|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
19.1.2017 14:48:00   
Skockica
Zdravo drage moje, ja sam jutros ispratila Vasija u vrtic pa se vratila u krevet i ne smem reci dokad sam spavala. Sto kaze mama sta te briga ne place ti beba, rekoh bice bice user posted image
Sto se tice stvarcica ja imam dosta od Vasija sto su skoro nove, steta kupovati jer i ova bekaca ce brzo porasti. Ipak i dalje kad nadjem nesto slatko na snizenju ne mogu da odolim ali gledam da bude 68 ili vece.
Sobicu i kolica smo gledali ali jos nismo nista uzeli. Sto kaze moj muz moze on to sve kad se rodi aBd da bude sve u redu jer su ga doktori sa kojekakvim glupostima zaplasili. I znam da ce on to moci sve da obezbedi, jos je i mama tu, tako da ne moram brinuti, jos mi je i lakse. Videli su sta mi se svidja tako da znaju sta im je ciniti.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
19.1.2017 15:15:47   
zumbulcic
Skockice zna se i kod mene to desiti, kad se vratim u krevet komiram se user posted image

Ja sam sad izlazila i kupila onaj set u kutiji za novorodence (kapica,rukavice,siperak,duge gace i majica) i posebno jedan bodi dugih rukava. Planiram uzet jos mozda 2-3 ta kompleta cisto da imam kad trebam na kontrolu,a danas me drugarica zove koja se porodila prije 2 mjeseca pa kaze da ce mi ostavit jos tih nekih stvarcica.
Ko sto kazete juni/juli ne treba puno odjece tad cu moci i s user posted image hodat pa kupovat za ljeto/zimu.
Sad odoh pravit rucak. Serpe/tepsije sve mi je prazno a mm samo sto nije dosao user posted image

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
19.1.2017 15:47:32   
AnaAna1
Da, ne planiram ni ja da preterujem sa tom prvom garderobicom jer cu sigurno dosta dobijati kada dolaze da vide bebu, s tim sto prvih 20ak dana ne planiram da mi dolaze u goste osim nasih roditelja, prva nam je beba pa hocu da se lepo uhodamo, a i nema potrebe da bude u guzvi dok ne stekne malo imunitet i ojacap, nista ne znaci da li ce je videti 5.ili 25.dana... a vec 40.dana bi otisli da je krstimo :)

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
19.1.2017 21:10:09   
MicinaMama
Vece drage moje trudnice!

Ja vecerala i bas su mi sele ljutkaste kobasice,nadam se da necu imati zgaravicu.

Moja beba je bassss mirna,javi se svega jedno na da ni to malo.Stvarno je neka uspavana i lenja.M i D su me sutirale punom parom

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
19.1.2017 23:58:26   
Mariya
Veče user posted image
Evo i mene!
Obišli smo danas Segedin, pokupovali šta smo mislili, postavila sam sličice u temi prva bebina garderoba. Zvali su me danas iz salona da mi jave da sutra donose nameštaj, tako da ćemo u subotu proslaviti mužev rođendan, u nedelju montirati komodu i u ponedeljak počinjem da perem stvarčice za bebu.
Što se tiče količine odeće za bebu, ja sam pisala nekoliko postova u temi "Prva bebina garderoba" na stranicama 56,57,58, pa pročitajte, a evo nešto sam i kopirala za vas :
Ni ja nisam znala koliko čega da kupim za bebu. i drugarica mi je rekla sjajnu formulu- računaj da za svaki dan imaš 2 kompleta odeće da je presvučeš i to puta 4(jer perem bebine stvari svaka 4 dana). Što znači da je za letnju bebu dovoljno 4 bodija kratkih i 4 bodija bez rukava i nekoliko šorcića ili kratkih pantalonicauser posted image .

Evo, možda nekom pomogne: za jesenju i zimsku bebu, za početak.
6-7 bodića kratkih ili bez rukava,
4-5 bodića dugih rukava,
5-6 zekica i štramplica
2-3 duksića
2-3 pantalonica
6-7 pari čarapica.
Mislim da je pametno kupovati bodije bez rukava jer ih beba može nositi cele godine, kad zahladni ja ih oblačim kao potkošulje, ispod bluzica dugih rukava. I mislim da je glupost kupovati benkice, to je nešto strašno nepraktično!!!

