|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   20 neopravdanih časova kazna 1500 evra
1.9.2016 19:27:02   
lesica
Čitam danas, i ne verujem user posted image

MINISTAR PROSVETE ZAVODI RED?! Kome dete beži iz škole moraće da plati kaznu 1.500 evra!

Mladen Šarčević najavio da će roditelji učenika sa preko 20 neopravdanih izostanaka plaćati penale. „Mora da postoji odgovornost svih, i porodice učenika i škole“

Svi roditelji čija deca budu imala više od 20 neopravdanih izostanaka u školi biće kažnjeni s 1.500 evra ili - 184.241 dinar!


Ovo je kao novinu u srpskom sistemu obrazovanja juče najavio novi ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Mladen Šarčević.
- Ja sam to primenio u svojoj školi i dalo je uspeha. Mora da se postavi pitanje odgovornosti porodice učenika koji beže sa časova - objasnio je on jedan od svojih predloga.



Ima tu još nekih silnih novina, al se ja tačno zagrcnuh na ovo.
Šta vi mislite?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: 20 neopravdanih časova kazna 1500 evra
1.9.2016 19:35:57   
wivern
Ne slazem se sa plaćanjem, ja bih to izbacivala iz škole.
Meni je npr veći problem to što roditelji odobravaju deci da ne idu u školu ako imaju pismeni/kontrolni a nisu ucili. Pa šta ga ja onda učim? Da je ok da pobegnes cim nesto ne znas tj nisi odradio svoj deo posla? Pa zašto se onda žalimo kakva nam je omladina kad ih mi vaspitavamo da sve mogu, da im je sve dozvoljeno i da cemo sve da im tolerisemo. No da ne idem u off.
Ne plaćanje, ali izbacivanje da.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: 20 neopravdanih časova kazna 1500 evra
1.9.2016 20:12:27   
choopa choops
Složila bih se sa wiv da trebaju postojati nekakve sankcije za neodgovorne roditelje. Ali ovo plaćanje je bezvezarija čista. Zato što će opet imućni moći da plate kaznu, ili da plate nekom doktoru za opravdanje i opet sve po starom.
Moja prijateljica živi u Berlinu i kaže da kod njih može dijete da ne ide u školu npr jedino ako se desio nekakav smrtan slučaj ili se baš mora negdje ići, da onda traže posebno odobrenje od škole. A kod nas možeš da ne odvedeš dijete u školu kad god hoćešuser posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: 20 neopravdanih časova kazna 1500 evra
1.9.2016 20:41:00   
wivern

IZVORNA PORUKA: choopa choops
A kod nas možeš da ne odvedeš dijete u školu kad god hoćešuser posted image


Da li vi znate da sam ja od prvog srednje do kraja trece godine imala 0 (slovima : NULA) izostanaka. Ne neopravdanih ili opravdanih, nikakvih izostanaka. Moja keva je bila u fazonu ides i kad nista ne znas i dobices keca. Bas me briga, sama si kriva. I mogu da ne idem u skolu samo ako sam bolesna, ali onda nema ni izlazaka niti vidjanja sa drustvom. Ja vala isla i kad sam bolesna, samo da bih posle mogla da vitlam napolju user posted image

Mislim da mnogo dopustamo deci, i roditelje treba malo osvestiti ali sto kaze Choopa ovo placanje nece doneti dobro. Uvek ce se naci neka rupa u zakonu.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: 20 neopravdanih časova kazna 1500 evra
2.9.2016 7:49:13   
mali_mis
Pa zar ranije nije bilo da dobijes ukor razrednog staresine, pa valjda jos neki ukor, pa izbacivanje?
Ovo sa ovim novcanim kaznama mi je zesce sruser posted image , i samo izgovor za popunjavanje budzeta, jer nisu sposobni da ga na drugi nacin popune.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: 20 neopravdanih časova kazna 1500 evra
2.9.2016 8:06:46   
IvanaSK RR
Koja je ovo glupost?!?
Stvarno ne mogu da verujem. Prvo ono sa knjigama i milion proizvodjaca, sad ovo? Bez komentara!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: 20 neopravdanih časova kazna 1500 evra
2.9.2016 8:15:05   
Mariya
Mišu,to je bilo kada smo mi išli u školu user posted image
Poslednje što znam je da je dete moglo da ima oko 80ak izostanaka i nikom ništa. Ali pitaću mm kad se probudi kako to sad ide.
A slažem se da će se uvek naći način se izvrda kazna.
Naša draga vlada misli da će sve probleme rešiti udaranjem po džepu građana user posted image
A ministarstvo prosvete nam je odavno otišlo u 3 lepe,izvinite na izrazu...
Mm je 9 godina u prosveti i svake godine jr samo gore...

