|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Samohrani roditelj
3.1.2016 10:41:55   
wivern
U Srbiji ima oko 79 000 samohranih roditelja.....

user posted image

Igrom slucaja i sama sam se nasla u ovih 79 000 samohranih roditelja. Trazila sam na forumu ali ne nadjoh ovu temu a zanimaju me iskustva roditelja koji se sami staraju o svojoj deci. Kako se organizuju, imaju li pomoc i od koga, sta im je najteze u organizaciji, kako uspevaju da usaglase posao i obaveze oko dece, postoji li neka pomoc drzave ili je to sve ukinuto....
Meni je za sada jako tesko da se organizujem iako imam veliku pomoc, ali kao da mi nedostaje par sati u tako dana da sve pozavrsavam. Najmanje vremena provodim sa detetom, sto mi je i najzalije ali od posla ne stizem.

Pisite sve sto vam padne na pamet, meni ce jako znaciti svako iskustvo....
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Samohrani roditelj
3.1.2016 10:44:08   
isidora88
moja drugarica je samohrana majka, znam da ne placa vrtic zbog toga, eto ako znaciuser posted image user posted image
nemam nazalost vise info...
drzi seuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Samohrani roditelj
3.1.2016 10:55:01   
Trcosava
Ispisala sam Wiki na fb, ali i ovde da ima nekom zlu ne trebalo.

Samohrani roditelj ako je zaposlen plaća vrtić ako prosek valjda prelazi 9.000 po članu porodice. Eto, to je moja info iz prve ruke naše jedne članice. Pre je bilo da se nešto manje plaća vrtić, ali sada je to ukinuto.
Isidora, ne znam gde je ta tvoja drugarica i da li je zaposlena.
Jeidno što stoji je da ako je roditelj zaposlen, u vrtić moraju da prime dete.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Samohrani roditelj
3.1.2016 10:57:43   
Figaro88
Isto imam drugaricu,ima dvoje dece.Vrtic je nesto malo placala,oko 1500 din za obe.Predala je i za besplatne knjige kada su posle u skolu ali su ih odbili user posted image Ona ima pomoc od mame i tate,sa njima zivi,radi,deca su u produzenom boravku.Znam da joj nije lako,ali oni su se navikli,imaju neku svoju rutinu,devojcice su srecne,njima nista ne fali,ali njoj fali vremena za sebe,da ponekad izadje,da se odmori,opusti...
Bio je i neki popust vezano za racune,mislim za struju.

< Poruku je uredio Figaro88 -- 3.1.2016 11:05:49 >


_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Samohrani roditelj
3.1.2016 11:01:00   
isidora88
trco iz NS je, zaposlena. a za tih 9000 po clanu vazi za deciji dodatak, ko taj iznos prelazi ne moze da ga ostvari.
najbolje u socjalnom da se raspita, ne znam da li je razlicito na nivuo gradova, kontam da mora imati neke olaksice koje vaze za celu drzavu...

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Samohrani roditelj
3.1.2016 15:36:01   
wivern
Mislim da su sve subvencije ukinute, i da od smanjenja cena struje, vrtica i ostalog nema nista..barem u Bg-u.
Znam da ce biti lakse kad udjemo u masinu i semu, hvala bogu imam i ko da mi pomaze.
Mada mislim da ce meni veliki problem biti i to sto u celoj familiji nema muske figure, sve same zene user posted image . MM ima oca ali je on bolestan i pitanje je koliko moze da ucestvuje u Maksinom odrastanju.


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Samohrani roditelj
4.1.2016 18:42:21   
Rivana
I ja mislim da nema nikavih povlastica za samohrane majke. Sto je strasno. Je ne spadam u samohrane majke, jer otac postoji.Alo ko i da ne postoji samo na papiru! Od pre pet meseci sama brinem o detetu, on ne daje ni dinara, da ga tuzum dzaba jer on nigde ne radi. Tako da moja borba je velika kredit za stan malo dete. I naravno nikavih povlastica.
Isla sam kod socijalnog radnika, oni mi rekli a od cega mislite da se njemu uzme za alimentaciju kad on nigde ne radi!
Ja da placam advokate nemam para.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Samohrani roditelj
4.1.2016 21:16:53   
wivern
Rivana to je baš užasno. Ne razumem takve ljude, zaista. Pa što si pravio decu ako nećeš da ih izdrzavas ili pomazes.


