|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
19.2.2017 17:36:00   
degu
Sad mi jeste super ali zelela sam devojcicu, ali na kraju uopste nije bitno, on mi je srce osvojio na prvi pogled user posted image .a ti samo napred i cetvrto, sta fali user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
19.2.2017 18:09:19   
MicinaMama
Pa 4-oro nije malo,ali ajde neka je dece.

Mogu samo zamisliti kako ti je lepo!Uzivaj sa svojom cerkicom i sincicem!
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
20.2.2017 0:04:29   
Mariya
Veče user posted image
Danas smo se baš raspisale!
Ja danas odmarala,opet mi bila sestra, sredila,usisala celu kućuuser posted image E zato treba imati devojčice! Videću sutra kad se probudim, dr mi rekao u ponedeljak ili utorak da odem na ctg i pregled ali danas me toliko bolela glava da nisam mogla da se pomeram,plus lice,vilica,koren nosa,čelo,sve pulsira, pa neću da idem takva da čekam satima. Zavisi kakva ću biti sutra. Ja uzela danas svoj graf kad sam zatrudnela i skontam da je meni pravi termin 01.03., a 22.02.je po uz, mališa je od starta bio napredniji nedelju dana. Znači imam još 9 dana do termina, a ne 3! Mada mali će napolje kad on odluči,ja sam svašta pokušala ali on se ne dauser posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
20.2.2017 7:35:28   
krin 40
Jutrouser posted image .Spavate?Ja sam poranila da opet vadim krv i dam urin na kontrolu.Ana šta si uradila sa bakterijama😏?Posle idem u MUP pa u Opštinu da vadim silne kopije prebivališta,izvode iz MKR i kopije državljanstva.Hoću da spremim sve papire za prijavu bebe,za roditeljski dodatak i za dečiji.Tako da kada se beba rodi ostane mi samo njen izod i prebivalište😃Bolje sada nego posle sa malom bebom da tučem po institucijama,a nemam sa kim da ga ostavim

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
20.2.2017 8:03:58   
Mariya
Jutro!
Ja sam tu, ne spavam, ne znam da li sam spavala ukupno 4 satauser posted image u pola 4 sam se probudila da me toliko boli lice da sam plakala user posted image I onda sam se inhalirala u 4 ujutro, vratila se u krevet u 6 i vrtela se do malopre. Sad sam opet prešla u dnevnu pa se inhaliram i nadam da ću odremati malo pre nego što se bube probude.
Krin, baš si poranila sa spremanjem papira. Da li ti treba za roditeljski dodatak potvrda iz socijalnog da nisi lišena roditeljskog prava? Nama u Topoli to treba. A i to možeš da uzmeš tek nakon rođenja deteta.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
20.2.2017 8:25:13   
nikiteki
Jutro. King ti sve nas vreme svaka čast. Ja sam decu dovela u skoli sa treba do grada pa posle na posao.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
20.2.2017 9:21:53   
zumbulcic
Jutro drage moje
Imal zime kod vas? Jao kod nas je preko vikenda bas bas zahladnilo. Jucer sam isla malo kod svekrve, pa smo malo obisle centre. Izrazila je zelju da nam sta god kupi, pa smo malo sopingovale. Lopovcic je dobio dvije kese pune, sto odjecice, dekice,peskirici i tak. Ona je zeljela uzet kolica ili krevetac, ali kolica smo vec uzeli a kolijevku narucili.
Ima vveremena, kupovat ce.

Mariya jest te bas uhvatilo... da se sto prije oporavis user posted image

krin danas si bas puna obaveza, neka je sa srecom user posted image

niki dobro nam dosla

Micinam znaci cura je u pitanju, heheheh ne da ti se decko user posted image slicica je ko meed medeni. Neka su one tebi zdrave i zive dugo godina, a ko zna...mozda se i omekne cetvrto pa bude decko user posted image

Skockice kako si mi ti? Vidim i ti fino guras za Mariyomuser posted image

Odoh sad sta doruckovat i valja mi malo po stanu pocistit, u 13h idem na sisanjeuser posted image

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
20.2.2017 9:23:56   
AnaAna1
Good morninggg :)

Krin pila sam antibiotike 9 dana i Pancicev caj litar dnevno, pa sam napravila pauzu 7 dana da mi se procisti organizam od antibiotika, i onda sutra planiram da odnesem da urradim urinokulturu da vidimo da li sam se resila bakterije, ali trebalo bi da jesam jer je stvarno malo bilo...

