|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: prava radnika
24.5.2011 19:14:41   
viking
Žene, pomozite ako znate. Ako sam omašila temu, javite naziv prave teme pa ću prebaciti post tamo. Evo o čemu se radi:

Moja mama ima 58 godina i trenutno je bez posla. Drugarica koja živi u Americi je zove da dođe kod nje jer joj je našla posao, poslaće joj garantno pismo i sve to. Međutim, kako je ona trenutno bez posla nisam sigurna da će dobiti vizu. Moje pitanje je: da li je moguće prijaviti je kod nekog privatnika (prijatelja) kako bi se videlo da ima status zaposlenog, bukvalno na mesec dana? Ili to nije dovoljno?
Neki predlog, sigestija...? HVALA!

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: prava radnika
24.5.2011 20:41:17   
Anoniman
Viking, a za kuj bi ona vizu da aplicira? Za turisticku? Onda ce tamo raditi na crno.

Za turisticku vizu imas sve na njihovom sajtu. Oni uglavnom traze da se ima nesto sto te vezuje za Srbiju, kao npr posao, nekretnine, porodica. Ako tvoja mama ima neku nekretninu na svoje ime, i ako pokaze kreditnu karticu ili izvod deviznog racuna mozda joj nece praviti problem. Ako je odbiju za vizu vise nece moci da aplicira. Ako moze neko da je prijavi, nek to uradi na neodredjeno, ona nek aplicira za vizu i nek posle potpise sporazumni raskid. Mislim da sad daju na 5 godina. JA sam imala par puta na po 3. Ako odluci da ide slobodno me kontaktiraj oko procedure za vizu ako ti nije poznata. ja sam vadila prosle godine poslednji put

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: prava radnika
24.5.2011 22:24:37   
LillyT
Mog brata su odbili za vizu prošle godine jer nije imao posao, a ima nekretninu na svoje ime i poveći račun u banci, a tražio je na 3 nedelje kako bi sa devojkom otišao kod njene drugarice. Mislim da je najbolja varijanta da je neko prijavi, jer koliko ja znam, baš teško vizu dobijaju nezaposleni. E sada, kada se prvi put dobija turistička viza, mislim da se ne daje na 5 godina, nego nešto manje.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: prava radnika
24.5.2011 22:31:42   
Anoniman
Ranije je bilo na tri max a sada je na 5. Ja znam i nezaposlene koji su dobili na 3 god. VAljda gledaju sve, od godna, obrazovanja, da li bi mogao tamo da ostanes....

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: prava radnika
24.5.2011 22:53:46   
LillyT
Naravno da mogu i nezaposleni, znaš i sama da postoji gomila varijanti kada apliciraš. Ja kada sam čitala aplikaciju za Kanadu, šiznula sam, kada se odlučimo da odemo tamo, mislim da ću popiti veselice pa ću sesti da popunjavam. Kontam da ću duže skupljati papire i biti u proceduri, nego što ću tamo biti.
Uglavnom, ja bih Viking išla na tu varijantu da je ipak neko prijavi. Jer kao što Miš piše, ako je odbiju, ode mast u propast (ne znam koliko se čeka do sledeće aplikacije)


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: prava radnika
1.12.2011 10:47:19   
zmajce979
Da li neko moze da mi kaze kakva su prava radnika u slucaju da zbog nedostatka materijala nemaju posla, ali svakog dana odlaze na posao i izlazu se dodatnim troskovima, sto im se ne placa s obzirom da rade po ucinku tj. po satnici, a njihov svakodnevni dolazak je obavezan??? Da li postoji mogucnost i da li imaju prava da im se nadoknadi minimalna suma novca, jer nije njihova krivica sto nema posla? 