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Samohrani roditelj
9.1.2016 12:22:04   
Rivana
ni meni nije jasno i stvarno ne razumem. Kao da je zivot igra sad hocu e sad mi se vise ne svidja tako, sad vise necu idem da trazim nesto drugo...Strasno.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Samohrani roditelj
9.1.2016 20:00:18   
wivern
Ti ljudi su samozive stoke.
Ja se presabiram da cim prodje zima mamu vratim kuci, a da M i ja pokusamo sami. Uz pomoc naravno, ali da zivimo sami.
Bice pakleno, ali vec sad tako funkcionisemo. On je od 7.30-14h u vrticu i onda ga kupi devojka sto ga cuva. Ona je sa njim do 18-19, zavisi. Ja dodjem kuci oko 17h jedem i imam vremena za sve.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Samohrani roditelj
27.1.2016 17:59:12   
svrckana
Na zalost, ili u mom slucaju na srecu ja sam samograni roditelj. Klasila otac zivi u inostranstvu treba da placa alimentaciju 100e ali covek nema, jadnicak, bas ga sazaljevam toliko da mi dodje ja njemu da dam novac user posted image . Samo je bioloski otac posto sam bila ocajna kada sam sa bebom pobegla od njega u Srbiju isto sam i srecna bila jer sam se izvukla psihopate i mene i dete sam izvukla. E ovako deciji dodatak postoji oko 2000 i nesto din skoro 3000, imass pravo, imas pravo na roditeljsi dodatak koji je takodje smesan, imas pravo na besplatni ZK ne placas lekove, ne daj boze ali je tako, imas pravo na besplatan vrtic nista ne placas, ako dete ide u skolu imas pravo na besplatne knjige, jer ja sam besna i na rzavu jeste da sam se cimala sa papirima ali svaki dinar cu im uzeti. Besplatan je i izvod iz maticne knjige rodjenih.
E ja nisam imala srecu da radim, nego sam postala kao baba ali sam se totalno posvetila detetu.
Sada imam dugu vezu i trudna sam. E ja imam problem da to kazzem mojima jer ce reci ti si luda, sta ce ti to, bla bla.
Sta mislite o tome? user posted image

_____________________________

Malo stereotipa, iz prvog braka dete od osam godina, posle duga veza obnovljena stara, opet trudnoca. Druga veza i trudnoca, dete iz prvog braka sa mamom. Sta ce reci roditelji,prijatelji, okolina??? Hiljadu pitanja i nedoumica a odgovora nema?!. Sta vi

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Samohrani roditelj
28.1.2016 10:58:55   
jocajaca
Svrckana prvo da ti kažem veoma mi je žao što si morala tako da prodjes sa prvim mužem.
Što se tiče ove trudnoće moram da ti kažem da te razumijem u ovom dijelu što se u neku ruku plašiš da kažeš za trudnoću I meni nije bilo svejedno da kažem za ovu treću trudnoću a sa istim čovjekom živim 13 godina u lijepom braku pa su mi svejedno govorili šta ti je to trebalo kao da je ne znam šta a ne tako lijepa stvar. Vidjela sam da si postavila I anketu u vezi sa ovim. Moje mišljenje je da treba da se opustiš ljudi oko tebe će uvi8jek imati nekakav komentar, da nisi nasal nekoga I da nisi zatrudnila govorili bi što ne nađeš nekoga I ne rodiš još jedno dijete, ovako će reći šta ti je ovo trebalo. Ono što je bitno je kako se ti osjećaš, kakve su tvoje emocije prema tom novom čovjeku I prema tom malom stvorenju u tvom stomaku I meni bi bilo veoma bitno šta moje dijete misli I osjeća u vezi sa tim. U svakom slučaju ne treba da ostaneš sama do kraja života zato što si naletila na nekakvu budalu u mladosti! Želim ti puno sreće I hrabrost, puno ljubavi I razumijevanja od tvojih bližnjih I da prihvatanje novih članova bude dobro prihvaćeno od prvog djeteta.

