|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 17 18 [19]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
1.11.2023 11:09:47   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Srecko47E

Radilismo pojedinacno alergene iz krvi.
Potom kozne probe,a dete sam vodila i na one testove sa velikim brojem namirnica.
Lutamo.
Zapravo,da li je uopste nesto od hrane.

Imunolog nam je skrenuo paznju na T3-T4,ana test i ukupne Ige i Igea ,ako sam dobro sve zapamtila.
Pa nam eto,sledi i to.

Nem veze sa testovima na alergiju,alikod ljudi koji lutaju sa decom,savet i preporuka da se uvek obratite i imunologu.


Ne razumem tvoj post?

Ako si radila detetu pojedinačno alergene iz krvi, pa kožne probe, pa palete alergena iz krvi - kako lutate i pitate se da li je hrana?
Šta su testovi pokazali?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
1.11.2023 11:14:51   
Srecko47E
Nis otkrili koja tacno namirnica smeta,jer testovi nista nisu pokazali,a dijareja je ucestala.
Iskljuceno je sve,osim hrane.
Dijagnoza koju ima je k90.4.
Odnosi se na hranu.

Veruj mi da nije jasno ni meni,jer mi odgovor trazimo vec tri godine.
Od lekara,do lekara.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
1.11.2023 11:17:40   
Srecko47E
Ne znam da izmenim, ap admini,mozete spojiti.


Nije radjen veliki broj namirnica.


Zeni koju sam upoznala u Tirsovoj,posle skoro 4 godine,otkirli su proso.
Radjen je pojedinacan alergen.

Nas su na keca otkacili za detaljnije,Torlak ne zeli to da radi,privatno,jer kazu,radi se grupa.Ako test pokaze nesto iz grupe se izvlaci pod grupa i to traje.



To je sve sto ja znam.

06.11 idem po uput,prelazimo na imunolosko ispitivanje,pa cemo se vratiti kod alergola sa tim nalazima.
Zapravo,najveci problem je to sto lekari nisu zainteresovani,a kada je nas pedijatar skoro pozvao ,znali su o kome se radi-Tirsovu,zbog konsultacija oko MMR-a.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
1.11.2023 11:20:54   
flamingos
Da,samo da su živi i zdravi.Za njih se borimo.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
1.11.2023 11:21:52   
Peace*
A u krvnoj slici, kakve su vrednosti eozonofila?

Neobično visok broj eozinofila u našoj krvi (jednak ili viši od 500 eozinofila po mikrolitru), predstavlja indikaciju za dijagnostikovanje eozinofilije. Eozinofili su deo leukocitarne formule i predstavljaju segment odbrambenog (imunskog) sistema tela od patogena. U njih spadaju različiti alergeni, ali i gljivice i paraziti. IZVOR

Kod mog klinca je bilo zbog alergije, ali znam da je dr rekla da ako alergo testovi budu negativni - da se nosi stolica na analizu zbog gljivica i parazita.

Nevezano za to, vidim da si na onoj drugoj temi pisala da mu smeta mleko... mleko hoće da pravi show kod kandide (znam zbog starijeg detata).

Ne želim da se pravim pametna, verujem da vas je gastro slao na svašta nešto - samo bacam ideje, u nadi da će ti nešto pomoći. Možda nije alergija.

< Poruku je uredio Peace* -- 1.11.2023 11:23:28 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
1.11.2023 14:03:15   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Peace*


IZVORNA PORUKA: Srecko47E

Radilismo pojedinacno alergene iz krvi.
Potom kozne probe,a dete sam vodila i na one testove sa velikim brojem namirnica.
Lutamo.
Zapravo,da li je uopste nesto od hrane.

Imunolog nam je skrenuo paznju na T3-T4,ana test i ukupne Ige i Igea ,ako sam dobro sve zapamtila.
Pa nam eto,sledi i to.

Nem veze sa testovima na alergiju,alikod ljudi koji lutaju sa decom,savet i preporuka da se uvek obratite i imunologu.


Ne razumem tvoj post?

Ako si radila detetu pojedinačno alergene iz krvi, pa kožne probe, pa palete alergena iz krvi - kako lutate i pitate se da li je hrana?
Šta su testovi pokazali?
Pa da,testovi bi trebalo da pokažu.Nisam baš kompetentna za to,ali znam kako ide.


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
1.11.2023 14:58:49   
Srecko47E
IZVORNA PORUKA: Peace*

A u krvnoj slici, kakve su vrednosti eozonofila?