Peškira sam imala 2,ćebence za početak 1 a posle smo dobili još 4-5. Apropo dobijanja, Ana je u pravu, ako ne planirate da odmah nakon dolaska primate posete nabavite dovoljno garderobe za početak. I ako imate od koga,pozajmite. Pogotovo male brojeve, a uopšte će vam dobro doći odećica dok ne skontate koliko i koju veličinu treba da kupite.
Ja sutra na kontrolu, baš sam nestrpljiva! Pa ću posle kod frizera,da se ošišam jer posle porođaja neću ići nekoliko meseci sigurno. Kad dođem kući pravim salatu, mesim pogačice i spremam kuću.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
20.1.2017 11:51:22   
Mariya
Dan user posted image
Gde ste, nijedna da se javi od sinoć,nije valjda da spavate user posted image
Ja sedim u čekaonici, danas i nije tolika gužva,nadam se da neću čekati do kraja radnog vremena user posted image Mada opet nije u ordinaciji!
Jao,kako me nerviraju ove ženturače koje dođu i sednu do vrata ordinacije a zna se da neće ući dokle god ima trudnica u čekaonici, pa zauzmu te tapacirane stolice i onda negoduju kad sve mi uđemo kod dr pre njihuser posted image user posted image
Poslao me dr na ctg, kažem mu ja da je prerano, on kaže nije. Mali je šutirao onu sondu neprestano, babica samo komentariše kako se ova beba mrda, rekoh joj -neprestano! Mislim da se od 24 časa moja beba mrda 23!

< Poruku je uredio Mariya -- 20.1.2017 11:52:37 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
20.1.2017 12:34:17   
zumbulcic
Dan i od meneuser posted image

Draga Maria pa svugdje isto...nazalost nema se razumijevanja za trudniceuser posted image Super da nije guzva user posted image
PS. hvala na spisku user posted image

Ana pa ja kad citam tvoje postove kao da ih ja pisem user posted image dozla da nas je jedna zena rodila user posted image I mi smo rekli da prvih dana necemo primat goste.

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
20.1.2017 14:22:49   
AnaAna1
Marija mozda on i ne doceka termin kad je tako nestrpljiv pa mrda po ceo dan user posted image hvala za ovu "formulu" za stvarcice, ima logike :) time cu i da se rukovodim..

Zumbulcicu hehehe eto, isto razmisljamo user posted image

Draaage devojke, ja se danas svecano izmerih posle 20 dana, posto u nedelju ulazim u 7.mesec, a veceras i sutra idem na 2 slave, prvo kod jednih pa sutra kod drugih kumova, pa rekoh bolje danas da se izmerim nego u nedelju user posted image i bez trudnoce za sv. Jovana dodam 1kg hahaha
Elem, imam 7,5kg vise nego na pocetku, sto ja mislim da je za mene ekstra... od kog je odlicno je, iskreno pre trudnoce sam se plasila da cu biti od onih zena koje mnooooogo dodaju, prvo jer volim da ruckam, gurmani smo i ja i muz, a drugo i sklona sam zadrzavanju vode a i salceta ako malo ne pripazim... user posted image mislim da me je "spasila" mucnina i povracanje kad sam smrsala 4kg do polovine 4.meseca, da toga nije bilo imala bih ja mnogo vise... ovako bi trebalo da budem do 20kg do kraja, po nekoj mojoj proceni... a ruckam od svega po malo ali ne preterujem (i da hocu ne mogu, smanjio mi se zeludac), jedem i voce i povrce i meso i hleb i testa i po malo slatkog tu uleti...

