|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   recepti za sos od ...
1.8.2014 9:17:15   
Olga75
ispostavilo se da nam je potrebna tema o sosovima user posted image
pa je evo otvaram i napisacu svoj odokativni recept za sos od mirodjije ( on je bio trazen )
SOS OD MIRODJIJE
na ulju dobro zagrejati brasno , razrediti ga do gustine pudinga , posoliti , dodati malo secera , seckanu mirodjiju i po ukusu kap - dve sirceta ( bukvalno kap - dva ) i kuvati ga jos minut dva
prijatno
a sad Vi drage drrugarice , dajte recepte za sos od ...

< Poruku je uredio Olga RR -- 1.8.2014 9:19:28 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: recepti za sos od ...
1.8.2014 9:23:23   
Misha i Ljisha
evo i mene i moj sos od mirodjije ahahha

na malo maslaca proprziti malo iseckanog belog luka, dodati brasno, dodati mirodjiju (najlepse je naravno sa svezom), razrediti mlekom (ili moja sveki cak nekad doda pavlake) posoliti, i iscediti malo limuna. Kuvati taman da se malko zgusne.

beli sos klasicni ili neko cak kaze bešamel pravim isto tako samo bez mirodjije

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: recepti za sos od ...
1.8.2014 12:32:55   
Peace*
SOS OD PARADAJZA : kuvati sok od paradajza, u šolju razmutiti malo brašna u vodi, lagano dodati u sok od paradajza, posoliti, pošećeriti.

A bešamel smo modifikovali Markovim rođenjem: brašno voda, so. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: recepti za sos od ...
1.8.2014 12:37:29   
bubulence
mi smo se sada navadili na sos od pecurki. znaci pavlaka za kuvanje, malo mleka i krem supa od pecurki. sve to lepo zbrcakam i kuvam 2-3 minuta. svi ga obozavaju. isto tako pravim i sa 4 vrste sira, ona c mesavina.
bude gotovo za manje od 5 minuta a pre preukusno...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: recepti za sos od ...
1.8.2014 12:47:00   
milicicak
Ovako sam nekada pravila Besamel sos
Na malo maslaca proprziti cen belog luka i kasiku rena sa dve-tri kasike brasna. Kad malo potamni naliti mlekom da se dobije gustina pudinga, kuvati par minuta pa dodati solju jogurta ili casu pavlake. Posoliti i pobiberiti po ukusu.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: recepti za sos od ...
1.8.2014 12:54:25   
Olga75
SOS OD VISANJA
na ulju ugrejati ocedjene i izgnjecene visnje , dodati brasno , mesati da se brasno rasporedi i doobro ugreje , dodati sok od visanja ( onaj sto je iscedjen ) i secera ( dosta secera da ne bude kiseo sos ) i dodati vode , mesati dok se ne zgusne na neku gustinu pudinga

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: recepti za sos od ...
1.8.2014 13:06:24   
superm
SOS OD PARADAJZA
Sipati 2 kasike ulja I vrsnu kasiku brasna. Promesati zicom, dodati pola litre soka od paradajza, soli po ukusu I pola kasicice secera. Kada baci 2-3 kljuca, sos je gotov.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one
Posna pesak torta
Ringerajin kuvar: Maraj



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here