na posebne vrste astme, a onda se kako rastu to menja...
Glavu gore, sa dobrom terapijom će se sve to stabilizovati.
Marko je pre uvođenja redovne terapije Flixotide pumpicom (kortiko) imao 5 jakih bronhitisa u relativno kratkom roku. Od kada je na terapiji, što je gore-dole već dve godine (sa pauzama u letnjem periodu) imao dva slabašna bronhitisa koji su brzo prolazili, za jedan čak i nisam sigurna da je zaista bio bronhitis.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: NEATOPIJSKI WHEEZING
7.5.2014 9:30:47   
Torbica
Peace, ma znas kakve smo mi mame... Sad to treba svariti, sto sigurno nije lako ali sto kazes - sve se da drzati pod kontrolom.
Biserce user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: NEATOPIJSKI WHEEZING
7.5.2014 9:39:17   
Peace*
Naravno. Meni je ova Dg pored alergije bila nekako lakše svarljiva, posebno što sam ja astmatičar i znam da sa tim može da se živi sasvim normalno. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: NEATOPIJSKI WHEEZING
7.5.2014 18:44:57   
Biserce
Prof.nam je rekao da smo bzv dolazili, da 5bronhitisa za god dana nije nista, vece su sanse da nece dobiti astmu nego da ce je dobiti jer nije imao ekcem i nema je niko u porodici..."ovo" ce mu se javljati svakog proleca i jeseni, sistace, zvizdace i pred polazak u skolu nestace...tako da smo otisli kuci hladne glave i nadamo se da ce zaista proci...ne znam kako da dete od dve god psihicki pripremim na taj alergo test...??

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: NEATOPIJSKI WHEEZING
6.7.2014 15:23:27   
Biserce
Konacno zavrsili terapiju pulmicortom. Bili smo 25.06 na kontroli kod pulmologa. Radjen mu je panel inhalatornih alergena. Ni na sta nije alergican. Dr je rekao da je to najbolja varijanta, on reaguje na svaki virus i ponovio da ce mu se to javljati sve do polaska u skolu, kada ce i nestati. Od septembra da koristi singular i u novembru ponovo na kontrolu. Kad se opet pojavi terapija berodualom i pulmicortom. On evo vec nedelju dana poceo zrelo da kaslje i slini. Nista mu ne dajem.

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: NEATOPIJSKI WHEEZING
6.7.2014 22:24:20   
Torbica
Biserce user posted image
Ja sline uvek propiram fizioloskim, predostroznosti radi, i rado dam Bisolvon da lakse iskaslju.
U poslednjih par meseci, tj od zimus sam bas zadovoljna sa Broncamil prirodnim sirupom, kako god da kasljucaju, dam ga, odlican je.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: NEATOPIJSKI WHEEZING
6.7.2014 22:40:57   
Biserce
Ma on iskasljava, nego sve uglavnom proguta. E, sad, svasta iscitah o Singularu...i sad me strah da mu dajem.

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here