Da vam se pohvaliiiim, uzeli smo ona kolica user posted image probala sam ih po kuci, mogu jednim prstom da se voze user posted image jedva cekam nasu prvu voznjuuu :) i kolevkica je baaas velika, dobro ce mi doci i ovako po kuci ili kad odemo kod mame, mogu da se izbace dole neke polugice i onda se ljulja kao u kolevkici :) auto sediste preporucuju da se uvek vozi okrenuta prema nazad, ali ne znam koliko ce joj to biti zanimljivo da gleda u naslon od sedista kad je malo duzi put, ajde dok je mala pa ne zna nista, ali posle par meseci ce joj dosaditi, a ovo sediste je za do 13kg :)
Inace dogovorili smo se sa mojim tatom i sa svekrom da njih dvojica uzmu kolica, eto to ce biti od deda user posted image

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 20.2.2017 9:26:12 >

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
20.2.2017 12:35:16   
Mariya
Ana,super za kolica user posted image bitno je da su praktična i da tebi odgovaraju, i super što su se dede složile oko kupovine!
Zumbule neka si iskoristila svekrvu za kupovinu user posted image Super kad je takva, obično nažalost nisu dobre...
Mm radi po tavanu, nadam se da će uskoro prestati da mogu da dremnem. Svekrva je odnela L u vrtić, H kod sebe pa mogu da odmaram.
Sutra ću kod dr. Jutros mi je bilo tako loše da sam jedva ustala.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
20.2.2017 12:39:52   
krin 40
Gde ste devojke.Navozala sam se ali i sve završila😃Mariya treba i ovde iz socijalnog.To ću kada se beba rodi.Sve ostalo sam povadila.Potvrde o prebivalištima za sve,izvode iz MKR,uverenja o držsvljanstvu.Pkus sve iskopirala po četiri puta i overila kopije😃.Bebu odnah prijavlljuju u Višegradakoj kada se rodi.Ostaje posle da kada stigne bebin izvod uradim mu prijavu prebivališta i podnesem za tu potvrdu iz socijalnog.Super je to sada sve što se može završiti jer gde god se pojavim sa stomakom idem preko
reda😎.A sve ovo mi treba ne samo za roditeljski i dečiji već i posle za potvrdu iz socijalnog jer da bi je izdali mora prvo da se u Sud podnese zahtev za potvrdu
da sam zakonski staratelj.Da bi je sud izdao trebaju izvodi i opet potvrde o prebivalištu,pa se sa tom potvrdom ide u socijalno pa oni pišu taj papir.Da poludiš.
Zato sada sve obavim i pripremim.To u sudu i socijalnom ću posle ići naravno sve sa bebom jer opet imam prednost u redovima😃Anči čestitke za kolica.

< Poruku je uredio krin 40 -- 20.2.2017 12:48:15 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
20.2.2017 13:48:49   
MicinaMama
Dobar dan drage moje!Ja evo pijem kafu i cekam da prodje 14h da zakazem UZ za proveru zelucica kod bebe.Zvala sam jutros pa mi rekli da zovnem posle dva posto nema slobodnih mesta pa da vide sta mogu da urade.

Mariya jos malo user posted image !!!

Krin super i ja sam sve to obavila u petak.

Zumbulcic da ponovo je cura!Ima da ih upisem na plivanje cim su toliko brzo doplivale i oplodile.Nemoze njima niti jedno musko nista,svugde bi da su prve.user posted image



(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
20.2.2017 16:18:09   
Skockica
Zdravo drage moje. I mi smo se danas uglavnom administracijom bavili. Zvala sam ovde u nasu ambasadu da pitam sta mi treba da produzim Vasiju pasos i sve bih to danas zavrsila ali njima treba original presude o razvodu zbog starateljstva a to su mi uzeli ovde kad sam trebala da se vencam. U toku nedelje ce poslati. Onda smo isli da prijavimo mamu da stanuje kod nas. I dr za Vasija sam zvala da zakazem sistematski sto mora do marta uraditi da bismo ga upisali u predskolsko. Tako da sve u svemu i dalje me to ceka.

Zumbulic hvala na pitanju, ja sam super ne mogu samo stajati duze od 10 min, ubiju me noge. A bebac se sad podigao, sad mu se odjednom ne zuri. Bravo za svekrvu.