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 20.1.2017 14:25:36 >

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
20.1.2017 16:43:02   
krin 40
Dan devojke:)Mariya dobra ti je formula:)Što se dr u domu zdravlja tiče ovde je super jer postoji dan samo za trudnice(četvrtak).Ja vodim privatno trudnoću ali idem u DZ kada vadim krv,dajem urin na analizu,za doznake..i sl.Ovih dana sam bas visila po DZ.Prvo otvorila bolovanje,pa juče išla za uput za krv i urin i recept za utrogestan.Danas vadila krv...itd..itd.Inače što se tiče tih "što zauzimaju mesta i zvocaju"..njih najviše volim da živciram Pisala sam u temi o tome.Ja čim udjem negde ako se čeka idem preko reda,ako bih da sednem,dižem ljude i sl.To sam radila i kad mi se nije video stomak.Briga me šta ko ima da kaže.Inače danas kada sam vadila krv posle toga mi je lila niz ruku kao da sam sekla veneuser posted image .Inače posle vadjenja ostane tačkica na vati,a meni celaaa ruka bila u krvi.Znam sa se u trudnoći jače pojačava "volumen"krvi,ali ovo moje ludilo od danas nisam dosad videla.Što se poset_a tiče,ako se ne porodim na carski,kod mene može ko kad hoće.Stan mi je dupkex Beba će biti u sobi na spratu.Ja svakako nikom nedam da uzima bebu u ruke i sl.Zato mogu da dodju kad požele.Popenju se u sobu,sa vrata bace pogled,kažu"što je sladak" i ćao dole u dnevni boravak.Imam bebi alarm.Mališa se oglasi,ja se popenjem,sredim ga,i opet u krevetac.Kod mene je to tako

< Poruku je uredio krin 40 -- 20.1.2017 16:48:16 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
20.1.2017 19:33:25   
MicinaMama

IZVORNA PORUKA: Mariya


Jao,kako me nerviraju ove ženturače koje dođu i sednu do vrata ordinacije a zna se da neće ući dokle god ima trudnica u čekaonici, pa zauzmu te tapacirane stolice i onda negoduju kad sve mi uđemo kod dr pre njihuser posted image user posted image



hahahahaha....joj Mariya dobro me nasmeja user posted image

Danas sam isla u trzni centar da kupim poklone za malene od komsinice posto sutra slave rodjendan.Malo sam usla da pogledam sta ima i za mene i za bebu....nema cega nema,odusevila sam se.

Ici cu sledecu nedelju malo u shoping sa MM.

Noge su mi otpale,bas mi je potesko da puno hodam.

Sada cu da veceram pa da kupam decicu.

Danas me je moja beba,dok sam sedela kod svekrve,udarila na desnu stranu i povisoko.Boga pitaj kako li se to uvrnula.Cum su to nogice u zraku user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
20.1.2017 23:58:02   
Mariya
Veče user posted image
Da podnesem izveštaj user posted image
Sve u najboljem redu,bebac se OKRENUO!! Što je meni bilo najbitnije. Po merama odgovara 38 nedelji a mi 36ned., uz ga procenjuje na 3350g. Živahan je neverovatno, dr je jedva mogao da ga ulovi da mi meri dimenzije, protoke i ostalo. Kaže dr neću ja još da se porađam, da se opustim beba je visoko,posteljica 2 stepen, grlić prolazan za prst (kaže zbog prethodnih porođaja)ali drži se. Od sad pa nadalje ctg jednom nedeljno. A to najviše mrzim. Jaoj, kad sam otišla gore u porodilište, vidim ženu leži na porođajnom stolu i pomislim uskoro ću i ja tamo, stresla sam se!! Baš mi se ne porađa!
Danas su stigli ormari, kupila sam nalepnice sa Pepom i Mašom za H, da ih zalepi na njen ormaruser posted image
Danas sam spremila rusku salatu, umesila testo za pogačice,sutra da ih ispečem i dodam projice i gotovo posluženje od mene. Mm će da peče roštilj(napolju na minusu, al' nek mu bude).
Drago mi je ako sam vam pomogla, meni je drugarica rekla za tu računicu i bila je u pravu,pa se time rukovodim i sad. Jedino za veličinu ne znam konkretan savet da dam, to je stvarno nepredvidivo. Ja sam uzimala i 56 i 62, L je rođena sa 3100g, 50 cm, vel.56 je nosila 2 nedelje, a H je rođena sa 3300g i 50 cm i vel.56 je nosila više od mesec dana! Ovaj mali će izgleda biti još krupniji pa sam najviše uzimala 62 za njega. Odelce za iznošenje je 56.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
21.1.2017 1:07:52   
Skockica
Super Mariya da je sve u redu user posted image za malisu sto se okrenuo.
Ovde ne znam sto ali ne racunaju trudnocu od poslednje menstruacije, nego navodno prema vremenu zaceca sto se otkrije po velicini bebe u ranom stadijumu. Tako da sam ja ovde 34. a prema nasim doktorima bila bih 36. i mogla bih od sledeceg utorka svakog casa da se porodim, premda ulazim u 9 mesec.
Sad ne znam kako su racunali tebi emica i MicinaMama posto ni vi ne zivite u Srbiji?

