|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis u jaslice-vrtić
7.9.2016 13:40:45   
Soki77
Adulence, blago vama, bas te briga. Kazes tvoja mala i od njene drugarice mama koja radi u vrticu su upale.. Bas imas srece.
Mi prijavili naseg u 4 vrtica i jedan posla u kojem je muz radio. Svuda su nas odbili, kakva veza odakle nam. Muz od tad ostao bez posla,ja primala crkavicu pomoc. Pre 2 nedelje sam jedva dobila neki minimalac posao a muz isto. A sa detetom i dalje nemamo gde. Babe,dede, nigde nikoga!
I posto su nas odbili za vrtice a o privatnima mozemo da sanjamo, ja sam morala da odbijem posao. Strasno. I jos me pita jedna drugarica pa ako imam za internet i i dalje za PELENE za dete od 20 meseci, onda mogu da prikupim i za privatni?! Net mi je besplatan a pelene i dalje nosi, pa sta. Sad sam ja kriva jer sam morala da ODBIJEM POSAO jer nemam vezu.

Uzivajte sa decicom na moru i posle u vrticu, to je nesto predivno i sve bih dala da mogu svom malenom to da pruzim...

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1701
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.2.2017 9:59:56   
IvanaSK RR
Ja nisam prijavljena tako da su sanse da dobijemo drzavni vrtic skoro nikakve.
Interesuje me kako ide placanje u privatnim vrtićima ako subvencionise drzava? Imam informaciju da za svaki dan koji dete ne ide u vrtic drzava uplati 1000 din manje a ja ipak moram planiti punu cifru. Da li je to tacno?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Soki77)
Direktna veza do poruke: 1702
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.2.2017 10:05:11   
Sanjalicaaa
Ivana, mislim da za subvenciju isto treba da budeš prijavljena.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1703
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.2.2017 10:13:53   
suzi kju
Ivana ne znam tačno koliko država manje uplati, deca mog brata od tetke idu u privatni i kažu da se nikako ne isplati da ti dete ne ide jer se u tom slucaju placa vise ili država uplati manje. E ima tu malo i do vrtica kako pišu te izostanke. Bas skoro smo bili kod njih i rekoše da su im iz vrtica izašli u susret i pisali da su deca sve vreme isla.

I da,ni brat ni snajka mi nisu prijavljeni a deca im idu u privatni. Samo da nađeš vrtic u kom ima mesta, ne moraš biti u radnom odnosu.
Nisam ti bas nešto puno pomogla user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1704
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.2.2017 10:32:07   
nela79

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Ja nisam prijavljena tako da su sanse da dobijemo drzavni vrtic skoro nikakve.
Interesuje me kako ide placanje u privatnim vrtićima ako subvencionise drzava? Imam informaciju da za svaki dan koji dete ne ide u vrtic drzava uplati 1000 din manje a ja ipak moram planiti punu cifru. Da li je to tacno?


Ivana ,

Ne mora niko da bude prijavljen u slucaju privatnih vrtica. Pitanje je samo da li odredjeni privatni vrtic za koji si zainteresovana ima slobodnih mjesta.
Sto se tice refundacije , to je tacno da te dodje skuplje ako dijete ne ide u vrtic nego ako ide. Ja u racunice nisam ulazila ali se svodi na to da grad racuna manju cijenu dana ako dijete nije islo u vrtic.

Pojednostavljeno, svaki mjesec uplacujes punu cijenu vrtica..recimo 25000 hiljada a grad svakog 15-20.og u mjesecu tebi uplacuje na racun 20000. Znaci tebe vrtic kosta koliko i drzavni, 5000 i nesto dinara s tim sto je onih 20000 stalno "zarobljeno". Moras da ih imas na racunu da dodas onih 5000 i platis vrtic .

