|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mononukleoza u trudnoci
31.8.2016 13:24:41   
Tackica87
Drage dame,
Imam jedno goruce pitanje i nakon misljenja par ginekologa i infektologa, odlucila sam da jos neku informaciju potrazim ovde. Naime, u devetoj sam nedelji trudnoce (prva trudnoca) i nakon par analiza ustanovljeno je da imam Epstein Barr virus - mononukleozu. Virus nije bio prisutan od ranije, rezultat je IgM (virus sam dobila u toku prvih par nedelje trudnoce). Kako je ovo retkost, gotovo da ne postoji podatak da je mononukleoza teratogen virus (u prevodu, ne steti plodu). Iako tako pise u knjigama, postoji onaj mali procenat da moze doci do ostecenja ploda. Iz tog razloga predlozen nam je prekid trudnoce iako je verovatnoca da ce sve biti u redu 99%.
S obzirom na specificnost situacije, svesni smo i suprug i ja da ne mozemo da dobijemo garanciju bilo kog doktora da ce sve biti u redu. U narednih par dana moramo da donesemo odluku i zelimo da prikupimo sto vise informacija. Da li je neka clanica cula za ovakvu pricu?
Zahvaljujemo se unapred!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Mononukleoza u trudnoci
31.8.2016 16:56:33   
Mariya
Tačkice,ni ja nikad nisam čula da je neka trudnica imala mononukleozu. Ali moja sestra ju je imala kao odrasla,pre 10 godina,pa više ni ne pamtim kako su je lečili.
Ni za trudnoću u kojoj si ti zdrava ti nijedan lekar,niti jedan test ne može garantovati 100 % da će beba biti zdrava.
Zaista ste u nezavidnoj situaciji i pred veoma teškom odlukom.
Da li moraš da piješ neke lekove koji će možda štetiti bebi?
Zaista ne znam šta bih uradila da sam na tvom mestu. Možeš da prekineš trudnoću i ponovo zatrudniš kad ozdraviš.
A možeš i da sačekaš nekoliko nedelja,odradiš testove,ekspertne uz, kojima se može utvrditi da li je beba zdrava.
Ko je predložio prekid trudnoće,ginekolog ili infektolog? Da li je zasad sve u redu sa tobom,trudnoćom,bebom?
Kako god da odlučite,želim vam puno sreće i puno snage!

(odgovor članu Tackica87)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Mononukleoza u trudnoci
31.8.2016 18:31:53   
Tackica87
Mariya, ne pijem lekove. Kada je infektolog utvrdio da je u pitanju mononukleoza nije prepisao terapiju antibioticima bas zato sto sam u drugom stanju. Temperatura je trajala 6 dana, zlezda na vratu je porasla, pa se smanjila, gotovo su svi simptomi prosli uz odmor, dosta tecnosti, voca i povrca i meda. :) Juce sam ponovo uradila transeminaze i vrednosti AST, ALT, GGT... koje ukazuju na to kako je jetra - su dosta bolji. Tako da sam ja u nacelu bolje. Na prvom ultrazvuku radjenom 17.08. plod je uredu. A sto se prekida tice, i ginekolozi i infektolog su za varijantu - zasto rizikovati?! Dok je treci gin rekao da to sve moze da se prati (double, triple test i fetus ehokardio). Ali svi ovi testovi se rade posle 10. nedelje... A prekid je potrebno uraditi bas do 10. nedelje...
Razmisljamo i o ovim neinvazivnim metodama, Tranquility na primer.
Hvala, Mariya, na recima podrske!

< Poruku je uredio Tackica87 -- 31.8.2016 18:33:34 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Mononukleoza u trudnoci
31.8.2016 18:46:47   
AnaAna1
Tackice pisala sam ti na onoj temi gde smo pocele razgovor ali ajde i ovde da napisem. Ja bih u toj situaciji ipak sacekala jos malo, ne bih preko noci donosila odluke, maksimalno koliko sme da se ceka. I ako ima neki test koji moze sad da se uradi... Ako si iz Nisa preporucujem ti dr Lukica (u Demetri radi), on je nacelnik GAK-a, mozda bi ti dao neki dobar savet. Naravno osim toga kazem ti stoooo vise doktora pitas to bolje.... srecno i javi bas sta su na kraju zakljucili sta je najbolje...

