|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
28.4.2020 19:53:19   
princezicaaa
Ma pretpostavila sam da nema nikakav značaj, jer je meni svakako prošla ovulacija. U svakom slučaju hvala😊


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
28.4.2020 19:54:59   
branki*
Hvala,lesli.Ja,eto,ništa znala.Znači, o n da ispada da svaki dan nakon m se rade te trakice da bi se videlo kad je linija jednake debljine,i nakon toga ,dan,dva ide ovulacija. Ako sam ukapirala lepo.



_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
28.4.2020 21:22:19   
Bossy
Ne svaki dan nakon mens. vec oko 12-13dana pa do 16og dana ciklisa. Tad se ocekuje ovulacija i onda jw tim trakicama hvatas, da tačno znaš kad je. Kad utvrdiš da je ovulacija, najbolje je imati odnose dan pre ovulacije i dan posle ovulacije. Tad su šanse za začećem najveće.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
29.4.2020 0:26:40   
lesli


IZVORNA PORUKA: branki*

Hvala,lesli.Ja,eto,ništa znala.Znači, o n da ispada da svaki dan nakon m se rade te trakice da bi se videlo kad je linija jednake debljine,i nakon toga ,dan,dva ide ovulacija. Ako sam ukapirala lepo.





U teoriji da. U praksi, zavisi koliki su ti ciklusi.U sustini kao sto napisa neko pre mene, za ciklus od 28 dana, nema potrebe da radis od 1. dana. Vec je dovoljno od nekog 10-11-12. dana, pa dok ne uhvatis pik. Kada jednom dodje do pika nema potrebe raditi ponovo. Ovulacija se desava posle tog skoka koji se zove lh surge u roku od 24-48.Medjutim, ako nastavis da radis trakice i ako ponovo dodje do pika moze znaciti da jesi trudna ;)Isprobala licno. Na lh tracicama nije bilo druge linije uopste u vreme transfera (radjen pod diferelinom), a onda kako su dani odmicali poce da se pojavljuje crtica sve tamnija i tamnija. Tek posle nekih 8 dana od transfera je test na trudnocu bio pozitivan. Lh je po onom kriterijumu (jednaka ili deblja linija) bio pozitivan i koji dan pre.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
29.4.2020 7:11:13   
princezicaaa
Zato sam ja i pitala da li je nekome lh trakica pokazala pozitivno na trudnoću, ona je mene zbunila. Nikada ih iskreno nisam radila, a kupila sam ih samo da imam ako mi zatrebaju. Medjutim, juce mi je zatrebala jedna i eto. Pet dana posle ovulacije je pokazala onakav rezultat. A mislim da ona ne bi trebala da pokazuje bilo kakav rezultat posle plodnih dana, koliko sam čitala. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
29.4.2020 10:32:25   
lesli
Trebala bi da pokazuje i posle ovulacije. Lh je stalno prisutan u odredjenoj koncentraciji, ali je bitna kolicina koja je dosta veca pred ovulaciju.Meni je pokazala trudnocu, ali je situacija poprilicno bila specificna. Radjena je vantelesna, pod supresijom mojih hormona. Znaci u vreme transfera trakica nije detektovala nista jer sam primala lek koji je trebao da “zaustavi” moje hormone. Kako su dani od transfera prolazili trakica je bivala sve tamnija. Inace lh sam koristila jer mi je ostalo iz vremena kada sam pokusavala da zatrudnim i znala sam za ovu pricu, pa reko hajde da probam. Prvo sam videla da ne pokazuje nista, nema druge crte. Posle 2-3 daba sam imala neke cudne simptome i pomislila da je implantacija. Tada sam nastavila sa trakicama i bivale su sve tamnije i na kraju uradila test - pozitivan. Beta 2-3 dana kasnije 120.
Ako nastavis da radis trakice i iz dana u dan budu postajale tamnije, to bi moglo da ukaze ba trudnocu. Jedna trakica nema znacaj. Narocito sto ovo tvoje nije pozitivan lh test. 

(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
29.4.2020 10:36:00   
lesli
Inace, ovo bi moglo imati znacaj da si ti redovno radila trakice u toku nekoliko ciklusa i da ti je pokazalo da je nivo tvog lh van plodnih dana nizak, tako da se prakticno druga linija ni ne pojavljuje. Ovako 1 ciklus, jedan nasumicno izabran dan zaista nista ne znaci.
Inace i ti testovi zavise od toga koliko je urin koncetrovan, koje je doba dana, od zene do zene (neke imaju povisene vrednosti lh - zene sa pcos) i postoje razlicite oset__ljivosti tih trakica 20-30-40IU.
I treca stvar, rekla si da ti je ovulacija bila pre 5 dana. Prerano je za lucenje bete 5 dana nakon ovulacije.Meni je test bio pozitivan 8 dana od transfera, embriona starog 5 dana. Znaci 13 dana od ovulacije ;)