Neobično visok broj eozinofila u našoj krvi (jednak ili viši od 500 eozinofila po mikrolitru), predstavlja indikaciju za dijagnostikovanje eozinofilije. Eozinofili su deo leukocitarne formule i predstavljaju segment odbrambenog (imunskog) sistema tela od patogena. U njih spadaju različiti alergeni, ali i gljivice i paraziti. IZVOR

Kod mog klinca je bilo zbog alergije, ali znam da je dr rekla da ako alergo testovi budu negativni - da se nosi stolica na analizu zbog gljivica i parazita.

Nevezano za to, vidim da si na onoj drugoj temi pisala da mu smeta mleko... mleko hoće da pravi show kod kandide (znam zbog starijeg detata).

Ne želim da se pravim pametna, verujem da vas je gastro slao na svašta nešto - samo bacam ideje, u nadi da će ti nešto pomoći. Možda nije alergija.



Ako ti kazem da nas je gastro slao na test genetike cisticne fibroze,da li bi mi verovala?
Ja sam pakao prosla sa detetom od njegovog sestom meseca,kako sta cujem,radim.


Sto se stolice tice,radjen je samo kalprotektin,ta analiza mi je totalno nepoznata!


Inace mu je leukocitarna formula problem u smislu,niske vredsnoti.
Hematolog kaze da je ok,imunolog rece isto neki dan.



Kandida mi je kao dobar dan-starije dete i muka sa njim,godinu dana.


Elem,kod mladjeg je krenulo od uvodjenja ovasa.
Pakao sa grcevima i stolicama.



Hvala ti za ovu analizu,provericu na svoju ruku.
Ja vise ne cekam,radim sve sto cujem.
Ocajna postajem vec.

< Poruku je uredio Srecko47E -- 1.11.2023 14:59:14 >

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
1.11.2023 15:09:48   
Peace*
Ja bih na tvom mestu:
- uradila krvnu sliku i pogledala EOS (eozonofili) - ako je alergija, mora biti povišeno
- odnela stolicu na analizu i tražila test na ljivice i parazite; vidi tamo sa njima šta to tačno znači, dal postoje podkategorije, reci zašto radiš... proverila bih i kandidu

I da, otišla bih kod imunologa.

Moj je recimo bio alergičan na pirinač kad smo počeli sa čvrstom hranom! Pirinač!!! user posted image Onda su mi objasnili da sam ga možda senzibilisala preko mog mleka. Naime, dojila sam kad smo otkrili alergiju na mleko (on je imao kožne promene, retko problem sa stolicom) i bila sam na eliminacionoj dijeti na kojoj sam pirinčem menjala baš svašta od namirnica koje su mi zakinuli. Posle 6 meseci pokušaja uvođenja se stabilizovao i sada jede pirinač normalno. Ipak, alergija na mleko je i dalje prisutna, samo ne na kazein već na surutku - ali za ishranu to znači isto: ništa mlečnog porekla.

Što se tiče vakcina... negde si pisala... pitaj imunologa za to. Moj je imao odloženu vakcinaciju. Sve je primio ali kasnije. Razlog je bio što je ona prva vakcina Pentaxima (Infenrix-a, ne sećam se koja je bila) bila okidač za ekceme i celu ovu igranku. Ne kažem da je izazvala alergiju, ne kažem ništa loše protiv vakcina, moji primaju sve što je obavezno, samo je vrv izazvalo pad imuniteta pa se sve izrazilo brže, jače.

< Poruku je uredio Peace* -- 1.11.2023 15:11:30 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
1.11.2023 15:14:07   
Srecko47E
Sve smo to odradili pre nedelju dana,opet.
Inace radim revnosno,drugi mesec ,pravac lab.

Kod imunologa smo bilii nema pet dana.
Igea,IgeE,ANA i T3i T4 da se uradi,posle konsultacije sa gastro.


Ovo cu da uradim sto si mi rekla,ne kosta me nista u smislu finansija,samo da dodjemo do resenja.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
1.11.2023 15:16:42   
Srecko47E
Zaboravila sam,pa se moram vratiti.Edid,admini izvinite!




Pentaxim revakcina,nema je.
Kasnio je u startu sa vakcinama,zbog bilirubina-ako sam dobro napisala.Zutica,3 meseca.
Dok sam ga dojila,nista mlecno nisam okusila,gluten free ishrana,buio je i on...Nista se tu nije desilo.



MMR ,imunolog je dao zeleno svetlo.



Pirinac...To mi je bas cudno u smislu,nikad nisam cula,ali eto.


Inace,vodim dnevnik vec dve i po godine-sta mi dete jede.
Nista ti vise necu pisati,dovoljno ti je jasno koliko sam luda i koliko vise ne mogu.

< Poruku je uredio Srecko47E -- 1.11.2023 15:17:45 >

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 460
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 17 18 [19]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 17 18 [19]
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here