|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Varicella (Ovčije boginje)
10.2.2017 10:35:43   
Sanjica26 RR
Maryia, mi cetiti nedelje nismo pustali T u vrtic. Tako nam je receno, a i mnogima sa kojima sam razgovarala. Oslabljen je imunitet u toku boginja i trebalo bi zbog toga duze da se odlezi. Meni je malo dve nedelje iskreno. Sa boginjama obavezno idu respiratorne infekcije. T je super prosla sa boginjama, a Sofi je jako lose. Ne bih da se ponavljam.
Drzite se. Niej bas sad to trebalo, ali sta da radis.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 1176
   RE: Varicella (Ovčije boginje)
11.2.2017 0:48:45   
Mariya
Znači ta prehlada je onda simptom, uvod u boginjeuser posted image
L se neke boginje suše a još joj izbijaju nove ali vrlo je disciplinovana, ne češe se,kad je jako svrbi kaže da je namažemo. Baš sam ponosna na nju. Sad nema ni T, imala je popodne malo ali prošlo je. One prve 3, za koje smo mislili da su ujedi su ogromne, ostale su sve male tačke.
A naša dr je takva da ne misli da je potrebno da malo ojača imunitet nego čim ozdravi može u kolektiv. Neću je slati ni ja, mada videćemo kakva će biti. Tu će stići i bebac, pa ne bih da je šaljem od kuće, em što će tek zalečiti boginje, pa da ojača imunitet, da se ne oset_i isključena zbog bebe a i da nam ne donese baš odmah neku boleštinu ili ne daj Bože vaške i slično.

< Poruku je uredio Mariya -- 11.2.2017 0:52:11 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1177
   RE: Varicella (Ovčije boginje)
11.2.2017 10:14:35   
Sanjalicaaa

IZVORNA PORUKA: Mariya

Znači ta prehlada je onda simptom, uvod u boginjeuser posted image



Jeste. Uglavnom tako ide. Nosic, kasalj, temperatura, mislis prehlada, a na kraju budu boginje.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1178
   RE: Varicella (Ovčije boginje)
16.2.2017 0:03:34   
Mariya
L već 3 dana nema nove, a sve boginje su joj se već osušile, da lije ona još uvek zarazna? Prošlo je 11 dana od izbijanja. Imaćemo rođendan za vikend, pa da li da je vodim...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1179
   RE: Varicella (Ovčije boginje)
16.2.2017 8:06:28   
IvanaSK RR
Dobro jutro. Sluzim kafu.
Mariya, mislim da nije vise zarazna. Ne znam da li da je vodis na rodjendan, da ne pokupi tamo neki virus.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1180
   RE: Varicella (Ovčije boginje)
16.2.2017 8:15:09   
eca89
Marya, nije više zarazna, meni je dr rekla, da čim se krenu sušiti, da više nje zarazna, tj.,kad se krenu kraste praviti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1181
   RE: Varicella (Ovčije boginje)
16.2.2017 8:22:01   
lesica
Mariya, u nacelu nije zarazna, ali je njen imunitet sada vrlo osetljiv. Ja bih je ostavila da odmiruje jos malo.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 1182
   RE: Varicella (Ovčije boginje)
16.2.2017 8:37:34   
Anck Su Nmaun
Mariya ja ipak ne bih,suvise je rano . Oporavak od boginja dugo traje, iako tako ne deluje , imunitet im uzasno opadne..
Ja moje mesec dana nisam pustala u vrtic posle boginja.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 16.2.2017 8:38:20 >

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1183
   RE: Varicella (Ovčije boginje)
16.2.2017 9:22:42   
Sanjalicaaa
Mislim da se dete smatra zaraznim dok ne otpadne poslednja krasta.
S obzirom da im je imunitet posle boginja oslabljen, ja je ne bih vodila na rodjendan. Bar tri nedelje se preporuje da sede kuci.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1184
   RE: Varicella (Ovčije boginje)
17.2.2017 19:18:46   
Mariya
Ne idemo na rođendan, ja sam bolesna, L je dobro a za H čekamo hoće li ih dobiti, pa da ne zarazimo decu, kuma bi nas zamrzela definitivnouser posted image .
Ja ne bih ali mm insistira na tome da je od ponedeljka šaljemo u vrtić.
Mogu da kažem da je super podnela, da nije bilo upale ušiju, rekla bih da je bez komplikacija. Imala je oko 30-35 tačkica, jednu na glavi, jednu na tabanu, 3 iza ušiju, a sve ostalo na telu do lakata i kolena, T 3 dana, do 38.
Da li je moguće da ih H ne dobije? I ona je bolesna, znači imunitet joj nije kako treba, sutra će 2 nedelje kako su L izbile. Zajedno su stalno, ali H ne izbijaju nikakouser posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 17.2.2017 19:19:43 >

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1185
   RE: Varicella (Ovčije boginje)
17.2.2017 20:51:36   
MishMash
Mariya, moj bebac je dobio boginje od sestre. Tačno 14 dana je trajala inkubacija, a može da traje i 21 dan.

Naša dr kaže nikako vrtić bar tri nedelje nakon izbijanja, a pošto vlada stomačni virus, neću je slati bar još nedelju dana.

