|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autizam kod dece
23.4.2017 14:57:04   
MakiJ
Moj Uros ima 2,5 godine u savetovaliste se javljamo od 10 meseca.
jos nismo ostavili pelene, govor vrlo slabo: mama, tata,baba,deda, beba, da, ne, krava-vu, koza ovca-me, maca-cici.
sluh proverili sve je ok, neurolog isto ok. Trazimo nekog dobrog psihologa ali tu je tesko.
Voli da se mazi, grli sestru nas ali ja se bojim da je ovo neki oblik autizma.
On je kasno prohodao pa mozda i zato sve kasni, ni sama nisam pametna sta da radimo

(odgovor članu Autizam Profi)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Autizam kod dece
23.4.2017 17:12:26   
choopa choops
MakiJ a zašto idete u savjetovalište? user posted image Da li je neko od doktora nešto primijetio?

I ima 2g i 2mj. nosi pelenu, nosice je jos sigurno dva mjeseca, isto govori slabo, ali niko nam nikada nije pomenuo da je to neki problem. U nasoj okolini djeca njenog uzrasta se sva slicno ponasaju, s tim da ima nekih koja su iznad tog prosjeka, a i nekih koja su ispod. ALi vecina se tako ponaša.

Svakako opreza nikad dosta, ali to tek ukoliko je uocen neki problem. Sa koliko je prohodao?

Ne znam, meni je sin kasno progovorio, tek sa 3 godine, i da sam tad znala što sada znam, mislim da bih skrenula psihički. A sada kad gledam dosta je bistriji od sestre koja je uveliko pričala sa 11mjeseci. Kažem, nema pravila, ali eto da te bar malo utješim. Pođi, raspitaj se, sigurno je teško tako živjeti u neizvjesnosti, ali ja vjerujem da je sve OK i drzim fige da tako i bude. user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: Autizam kod dece
23.4.2017 21:16:19   
branki*
Maki,moj boka ima dve godine i tri meseca,pelene nosi,a sto se tice govora,ona bukvalno sve prica,proslo vreme koristi,zna boje,pesmice,pricam sa njom skoro kao sa odraslom,ne ume da opise dogadjaj,ali govor je posle druge godine eksplodirao iz nje.
Trazi logoeda,defektologa,psihologa,koga vec.imas li utisak da te razume kad mu govoris?slusa li komande?kako se igra?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: Autizam kod dece
23.4.2017 22:28:51   
dunja RR
Maki, ako se dobro sećam, on ima komunikaciju sa vama.

Pusti pelene, one nemaju veze, ja znam puno malih genijalaca koji su dugo nosili.

Najbitnije da ga pogleda dobar dečiji psiholog, ako ikako možeš nabavi uput za Palmotićevu pa idite kod dr Milice Pejović, ona će ti posle 5 minuta sa detetom reći da li ima razloga da brineš. A za govor, kod logopeda.

user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 23.4.2017 22:29:57 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: Autizam kod dece
24.4.2017 20:21:38   
MakiJ
On je prohodao sa 20,5 meseci kasno bas.
On sve razume, kada ga zamolim da mi donese nesto uradi, tacno zna koje su njegove a koje Sarine pelene i kaze kada se ukaki tj pokaze.
Juce je sakrio kljuceve i tata ga pita gde su znao je otisao je da ih nadje.
Voli da se igra sa auticima veliki mali nije bitno.
Mene brine sto cesto sedi na fotelji i klati se uz neko pevanje aaaaa tj lupa se o naslon fotelje, to radi i kada se uspavljuje.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Autizam kod dece
25.4.2017 12:16:43   
branki*
Maki,to sto si opisala je radio moj sin,koji ima problem,sad se npr klati sa noge na nogu,ali sam isto tako identicno radila i ja i moj brat i to dosta dugo,ja se secam toga,a mi nemamo problem.to st razume je dobar pokazatelj,forsirajte to,stalno mu postavljajte zahteve da bi bio aktivan i da misli.da,trazi uput za palmoticevu,dr p ejovic ili dr rudic.


