|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
1.4.2012 20:52:17   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Škola nekada i sada
1.4.2012 20:57:10   
Maraj
Branki, slazem se sa tobom u potpunosti. Ja sam takodje u ovoj profesiji, a sadasnje stanje u prosveti detaljno opisuje slika s' pocetka teme... Gagi ,sasvim je normalno da deca citaju u prvom razredu, pa i mi smo to radili. Pretpostavljam da je dete krenulo sa 6 ipo god. u skolu, pa da sada ima 7. Zasto niste trazili odlaganje skole ako ste videli da vase dete nije dovoljno sazrelo za upis u prvi razred.U tom slucaju se moze se ponoviti pripremno predskolsko. A, uciteljica samo prati nastavni plan i program...

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Škola nekada i sada
1.4.2012 21:04:31   
branki*
maraj,koleginiceuser posted image


gagi,znas li da vrlo cesto i same uciteljice kukaju i zale se kako je gradivo obimno i kako nema vremena sve da se stigne,ako djak nesto propusti,nema vracanja,nema se kaduser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 28
   [Obrisana poruka]
1.4.2012 21:06:10   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Maraj)
  Direktna veza do poruke: 29
   [Obrisana poruka]
1.4.2012 21:07:22   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Škola nekada i sada
1.4.2012 21:09:00   
branki*
uhh,pa to jeste ranije godinu dana.je l to samota generacija tako upisana ili je to oduvek?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 31
   [Obrisana poruka]
1.4.2012 21:11:40   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Škola nekada i sada
1.4.2012 21:22:11   
branki*
pa,da,eksperimentisu.ove godine sa 7,sledece da probamo sa 6,ove godine ima prijemnog,sledece nema..neko samo sedi gore i izmislja toplu vodu!a,tek menjanje udzbenika i raznorazni kojekakvi izdavaciuser posted image
neka one uce,ti im pomazi koliko treba,sta ces,kako budu rasle bice bolje,manje se osecati taj raniji polazakuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 33
   [Obrisana poruka]
1.4.2012 21:23:10   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Škola nekada i sada
1.4.2012 21:23:43   
Maraj
Da, isuvise je rano da deca sa 6 god. krecu u skolu. Oni su jos zeljni igranja... Izgleda da im je propao taj "eksperiment". Ja sam misljenja da je bolje odloziti i do 8. god. skolu- ako je to moguce, sacekati da dete jednostavno sazri, a ne srljati prerano. Ima kada ce uciti. Na kraju krajeva ceo zivot je predodredjen za ucenje. Zao mi je Gagi sto prolazite kroz to "prerano sazrevanje"...

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Škola nekada i sada
1.4.2012 21:24:28   
branki*
user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 36
   [Obrisana poruka]
1.4.2012 21:26:01   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Maraj)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Škola nekada i sada
1.4.2012 21:30:39   
Maraj

IZVORNA PORUKA: gagi


Dode mi da onu uciteljicu za gusu uhvatimuser posted image

user posted image Opet kazem, nije zena kriva, samo prati plan i program...

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Škola nekada i sada
1.4.2012 21:32:34   
Maraj
Jer postoji kod vas produzeni boravak dece u skoli? Ako postoji, lepo bi bilo da borave tamo bar sat vremena, urade tamo domaci, pa imate vise vremena za porodicna druzenja kuci, eventualno za ucenje pesmiceuser posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 39
   [Obrisana poruka]
1.4.2012 21:36:08   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Maraj)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Škola nekada i sada
1.4.2012 21:37:55   
branki*
i ja mojima skoro uvek dam domaci,makar 2-3 receniceuser posted image ali,oni su veliki.mada sam i malima...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Škola nekada i sada
1.4.2012 21:41:49   
Maraj
O bas mi je zao, mislila sam da bi boravak to mogao da resi... Kod mene u skoli ne pravi se takva segregacija da li roditelji rade ili ne... Ne znam kako da vam pomognem osim da se nadamo da ce neko uprostiti vaspitno-obrazovni sistem i time ne opterecivati decu nepotrebnim stvarima. Do tad'user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 42
   [Obrisana poruka]
1.4.2012 21:43:56   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Maraj)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Škola nekada i sada
1.4.2012 22:02:24   
marijana22
To sto uciteljica daje domaci svaki dan je da bi deca stekla radnu naviku. Ako svaki dan odvoje bar pola sata rada bice im kasnije u skoli mnogo lakse, kad bude vise predmeta i gradivo bude obimnije.
A sto se tice preobimnog programa mislim da smo mi vise ucili, tj. program je bio obimnij. Sad su ubacili vise predmeta, smanjili obim gradiva a kriterijume da ne pominjem

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Škola nekada i sada
1.4.2012 22:21:08   
mama kukunka
evo jednog zanimljivog teksta KLIK

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Škola nekada i sada
1.4.2012 22:29:08   
marijana22
MK odlican tekstuser posted image