Ana superiska za kolica, bravo za deke. Mi sve moramo sami kupiti ...

Mariya brzo ozdravi da skupis energiju za ono sto sledi.
Krin super da si zavrsila administraciju, sigurno da ti je sad lakse nego posle sa bebcem.

Micina srecno na pregledu user posted image

< Poruku je uredio Skockica -- 20.2.2017 16:19:56 >


_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
20.2.2017 17:51:38   
MicinaMama
Skockice hvala,dali su mi tacno tri nedelje od petka tako da imama zakazano 10.03 ali ujutru u 8h45.Da budem prva.

Danas sam bas nesto lose,jedva sam se popela uz stepenice do marketa.Stajala sam tri puta da bih uhvatila vazduha.Kada legnem to je katastrofa takodje mi je tesko da disem.Jedino kada sedim dobro je.

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
20.2.2017 23:55:52   
Mariya
Veče user posted image
Mene i dalje boli i glava i vilica,ne znam kako ću da spavam uopšte. Samo da čekam da zaspim od umora,jer od bolova ne mogu.
Neću više ni da vam pišem, samo ću da kukam.
Sutra na ctg i pregled kod dr. Baš me interesuje šta će reći i hoće li mi raditi uz.
Krin, stvarno je ta administracija i papirologija da se ubiješuser posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 7:05:05   
nikiteki
Dobro jutro

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 10:16:22   
emicaa

IZVORNA PORUKA: Skockica
Onda smo isli da prijavimo mamu da stanuje kod nas

Jel mama dosla za stalno da zivi kod vas,mi nismo nikad nikog prijavljivali


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 10:25:10   
krin 40
Jutro user posted image .Juče i nismo nešto mnogo pisale.Joj Mariya što mi te žao.Koliko se mučiš.Ja bih na tvom mestu dosad deset puta bila indukovana,ne bih
bih minut čekala.Ubedjena sam da ti je sve to povezano.Javi šta su ti rekli.Meni je juče bio "dan u magli".Posle cimanja po institucijama od osam do dva sam se
ovde javila i zaspala u pola triuser posted image .Obično dremnem satić...ali probudila sam se u šest??!!Komirana.Nisam znala gde sam.N sama uzela nešto iz frižidera posle škole.Nikog nisam čula.Tek muža u šest kada je ušao sa posla.Užas.Legla sam u jedanaest.Vrtela se.Taman da zaspim muž se "raspričao u krevetu".Znate ono kada se zasmejete i dobijete napad smeha za glupost pa ne možete da prestanete?E tako smo se nas dvoje smejali do suza do pola tri!!! Boga pitaj kako je ustao za posao.Ja sam sad ustala.Neću više prilaziti krevetu do uveče.Koliko sam smušena sad mi he tek doprlo do mozga da idem večeras u 18h na UZ.Obično paničarim pre njega a sada
sam se jedva setila da je danasuser posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 11:05:45   
Skockica
Dobar dan. Ja sam ustajala u 7 da poljubim Vasija za vrtic i evo dosad odvalila.
Emice, mama je dobila vizu na 6 meseci, zato smo morali da je prijavimo.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 12:23:57   
MicinaMama
Mariya bodrim te do kraja da izdrzis!user posted image Jos malo i gotovo,uh koliko se ja plasim porodjaja cini mi se mogu biti trudna jos jedno godinu dana hehehe....naravno tako cu da mislim dok ne dodjem pred kraj.Onda cu i ja da iscekujem da se resim.

Krin ti kao i ja,mene uvek uhvati nekakava trema pred UZ.Bice sve super!

Skockice user posted image

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 12:35:09   
Skockica
Bas tako Micina kad te stisnu bolovi u 9. mesecu i kad vise ne mozes nikako funkcionisati onda samo krenes razmisljati kad ce kraj svemu tome. Tako ja nemam strah sad jer me sve vec dole boli.
Danas nam stize sobica za bebu, taman mozemo da peremo i pakujemo stvarcice user posted image