< Poruku je uredio Mariya -- 2.9.2016 8:18:19 >

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: 20 neopravdanih časova kazna 1500 evra
2.9.2016 8:27:35   
serpica

IZVORNA PORUKA: wivern RR


IZVORNA PORUKA: choopa choops
A kod nas možeš da ne odvedeš dijete u školu kad god hoćešuser posted image


Da li vi znate da sam ja od prvog srednje do kraja trece godine imala 0 (slovima : NULA) izostanaka. Ne neopravdanih ili opravdanih, nikakvih izostanaka. Moja keva je bila u fazonu ides i kad nista ne znas i dobices keca. Bas me briga, sama si kriva. I mogu da ne idem u skolu samo ako sam bolesna, ali onda nema ni izlazaka niti vidjanja sa drustvom. Ja vala isla i kad sam bolesna, samo da bih posle mogla da vitlam napolju user posted image

Mislim da mnogo dopustamo deci, i roditelje treba malo osvestiti ali sto kaze Choopa ovo placanje nece doneti dobro. Uvek ce se naci neka rupa u zakonu.




Isto sam i ja ovako,bez izostanaka... znalo se sta se sme a sta ne....
sto se zakona tice ne znam sta da kazem... danas je deci i previse dozovoljeno,mozda je zamisao dobra ali sta sa onom decom koja su buntovnici da tako kazem,koji ce iz inata bezati iz skole da napakoste roditeljima? Ili sa decom ciji roditelji mogu i sto je najgore hoce da plate kaznu..
Ne znam....user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: 20 neopravdanih časova kazna 1500 evra
2.9.2016 8:34:25   
Milena18
Auuu, ne mogu da verujem da sam ovo upravo pročitala! Pa zar se tako neće stvoriti veći jaz između dece imućnih i roditelja lošijeg materijalnog stanja? Oni čiji roditelji imaju manje para će manje da izostaju jer nemaju za kaznu, dok će imućniji moći da nastave po starom jer eto, mogu to da priušte. Bar ja to tako vidim. Naravno, mislim na decu koja su već sklona izostajanju. Valjda treba da se menja nešto u prosveti tako da deca steknu neku unutrašnju motivaciju da idu u školu, a ne ovako.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: 20 neopravdanih časova kazna 1500 evra
8.3.2018 5:47:07   
Dora89
Da, u pravu si. Ako dete beži sa časa, da li je to samo detetova i roditeljeva krivica?
Ok, ja sam za sve sankcije, sve ću da ispoštujem, samo da se onda dozvoli vaspitavanje dece, a ne da ne smem da udarim dete, ne smem da mu uzmem telefon, ne smem da mu zabranim izlaske... Šta onda mogu, osim da beskrajno trabunjam sa pubertetlijom i da častim školu?

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: 20 neopravdanih časova kazna 1500 evra
8.3.2018 6:12:23   
Anck Su Nmaun
Boze gluposti
Skontali su da nas najvise boli kad se udari po dzepu pa uveli to i u skole user posted image

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: 20 neopravdanih časova kazna 1500 evra
8.3.2018 6:46:27   
Jekica86
Vecu glupost nisam procitala.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: 20 neopravdanih časova kazna 1500 evra
8.3.2018 11:34:29   
mama Jo
Svasta se izmislja .. kad bi bar to bile neke korisne i pametne stvari!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Jekica86)
Direktna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here