Valjda sam bila jasna :) Slobodno pitaj ako te nesto dodatno interesuje.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1705
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.2.2017 10:51:16   
IvanaSK RR
Nela, hvala ti. Otprilike je tako i meni rečeno, ali država uplacuje za prethodni mesec, sto onda znači da bi morala za pocetak da platim dva meseca. Znaci ovako, pocetkom ovog meseca platim recimo 25000 din, a tako i početkom marta, država mi tek oko 20.03. vraca februarskih 20 000. U suštini, placam unapred mesec. To je sve ok, ali stvarno mislim da je preterano da dan računaju 1000 din. Ako mi dete ovog meseca ne ide pet dana, oni ce meni onda uplatiti 15000.
Imam privatni vrtic u blizini kuce, jedino mi je rešenje onda da vidim sa njima da li postoji opcija da pisu da je dete bilo u vrtiću. Mada, sumnjam u to, jer su mi tako rekli roditelji cije je dete islo kod njih u vrtic.
Suzi, jesi pomogla, znace mi iskustva drugih, zato i pitam :)
Sanjalice, rekose da ne moraju roditelji biti prijavljeni.

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 15.2.2017 10:53:13 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 1706
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.2.2017 10:59:09   
nela79
Ne znam da je bas 1000 dinara dan ako ne ide. To jednostavno pitas ove u vrticu da ti pokazu racunicu kako bi dijete islo ako ide a kako ako ne ide u vrtic.
To za pisanje da dijete ide ako ne ide , mislim da ce ici tesko. Boje se inspekcije. Neki dan sigurno moze da se provuce ali vise u komadu sumnjam.

< Poruku je uredio nela79 -- 15.2.2017 11:02:00 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1707
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.2.2017 11:03:19   
IvanaSK RR
Da, da, i ja pretpostavljam da je problem zbog inspekcije. Ali isto tako mislim da i tu ima nekih "rupa" kao i za sve kod nas user posted image
Hvala mnogo na informacijama. Otici cu ovih dana do vrtica da vidim sta ce mi reci oni.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 1708
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.2.2017 11:14:29   
Sanjalicaaa
U pravu je Suzi, ima dosta vrtica koji ne pisu izostanke pa roditelji ne placaju vise.
Isto, u jednom vrticu u kraju su nam rekli da ako donesemo opravdanje od lekara onda ne placamo vise.


