|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Žena može da zatrudni bilo kog dana ciklusa
14.10.2009 14:01:59   
Anoniman
Uprkos redovnim ciklusima, plodni i neplodni dani ne mogu da se predvide...
Ako se od neželjene trudnoće i dalje štitite metodom „sigurnih dana“ ili tokom plodnih dana pokušavate da zatrudnite, ovaj tekst vas neće obradovati. Istraživanje je pokazalo da su „sigurni dani“ samo iluzija.
Samo 30 odsto žena ima plodne dane između 10. i 17. dana menstrualnog ciklusa, pokazalo je novo istraživanje. To u praksi znači da postoji šansa da žena zatrudni svakog dana menstrualnog ciklusa. „Sigurni dani“ samo su iluzija, a ne pouzdana metoda za kontrolu rađanja.
U istraživanju su učestvovale žene između 25 i 35 godina starosti, što je doba kada su žene najplodnije i imaju redovne cikluse. Uprkos redovnim ciklusima, plodni i neplodni dani nisu mogli da se predvide. Kod tinejdžerki i žena blizu menopauze to je bilo još teže.
U istraživanju je učestvovalo 213 zdravih žena iz Severne Karoline i bilo je teško odrediti početak njihove ovulacije. Njihov urin je svakodnevno testiran kako bi se odredio nivo estrogena i progesterona. Ako bi se nivo iznenada promenio, to bi bio početak ovulacije.
Istraživanje je pokazalo da je dva odsto žena bilo plodno pre četvrtog dana ciklusa i da je 17 odsto njih bilo plodno pre sedmog dana. Više od 70 odsto žena bilo je plodno pre 10. i posle 17. dana menstrualnog ciklusa.
Žene s redovnim mesečnicama imale su šest odsto šansi da zatrudne na dan kada su je očekivale.
Lekari savetuju svim parovima koji pokušavaju da da dobiju potomstvo da zaborave na plodne i neplodne dane i da redovno imaju seksualne odnose, što znači bar tri puta nedeljno. Da li će neka žena zatrudneti ili ne, definitivno ne zavisi samo od plodnih dana. Na to utiče i stanje jajne ćelije i sperme, receptivitet materice i ostali individualni faktori.

____________________

Šta se znalo pre istraživanja
Prosečna žena je plodna od 10. do 17. dana svog menstrualnog ciklusa.
To znači da je žena najplodnija tačno 14 dana pre početka sledeće menstruacije.

Istraživanje je dodalo
Više od 70 odsto žena je plodno pre 10. i posle 17. dana menstrualnog ciklusa.
Postoji samo nekoliko dana u mesecu kada žena nije plodna.

Izvor: 24sata
  Direktna veza do poruke: 1
   [Obrisana poruka]
14.10.2009 14:08:20   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Žena može da zatrudni bilo kog dana ciklusa
14.10.2009 14:15:28   
Trcosava
Pitanje, da li je ijednoj od vas doktor rekao da postoje meseci u godini kada smo apsolutno neplodne, nevezano za ovulaciju?

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Žena može da zatrudni bilo kog dana ciklusa
14.10.2009 14:19:13   
Anoniman
Meni NE! Prvi put sam za to čula na RR, i ne verujem u to.

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Žena može da zatrudni bilo kog dana ciklusa
14.10.2009 14:20:56   
buhla
Meni je rekao dr, i to da mozda i svaki 2-3 mesec da bude neplodan! Sa godinama je sve cesci.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Žena može da zatrudni bilo kog dana ciklusa
14.10.2009 14:25:52   
Trcosava
Ja evo sad kopam po netu, ne bi li našla nešto, ali to mi je ostalo u glavi od jedne drugarice kojoj je doktor rekao da pokušavaju i ne klonu duhom ako posle mesec dva ne smute ništa jer postoje određen broj meseci u godini kada žena nikako ne može ostati u drugom stanju. Taj broj se razlikuje od žene do žene, a verujem da ima veze i sa godinama.
Ne zvuči mi ni malo neverovatno, kao ni slučajevi gde par recimo nikad ne može imati muško dete (primer - moji kumovi)

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Žena može da zatrudni bilo kog dana ciklusa
14.10.2009 14:27:33   
2002m
IZVORNA PORUKA: Trcosava

Ne zvuči mi ni malo neverovatno, kao ni slučajevi gde par recimo nikad ne može imati muško dete (primer - moji kumovi)

Kako to?

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Žena može da zatrudni bilo kog dana ciklusa
14.10.2009 14:33:11   
Trcosava
Buhla koliko sam ja razumela kum nema y hromozome koji u stvari ''prave'' muško dete. Možda ne objašnjavam dobro, ali znam to sigurno jer su išli na ispitivanja. U pitanju su stariji ljudi, tačnije on je moje roditelje venčao i mene krstio, imaju dve ćerke. 

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Žena može da zatrudni bilo kog dana ciklusa
14.10.2009 14:38:03   
sanji
Svašta čovek nauči na ovom našem RR-u. user posted image A moja sestra je prvi put zatrudnela 5. dan ciklusa, odnosno istog dana kad joj je završila user posted image !