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Autizam kod dece
25.4.2017 13:05:11   
MakiJ
Jos i peva kada to radi, vristi nekad iz cista mira a nekad kada je ljut. Ovako lepo se igra, u vrticu je dobar, hoce da crta.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: Autizam kod dece
25.4.2017 13:10:41   
branki*
To je sve dobro i forsirajte.moj ne ume da se igra,igra mu jezadatak isto kao kad mukazemi da crta i pise slova.forsiraj ruku,da koristi desnu ruku,da sve radi sam,oblacenje,svlacenje,jelo,crtanje,bojenje,sve da bude ukljucen.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: Autizam kod dece
25.4.2017 13:13:16   
Anck Su Nmaun
Ovo sto ste naveli sve moze biti a i ne mora, znaci nije presudno. Ipak treba neko strucan to da proceni.
Ja sam se klackala tako kad sam bila mala, a sad ruge strane imam u komsiluku autisticnog decaka koji bas mnogo vristi kad mu nije po volji. I to bas jezivo zvuci user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: Autizam kod dece
25.4.2017 13:18:25   
degu
I mi smo se svi porodicno tako klatili, sto kaze Anck sve moze biti a ne mora. Odvedi ga kod dobrog psihologa. Mislim da neces mira imati dok ti neko strucan ne kaze sta je i da li je uopste nesto.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: Autizam kod dece
25.4.2017 13:49:14   
Peace*
Mene brine sto cesto sedi na fotelji i klati se uz neko pevanje aaaaa tj lupa se o naslon fotelje, to radi i kada se uspavljuje.


Ja sam volela da se lupam o naslon. Što jače lupim, to me više odbaci ka napred. user posted image

Držite se. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: Autizam kod dece
29.4.2017 18:13:42   
MakiJ
ja sam bila juce kod psihologa koji radi u vrticu bas smo dugo pricale, rekla sam sve o Urosu nesto je ona pitala, dala mi neke savete puno sam i saznala od nje. Kaze ona da po ovom njoj to nedeluje strasno.
ona ce posle praznika otici sa logopedom da vide Urosa pa ce mo se cuti.
Pitala sam vaspitacicu da li vristi u vrticu kaze da ne.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: Autizam kod dece
29.4.2017 19:08:10   
Sanjica26 RR
Bice to dobro MakiJ

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: Autizam kod dece
29.4.2017 22:18:42   
Anck Su Nmaun
MakiJ jel kaze nesto vaspitacica da je po necemu drugaciji od ostale dece? Mislim da bi imala povoda da se zabrines?
Javi kako je proslo

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: Autizam kod dece
30.4.2017 10:26:57   
MakiJ
Ne vaspitacica kaze da je dobar. On je jos u fazi prilagođavanja jer krenuo je od januara 15 zapravo i kasnije jer bio bolestan.
Kazem on sve razume, izvrsava naredbe, jede sam jos ne ume da se obuce i svuce. Zna da pokaze koliko ima godina. Prepoznaje brojeve.
Jedino nam bas govor nikako recenice nesastavlja.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: Autizam kod dece
30.4.2017 10:30:56   
Anck Su Nmaun
Opusti se nije to jos tako strasno, mali su jos. Moja T je isto kasno pocela da.prica pre druge godine par reci je samo znala. Pa je onda odjednom pocela da brblja kao velika!

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: Autizam kod dece
1.5.2017 0:44:28   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: MakiJ

Ne vaspitacica kaze da je dobar. On je jos u fazi prilagođavanja jer krenuo je od januara 15 zapravo i kasnije jer bio bolestan.
Kazem on sve razume, izvrsava naredbe, jede sam jos ne ume da se obuce i svuce. Zna da pokaze koliko ima godina. Prepoznaje brojeve.
Jedino nam bas govor nikako recenice nesastavlja.