(odgovor članu svrckana)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Samohrani roditelj
28.1.2016 20:08:24   
wivern
Svrckana tvoj zivot je samo tvoja stvar i jedino sto je bitno je da budes srecna i zadovoljna, onda ce biti i tvoja deca.
Sto se tice vrtica mislim da nemam pravo ni na umanjen iznos. A za penziju cu podneti, nadam se, sledece nedelje.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Samohrani roditelj
30.1.2016 1:19:31   
svrckana
Puno hvala na podrsci. Valjda i hormoni rade svoje. I strah je prisutan. Taj bivsi muz ne znam sta ce reci. Bas mi je pisao kako on ne vidja dete. Niko mi ne brani sada se setio posle osam godina. Babica koja mi je pomogla da pobegnem mi je pisala da bi bilo divno jos jedna trudnoca. Ovaj covek je 16godina uz mene moje dete ga voli kao i on dete sve daje za moje dete i mene. Opet strah od tih grdnji budalo sta ti to treba znam da ce moji reci. Prvi put sam se udala. Sa ovim covekom zivim i moji ga vole. Ali znaju da sam ga uvek gledala kao druga i sada ce sok biti... pritom ne znam kako je tebi ja ulazim u osmu nedelju i osecam se ocajno. Vrti mi se u glavi nizak mi je pritisak lezim kao krava, prva trudnoca je bila skroz drugacija nisam je ni osetila. Ovo sada je mucenje. Pijem so i vodu dizem noge ali nista nizak pa nizak. Pa placem kada me neko ohrabri, Boze sacuvaj. Hvala puno na podrsci. Koja si ti nedelja?

_____________________________

Malo stereotipa, iz prvog braka dete od osam godina, posle duga veza obnovljena stara, opet trudnoca. Druga veza i trudnoca, dete iz prvog braka sa mamom. Sta ce reci roditelji,prijatelji, okolina??? Hiljadu pitanja i nedoumica a odgovora nema?!. Sta vi

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Samohrani roditelj
30.1.2016 6:41:41   
wivern
Ja nisam trudna, imam jednog dečaka od 15 meseci.
Pokušaj što više da setas zbog pritiska. A kritika će uvek biti, i ja sam spremna na to. Ljudi nikad nisu zadovoljni tuđim životom. Ako ostaneš sam - što si sam, ako nađeš nekoga - što si našao, ako si ponovo trudna - šta će ti još jedno dete, kad nisi trudna - što nisi....
Ako sam ja zadovoljna biće i moje dete, i ja ću se voditi time.



_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu svrckana)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Samohrani roditelj
30.1.2016 17:52:21   
svrckana
Divno. A joj ja dva dana nisam izasla napolje danas sam krenula dve ulice i pocnem da se tresem ne mogu na nogama da stojim, osecam se kao invalid.user posted image , umesto da uzivam u trudnoci meni se pretvorila u bolest user posted image . U prvoj je bilo totalno drugacije a sada tesko toliko da bukvalno jedva stojim u kupatilu da se istusiram koliko mi je lose user posted image user posted image

_____________________________

Malo stereotipa, iz prvog braka dete od osam godina, posle duga veza obnovljena stara, opet trudnoca. Druga veza i trudnoca, dete iz prvog braka sa mamom. Sta ce reci roditelji,prijatelji, okolina??? Hiljadu pitanja i nedoumica a odgovora nema?!. Sta vi