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Žena može da zatrudni bilo kog dana ciklusa
14.10.2009 14:42:03   
Modessty
ja sam ostala trudna nakon 17. dana ciklusa. Znači ovulacija je bila negde izmedju 17. i 25. dana ciklusa. Znam sigurno user posted image
Zbog neredovnih menstruacija, tj ciklusa čije je trajanje stalno variralo izmedju 30 i 35 dana nikad nisam računala ovulaciju sredinom ciklusa. Predpostavljala sam da se to menja iz meseca u mesec.
Inače moja koleginica je imala ovulaciju 5. dana ciklusa i tada i zatrudnela!


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Žena može da zatrudni bilo kog dana ciklusa
14.10.2009 14:42:47   
Modessty
IZVORNA PORUKA: sanji

Svašta čovek nauči na ovom našem RR-u. user posted image A moja sestra je prvi put zatrudnela 5. dan ciklusa, odnosno istog dana kad joj je završila user posted image !


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
pisale smo o sličnim slučajevima u isto vreme user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Žena može da zatrudni bilo kog dana ciklusa
14.10.2009 14:43:22   
2002m
IZVORNA PORUKA: Trcosava

Buhla koliko sam ja razumela kum nema y hromozome koji u stvari ''prave'' muško dete. Možda ne objašnjavam dobro, ali znam to sigurno jer su išli na ispitivanja. U pitanju su stariji ljudi, tačnije on je moje roditelje venčao i mene krstio, imaju dve ćerke. 
ovo prvi put cujem.Nisam znala.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Žena može da zatrudni bilo kog dana ciklusa
14.10.2009 14:45:31   
Trcosava
To da je neka ''plodna'' u sred ciklusa je ja mislim već opšte poznato, barem meni user posted image

Znam da ono što sam napisala je možda suprotno u odnosu na naslov teme, ali nje loše i to znati/pitati

To sam više napisala zbog onih koje ne zatrudne čim počnu da rade na bebi, da ne klonu duhom i nastave na mućkanju user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Žena može da zatrudni bilo kog dana ciklusa
14.10.2009 14:46:35   
Modessty
2002m ja sam čula za to odavno. user posted image Zato se nekome radjaju samo devojčice ili samo dečaci user posted image   I moji kumovi zato imaju 3 devojčice. Prva trudnoća koja im nije uspela na žalost bio je dečak.

Zato ja nešto sad kao mozgam da sad možda nosim devojčicu jer mi je trudnoća super. user posted image A ne mora da znači. Malo sam se utripovala user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Žena može da zatrudni bilo kog dana ciklusa
14.10.2009 14:47:58   
sladjaaaa
A meni je doktor rekao da postoji svega nekoliko dana u godini kada MOŽEŠ da ostaneš u drugom stanjuuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Žena može da zatrudni bilo kog dana ciklusa
14.10.2009 14:48:55   
Trcosava
2002m - vrlo je moguće da ja nisam dobro objasnila, ali se sećam kad smo kumica i ja (a kumica je godinu dana mlađa od mene user posted image ) pričale o zatrudnjivanju i bla bla da mi je ona rekla da su njeni išli na ta ispitivanja jer su valjda hteli muško

tako da sam sigurna da ne mogu imati muško, a sad da li sam dobro zapamtila ono za y hromozome - ne držite me za reč

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Žena može da zatrudni bilo kog dana ciklusa
14.10.2009 14:52:17   
2002m
ma verujem, samo nisam znala da i to mozeuser posted image .

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Žena može da zatrudni bilo kog dana ciklusa
14.10.2009 15:02:02   
Modessty
Znači da zaključimo:

Ako hoćete da ostanete trudne onda se žene jeuser posted image ite svakodnevno! user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Žena može da zatrudni bilo kog dana ciklusa
14.10.2009 15:04:01   
2002m
IZVORNA PORUKA: Modessty

Znači da zaključimo:

Ako hoćete da ostanete trudne onda se žene jeuser posted image ite svakodnevno! user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image E.....dok sam se pre osam godina jeuser posted image svakodnevnouser posted image user posted image ostala sam trudna iz prve, pa ti sad vidiuser posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Žena može da zatrudni bilo kog dana ciklusa
14.10.2009 15:04:42   
Modessty
mladost ludost! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Žena može da zatrudni bilo kog dana ciklusa
14.10.2009 15:06:19   
2002m
IZVORNA PORUKA: Modessty

mladost ludost! user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image nije bila ludost, mi hteli bebuuser posted image tako mladi


(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Žena može da zatrudni bilo kog dana ciklusa
14.10.2009 15:09:47   
Modessty
IZVORNA PORUKA: 2002m

IZVORNA PORUKA: Modessty

mladost ludost! user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image nije bila ludost, mi hteli bebuuser posted image tako mladi




ma kažem to zato što smo i mi tako prvi put! Nije nam još uvek bilo dosadilo user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Žena može da zatrudni bilo kog dana ciklusa
14.10.2009 15:14:33   
2002m
user posted image user posted image user posted image to valjda s godinamauser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Žena može da zatrudni bilo kog dana ciklusa
14.10.2009 15:14:33   
Trcosava
recepat
user posted image + user posted image + user posted image = user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Žena može da zatrudni bilo kog dana ciklusa
14.10.2009 15:15:51   
2002m
IZVORNA PORUKA: Trcosava

recepat
user posted image + user posted image + user posted image = user posted image

user posted image user posted image user posted image bez preterivanja

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here