|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
5.7.2017 13:28:06   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Tajčica

Draga dr Julka, na šta ukazuje pojava afti u ustima kod dece (3 god)?
Hvala puno

Postoje deca koja su sklona, jer je neko u porodici sklon aftama. One su posledica pada imuniteta i vrusne infekcije. Moj savet je da detetu neko vreme dajeta Bevplex granule rastvorene u mleku , lokalno da mazete Propobasom.

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
5.7.2017 13:31:55   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga dr Julka, hvala vam puno.

Bili smo danas kod Dr Zorana Krstića, potvrdio je da je operacija neophodna i da je u pitanju vodena kila. Ne utiče na funkciju testisa, koji su na svom mestu. Tako da eto sada čekamo proleće, do tada se ponašamo kao i do sada, nema opasnosti da se uklješti crevo, kaže dr.

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Hvala puno Dr Julka, otićemo narednih dana, najverovatnije kod Dr urologa hirurga Zorana Krstića, neka i on pogleda.

Napravili ste najbolji izbor i doneli pravu odluku, pozdravljam vas


Potrudite se da vam on operise dete. Pozdravljam vas i cujemo se,da mi kazete kako je sve proslo.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
5.7.2017 15:38:07   
Dragce86
Postovana dr Julka,
Imam za Vas 2 pitanja:

1. Da smem da preskocim 2 EHO kukica kod bebe od 5 i po meseci ( jer nema nigde mesta za isti, tako su mi rekli u nadleznom DZ i da se ceka po 2 meseca ili da nadjem vezu?! ) Na prvoj, koji je radjen sa 2 meseca u DZ je bilo sve ok, bar mi pedijatar nije rekao da ima bilo kakav problem. Siroki povoj sa skinula sa 4 puna meseca.


2. Pre nekoliko dana sam pocela sa nemlecnom ishranom ( beba samo dojena 5 i po meseci ), uredno napredovala, rodjena sa 3 110gr a sa 5 meseci imala 6 835gr, narasla 13cm od rodjenja. Naime, na primenu Milupa starters pirincane kase je posle 3.dana primene pocela da se cese po vratu, dobila crvene flekice oko usta i na obrazima i na prevojima lakta. Istu sam izbacila tada i od toga dajem samo povrce - tikvicu, sargarepicu, kuvani krompir ovih par dana i eventualno banane pomalo za dorucak.
Sta Vi preporucujete za dalje? Potrebno je da jede i neke zitarice ali ja ne znam koje da uzmem i da li je problem bio samo sa Milupa zbog nekog aditiva ili je prosto alergicna na PIRINAC?? Molim za Vas savet. HVALA UNAPRED.

(odgovor članu Iv1982)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
6.7.2017 10:45:59   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Dragce86

Postovana dr Julka,
Imam za Vas 2 pitanja:

1. Da smem da preskocim 2 EHO kukica kod bebe od 5 i po meseci ( jer nema nigde mesta za isti, tako su mi rekli u nadleznom DZ i da se ceka po 2 meseca ili da nadjem vezu?! ) Na prvoj, koji je radjen sa 2 meseca u DZ je bilo sve ok, bar mi pedijatar nije rekao da ima bilo kakav problem. Siroki povoj sa skinula sa 4 puna meseca.


2. Pre nekoliko dana sam pocela sa nemlecnom ishranom ( beba samo dojena 5 i po meseci ), uredno napredovala, rodjena sa 3 110gr a sa 5 meseci imala 6 835gr, narasla 13cm od rodjenja. Naime, na primenu Milupa starters pirincane kase je posle 3.dana primene pocela da se cese po vratu, dobila crvene flekice oko usta i na obrazima i na prevojima lakta. Istu sam izbacila tada i od toga dajem samo povrce - tikvicu, sargarepicu, kuvani krompir ovih par dana i eventualno banane pomalo za dorucak.
Sta Vi preporucujete za dalje? Potrebno je da jede i neke zitarice ali ja ne znam koje da uzmem i da li je problem bio samo sa Milupa zbog nekog aditiva ili je prosto alergicna na PIRINAC?? Molim za Vas savet. HVALA UNAPRED.