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Samohrani roditelj
31.1.2016 10:48:03   
wivern
Sve su trudnoce drugacije, jos malo i proci ce.
Inace ja cekam informaciju vezanu za vrtic i infostan. Komsinica mi proverava imam li prava na neke olaksice. A ujedno ce mi ona predati za penziju Maksi, jer radi tamo pa ce me pogurati. Kako ima sjajnih ljudi, mi smo uvek bile ok, kad se vidimo popricamo, javimo se ali sto bi ona meni morla da pomaze. Jos uvek ima sjajnih ljudi.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu svrckana)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Samohrani roditelj
31.1.2016 15:47:42   
svrckana
U prvu si ima i dobrih ljudi! A sto za penziju? Ja kao samohrana majka imala sam pravo na besplatan vrtic, e sada ne znam za taj infostan posto moji imaju stan pa ja nemam veze sa tim. Jel si uzela deciji dodatak imas pravo na to svaki mesec?! Sve uzmi od drzave sta mozes ko ih sisa. I besplatna ti je ZD kao i svi ne daj Bze lekovi ne placas nikakvu participaciju.
Reci mi molim te kada ce ovo zlo proci? U sredu idem na UZ da cuje srce. U sredu je osma nedelja. Citala sam da ovako mze biti svih devet meseci, nemoj mi reci da je to istina?user posted image


_____________________________

Malo stereotipa, iz prvog braka dete od osam godina, posle duga veza obnovljena stara, opet trudnoca. Druga veza i trudnoca, dete iz prvog braka sa mamom. Sta ce reci roditelji,prijatelji, okolina??? Hiljadu pitanja i nedoumica a odgovora nema?!. Sta vi

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Samohrani roditelj
31.1.2016 16:00:54   
wivern
Prijavljujem sina za penziju jer mi je suprug umro pre tri meseca, i ima pravo da nasledi njegovu penziju do neke dvadeset i koje godine.
To sa trudnocom je sve individualno, slobodno predju u temu Trudnice tamo mozes da razmenjujes iskustva sa drugim trudnicama. One ce ti to sve vec lepo objasniti, ja sam to skoro i zaboravila user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu svrckana)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Samohrani roditelj
18.4.2016 0:39:35   
tuzna29
ja jos nisam samohrani roditelj ali cu biti i vec se osecam da jesam posto sam sve za svoje dete sama kupila, sama sam nom stop, otac deteta dodje jednom u dve nedelje i to kad ga umolim da me vidi i eventualno ode kod lekara sa mnom bukvalno nista vise ako je takav sad mogu zamisliti kakav ce biti kad se bebac rodi! a sve je bio presrecan kad smo saznali vesti ali eto odjednom hop i imam osecaj da mu pune glavu njegovi jer im je dosta sto cuvaju i njegovo dete iz prvog braka i nikada i nisu bili da on ima novu porodicu to odmah nisam shvatila tek kasnije da im ja i moja trudnoca nista ne znacimo tako je i on poceo gram osecaja ni potrebe nema da bude uz nas a sve hoce da se zove otac!!!
Sto se tice subvencija i mene zanima jer ce mi trebati svakako, ali koliko znam ako je majka zaposlena ko ja nema pravo na nista na zalost ni na deciji dodatak ako joj je plata veca od 25,000 din bez obzira sto ti komunalije samo iznose 20,000 njih to ne zanma. Ukoliko je majka ne zaposlena ima pravo na benificiju pri placanju vrtica i pravo na deciji dodatak to je ono sto znam sigurno. sve ostalo nek nam je Bog upomoci.

a st se tice ovih navodno ne zaposlenih oceva zalosno je to sto drzava ne moze od njih nista uzeti a 90% njih radi na crno ili privatno i zaista ima koliko toliko nek smanje benzin, alkohol, provod trebalo bi ih sve zaposliti pa oda em da daju pare em da cuvaju decu posle posla da vide kako je zenama koje i rade i brinu o deci i same nose kucu na ledjima, nego Srbija je bezpravna drzava sta mozemo da ocekujemo osim da cutimo i paazimo na nase malisane najbitnije je da ih pravilno odgojimo i naucimo vrednostima u ovom surovom svetu da ne skrenu sa puta.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here