A to bi trebalo da zna u tom uzrastu? user posted image

Iskreno, ja ne vidim da ce moje djete ni ovo drugo sto si nabrojala, tipa prepoznaje brojeve, da zna sa toliko godina, a kamoli da se obuče i svuče.


Edit: Znam da sam negdje citala da ona resca ispod jezika ima veze sa kašnjenjem govora, jeste provjeravali to?

< Poruku je uredio choopa choops -- 1.5.2017 0:45:14 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: Autizam kod dece
1.5.2017 4:19:59   
dunja RR
MakiJ, ne znam da li si videla ova pitanja, gotovo ista sam dobila od Dr Milice Pejović pre 1,5 godinu u Palmotićevoj.
Probaj da daš odgovore. Ne mogu sada da se setim koliko je određenih odgovora potrebno da bi postojao rizik, znači ne autizam, nego rizik.

Ovo je doduše za mlađi uzrast, jer je S tada imao 1,5 godinu. Nama su sada sve ove stavke ok.

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Evo mojih odgovora, dosta se razlikuju od degu, na neka pitanja nisam odgovorila sa da ili ne jer nisam imala u upitniku od dr, pa nisam sigurna kako da odgovorim.

1) Da li Vaše dijete uživa kada ga ljuljate, kada sjedi na Vašem koljenu i njišete ga? DA
2) Da li Vaše dijete pokazuje interes za drugu djecu? DA
3) Da li se Vaše dijete voli penjati, (na primjer po nameštaju stepenicama)? DA
4) Da li Vaše dijete uživa u igranju skrivača (ili kada ste skriveni pa provirite i kažete buu)? DA
5) Da li se Vaše dijete ikada igra na način da se pretvara na primjer da razgovara preko telefona ili se brine o lutkama ili nešto slično? NE
6) Da li Vaše dijete koristi pokazivanje kažiprstom kada nešto želi? NE
7) Da li Vaše dijete koristi pokazivanje kažiprstom da pokaže interes za nešto? NE
8.) Da li se Vaše dijete primjereno igra s malim igračkama (autići ili kocke), ne da ih samo ispušta, okreće ili stavlja u usta? NE
9) Da li Vam dijete ikada donosi predmet samo da Vam ga pokaže? NE
10) Da li Vas dijete gleda u oči dulje od par sekundi? DA
11) Da li se ikada čini da je Vaše dijete preosjetljivo na zvuk, buku? (zatvara uši) NE
12) Da li Vam se dijete osmjehuje kada vidi Vaše lice ili Vaš osmijeh? DA
13) Da li Vas dijete imitira? (npr, kada napravite neki izraz lica ili pokret) DA
14) Da li Vaše dijete reagira na svoje ime kada ga pozovete? DA
15) Ukoliko pokažete na igračku na drugoj strani sobe, da li će dijete pogledati u tom smjeru? NE, TJ. ON POKUŠAVA DA PROVALI ŠTA POKAZUJEM ALI NE ZNA DA ISPRATI PRST DO KRAJA
16) Da li Vaše dijete hoda? NE
17) Da li Vaše dijete istovremeno gleda u stvari koje Vi gledate? PONEKAD
18) Da li Vaše dijete radi neobične pokrete rukama? NE
19) Da li Vaše dijete pokušava privući Vašu pažnju na svoju aktivnost? NE
20) Da li ste se ikada pitali da li Vaše dijete ima problema sa sluhom? NE
21) Da li Vaše dijete razumije što drugi govore? NE ZNAM
22) Da li Vaše dijete ponekad gleda u prazno ili hoda okolo bez svrhe? HM, DA, PONEKADA NAPOLJU, ILI KAD JE UMORAN, U KUĆI NE
23) Da li Vaše dijete gleda u Vaše lice da provjeri koja će biti Vaša reakcija na nešto nepoznato? PONEKAD



