|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: O blizancima
29.8.2011 13:43:56   
nolinica
Interesuje me vaše mišljenje u vezi amniocinteze! U 12 nedelji sam i imaću dve bebice! Imam dosta godina, 36.5 i mislila sam da radim amniocintezu. 

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: O blizancima
29.8.2011 15:45:06   
bokicans
Nolinice ipak mislim da je to najbolje da se posavetuješ sa dr.Meni su rekli da je veći rizik nego korist jer su svi nalazi su bili ok ,pa me zato i nisu slali dalje.Ali opet ponavljam u dogovoru sa dr je najbolje da odlucite ,ja sam za ako ima nesto sumnjivo pa zbog toga hoce da urade ali opet...
Ja sam je vadila da prvim detetom i nije mi bilo toliko strašno,i sve je bilo ok.Ali su me slali jer sam pre toga izgubila bebu.Sa blizancima nisam.

Šta kaze tvoj dr,?Jesi li radila double test ili su godine razlog?

(odgovor članu nolinica)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: O blizancima
30.11.2011 18:02:29   
Anoniman
Odavno niko nije pisao na ovoj temi!
Imam jedno možda malo glupavo pitanje, jasno mi je kako nastaju jednojajčani a kako dvojajčani blizanci, ja nosim dvojajčane, ali kako se na uz vidi kad su jednojajčani? Da li se onda u jednom mešku vide dva ploda ili?user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bokicans)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: O blizancima
1.12.2011 11:55:08   
Blagoslovena
Lola 56 pogledaj ovdje i procitaj...svakako ces se pronaci i bice ti mnogo jasnije...pozz

KLIK

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: O blizancima
1.12.2011 12:16:05   
Anoniman
Hvala!
Ako sam dobro shvatila jednojajčani blizanci uvek imaju zajedničku posteljicu, a kesice mogu da budu zajednočke ili pojedinačne! Kod dvojajčanih je sve posebno!
Da li može na uz da se utvrdi u prvom tromesečju da li su jednojajčani ili dvojajčani?

(odgovor članu Blagoslovena)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: O blizancima
1.12.2011 14:30:48   
bulka
Lola,
prema literaturi najlakse je tokom prvog tromesečja na ultrazvučnom pregledu utvrditi da li su jednojajcani ili dvojajcani blizanci.
U slučaju dvojajčanih blizanaca, svaka beba ima svoju posteljicu i kesicu. Oni mogu biti razlicitog pola(mogu biti i istog pola) i imati razlicite krvne grupe...
Ali i jednojajcani blizanci mogu imati dve posteljice, dve kesice i pregradu izmedju njih. Ovo je slučaj kod jedne trećine jednojajcanih blizanaca
Citiracu ponovo s pocetka ove teme:
Možda ćete morati čekati do rođenja ili čak da vaši blizanci navrše jednu godinu da biste otkrili jesu li jednojajčani. Najjednostavniji pokazatelj jesu li identični je i najočitiji – ako su različitoga spola sigurno nisu jednojajčani. Ako saznate da nosite blizance prije 12 tjedna (kasniji nalaz je nepouzdan), zamolite ginekologa da provjeri posteljicu. Jedna placenta upućuje isključivo na jednojajčane blizance. Dvije posteljice su nepouzdane – mogu biti i jednojajčani i dvojajčani.
Nakon rođenja djece, odgovor može dati posteljica. Ako je jedna posteljica, djeca su identični blizanci, ali dvije povezane ili odvojene posteljice opet mogu znači i jedno i drugo. Nakon rođenja može se uzeti krv iz pupkovina i analizirati se krvna grupa, enzimi ili najpouzadnije DNA. Međutim, te pretrage nisu dostupne svugdje i morali biste ih plaćati.
Napokon, kada vaši blizanci istog spola budu odrastali prilično siguran pokazatelji bit će boja kose i očiju, oblik ušiju i vrijeme kada im izbijaju zubi.

.....
Jednojajčani blizanci nastaju, kada iz još nepotpuno poznatih razloga, dolazi do podjele oplođene jajne stanice u dvije jedinke, koje su potpuno jednake i istog spola zbog toga što imaju potpuno jednake gene.
Ovi blizanci mogu imati odvojene posteljice i odvojene plodove ovoje; mogu imati zajedničku posteljicu i svaki svoje plodove ovoje a mogu imati i zajedničku posteljicu i zajedničke plodove ovoje.
Kakva će se posteljica razviti ovisi o trenutku u kojem dolazi do podjele oplođene jajne stanice u dvije jedinke.
Ako do podjele dođe dok jajna stanica tek putuje prema maternici, razvit će se dvije odvojene posteljice i amnijske šupljine, kao kod dvojajčanih blizanaca, jer se svaki zametak zasebno smješta u sluznicu maternice.




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: O blizancima
1.12.2011 14:39:34   
bulka
Zabluda je : dve posteljice=dvojajcani jedna posteljica=jednojajcani
tako vecina ljudi misli, pa cak i roditelja blizanaca...
Sretnem jednu mamu blizanaca sa svojim cerkicama u setnji one skroz razlicite, boja kose, ociju, sve. Pita me jesu li jednojajcane ili dvojajcane? Ja kazem mislim da su jednojajcane. Pita jesu imale jednu ili dve posteljice, kazem dve, ona onda strucno zakljuci Onda su dvojajcane.
Ocutala sam, ne poznajem je, ali recicu ovde: nije istina.

Istina je
dvojajcani blizanci=uvek dve posteljice

jednojajcani blizanci= 1.jedna posteljica jedna kesica(kesica ili amnijska opna) monohoriati / monoamniati
2.jedna posteljica i u njoj dve kesice monohoriati/biamniati
3.dve posteljice i dve kesice bihoriati/biamniati

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: O blizancima
1.12.2011 20:40:37   
Anoniman
Hvala na odgovoru! user posted image

(odgovor članu bulka)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: O blizancima
1.12.2011 22:58:47   
bulka
Lola pridruzi nam se i u drugim duplim temama...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: O blizancima
12.3.2015 10:36:33   
Plavusa34
moja drugarica je oduvek htela blizance i ostvarila joj se zelja ima dve devojcice

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: O blizancima
20.4.2015 0:50:11   
Nallee
j sam u 5 nedelje sad i cekam blizance ne znam kako cu izgurati sve sobzirom n sve moje prethodne probleme ali se nadam da ce se roditi zivi zdravi pa da se radujemo kako znamo i iskreno se nadam da cu bar prvih meseci uspet da ih dojim to mi je zelja velika

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 86
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here