< Poruku je uredio lesli -- 29.4.2020 10:38:14 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
29.4.2020 10:45:32   
princezicaaa
Ma sačekacu još, ako kasno tek posle deset_ dana cu uraditi test na trudnoću. U svakom slučaju htela sam da čujem i drugo mišljenje, tj.misljenje ko je imao iskustva sa ovim. Eto ja sam se prvi put susrela sa tim. Hvala u svakom slučaju. 😊


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
29.4.2020 10:59:29   
lesli
Moje misljenje je da nema nikakav znacaj. Bar ne pod ovim uslovima pod kojim si ti radila. Nadam se da uspeh i da objasnim zasto.U svakom slucaju, srecno ;)

(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
2.5.2020 9:26:01   
princezicaaa
Dobar dan žene moje, ja moram opet vama da pišem. Dajte mi savet kako vam ovo izgleda. 24-og mi je bila ovulacija, danas sam ga odradila i pogledajte kako izgleda test za ovulaciju. 

user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
2.5.2020 9:37:37   
princezicaaa
Evo slika i bez blica. Odmah mi je izbacilo, nisam sačekala ni minutu. user posted image

(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
2.5.2020 10:23:44   
lesli
E ovo jeste pozitivan lh test!Sacekaj neki dan pa uradi test. Ili samo izvadi bhcg iz krvi ;)Srecno :)

(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
2.5.2020 10:24:59   
princezicaaa
Sačekacu, pa bolje betu da uradim, nego da se maltretira sa testovima. Ona je najsigurniji. Znaci ovo može da da neku nadu. Daće dragi Bog da se obradujem, svi pa i mi. 😊🙏


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
2.5.2020 10:30:43   
lesli
Ako je ovulacija bila 24.4. danas je 9. dan od ovulacije. Ako si nestrpljiva mozes recimo u ponedeljak da uradis betu. Ako jesi 🤰🏻mislim da bi trebala biti pozitivna. Srecno jos jednom :)

(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
2.5.2020 10:31:46   
princezicaaa
Lesli, hvala puno na odgovoru i na tvojim objašnjenima. Važi, sačekacu još malo i radim test. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
2.5.2020 12:24:50   
Maslacak15
mozda je prosto povisen LH....na 9 dana od ovulacije beta u ako je pozitivna sigurno je mala. implantacioni prozir je 9-11 dana posle ovilacije. ja sumnjam da je to HCG tako rano...kao sto kaze lesli samo beta iz krvi je merodavna.


(odgovor članu sirena)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
2.5.2020 12:27:06   
Maslacak15
sad citam da se prica vrti jos od 5. dana oosle ovulacije. nemoguce je imati pozitivan trst na trudnocu 5. dan. i beta iz krvi bi bila negativna.....


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
17.12.2020 6:00:51   
Nora332
Zene, treba mi pomoc. Krenula sam sa ovim trakicama, cisto da isprobam. Jesu one merodavne? Tipa, nema laznih rezultata? Izasla mi je druga (bleda) crta ali tek posle nekih 10-15-20min. Ne znam tacno kada jer sam nakon 5min prestala da gledam i izasla iz stana i vratila se tacno pola h nakon odradjenog testa i pokazao je tu drugu crtu. Znaci pojavila se u medjuvremenu. A na sajtu pise da rezultati nakon 30min nisu validni, znaci da sve do 30min jeste. Sad mene buni ova crta, znam za pozitivan rezultat da treba da bude ili iste boje kao kontrolna ili jaca, ali za negativan mi nije jasno. Ako pokaze vec tu bledu crtu, sta ona znaci? Nisam se ni nadala rezultatu inace jer mi je danas 18.dan ciklusa a redovni su mi, ali eto cisto da ih isprobam posto su mi stigle trakice pre par dana tek. Trebalo bi da je ovulacija odavno prosla, stoji mi u kalendaru da je bila 12.dana ciklusa, a ja naravno to ne mogu da znam. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
17.12.2020 6:04:20   
Nora332
Ja tek sad vidim naslov ove teme, haha, izvinjavam se. 😁 Videla LH u naslovu i poletela da iskucam poruku. Ne zanimaju me kao merilo trudnoce niti nesto verujem u to, zanimaju me samo detalji oko trakica, sve sto sam pisala iznad, pa ako postoji neka druga tema vezana za iskustva s trakicama, molim admine da mi prebace prethodni post tamo 😊 hvala 😊


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
17.12.2020 8:12:00   
emicaa
Nora prebacila sam post u drugu temu 

klik

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: LH trakice kao test za trudnoću? - ZA NES...
17.12.2020 15:28:51   
Nora332
Hvala! 😊


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 121
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Bakterijska vaginoza
Najnovije preporuke svetskih stručnjaka su da bakterijsku vaginozu, koja je u 50 odsto slučajeva asimptomatska, ne treba...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Neodlucna
Mara17

Koje ime je najlepše?

Lena (26%)

Anđela (14%)

Nikolina (11%)

Andrijana (6%)

Anastasija (13%)

Mila (30%)


Ukupan broj glasova: 223

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here