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 768
   RE: Autizam kod dece
1.5.2017 15:17:37   
MakiJ
1) Da li Vaše dijete uživa kada ga ljuljate, kada sjedi na Vašem koljenu i njišete ga? DA
2) Da li Vaše dijete pokazuje interes za drugu djecu? DA , samo u vrticu bas ne
3) Da li se Vaše dijete voli penjati, (na primjer po nameštaju stepenicama)? DA
4) Da li Vaše dijete uživa u igranju skrivača (ili kada ste skriveni pa provirite i kažete buu)? DA
5) Da li se Vaše dijete ikada igra na način da se pretvara na primjer da razgovara preko telefona ili se brine o lutkama ili nešto slično? DA ali ne cesto
6) Da li Vaše dijete koristi pokazivanje kažiprstom kada nešto želi? DA
7) Da li Vaše dijete koristi pokazivanje kažiprstom da pokaže interes za nešto? DA
8.) Da li se Vaše dijete primjereno igra s malim igračkama (autići ili kocke), ne da ih samo ispušta, okreće ili stavlja u usta? DA
9) Da li Vam dijete ikada donosi predmet samo da Vam ga pokaže? DA
10) Da li Vas dijete gleda u oči dulje od par sekundi? DA
11) Da li se ikada čini da je Vaše dijete preosjetljivo na zvuk, buku? (zatvara uši) NE
12) Da li Vam se dijete osmjehuje kada vidi Vaše lice ili Vaš osmijeh? DA
13) Da li Vas dijete imitira? (npr, kada napravite neki izraz lica ili pokret) DA
14) Da li Vaše dijete reagira na svoje ime kada ga pozovete? DA
15) Ukoliko pokažete na igračku na drugoj strani sobe, da li će dijete pogledati u tom smjeru? DA
16) Da li Vaše dijete hoda? DA
17) Da li Vaše dijete istovremeno gleda u stvari koje Vi gledate? Ponekad
18) Da li Vaše dijete radi neobične pokrete rukama? DA leprsanje kada je uzbudjen srecan, kada sedi a sretan je onda vrti yglobovima u krevet fotelju nekako e to je cudno.
19) Da li Vaše dijete pokušava privući Vašu pažnju na svoju aktivnost? Ponekad
19) Da li Vaše dijete pokušava privući Vašu pažnju na svoju aktivnost? NE i proverili nema
21) Da li Vaše dijete razumije što drugi govore? DA
22) Da li Vaše dijete ponekad gleda u prazno ili hoda okolo bez svrhe? NE
23) Da li Vaše dijete gleda u Vaše lice da provjeri koja će biti Vaša reakcija na nešto nepoznato? DA

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 769
   RE: Autizam kod dece
1.5.2017 19:19:39   
dunja RR
MakiJ, skroz laički, meni ovo ne deluje loše, možda eto 17,18 i 19 vremenom da se poprave. Ja verujem da hoće.
I Sava je vrteo zglobovima nogica kada je uzbuđen i srećan. To je radio dok nije progovorio, onda je počeo rečima da iskazuje uzbzđenje, tako da ni to vrtenje ne mora eto da bude opasno.
Kada leprša, govori mu da ne radi to, skreni mu pažnju na nešto drugo.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 770
   RE: Autizam kod dece
1.5.2017 19:45:23   
MakiJ
I psiholog mi je rekao da vecinu stvari radi jer neume recima da iskaze.
Nekako me opet uzbunilo to sto je pedijatar u razvojnom rekao da je nezreo za svoj uzrast.
Pokusavam da ga zainteresujem za puzle ali nece vise ih je unistio nego slagao.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 771
   RE: Autizam kod dece
2.5.2017 19:36:01   
choopa choops
I 2g i 2mjeseca