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1709
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.2.2017 12:28:06   
IvanaSK RR
Sanjalice, ako je dovoljno opravdanje od lekara, onda u redu. I mislim da ne ide samo kad je bolesna.
Znaci, u nekim vrticima moze i to...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1710
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.2.2017 15:16:06   
Mala Elena
Moja krece na adaptaciju u petak, u isti je primljena kao E.
Verovatno ce ostati samo pola sata... kojim tempom su se vasa deca adaptirala i ostala na spavanju?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1711
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.2.2017 17:40:20   
suzi kju
ME ja sam već pisala. Kod nas adaptacija bez potrebe trajala jako dugo, ja neiskusna, vaspitačice bezobrazne, hvatale na foru da je tako bolje pa se sve mnogo odužilo. Njihov bezobrazluk je išao do te mere da mi govore da produžavam bolovanje koliko god mogu.
I sada se iznerviram kad se setim.
Donekle ćeš ti videti kada je dete spremno da ostane duže.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1712
   RE: Upis u jaslice-vrtić
16.2.2017 9:30:59   
Sanjalicaaa
ME, Ika je krenuo ove nedelje. Ponedeljak, utorak i sutra ostaje po posla sata. Od ponedeljka ce do 11h tj, do uzine i spavanja. Dva dana tako, pa ce ga ostaviti na spavanju ako bude sve ok.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1713
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.3.2017 16:07:49   
IvanaSK RR
Sta ste podnosile od dokumenata prilikom upisa u vrtic? I da li se zna kad pocinje upis?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1714
   RE: Upis u jaslice-vrtić
19.3.2017 10:10:01   
Sanjalicaaa
Ivana, imas na ovom linku
Ne zna se jos uvek. Oni to objave mesec dana pre pocetka upisa.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1715
   RE: Upis u jaslice-vrtić
19.3.2017 10:13:20   
IvanaSK RR
Hvala Sanjalice. Citala sam i po netu i ovde, svuda drugacije.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1716
   RE: Upis u jaslice-vrtić
19.3.2017 10:16:44   
Sanjalicaaa
Pa, mislim da ovo na e-upravu mozes da uzmes kao tacno jer se preko njih predaju online prijave. Mi smo tako prosle godine.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1717
   RE: Upis u jaslice-vrtić
19.3.2017 10:22:57   
IvanaSK RR
Da, citala sam.
Mi ćemo, verovatno, pokušati drzavni pa ako ne uspe onda privatni sa subvencijom.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1718
   RE: Upis u jaslice-vrtić
19.3.2017 10:25:14   
Sanjalicaaa
Mi smo u privatnom, ali cemo sad ponovo konkurisati za drzavni user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1719
   RE: Upis u jaslice-vrtić
19.3.2017 11:28:32   
Mariya
Sad čitam šta pišete za plaćanje i nije mi jasnouser posted image zašto plaćate više ako dete ne ide u vrtić? Ja plaćam manje ako Lu ne ide u vrtić.
Oko 1000din.je jedan mesec vrtića i ako ne ide nekoliko dana plaćam manje, npr.oktobar i novembar je jedva išla i plaćala sam 600din. I to plaćam kasnije, dok užinu plaćam za tekući mesec, to recimo ne smanjuju,bez obzira na izostanke. A ide u državni vrtić.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1720
   RE: Upis u jaslice-vrtić
19.3.2017 11:43:18   
Zemunka85
Marija, vrv je prica o privatnim vrticima. U njima, kada dete ne ide, drzava te dane subvencionise u manjem %, Sto dete manje ide, vise placas.
Mi smo u privatni krenuli godinu dana pre subvencija. Nama je situacija sa subvencijama samo kao psiholoski momenat ekstra, jer "bolje ista nego nista". Godinu dana smo placali 250e, ovo je svakako bolja opcija. Ali da je skuplja, skuplja je. Moja L nema bukvalno ni jedan izostanak skoro god i po, ali svakog meseca doplacuejmo 100e. U situaciji smo da tih 100e mozemo lagano da odvojim, a ja sam vrticem prezadovoljna, tako da ga nikada ne bih menjala.
Sve u svemu, roditelji koji nemaju, a decu ne mogu da upisu u drzavni - ovo im i nije neko resenje .. glupost cista ...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1721
   RE: Upis u jaslice-vrtić
19.3.2017 11:47:05   
IvanaSK RR
Da, pricali smo o privatnom vrticu sa subvencijom drzave. Ovde je sada drzavni oko 5500 din, i mislim da je najmanja suma, ako dete ne ide, oko 2500 din.
Razmisljali smo dosta o privatnom sa subvencijom, ali velika mi je to cifra kad se razboli.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1722
   RE: Upis u jaslice-vrtić
19.3.2017 11:51:28   
Zemunka85
Ivana, pa upravo o tome i pricam.
Opet, sve zavisi koja je cena tog privatnog. I oni sto su jeftiniji, ti ces manje doplatiti. svakako minimum kao u drzavnom, pa navise.
Pogotovo mi je bio uzas kada zbog upale pluca nije isla mesec dana, pa kao "super" placas samo pola. Ali kada te na to subvencionisu, dobijes sicu, a sledeci mesec tj kada krene, opet ide cela suma. Tako da obrni okreni nije to to za novcanik ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1723
   RE: Upis u jaslice-vrtić
19.3.2017 12:06:35   
lesica
KLIK

Treba zvati udruženje i proveriti detaljno sve, jer ono što ja znam, sistem plaćanja se itekako razlikuje od vrtića do vrtića, iliti nema preterano kontrole što ostavlja prostor za proizvoljne sagledavanje stvari.

< Poruku je uredio lesica RR -- 19.3.2017 12:55:15 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1724
   RE: Upis u jaslice-vrtić
19.3.2017 12:45:38   
Sanjalicaaa
Slažem se sa Lesicom. Zavisi od vrtića do vrtića. Treba popričati sa njima.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here