Nakon prve Uz kontrole kukova treba uraditi i drugu kontrolu zbog posmatranja parametara kao sto su zrno okostavanja i ugao kuka. Tek tada smo sigurni da je sve u redu sa razvojem kuka.
Ta pojava crvenih fleka oko usta govori da se radi o alergiji. Ukljucite milupine kukuruzne pahuljice. To povrce koje se ukljucili je dobro, ukljucite i bundevu, belu zelen, malo celera,komorac ali nemojte sve odjednom, nego dva tri dana po jedno povrce prikljucujete obroku. Nemojte zuriti, polako. Od voca pocnite sa jabukom koja je pecena ili kuvana, pa kada to prihvati dodajte breskvu. Bananu ostavite za kasnije. Voce treba da vam bude uzina. Obrok od povrca je obrok, malo ga posolite da ima ukus jer deca imaju culo ukusa, probajte ga prvo vi. Taj obrok od povrca dajite posle podne kao popodnevni obrok kao zamenu za jedan obrok od mleka. To u pocetku nece biti dovoljno dok se dete ne navikne pa dodajte mleko. Samo plako u navikavanju na nove ukuse i namirnice

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
6.7.2017 11:30:53   
emicaa
postovana dokrorka,moj jednogodisnji djecak vec neko vrijeme vodi borbu sa ekcemom,trenutno ga drzimo pod kontrolom ali sa vremena na vrijeme se opet pojavi.Znam da je i sunce dobro za ekcem ali ne znam smijem li ga izlagati suncu bez zastite i ima li efekta ako ga namazem pa onda na sunce

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
6.7.2017 17:01:07   
stihijaš
Draga dr. da li je normalno da plava masnica detetu stoji mesec dana na licu. Elem, udario se o neki autić metalni, pre mesec dana, u blizini jagodične kosti. Smanjilo se plavo, ali i dalje se nazire. Hvala

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
7.7.2017 0:57:59   
bubulence
Draga dr, uskoro putujemo na more. Mladja devojcica ima 2,5god i 10kg. Jako cesto povraca tokom voznje . Da li postoje neke tabletice ili sirup koji bih mogla da joj dam da nam svima ne presedne putovanje.
Starija cerkica je isto osetljiva ali njoj dajem neke tablete (zaboravila sam kako se zovu), medjutim u apoteci kazu da nije za mladje od 4 god...

(odgovor članu stihijaš)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
7.7.2017 12:21:30   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

postovana dokrorka,moj jednogodisnji djecak vec neko vrijeme vodi borbu sa ekcemom,trenutno ga drzimo pod kontrolom ali sa vremena na vrijeme se opet pojavi.Znam da je i sunce dobro za ekcem ali ne znam smijem li ga izlagati suncu bez zastite i ima li efekta ako ga namazem pa onda na sunce

Svaki put pri padu imuniteta i u nekoj infekciji ce se pojavite ekcematozne promene po kozi kod dece koja su sklona alergiji, a pogotovu ako postoji i porodicno opterecenje alergijom. Sunce nije dobro za kozu dece i doraslih ,ali uvek koristite zastitu sa sto vecim faktorom, idite na sunce pre podne i posle podne.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
7.7.2017 12:24:31   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: stihijaš

Draga dr. da li je normalno da plava masnica detetu stoji mesec dana na licu. Elem, udario se o neki autić metalni, pre mesec dana, u blizini jagodične kosti. Smanjilo se plavo, ali i dalje se nazire. Hvala

Modrice mogu dugo da se vide na kozi,ali one menjaju moju boju od plave,zelene do zute. Udario se o tvrd predmet u predelu kosi pa je za ocekivanje da malo duze traje, procice

(odgovor članu stihijaš)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
7.7.2017 12:31:07   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: bubulence

Draga dr, uskoro putujemo na more. Mladja devojcica ima 2,5god i 10kg. Jako cesto povraca tokom voznje . Da li postoje neke tabletice ili sirup koji bih mogla da joj dam da nam svima ne presedne putovanje.
Starija cerkica je isto osetljiva ali njoj dajem neke tablete (zaboravila sam kako se zovu), medjutim u apoteci kazu da nije za mladje od 4 god...

Raspitala sam se kod doktora u IMD za mog unuka, a nije imao 4 god, i rekli su mi da mogu da koristim sredstva protiv povracanja za decu, Ona se doziraju na po kilogramu telesne tezine. Ja sam dobila lepo objasnjenje u apoteci, ali ne znam ni ja ime lek posto ih ima vise vrsta.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.7.2017 15:36:27   
Dragce86
Hvala, dr Julka, poslusacu Vase savete. Pisem iskustva kasnije :)

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
19.7.2017 19:28:45   
Dragce86
Postovana dr Julka,
pisala sam vec na jednom mestu sa mamama na forumu, ali i Vas da pitam za strucno misljenje.