Znam ti je sada teško pred porodjajem, ali ja bih je ostavila još kod kuće da ne pokupi nešto.user posted image


_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1186
   RE: Varicella (Ovčije boginje)
17.2.2017 21:50:54   
Sanjalicaaa
Ika je dobio posle 16-17 dana.
Mislim da je stvarno mala verovatnoća da ne dobije.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 1187
   RE: Varicella (Ovčije boginje)
17.2.2017 22:36:42   
vonavoj
Mariya.ja sam danas J odvela prvi dan.
Tacno 3 nedelje nije isla u vrtic..kazu da je to minimum..a mozda H nece nindobiti..J nije imala prosle godine kada je Tika imala..ali imas fore jos 7 danauser posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1188
   RE: Varicella (Ovčije boginje)
18.2.2017 0:30:34   
choopa choops
E kad bih ja znala kad će ovi moji da zakače varičele user posted image Izludi me ovo čekanje. Kakav smo maler, osjecam da ce dobiti kad bude nekakav važan događaj. A tako bih da ih "skinemo s vrata" jednom za svagda, da ne mislim o tome...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1189
   RE: Varicella (Ovčije boginje)
18.2.2017 6:35:35   
branki*
a,choopo,sto cekas?ni moji nisu prelezali.ja se ne secam da sam ih prelezala,a i mama kaze da nisam.moze li to da se ne prelezi?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1190
   RE: Varicella (Ovčije boginje)
18.2.2017 6:57:23   
IvanaSK RR
Branki, kazu da moze. A ja se sećam mog tece koji je dobio oko četrdesete godine i jako tesko to podneo.
Sin nije isao u vrtic skoro četiri nedelje kad ih je dobio, koliko se sećam :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1191
   RE: Varicella (Ovčije boginje)
18.2.2017 9:31:54   
Sanjalicaaa
Moze da se ne prelezi. Sto su ljudi stariji to teze podnose.
Moja tetka dugo nije mogla da ima dece, ostane trudna sa 40 vantelesnom oplodnjom posle ko zna kog pokusaja, i dobije boginje. Morala je da abortira i mnogo je lose podnela boginje.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1192
   RE: Varicella (Ovčije boginje)
18.2.2017 10:37:12   
branki*
uh,sanjaliceuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1193
   RE: Varicella (Ovčije boginje)
19.2.2017 9:50:43   
Mariya
Mi i dalje čekamo , svako jutro i veče pregledamo H da vidimo ima li boginje. Danas je 15 dana kako su L izbile.
Branki, zet mm nije preležao boginje, ima 36 godina, njegove ćerke su dobile,on nije.
Danas postoji vakcina protiv ovčijih boginja, mada je meni naša dr rekla da nema potrebe vakcinisati malu decu, bolje da preleže.
Pa čupo, ti ili da vakcinišeš tvoju decu ili da ih vodiš kod boginjavih da se zaraze...
.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1194
   RE: Varicella (Ovčije boginje)
21.2.2017 22:20:38   
Mariya
Helena danas došla od babe sva u tačkama, i njoj su izbile boginje. 17 dana nakon L. Nisam joj još merila T, pred spavanje ću ali toplija je nego inače. U naletima je čas raspoložena, čas kenjkava.
Ima već otprilike 30ak tačkica, a skoro sve već imaju vodeni plik.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1195
   RE: Varicella (Ovčije boginje)
21.2.2017 22:38:19   
Sanjica26 RR
Maryia zavrsila si i sa njom. Taman kad se zavrsi sa izbijanjem mocices mirno na porodjaj.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1196
   RE: Varicella (Ovčije boginje)
21.2.2017 22:39:30   
choopa choops
Ma ne bih da ih vakcinišem, bar ne još. Ukoliko do nekog momenta ne dobiju, onda ću razmisliti i o toj opciji.

Mada, MM je kao preležao boginje, a bio je s bratom koji je bio sav u tačkicama, a on samo jednu jedinu. Pa nisu ni sigurni da ih je preležao uopšte, a nije se testirao kasnije. Možda su djeca povukla taj njegov gen user posted image

A nešto sve te djecije bolesti bih voljela da preleže kao djeca...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1197
   RE: Varicella (Ovčije boginje)
22.2.2017 8:06:16   
serpica
Da se upisemo, juce me zvali iz vrtica Toma dobio boginje,za sada samo tri pliha na ledjima bez temp..mozda tako i ostane. Nadam se da ce i Manja da dobije pa da bar odjednom zavrsim sa oboje.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1198
   RE: Varicella (Ovčije boginje)
23.2.2017 0:22:45   
Mariya
Danas T 38, i ima barem 200 komada boginja jadniče. I samo izbijaju. Svaki sat ima nove. Ali dobra je, ne češe se, već tapka s ćebetom tamo gde je svrbi.

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Maryia zavrsila si i sa njom. Taman kad se zavrsi sa izbijanjem mocices mirno na porodjaj.user posted image

Hehe,i svekrva mi isto rekla, taman će da joj izbiju sve pa valjda neće zaraziti bebca.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1199
   RE: Varicella (Ovčije boginje)
23.2.2017 0:35:54   
lesica
Mariya drž'te se, a nju šmizlu mackajte onim tečnim puderom sa anestezinom kako koja krene da izbija. Brže se suše i budu manje iako je mnogo


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here