< Poruku je uredio Skockica -- 21.1.2017 1:09:11 >


_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
21.1.2017 8:21:20   
krin 40
Sjajno Mariya..Mališa nemiran,bar ćeš po njemu znati kad će porodjaj jer će da se umiri pred dan D.Skockice ako računaju od začeća onda ne računaju da ti trudnoća traje 40 nedelja. Mi i jesmo realno trudne oko 36-38 nedelja na porodjaju a 40 se računa baš zbog tog prvog meseca kada realno još nije bilo začeća.Tako da ti dodje na isto:)Važno je da će te ti i Mariya uskoro da prebacite stomačiće u krevetac i ja vam iskreno zavidim zbog toga.Meni to deluje takooo daleko.user posted image .Ja sam sada ustala.Mm radi .Za danas praviću lazanje i palačinke sa kremom za njih.Meni ću pohovani karfiol.Jede mi se.Moji karfiol jedu samo u čorbicama

< Poruku je uredio krin 40 -- 21.1.2017 8:23:50 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
21.1.2017 10:06:05   
AnaAna1
Dobro jutrooo! Ja se sinoc ozdrala na slavi toliko da sam imala osecaj da ce zeludac da mi eksplodira, u pravom smislu te reci! Smanjio se jadan :( joj a od 13 ljudi 9 je pusilo bez prestanka! Ali verujte bez prestanka!!! U svakom trenutku su gorele 4-5 cigareta, i samo sto oni ugase ovi ostali upale i tako u krug od 7 uvece do 3 ujutru! Ne znam da li je neko ovde pusac, izvinjavam se ako jeste haha, ali kad primetis da se vise ne vidimo od dima i da ljudi pocinju da kaslju i da se bore za kiseonik, da li je toliko tesko da se napravi pauza malo...

Krin nama je mali stan, 54 kvadrata, spavaca soba nam je odmah uz dnevnu, tako da sedeli u dnevnoj ili u spavacoj dodje mu isto, zato cu da odlozim malo poset_e... :) a razmisljam se i ja da li da kupim bebi alarm da mogu da zatvorim vrata od sobe a da se ne brinem sta se tamo desava, mada kazem mali je stan pa ne znam ni da li mi realno treba... videcu prvo kako cemo da se uhodamo nas dve user posted image mozda nije losa stvar da mogu da izadjem u dvoriste dok beba spava, ili da odem gore na sprat kuce da uzmem nesto a da se ne cimam ako nema nikog dole...

Marija super sto se okrenuooo, sad iscekujemo user posted image ti ces brzo i lako da se porodis, nesto imam takav osecaj :)

Skockica pa i te termine cesto promasuju, kako god da ga racunaju, tako da se ja uopste ne nadam da se porodim 25.aprila... prvo mislim ds mi je ovulacija bila par dana kasnije (merila sam bazalnu temperaturu), drugo od milion faktora zavisi da li ce beba da porani ili da zakasni... konkretno ja mislim da cu da uteram u maj mesec user posted image

Krin i ja jedva cekam porodjaj, ali razmisljam nesto, ma nije ni tako daleko, proletece breee... evo vrtim se u krug vec mesec dana nikako da pripremim orman, ni sobu, ma nista nisam jos pipnula, a sad kad krenu te pripreme, pa stvarcice, pa kolica, pa krevetac, pa ovi zadnji pregledi, pa sredi kucu, pa torbu za porodiliste, ma milion stvari...ima da proleti cini mi se :)

MicinaMama i ja planiram u nedelju da proset_am sa muzem, tada ulazim u 7.pa smo pricali da prvo kupimo neku posteljinicu... ubih se trazeci neku malo "elegantniju", kvalitetniju, da to bude prvi pokloncic za bebu, zamisljala sam neku bez-belu sa satenskim motivima nekog mede, ili tako nesto, ali u zemlji Srbiji nema toga... ceo internet procesljah, bila je jedna radnja koja je sila takve posteljine ali nemaju trenutno za krevetac nista... i ima jedna koja uvozi iz Italije i kostaju 20.000, kad se nisam srusila, nisu normalni, ove pamucne klasicne sa ogradicom su oko 5.000...

