|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dopunsko penziono osiguranje
10.11.2014 8:26:57   
Peace*
Mnogo razmišljam o dopunskom penzionom osiguranju kod Generali-ja.
Jel ima neko iskustva?

Za sada sam saznala da mesečni iznosi ispod oko 5000 se ne oporezuju.
Da penzioni fond ne ide u stečjanu masu ako Generali ode u stečaj ili bankrotira već ga putem licitacije preuzima sledeće osiguravajuće društvo.
U bilo kom momentu se može sve uplaćeno preneti kod druge osiguravajuće kuće.
Može da se podigne najranije sa 56god, i to tako što se valjda prvo isplaćuje 1/3 iznosa, a ostatak u narednih godinu dana.

Šta vi znate?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dopunsko penziono osiguranje
10.11.2014 12:50:58   
nata11
Ja sam se raspitivala pre nekoliko meseci. Ali mislim da je bilo Dunav i GRawe. Nekako nevolim G neznam zasto. Bilo je da podizes ceo iznos odjednom, ukoliko ti se nesto desi ili nastradas nesrecnim slucajem porodica dobija 3x veci iznos. Mozes da uplacujes mesecno, tromesecno. Mesecno je isto bilo oko 50 E + imas popust za osiguranje za kucu ili neko dodatno zdravstveno. Iskopacu ovih dana mail pa cu nalepiti ovde.

_____________________________





(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dopunsko penziono osiguranje
10.11.2014 13:01:45   
bubulence
i mi smo se raspitivali pre par meseci, a onda su dosli neki nenadani troskovi pa sam na kratko stopirala sve... ali svakako planiram uskoro da pocnem da uplacujem...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dopunsko penziono osiguranje
10.11.2014 13:07:30   
vikiveki
Ja već duže vreme razmišljam o dodatnom penzionom osiguranju ali se nisam još nigde raspitivala. .zasada uplaćujem samo životno osiguranje kod Dunava i to na 15 god.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dopunsko penziono osiguranje
10.11.2014 14:02:55   
Peace*
Jel ti problem da mi kažeš koliko uplaćuješ mesečno, i koliko očekuješ za 15 god?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dopunsko penziono osiguranje
10.11.2014 17:37:51   
vikiveki
To mi se odbija od plate administrativnom zabranom, 1500 din mesečno.Za 15 god to bi trebalo da bude 365 000 ili nešto više zavisi od njihovog poslovanja i ulaganja,uglavnom manje neće biti.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dopunsko penziono osiguranje
10.11.2014 18:02:37   
Azra_
Ja nemam pojma o ovome, tj.nisam se raspitivala, a bilo bi krajnje vreme...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dopunsko penziono osiguranje
10.11.2014 18:17:37   
vikiveki
Ja ozbiljno razmišljam o tom dopunskom penzionom osiguranju jer mi se sve čini da dok ja stignem do penzije, ona kao takva više neće ni postojatiuser posted image volela bih da grešim ali sve imam takav predosećaj

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dopunsko penziono osiguranje
11.11.2014 12:15:39   
mama krava
Ja mislim da je pametno razmisljati o ovoj opciji i uplacivati u neki od privatnih penz osiguranja, ako ste u mogucnosti, jer ja imam utisak da od ovog drzavnog nema 'leba!

Ja vec 7 god uplacujem u Riff future i imala sam srecu , pa sam potpisala ugovor pre promene Zakona o penzijij, tako da cu ja biti u mogucnosti da novac iz fonda koristim kad napunim 52 god user posted image . Mogu sve odjednom da podignem ili u delovima.

Mislim da je i svaki fond ok, i da je realno tesko da ce bilo koji od ovakvih fondova upasti u problem, a vi izgubiti novac. Ovakvi fondovi ulazu na sigurnim trzistima koje ne karakterisu nagle promene (rast ili pad), tj uglavnom se trguje drzavnim hartijama od vrednosti i sl.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dopunsko penziono osiguranje
11.11.2014 12:20:44   
Didy
I mi planiramo da uplaćujemo. Moji roditelji i brat imaju Grave, uplaćuju već skoro 15 godina, počeli su na vreme, sad vidim da je to bio pametan potez.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dopunsko penziono osiguranje
11.11.2014 13:36:47   
vikiveki
Ne znam o ovome mnogo tj. ne razumem se puno u te hartije od vrednosti ali sam sigurna da je dobro uplaćivati negde nešto za sigurnije sutra.Moram priznati da nisam puno razmišljala o prevari i mogućnosti da sve možemo izgubiti što je u današnje vreme lako moguće

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dopunsko penziono osiguranje
8.3.2015 0:05:16   
acalukic
uplacujem ga preko Winer stedise i pitanje je da li cu da ga dozivim

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dopunsko penziono osiguranje
19.8.2017 11:41:13   
krin 40
O ovome razmišljam.Krajnje je vreme.Ja bih uplaćivala kao neko životno osiguranje,nekih 15 godina da mi bude dopuna ovoj bednoj koju ću dobiti od države(valjda)Uplaćuje li neko?Šta predlažete?

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu acalukic)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dopunsko penziono osiguranje
2.5.2018 11:40:00   
MimaKos
Razmisljala o tome ali 50 evra mesecno za mozda 150 evra za 35 godina mi deluje puno.. jedino je dobro pokrice u slucaju teze bolesti

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dopunsko penziono osiguranje
2.5.2018 12:31:46   
mama Jo
Nisam ni razmisljala, ali mogla bih, verovatno ima dobrih ponuda

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dopunsko penziono osiguranje
2.5.2018 12:33:32   
MimaKos
Mnogo mi je nesugurna cela prica.. ali mi penziju necemo ni da vidimo od drzave pa se mozda i isplati

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dopunsko penziono osiguranje
2.5.2018 13:02:00   
mama Jo
Bas to, kad je u nasoj drzavi sve neuredjeno

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Dopunsko penziono osiguranje
2.5.2018 14:33:59   
nata11

IZVORNA PORUKA: krin 40

O ovome razmišljam.Krajnje je vreme.Ja bih uplaćivala kao neko životno osiguranje,nekih 15 godina da mi bude dopuna ovoj bednoj koju ću dobiti od države(valjda)Uplaćuje li neko?Šta predlažete?

Krin ja sam ovo planirala i odustala kada se detaljnije raspitala. Te njihove rizike oni stalno menjaju i kako god pricali ne mogu ti garantovati iznos.
Pre bih preko drzave uplacivala. Mm je uplacivao neko vreme sada je stopirano jer je u radnom odnosu. Niko ne razmislja sta bi ako ga nedaj boze zadesi bolest a nema dana radnog staza.

_____________________________





(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dopunsko penziono osiguranje
2.5.2018 14:37:57   
MimaKos
Meni su to nudili, u alucaju bolesti 18 000 e na ruke, 50 e mesecno placam, a penzija 150 e posle bude. Nevezano za radni staz

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dopunsko penziono osiguranje
2.5.2018 14:44:16   
mama Jo
Pa to nije lose, zar ne?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Dopunsko penziono osiguranje
2.5.2018 14:48:08   
MimaKos
Meni nije odgovaralo..

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Dopunsko penziono osiguranje
2.5.2018 14:49:27   
mama Jo
Pa da, zavisi od mnogih faktora.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Dopunsko penziono osiguranje
2.5.2018 14:50:58   
MimaKos
Meni bilo bas skupo

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Dopunsko penziono osiguranje
2.5.2018 14:51:49   
mama Jo
Ima i kome odgovara sigurno

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Dopunsko penziono osiguranje
2.5.2018 14:53:07   
MimaKos
Ko ima lovu je super

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here