1) Da li Vaše dijete uživa kada ga ljuljate, kada sjedi na Vašem koljenu i njišete ga? ONAKO, KAD OSJETI DA HOĆU DA JE USPAVAM BJEŽI, INAČE DA
2) Da li Vaše dijete pokazuje interes za drugu djecu? DA
3) Da li se Vaše dijete voli penjati, (na primjer po nameštaju stepenicama)? DA
4) Da li Vaše dijete uživa u igranju skrivača (ili kada ste skriveni pa provirite i kažete buu)? DA
5) Da li se Vaše dijete ikada igra na način da se pretvara na primjer da razgovara preko telefona ili se brine o lutkama ili nešto slično? DA
6) Da li Vaše dijete koristi pokazivanje kažiprstom kada nešto želi? DA
7) Da li Vaše dijete koristi pokazivanje kažiprstom da pokaže interes za nešto? DA
8.) Da li se Vaše dijete primjereno igra s malim igračkama (autići ili kocke), ne da ih samo ispušta, okreće ili stavlja u usta? DA
9) Da li Vam dijete ikada donosi predmet samo da Vam ga pokaže? DA
10) Da li Vas dijete gleda u oči dulje od par sekundi? DA
11) Da li se ikada čini da je Vaše dijete preosjetljivo na zvuk, buku? (zatvara uši) NE
12) Da li Vam se dijete osmjehuje kada vidi Vaše lice ili Vaš osmijeh? DA
13) Da li Vas dijete imitira? (npr, kada napravite neki izraz lica ili pokret) DA
14) Da li Vaše dijete reagira na svoje ime kada ga pozovete? DA
15) Ukoliko pokažete na igračku na drugoj strani sobe, da li će dijete pogledati u tom smjeru? DA
16) Da li Vaše dijete hoda? DA
17) Da li Vaše dijete istovremeno gleda u stvari koje Vi gledate? DA
18) Da li Vaše dijete radi neobične pokrete rukama? NE
19) Da li Vaše dijete pokušava privući Vašu pažnju na svoju aktivnost? DA AKO RADI NEŠTO DOBRO, AKO PRAVI ŠTETU ONDA SE SAKRIVA
20) Da li ste se ikada pitali da li Vaše dijete ima problema sa sluhom? NE
21) Da li Vaše dijete razumije što drugi govore? DA
22) Da li Vaše dijete ponekad gleda u prazno ili hoda okolo bez svrhe? NE
23) Da li Vaše dijete gleda u Vaše lice da provjeri koja će biti Vaša reakcija na nešto nepoznato? NE ZNAM


< Poruku je uredio choopa choops -- 2.5.2017 19:37:26 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 772
   RE: Autizam kod dece
23.5.2017 12:59:03   
MakiJ
Konacno su juce psiholog i logoped bili u vrticu da vide Urosa, psiholog kaze autizam nije sigurno on ima komunikaciju sa svima i sa njima je komunicirao. Kazu trebao bi na vezbe za govor bar dva puta nedeljno.
Dobro bi bilo za BG u nekih od instituta da bi dobio dijagnozu jer bi tada mogao na vezbe u skolu za gluvoneme jer kod njih rade dobri defektolog-logoped.
Vodim ga 6 kod drugog logopeda pa cu videti dal ce imati vezbe ako ne odma za BG.
Inace u vrticu je super sada ucestvuje, nasao devojku user posted image
Ono sto mene raduje ostavio je pelene za jedan dan, lepo pokaze da mu se piski user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: Autizam kod dece
23.5.2017 13:20:39   
degu
Bravo Maki, bice to sve dobro. Ja imam utisak da on sve uradi onda kad je vec potpuno siguran u sebe. Kad je prohodao bio je odmah stabilan, pelene kad je bio spreman, tako ce i govor odjednom

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 774
   RE: Autizam kod dece
27.5.2017 19:26:44   
17 joka
Makij user posted image super jako mi je drago da se desavaju pozitivne stvari

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here