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Škola nekada i sada
1.4.2012 23:50:24   
vikiveki
Kod nas u Srbiji je bilo reči da će deca u prvi razred kretati sa 6 godina,ali za sada još nema ništa od toga...za sada je jedino uradjeno to da pripremni predškolski program postane obavezan za svu decu.A u tom programu se počinju učiti slova,tako da i ovde deca sa 5 i 6 godina uče slova,a pojedini ambiciozni roditelji svoju decu forsiraju pa ima onih koji u tom periodu znaju i da čitaju.
Lično mislim da decu netreba forsirati da uče da pišu i čitaju,već treba pratiti njihova interesovanja i otkriti trenutak kada postanu i sami zainteresovani i spremni da uče početno pisanje i čitanje.U predškolskom moja ćerka nije pokazivala neko preterano interesovanje za pisanje slova, a ja sam bila zabrinuta jer dosta njenih vršnjaka su znali skoro sva slova...preko leta sama je sela da piše bez ikakvog forsiranja i pre polaska u školu je znala sve, možda čak i bolje od njenih vršnjaka...to dokazuje teoriju da je svako dete posebna individua koja uči u skladu sa svojim mogućnostima i potrebama i treba ga pustiti da se razvija i napreduje svojim tempom..Meni se lično svidjaju te novine u sistemu koje omogućavaju individualizaciju nastave,ali je kod nas problem sukoba stare i nove "struje" u školama gde se svako drži onoga svoga i retki su slučajevi gde učitelji ili nastavnici prihvataju nešto drugačije, čast izuzecima kojih znam da imauser posted image i koji se trude da se prilagode novinama.user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Škola nekada i sada
2.4.2012 0:09:46   
VVVV
Ne znam tacno kakvo je sad stanje u skolama, ali posto vec 10 godina radim na fakultetu, tvrdim da ni 'ovaj' ni 'onaj' sistem visokog obrazovanja imaju ozbiljne mane.

Ranije je od fax zavrsavalo 5% studenata, sto naravno nema nikakvog smisla. I drzava i pojedinci su mnogo ulagali u obrazovanje, a skolovanih strucnjaka na kraju bude jako malo.
Sa druge strana, danas su toliko oboreni kriterijumi (sa tendencijom da budu oboreni jos vise), da ce svi imati fakultet.
Posto ljudi nisu ni pametniji ni gluplji nego ranije to dovodo do toga da se ljudi u proseku skoluju 3 godine duze, a na kraju dobijaju isto znanje.



O strategiji razvoja obrazovanja http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=03&dd=17&nav_category=12&nav_id=592010

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Škola nekada i sada
8.3.2018 6:40:40   
Dora89

IZVORNA PORUKA: vikiveki

Kod nas u Srbiji je bilo reči da će deca u prvi razred kretati sa 6 godina,ali za sada još nema ništa od toga...za sada je jedino uradjeno to da pripremni predškolski program postane obavezan za svu decu.A u tom programu se počinju učiti slova,tako da i ovde deca sa 5 i 6 godina uče slova,a pojedini ambiciozni roditelji svoju decu forsiraju pa ima onih koji u tom periodu znaju i da čitaju.
Lično mislim da decu netreba forsirati da uče da pišu i čitaju,već treba pratiti njihova interesovanja i otkriti trenutak kada postanu i sami zainteresovani i spremni da uče početno pisanje i čitanje.U predškolskom moja ćerka nije pokazivala neko preterano interesovanje za pisanje slova, a ja sam bila zabrinuta jer dosta njenih vršnjaka su znali skoro sva slova...preko leta sama je sela da piše bez ikakvog forsiranja i pre polaska u školu je znala sve, možda čak i bolje od njenih vršnjaka...to dokazuje teoriju da je svako dete posebna individua koja uči u skladu sa svojim mogućnostima i potrebama i treba ga pustiti da se razvija i napreduje svojim tempom..Meni se lično svidjaju te novine u sistemu koje omogućavaju individualizaciju nastave,ali je kod nas problem sukoba stare i nove "struje" u školama gde se svako drži onoga svoga i retki su slučajevi gde učitelji ili nastavnici prihvataju nešto drugačije, čast izuzecima kojih znam da imauser posted image i koji se trude da se prilagode novinama.user posted image


Za praćenje razvoja sopstvenog deteta bez forsiranja jedno veliko bravo, a za drugi deo teksta mišljenje da su zbog te stare garde novine u školstvu lepe u teoriji, ali neizvodljive u praksi. U našem obrazovnom sistemu učenici se nabijaju gomilama informacija, za koje ih niko nije naučio kako da ih primene, pa se i zaborave, a one važne stvari su izostavljene iz programa. Npr. da li se u stručnim tehničkim školama uče zaštita na radu i prva pomoć kod povreda? Mislim da ne.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Škola nekada i sada
1.11.2023 21:25:57   
flamingos
Velika je razlika između škole nekada i sad.Prvo,raniji polazak deteta-mi smo svi polazili kad je i vreme bilo za školu,a sad dele decu,te može ranije da krene.Dobro,poštujem,ali što ne bi dete sa svojom generacijom krenulo?Zatim,poštovanje učiteljice/učitelja.Danas je sve to izgubilo vrednost.Ali dobro,došlo je neko drugo vreme.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Evo čega se deca najviše plaše, prema uzrastu
Grmljavina, mrak, veštice, čudovišta, duhovi i mnoga druga zastrašujuća stvorenja koja bi mogla živeti u mračnom ćošku s...
Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here