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: prava radnika
17.6.2013 18:34:07   
Verolina
Ne znam gde da postavim pitanje, pa cu pitati ovde-zna li neko koliko kostaju takse za prenos vlasnistva na direktnog naslednika? Tacnije sa oca na sina i cerku?
Je li tacno da sad po nekom novom zakonu sva svojina je drzavna i ti moras da platis da bi se konvertovala u privatnu. To je za moj ukus extremno bezobraznouser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu zmajce979)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: prava radnika
18.6.2013 8:54:42   
Anoniman
verka, nemam pojma, ali ajde malo da dignem temu, mozda neko zna.

(odgovor članu Verolina)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: prava radnika
18.6.2013 9:04:19   
Trcosava
Prenos vlasništva čega? Firme? Prenos nakon smrti ili za života?

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: prava radnika
18.6.2013 9:20:00   
Zell

IZVORNA PORUKA: Verolina

Ne znam gde da postavim pitanje, pa cu pitati ovde-zna li neko koliko kostaju takse za prenos vlasnistva na direktnog naslednika? Tacnije sa oca na sina i cerku?
Je li tacno da sad po nekom novom zakonu sva svojina je drzavna i ti moras da platis da bi se konvertovala u privatnu. To je za moj ukus extremno bezobraznouser posted image


Verka, imas tacno po sifarniku, zavisi o kakvom vlasnistvu je rec, pokretnost ili nepokretnost, ako je prvi nasledni red, porez se naravno ne placa tj. oslobodjeno je placanja poreza i najbezbolnije je uraditi ugovor o poklonu, za visinu takse nazovi poresku upravu pa pitaj, ona zavisi od vrednosti poklona.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: prava radnika
18.6.2013 9:29:46   
Zell
Jel ima neka RRajka da je pravnik posto vidim svi mi samo postavljamo pitanja a od strucne osobe nemamo nikakve odgovore....
Jel imao neko iskustva sa poslodavcem koji:
*prijavljuje radnika na mesec dana (i tako mesec za mesec, ne bi li mu sto bezbolnije mogao dati sut-kartu),
*prijavljuje na minimalac (razliku isplacuje na ruke),
*ne isplacuje dane praznika niti godisnjeg odmora (ako je taj mesec na godisnjem, obavezan je da mu vrati deo i od onog minimalca sa tekuceg racuna, kad isti podigne),
*ne isplacuje zakonom obavezne nadoknade (putni trosak, topli obrok, dnevnice),
Kako ova drzava misli u EU ja nemam pojma....

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: prava radnika
18.6.2013 9:47:29   
Brand new mama
Ja znam za velikufirmu koja uplacuje minimalac,ostalo daje na ruke.Moj prijatelj koji tamo radi vec sto godina kaze da mu i za kredit ako hoce kupiti radio,treba zirant....Kako potpisujete ugovor-kao ugovor o delu? Znam da u teoriji ne bi moao niko da radis na odredjeno duze od 2x6 meseci,ali moj brat u javnom preduzecu vec okrece trecu turu
U svakom slucaju,to je teska povreda prava radnika,samo sto se niko ne buni,a pitanje je kakva bi realnokorist bila.Sindikati realno ne postoje,svako gleda samo sebe...

< Poruku je uredio Brand new mama -- 18.6.2013 9:51:03 >


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: prava radnika
18.6.2013 9:51:15   
Zell
Ne znam, ali ovo je iz dana u dan sve gore i gore....

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: prava radnika
18.6.2013 9:59:09   
Brand new mama
Pa to ti je cista racunica-kad je posao isao super,zarada je bila tolika.E,ja hocu istu zaradu,isti broj radnika,a nema posla..resenje uzmi od radnika.

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: prava radnika
18.6.2013 9:59:26   
milenatea
Uzasno je sve ovo... ja radim u prevelikoj kompaniji, prijavljena sam na neodredjeno, preko racuna primam minimalac, na ruke ostalu crkavicu.da mogu da rade sta hoce-mogu. ali sa druge strane danas je privilegija imati posao u nasoj zemljici tako da sedim i cutim bar mi je i ta crkavica koja ode na racune i hranu redovna

_____________________________

Poraz je najbolji učenik, jer u poraz možeš da sipaš sve svoje buduće pobede - koliko ti je potrebno.