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 12:50:17   
Mariya
Dan drugarice!
Krin, poslednje 3 nedelje sam bolesna, prvo stomačni pa sad prehlada, i ovo mislim da je upala sinusa koja se nadovezala na prehladu, pa kako da me indukuje kad nisam 2 dana zdrava!
Sad čekam kod dr na pregled. Bila na ctg, kako legnem na leđa, tako padaju tonovi, mališa se gubi, čim se pomerim, okrenem na bok vraća se. I u nekom trenutku samo čujem iz sale plač, trudnica se porađa. Srce je tako počelo da mi lupa, skontala sam da i mene to čeka a užasno je bilo slušati jeuser posted image I babica dođe da mi izmeri pritisak, 140/95! Pita šta mi je, rekoh bolesna sam kao ker nedelju dana, stalno me boli glava, iznervirala sam se zbog ctg-a jer čujem da nije kako treba plus me ova što se porađa dodatno uznemirilauser posted image kako da mi ne skoči pritisak!

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 13:01:11   
krin 40
Porodjaj nam "ne gine" svima.Hvala Bogu da je tako.Vidiš li pod kakvim si stresom?.A razboljevaš se jer si trudna i nemaš više imunitet.Lepo udjem u 37 mu nedelju,dr.kaže (ako Bog da) beba zrela.Dogovorimo se.Odem bez stresa u bolnicu.Danas legnem.Sutra držim bebu.Ne daj Bože samo da moram da čekam nešto.Ovako me niko neće naterati da se vučem ko prebijena mačka ceo deveti.Jesi ti Mariya dala/uzela nečiji br.sa RR da javiš i budeš na vezi kada krene?I mi ostale kad dodje vreme da se organizujemo

< Poruku je uredio krin 40 -- 21.2.2017 13:02:59 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 13:26:22   
AnaAna1
Ja cu da kuckam na forumu kada bude krenulo, mislim da cu tako da bezim od bolova user posted image s obzirom da mi je prva trudnoca verovatno ce porodjaj trajati duuuugo dugo :)

MicinaMama joj i ja sam pocela polako da se umaram i da kukam... malo teze disem, citala dam da je to u 8.mesecu normalno (juce udjoh u 8.), jer beba sad pritiska pluca... nekako mi je kraci dah...
Ova moja mala je ranoranioc, od 6 ujutru pocne da me sutira u rebra dok lezim na boku, mnogo neprijatan osecaj, vise ne znam ni kako da se namestim...

Marija jos maaaalooo, izdrzi jos par dana i zaboravices na sve odmah :)

Uh krin odlicno zvuci taj porodjaj u 37., ali kod nas se malo teze hvataju za indukciju, bas retko kad ukljucuju, ne znam zasto... cak i kad se oduzi zeni porodjaj po 15 sati ne daju joj indukciju (ako nema vezu naravno)

Skockice super za sobicu user posted image i ja moram ovih dana da narucim krevetac...

Nasla sam od proizvodjaca Bucko krevetici, da nije neko slucajno kupovao njihov krevetac? Od bukovog drveta, beli, 120 eura sa fiokom

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 13:43:52   
Mariya
Poslao me ginekolog kad me video na orl, dijagnoza upala sinusauser posted image dobila sam panklav da pijem. I ostalo što sam već radila, ispiranje nosa,inhalacija, panadol. Kakav sam ja baksuz. Inače pregledao me dr, kaže otvorena 2 prsta, sluzni čep ispao,kontrakcije imam, čak ih je i ctg zabeležio, samo nisu pravilne, na 15-20 minuta. Kaže samo je pitanje dana.
Krin, ne gine nam, svesna sam ja toga, ali nije ti svejedno kad ležiš na 3m od žene koja plače i previja se od bolova, najmanje je da ti skoči pritisak kad znaš da te to čeka.
Ana, super ti je plan, i moj je sličan, biću na vezi, kuckaću i čitaću RR dok čekam kući da bolovi postanu česti.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Trudnice (1-42) nedelja, 02/17 [chat]
21.2.2017 13:54:19   
krin 40
Mariya to dobro zvuči.Izgleda da ćeš skoro,hvala Bogu.Osećaš li ti te kontrakcije?Bolove ovih dana?Ana,hvala Bogu,u Bgd je koriste.Posebno ako vodiš trudnoću privatno kao ja,a hoćeš da te porodi tvoj dr.Kao što ja hoću😃Dogovorimo se kada je dežuran i ćao.Bravo za osmi👍.Ja još ovu da izguram i u ponedeljak ulazim u sedmi👀

< Poruku je uredio krin 40 -- 21.2.2017 13:55:58 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here