Juce smo bili na kontroli kod pedijatra, devojcica mi ima punih 6 meseci ali se dr zabrinula malo jer nije htela da digne lepo lednji deo kada je stavi na stomak, dizala je malo glavu i odmah padala na podlogu ( da napomenem da je bila jako razdrazljiva i placljiva i imam utisak da nije htela da saradjuje ). Za sada se kod kuce sama okrene sa ledja na stomak, ali ne moze da izvuce rukicu koja ostane pod njom i place dok joj neko od nas ne pomogne da je izvuce. Ne sedi jos samostalno, sedi na krilima kod mene, ali se ne podize sama u sedeci polozaj, uopste ne pokusava, najveci deo dana provede na ledjima, sto kada se igra, sto kada spava ili kada se vozi kolicima. Dr mi je rekla da do 8.meseca treba sama da sedne, te da je sada vise stavljam na stomak, ne bi li se vise trudila da digne vrato-ledjni pojas. Malo sam zabrinuta, ne znam da li je sve u redu, samo je malo lenja ili sta vec? Do sada se sve normalno razvijalo...Imate li neki savet za nas?

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
19.7.2017 19:45:55   
Duškić
Dr. Julka, moje poštovanje.

Imam pitanje, radi se o dečaku, napunio je godinu dana 15.7. Juce sam dok sam ga kupala, napipala iza desnog uha, par cm iza kao malu cvorugicu (kvrzicu). Ne buni se niti place kad pipnem.
Za par dana idemo na kontrolu kod nase dr. Ne bih ga vodila do tad, interesuje me sta Vi mislite?
Najlepse hvala!

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
20.7.2017 8:12:44   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Duškić

Dr. Julka, moje poštovanje.

Imam pitanje, radi se o dečaku, napunio je godinu dana 15.7. Juce sam dok sam ga kupala, napipala iza desnog uha, par cm iza kao malu cvorugicu (kvrzicu). Ne buni se niti place kad pipnem.
Za par dana idemo na kontrolu kod nase dr. Ne bih ga vodila do tad, interesuje me sta Vi mislite?
Najlepse hvala!

Na osnovu vaseg opisa i lokacije verovatno se radi o limfnoj zlezdi.Ne morate da da idete kod Dr pre kontrole i onda pitajte obavezno, jer ce ona moci da vidi i opipa tu promenu. Javite mi sta je Dr rekla.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
20.7.2017 8:20:18   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Dragce86

Postovana dr Julka,
pisala sam vec na jednom mestu sa mamama na forumu, ali i Vas da pitam za strucno misljenje.

Juce smo bili na kontroli kod pedijatra, devojcica mi ima punih 6 meseci ali se dr zabrinula malo jer nije htela da digne lepo lednji deo kada je stavi na stomak, dizala je malo glavu i odmah padala na podlogu ( da napomenem da je bila jako razdrazljiva i placljiva i imam utisak da nije htela da saradjuje ). Za sada se kod kuce sama okrene sa ledja na stomak, ali ne moze da izvuce rukicu koja ostane pod njom i place dok joj neko od nas ne pomogne da je izvuce. Ne sedi jos samostalno, sedi na krilima kod mene, ali se ne podize sama u sedeci polozaj, uopste ne pokusava, najveci deo dana provede na ledjima, sto kada se igra, sto kada spava ili kada se vozi kolicima. Dr mi je rekla da do 8.meseca treba sama da sedne, te da je sada vise stavljam na stomak, ne bi li se vise trudila da digne vrato-ledjni pojas. Malo sam zabrinuta, ne znam da li je sve u redu, samo je malo lenja ili sta vec? Do sada se sve normalno razvijalo...Imate li neki savet za nas?

Moj savet je da je obavezno i odmah odvedete kod decijeg fizijatra , mene brine to sto ne moze da izvuce ruku ispod sebe , a ove druge radnje odgovaraju uzrastu, okretanje i sedenje ne nastaje kod svih u isto vreme, vec kad za to dodje vreme . Odmah mi javite sta je deciji fizijatar kazao.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
20.7.2017 12:35:49   
emicaa
postovana doktorka.Djevojcica od 3 i po godine se svaki dan zali da je boli stomak.Ona vec godinu dana prima terapiju jer je imala tuberkulozu.U srijedu prestale sa terapijom i ima zadnju kontrolu.Dal je moguce da je zbog ovih lijekova boli stomak.Govorila sam vec doktorici i njeno misljenje je da ce i ti bolovi prestati kad ona prestane sa uzimanjem lijekova.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.7.2017 12:19:53   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

postovana doktorka.Djevojcica od 3 i po godine se svaki dan zali da je boli stomak.Ona vec godinu dana prima terapiju jer je imala tuberkulozu.U srijedu prestale sa terapijom i ima zadnju kontrolu.Dal je moguce da je zbog ovih lijekova boli stomak.Govorila sam vec doktorici i njeno misljenje je da ce i ti bolovi prestati kad ona prestane sa uzimanjem lijekova.