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: prava radnika
18.6.2013 10:57:14   
nata11

Je li tacno da sad po nekom novom zakonu sva svojina je drzavna i ti moras da platis da bi se konvertovala u privatnu. To je za moj ukus extremno bezobrazno

Mene ne bi to uopste cudilo u nasoj drzavi.

U pravu je Milenatea, sve je to strasno ali kada samo pomislim koliko je tesko naci posao onda bolje ista nego nista. Ja sam cula sad neznam koliko je tacno da cak i u bankama prijavljuju za salterske radnike sa ss da bi sto manje uplacivali.
Ja radim u manjoj firmi, nije nesto da smo prerazvijeni ali ako nista drugo imamo super odnose, sem mene svi su ovde duze od 10 god tako da uvek mogu da zamolim da izadjem na sat vremena, da se dogovorim sa kolegom kada ce ko da radi koji vikend a i to je slozicete se nesto. Nije bas da mi je plata odgovarajuca prema mojoj spremi ali boze moj.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: prava radnika
18.6.2013 18:49:53   
lanajelena

IZVORNA PORUKA: Zell

Jel ima neka RRajka da je pravnik posto vidim svi mi samo postavljamo pitanja a od strucne osobe nemamo nikakve odgovore....
Jel imao neko iskustva sa poslodavcem koji:
*prijavljuje radnika na mesec dana (i tako mesec za mesec, ne bi li mu sto bezbolnije mogao dati sut-kartu),
*prijavljuje na minimalac (razliku isplacuje na ruke),
*ne isplacuje dane praznika niti godisnjeg odmora (ako je taj mesec na godisnjem, obavezan je da mu vrati deo i od onog minimalca sa tekuceg racuna, kad isti podigne),
*ne isplacuje zakonom obavezne nadoknade (putni trosak, topli obrok, dnevnice),
Kako ova drzava misli u EU ja nemam pojma....


Nisam pravnik ali ajde,prijava radnika mislis regularno u socijalnom ili mu produzava probni rad,ako je prvo onda taj sam sebi skace u stomak,jer se zeza sa papirima stalno a nema nikakvih prednosti
sto se tice minimalca uglavnom svi tako isplacuju(nista novo),za godisnji,praznike bi trebao redovno da isplacuje,sem ako je neko uzeo neplaceno,konkretno za topli obrok,regres ja to obracunavam svima u plati i to moze da bude nesto simbolicno(pogledaj obracun zarade mora da pise) a putne troskove retko ko isplacuje

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: prava radnika
18.6.2013 18:51:48   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Trcosava

Prenos vlasništva čega? Firme? Prenos nakon smrti ili za života?

Prenos gradjevinskog zemljista, za zivota?

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: prava radnika
23.5.2017 22:17:47   
Snelle
...........

< Poruku je uredio Snelle -- 23.5.2017 22:31:33 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: prava radnika
23.5.2017 22:32:58   
Milena18
Nisam pravnik, mada radim u službi za pravne poslove i ljudske resurse. Nikada nisam čula za ovo što si napisala, mada ne tvrdim da je i to nemoguće u nekim slučajevima. U mojoj firmi je nekoliko radnika tako dalo otkaz, niko ništa nije morao da nadoknađuje. Koliko ja znam, treba samo da poštuješ otkazni rok predviđen ugovorom o radu. Imaj u vidu i da ako ti daš otkaz, nemaš pravo na novčanu naknadu za slučaj nezaposlenosti koju bi primala ako bi te poslodavac otpustio. Naravno, najbolje bi bilo da se konsultuješ sa pravnikom. I pročitaj svoj Ugovor o radu, u njemu treba da su definisane sve obaveze i prava i poslodavca i zaposlenog.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: prava radnika
21.7.2019 9:54:26   
MimaKos
Nikakva, sada je poslodavcima omoguceno da rade sta hoce (agencije za zaposljavanje necu ni da komentarisem, sramota!!! )


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 46
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here