|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Beba hropti
6.9.2014 16:00:40   
Diabla
Trazila sam slicnu temu, ali je nema.

S je poceo da hropti krajem jula. Bio je pun slajma. Dr mu je prepisala 4 puta dnevno inhalacije fizioloskim i 5 kapi Beroduala, i rekla je da skripi na plucima, u nalazu napisala bronhitis. Nije imao temperaturu, niti mu je nos curio. Nakon 7 dana, na kontroli je bilo sve ok. Nije proslo ni 7 dana, opet ista pjesma. Malo sam sacekala, nisam odmah htjela na pregled, medjutim to se pogorsalo(bez temper i nos nije curio). Bio je krcat slajma, hroptio, ali nije umio da iskaslje. Dr nas je poslala kod djecijeg plumologa, i ova nam je dala 5 inhalacija sa 3% NaCl i 2 kapi Beroduala, dvije inhalacije pola ampule Plumikorta, nekakve Fenistil kapi i Hemomicin sirup. Tih 10 dana nam je bila agonija. Bio je nervozan, slabo spavao, jos slabije jeo. I nakon 10 dana, sve je proslo. Evo od tada je proslo 15 dana i opet ista stvar. Poceo je da hropti i kaslje zrelo i jako slabo je spavao danas popodne. A prije 3 dana je primio Pentaksin, i tada je mrvicu hroptio i dr je rekla da ne cuje nista. Zaista ne znam sta da radim... Ako predugo cekam, pogorsa mu se. Ako odmah podjem kod dr, ona kaze da se ne cuje.

Smijem li ga inhalirati samo NaCl-om od 3%, cisto da ne predje u gore? I zasto se povlaci ovoliko? E da, stariji je prehladjen, od njega je sve pocelo jos u junu, i kao zacaran krug... on ozdravi, beba se razboli, pa on ,a beba... Mozda sam konfuzna, ali vise ne znam sta da radim. Moze li biti alergija?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Beba hropti
6.9.2014 16:13:30   
Klarita
Smes ga inhalirati samo fizioloskim sama na svoju ruku. Moguce da je alergijauser posted image ali ces mu olaksati samo, neces izleciti. Ja bih ipak kod istog pedijatra. Kod nas je praksa da se ukljuci antibiotik posle drugog ponavljanja istih simptoma...
Da vam sto pre prodje, mnogo mi je zao kad cujem za tako malu bebu. I moja K je bila u zacaranom krugu duuuuugouser posted image

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Beba hropti
6.9.2014 16:14:26   
Olga75
ja ne znam sta znaci "hropti "user posted image
mozda ima neka odgovarajuca tema ali posto ne znam sta da trazim ne mogu da ponudim
mozda bi trebalo nekako preimenovati temu user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Beba hropti
6.9.2014 16:18:29   
Klarita
Ma, ja razumela da krkljauser posted image mislim da je to to, auser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Beba hropti
6.9.2014 16:21:06   
Olga75
predpostavljam da je neki ruzna zvuk user posted image
al hropac je ono baaas khrkrrmkrmmmhhkrrh user posted image
kazem mozda ima tema , cim rastumacim zvuk potrazicu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Beba hropti
6.9.2014 16:27:54   
Mala Elena
Ljudi, ja sam odmah shvatila o cemu je rec, kaze se jos " ripa "sa dugim i.user posted image Sinu moje kume se to desava, ali kod njega nije bronhitis nego su mu valjda suzeni ti disajni putevi. Kad je dolazila prvi put kod mene pojurila odmah da ga uzmem i rekoh dete me se prepalo , gotovo gusi se, ripa kao ludo. Kuma kaze: Ma ej nije nista, i ja sam se na pocetku uplasila ali doktorka kaze da je sve ok i da ce se vremenom resiti. A inace svi se zacude kad ga cuju user posted image Nadam se da ste shvatili.user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Beba hropti
6.9.2014 16:44:25   
Trcosava
Oldži ja razumeh da beba 'krklja' po našem user posted image
Mislim po pisanju, znači kad diše onaj šlajm iz pluća, grla krči, odnosno ma bre lepo reče ne ume da se iskašlje, znaš kad si pun šlajma - pa mi umemo da se iskašljemo, a bebe i manja deca obično i kad im uspe da se iskašlju - povrate. Valjda ga objasnih.

Elem - Diabla, ako ima dijagnozu bronhitisa, možda bi trebali da prebacimo u tu temu. A pomoć bebi je sledeća. Jastuk tvrđi na krevet, bebu prebaciš preko (kao kad bi dete preko kolena, pa po turu) položaj bebe ovako ^ ili beše da sedi pa da se nagne napred (Olga, pomagaj) i onda opet ruku u takav položaj ^ pa polako od dna leđa ka vratu sa obe strane kičme, polako. Tako se šlajm rastvara i pomaže da se iskašlje/izbaci. Fiziološki u tom slučaju je samo pomoć i dodatak.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Beba hropti
6.9.2014 16:54:52   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Ljudi, ja sam odmah shvatila o cemu je rec, kaze se jos " ripa "sa dugim i.user posted image Sinu moje kume se to desava, ali kod njega nije bronhitis nego su mu valjda suzeni ti disajni putevi. Kad je dolazila prvi put kod mene pojurila odmah da ga uzmem i rekoh dete me se prepalo , gotovo gusi se, ripa kao ludo. Kuma kaze: Ma ej nije nista, i ja sam se na pocetku uplasila ali doktorka kaze da je sve ok i da ce se vremenom resiti. A inace svi se zacude kad ga cuju user posted image Nadam se da ste shvatili.user posted image

ne , nisam na zalost shvatila

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Beba hropti
6.9.2014 16:57:15   
branki*
ima tema slajm
ne znam da li moze pomoci...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Beba hropti
6.9.2014 17:03:51   
Olga75
ma ja uletela u semantiku a ne pomazem user posted image
ima i slajm i bronhitis i kasalj kod bebe


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Beba hropti
6.9.2014 17:36:32   
Diabla
Hropti, hripti, ripi, krklja- od sekreta koji se slijepio. Pa ne umije da izbaci.

Mene muci, zasto se stalno ponovalja? Prodje, po 7-10 dana pauze, pa opet. Krene pomalo, pa onda se napune pluca sekreta, i bez inhalacija nema pomoci. Ocajna sam, prevrcem po glavi sta radim da ne valja, mozda je previse razgolicen, mozda previse pokriven, mozda da ga ne izvodim kad padne noc... Uf!!! Znaci nema nikad temper. i ne curi nos(moja dr je potpuo opusten a, jer nema vatru). Negdje procitah da su neke bebe uvijek imale ove simptome pred izbijanje zubica...

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Beba hropti
6.9.2014 17:57:15   
Trcosava
Diabla, po mojem ne ozdravi do kraja, odnosno kad mu se spusti skroz dole kreće žurka iz početka.

Probaj sa ovim gore što sam ti rekla. To je Ani prvobitna bila terapija. PA su onda ipak videli da ima upalu pluća i u tom slučaju te vežbe SE NE RADE. Dakle samo u slučaju BRONHITISA.

Diabla, da ja ipak ovo prebacim u temu Šlajm - ovde je koliko vidim taj problem, ili barem pednjači u problemu.

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 6.9.2014 17:59:51 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Beba hropti
7.9.2014 9:04:10   
branki*
prebacila sam postove u temu Slajm
ako neko nesto zna o ovome,pisite,molim vas,tamouser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here