Nadam se da ce ti odgovoriti danas/sutra neko sa foruma ko zna za slicaj slucaj...

(odgovor članu Tackica87)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Mononukleoza u trudnoci
31.8.2016 23:39:14   
choopa choops
Joj ne znam, nisam nikad čula i nemam ništa pametno da kažem, baš zeznuta situacija user posted image

Držim fige da doneses pravu odluku!


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Mononukleoza u trudnoci
1.9.2016 23:42:28   
degu
Tackice taj prekid do 10.n vazi kad samovoljno zelis da prekins trudnocu,a ne kad nesto ne daj Boze nije ok,onda ni dabl pa ni amniocenteza ne bi imali smisla.Postoje nacini i kasnije a ja se nadam da ce sve biti ok i da nece biti potrebe za rime.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Mononukleoza u trudnoci
2.9.2016 8:38:22   
serpica

IZVORNA PORUKA: Tackica87

Mariya, ne pijem lekove. Kada je infektolog utvrdio da je u pitanju mononukleoza nije prepisao terapiju antibioticima bas zato sto sam u drugom stanju. Temperatura je trajala 6 dana, zlezda na vratu je porasla, pa se smanjila, gotovo su svi simptomi prosli uz odmor, dosta tecnosti, voca i povrca i meda. :) Juce sam ponovo uradila transeminaze i vrednosti AST, ALT, GGT... koje ukazuju na to kako je jetra - su dosta bolji. Tako da sam ja u nacelu bolje. Na prvom ultrazvuku radjenom 17.08. plod je uredu. A sto se prekida tice, i ginekolozi i infektolog su za varijantu - zasto rizikovati?! Dok je treci gin rekao da to sve moze da se prati (double, triple test i fetus ehokardio). Ali svi ovi testovi se rade posle 10. nedelje... A prekid je potrebno uraditi bas do 10. nedelje...
Razmisljamo i o ovim neinvazivnim metodama, Tranquility na primer.
Hvala, Mariya, na recima podrske!




Dabl i tripl test koliko je znam pokazuju samo rizik na sindrome,ne mogu da pokazu da li je plod ostecen ili ne. Verujem da dobar UZ i jos bolji strucnjak mogu da prepoznaju bilo sta sto nije dobro. Naravno da u medicini nije nista 100% sigurno,to ne mogu da garantuju i da nisi dobila mononukleozu. raspitaj se dobro,kao sto rece Degu do 10.nedelje ako ti hoces a posle toga rade iz medicinskih razloga. Zelim ti srecu sta god dolucila,probacu da nadjem neki clanak da ubacim ovde mozda ti pomogne,a do tada dobro razmisli i potrazi jos koje misljenje,lekari se vode cinjenicom da si mlada i da mozes opet da zatrudnis,i oni retko kad rizikuju,ti ipak dobro promisli sta i kako.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Tackica87)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Mononukleoza u trudnoci
2.9.2016 18:16:18   
Mariya
Sad kad si napisala sam se setila simptoma kod moje sestre, otečenost i povišeni enzimi jetre, između ostalog. A pošto je virus,ne daju se antibiotici.
Super ako ne piješ lekove,onda oni neće naškoditi, već postoji mogućnost da je virus mogao da ošteti plod..
Htedoh i da napišem da trudnoću zapravo možeš prekinuti bilo kad,ukoliko se utvrdi da nešto nije u redu sa plodom.
I potpuno se slažem sa šerpicom, double i triple su samo brojke verovatnoća, amniocenteza ili slične metode će pokazati samo određene poremećaje, pa da probaš amnio, i naravno svaki pregled uz proveren i iskusan specijalista da proverava da li je sve ok.
Obavezno nam javi šta ste odlučili, i pridruži nam se i u ostalim trudničkim temama.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here