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 21.1.2017 10:07:19 >

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
21.1.2017 12:26:11   
Skockica
Dobar dan drustvance. Mi se razvlacimo po kuci, kanimo se da idemo u setnju. Danas kod mm peku kobasice ispred radnje, pa imam motiv vise user posted image
Krin, racunaju 40 nedelja jer ako sam ja u utorak 34 punih i termin 7.3. to ti je to.
AnaAna i ja sam to uvek mrzela kad zapale cigarcinu, more digni guzicu, neko ovde jede, onda pada pepeo na sve strane, stvarno fuj. Sto ti kazes, ima ovde pusaca i izvinite, ima nekih koji i imaju respekta a neki su stvarno bezobrazni. Ja znam kad je Vasi bio beba pa sam ga vodila kod bivseg u selo na slavu a oni svi puse, rekla sam necemo biti dugo ali zamoli sve da ne puse dok smo tamo. I neki njegov brat od strica bogati morao da zapali uhhhh user posted image
Zato mi se ovde svidja, ovde nema pusenja u zatvorenom prostoru, cak ni u sopstvenom stanu, pusaci na terasu i gotovo. Isto je tako u restoranima, retki su oni gde je pusenje dozvoljeno. Bas sam bila sa mm u nekom gde imaju fantasticne stejkove, a tamo dozvoljeno, prst se pred okom ne vidi, jos ti narocito bude nezgodno kad se odviknes.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
21.1.2017 16:34:23   
Mariya
IZVORNA PORUKA: AnaAna1
Marija super sto se okrenuooo, sad iscekujemo user posted image ti ces brzo i lako da se porodis, nesto imam takav osecaj :)

Ana,iz tvojih usta u Božje uši, i ja se tome nadam!
Ja imam bebi alarm,uzeli smo ga kad se L rodila i tad nam je koristio,sa H ga nismo koristili 2 dana. Nije nam trebao jednostavno. Vidi ako možeš da ga pozajmiš od nekoga jer oni nisu jeftini,a možda ti ne bude ni trebao.
Ja sam bivši pušač, u martu će 10 godina kako sam prestala user posted image i postala najgore zakeralo. Ne mogu da smislim cigare i pušače,
Ja sredila kuću, skuvala supu, ispekla projice i pogačice, sad sam legla da malo odmorim ubiše me leđa! Još malo pa da se presvučemo i sredimo i da čekamo goste.

< Poruku je uredio Mariya -- 21.1.2017 16:36:56 >

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
21.1.2017 17:59:40   
Skockica
Bas fino Mariya kod tebe slavlje pocelo. Cestitam za 10 godina bez cigara, cula sam da je jako tesko prestati, zato je to za svaku pohvalu.

Vasi, mama i ja set_ali , nasla sam cizmice za mene 75% snizene, kakva sreca. Isli do mm na posao on me zezao kaze ostavio mi parice da kupim voca i salatu a ja kupila cizme pa ovo samo pojedes i ne primeti se a cizmice traju bar neko vreme hihihi. Onda smo mama i ja dobile kafu kod njega i pecene kobasice tako da sam sve u svemu super prosla user posted image user posted image

Vasiliju jutros u par navrata polazila krv na nos i to je mozda drugi treci put u poslednjih mesec dana, mada on cesto nabija prste unutra pa mozda zakaci neki kapilar. I meni se to par puta desavalo kad sam mala bila pa ne panicim a sta vi mislite jel treba da brinem? Moze se desiti da ga povedem kod dr i kazem da mu par puta isla krv na nos a on da me gleda belo kao da sam sa marsa pala, kao da sam neki hipohondar zato me interesuju vasa iskustva.