Tuberkulostatici mogu, kao nus pojave, da daju. smetnje vida, ostecenja jetre i digestivne tegobe , tako da je moguce da su bolovi od terapije. Nakon prestanka terapije morate dobro da pratite dete i ako se bude i dalje zalila na bolove treba da se obratite decijem gastroenterologu.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.7.2017 13:10:42   
Anck Su Nmaun
Postovanje
Moja devojcica ima 7 godina, cesto se zali da je boli stomak (cesto mislim svaka dva meseca otprilike). Nista od toga ne bude i prodje, ali me bas interesuje sta bi bio razlog tome? Nije mi nesto alarmantno da bi brzo isli kod Dr. ali opet...
Hvala

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
22.7.2017 18:28:54   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Postovanje
Moja devojcica ima 7 godina, cesto se zali da je boli stomak (cesto mislim svaka dva meseca otprilike). Nista od toga ne bude i prodje, ali me bas interesuje sta bi bio razlog tome? Nije mi nesto alarmantno da bi brzo isli kod Dr. ali opet...
Hvala

Razloga je mnogo, postoji mnogo uzroka, ako postane izrazeno i ucestalo trebalo bi poceti od urina i KKS, uraditi i UZ abdomena . Pratite i reagujte, da se iskljuci bar nesto. Deca kao i odrasli oboljevaju od hiruskih ,akutnih i hronicnih, bolesti, od bolesti zeludca, jetre, bolesti debelog creva. Kod dece postoji i psihogeni bol, o kome treba razmisljati kada se iskljuce sva organsa oboljenja. Ja bih ovo uradila za svaki slucaj.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
22.7.2017 18:44:23   
Mariya
Poštovana doktorka,
Imam bebu staru nepunih 5 meseci. Isključivo je dojen. Poslednje dve nedelje nije kakio prvo 7 dana, kakio u nedelju i onda 8 dana ništa. Ne dajem mu čvrstu hranu još ali da bih ga podstakla na pražnjenje dala sam mu šljivu u nedelju, (7 dan,nije kakio od nje), u ponedeljak (8.dan)je dobio juvitana sok od jabuke i kakio je kašasto žuto, baš se videlo da je sokić, samo količinski malo, sledeći dan normalno žuto, opet malo, i onda u sredu se iskakio, boja je redovna, senf žuta ali je čvršća, nije kašasta i ima crne tačkice u kaki, kao pesak, ili biber. Čvrsto pod prstima, baš kao zrna peska. Onda u četvrtak nije imao stolicu, u petak je kakio opet senf žuto, čvršće i sa crnim tačkicama. Danas je redovna boja, konzistencija kašasta, sve kao u knjigama ali crne tačkice su još uvek tu. šta bi to moglo da bude?

< Poruku je uredio Mariya -- 22.7.2017 18:48:15 >

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
24.7.2017 13:59:24   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Mariya

Poštovana doktorka,
Imam bebu staru nepunih 5 meseci. Isključivo je dojen. Poslednje dve nedelje nije kakio prvo 7 dana, kakio u nedelju i onda 8 dana ništa. Ne dajem mu čvrstu hranu još ali da bih ga podstakla na pražnjenje dala sam mu šljivu u nedelju, (7 dan,nije kakio od nje), u ponedeljak (8.dan)je dobio juvitana sok od jabuke i kakio je kašasto žuto, baš se videlo da je sokić, samo količinski malo, sledeći dan normalno žuto, opet malo, i onda u sredu se iskakio, boja je redovna, senf žuta ali je čvršća, nije kašasta i ima crne tačkice u kaki, kao pesak, ili biber. Čvrsto pod prstima, baš kao zrna peska. Onda u četvrtak nije imao stolicu, u petak je kakio opet senf žuto, čvršće i sa crnim tačkicama. Danas je redovna boja, konzistencija kašasta, sve kao u knjigama ali crne tačkice su još uvek tu. šta bi to moglo da bude?