Eto na primer da pomenem moj slucaj od pre 2 meseca, mozda nekom bude od koristi. Jedno jutro kad sam isla u toalet posle velike nuzde, papir je posle brisanja bio pun krvi (da izvinete, jeste malo grozno). Nisam se puno uplasila, rekoh mozda neki hemoroid iako ih inace nemam al rekoh trudna sam, mozda se pojavio. Pisem bratu koji inace ima problem sa h on kaze da ako je to onda i nije tako strasno samo da nije nesto opasnije. Kaze krv u stolici ozbiljna stvar, jedan njegov prijatelj imao neki opasan problem sa crevima kad se krv pojavila. Odem na google, vidim da moze biti i rak debelog creva qq. Muz mi odmah napravio termin i dr me pregledao kaze nemam hemoroide, ali me smirilo kad je rekao da je mozda interni hemoroid. Da uradim labo pa cemo videti, taj dan dam krv i sledeci dan donesem stolicu na analizu i na svu srecu nemam krv u stolici. On je kaze u medjuvremenu razgovarao sa kolegama o mom slucaju i kaze da se moze desiti u trudnoci da beba izvrsi pritisak na creva pa dodje do krvarenja, nikad ne bih pomislila. Eto, drage moje trudnice ako bi se slucajno tako nesto desilo da znate da ne mora biti nesto strasno.

< Poruku je uredio Skockica -- 21.1.2017 18:00:20 >


_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
21.1.2017 18:50:48   
MicinaMama
Dobro vece zene!

Mariya super za bebaca!Dobro je da ide sve kako treba.

Kada vec spominjete okretanje bebe,meni se D okrenula u osmom mesecu bas lepo i onda na dan porodjaja se okrenula u koso.Babica ju je rukom u stomaku uzela za glavicu i okrenula i povukla u kanal e tada su mi naponi i poceli.
Jedna velika strucnost babice,bas je olako to izvela.Dva napona i porodim se.

Ovde racunaju trudnocu od zadnje menstruacije,samo sto je pocetak svake nove nedelje trudnoce na dan ovulacije.

Mi danas bili na rodjendanu,D mi je gorila od temp. od juce i danas celi dan.Sva sreca pa je rodjendan bio kod komsinice preko puta pa sam je i mogla odvesti na rodjendan.Plakala je i molila me da ide.Dobro je proslo.

Moja se bebica pocela cesce da vrti,sada se pomeri dva puta dok je do skoro jednom ili ni jednom user posted image .Napreduje macka user posted image

Mene bas cesto muci i glavobolja i mucnina,a lepo su mi prestale glavobolje i sada opet.A mucninu imam sada cesce nego na pocetku.Sve kontra,u petom mesecu sam sada bas cudno

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
21.1.2017 21:38:42   
MicinaMama
Drage moje izgleda da mi je veceras ispao sluzni cep.Dok sam se tusirala izasao mi je zelenkast komad prosaran zilicam cvrsci.

Toga sam se i plasila.U ponedeljak pravac na porodiljsko.Predosecala sam da ce mi se to desiti.


(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
21.1.2017 21:45:47   
krin 40
Mm jesi sigurna? Kako se osećaš?Da li da čekaš do ponedeljka?

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
21.1.2017 21:46:58   
Skockica
Ijao MicinaMama tako rano, hajde da se nadamo da je to samo sekret user posted image Imas li bolove?

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
21.1.2017 21:50:23   
Skockica
I sto kaze krin, ja ne bih cekala, otisla bih u hitnu

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
21.1.2017 21:52:50   
Bunnyca
MicinaMama tesko da je to sluzavi cep, on ako ispadne grlic se otvara, ako mislis da je to pravac bolnica

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
21.1.2017 22:35:30   
MicinaMama
Ma poprilicno sam sigurna da je sluzni cep jer su zilice bas cvrste i vide se.Takav mi je bio i u prve dve trudnoce.

Imala sam jutros malo jace kontrakcije ali su se smirile.

Ih bila bih srecna da mi kazu da gresim.Ne mogu sutra nemam nikoga da mi pricuva cerkice,a mladja mi je bolesna.

Bilo kako bilo ne ustajem iz kreveta dok ne vidim.

Kazem vam u prvoj trudnoci sam u 7 mesecu bila otvorena dva prsta.U drugoj sam primetila sluzni cep 10 dana pred porod....ovaj put je bas bas rano.Nije izasao ceo izasao je samo jedan deo velcine 2 cm.

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
21.1.2017 23:46:54   
krin 40
Ja sve mislim da nije to..U svakom slučaju lezi i javljaj šta se dešava

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Lepe vesti iz najvećeg privatnog porodiliš...
U najsavremenijem privatnom porodilištu u našoj zemlji, koje je deo vodećeg privatnog zdravstvenog sistema MediGroup, ov...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here