Bebe koje doje mogu i 10 dana da nemaju stolicu, Skuvajte kamilicu , ali ne iz kesice, vec cvetice i na sto mililitara kamilice stavite 1 kaf.kasicicu secera i pojte ga sa tim. Sto se tice crnih tackica ja predpostavljam da je alergija na majcino mleko. Nemojte prekidati dojenje, samo nemojte, vi , unositi zivotinjske belancevine jedno sedam dana i stalno pratite stolicu, trebalo bi da se izgube te crne tackice. Ako se bube nastavilo javite se decijem gastroenterologu, a javite i meni.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.7.2017 11:13:25   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Mariya

Poštovana doktorka,
Imam bebu staru nepunih 5 meseci. Isključivo je dojen. Poslednje dve nedelje nije kakio prvo 7 dana, kakio u nedelju i onda 8 dana ništa. Ne dajem mu čvrstu hranu još ali da bih ga podstakla na pražnjenje dala sam mu šljivu u nedelju, (7 dan,nije kakio od nje), u ponedeljak (8.dan)je dobio juvitana sok od jabuke i kakio je kašasto žuto, baš se videlo da je sokić, samo količinski malo, sledeći dan normalno žuto, opet malo, i onda u sredu se iskakio, boja je redovna, senf žuta ali je čvršća, nije kašasta i ima crne tačkice u kaki, kao pesak, ili biber. Čvrsto pod prstima, baš kao zrna peska. Onda u četvrtak nije imao stolicu, u petak je kakio opet senf žuto, čvršće i sa crnim tačkicama. Danas je redovna boja, konzistencija kašasta, sve kao u knjigama ali crne tačkice su još uvek tu. šta bi to moglo da bude?

Bebe koje doje mogu i 10 dana da nemaju stolicu, Skuvajte kamilicu , ali ne iz kesice, vec cvetice i na sto mililitara kamilice stavite 1 kaf.kasicicu secera i pojte ga sa tim. Sto se tice crnih tackica ja predpostavljam da je alergija na majcino mleko. Nemojte prekidati dojenje, samo nemojte, vi , unositi zivotinjske belancevine jedno sedam dana i stalno pratite stolicu, trebalo bi da se izgube te crne tackice. Ako se bube nastavilo javite se decijem gastroenterologu, a javite i meni.

Molim vas niste mi odgovorili kako je dete, brinem ne znam kakva je stolica, da li su se izgubile tackice.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
27.7.2017 8:46:27   
Mariya
Poštovana doktorka,
Bebac je kakio 3 dana zaredom prošle nedelje, svaki dan je bilo sve manje tačkica ali bilo ih je. Imao je gromuljice malo čvršće kake, u kojoj je bilo puno tačkica i redovna kašasta stolica u kojoj je bilo malo, svega nekoliko zrnaca. Danas je 4.dan kako nema stolicu pa čekam da se isprazni da vidim kakvo je sad stanje.
Hvala vam na odgovoru i na brizi, javljam stanje čim se nešto desi.
Da napomenem da smo bili na merenju, bebac napreduje školski, opet je dobio 470g za mesec dana. Raspoložen je, ne daje utisak da ga nešto muči.

< Poruku je uredio Mariya -- 27.7.2017 8:51:04 >

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
27.7.2017 11:33:18   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Mariya

Poštovana doktorka,
Bebac je kakio 3 dana zaredom prošle nedelje, svaki dan je bilo sve manje tačkica ali bilo ih je. Imao je gromuljice malo čvršće kake, u kojoj je bilo puno tačkica i redovna kašasta stolica u kojoj je bilo malo, svega nekoliko zrnaca. Danas je 4.dan kako nema stolicu pa čekam da se isprazni da vidim kakvo je sad stanje.
Hvala vam na odgovoru i na brizi, javljam stanje čim se nešto desi.
Da napomenem da smo bili na merenju, bebac napreduje školski, opet je dobio 470g za mesec dana. Raspoložen je, ne daje utisak da ga nešto muči.

Izvinite sto vam dosadjujem, ali nisam sasvim sigurna sta je to. Dajte tu kamilicu kako sam vam rekla. Da li neko od vas pati od opstipacije i javite mi se.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
28.7.2017 8:51:43   
Sanjalicaaa
Postovana doktorka,

sin od 20 meseci juce je imao tvrdu, tamno zelenu stolicu. Zadnjih nedelju dana slabije. Da napomenem niije jeo nista zelene boje. Uglavnom pije mleko ovih dana, kravicu, jer to uglavnom hoce, ostalo odbija.
To sto slabije jede pripisivala sam zubima jer mu trenutno rastu sve trojke i sve cetvorke.

Od cega moze biti zelena stolica? Da li treba da se javimo lekaru?

Hvala.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here