|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Skola u prirodi
17.10.2017 8:26:03   
Anck Su Nmaun
Nisam nasla temu ako postoji...zakljucajte.

Kad ste vasu decu pustili da idu sami na 5-6 dana sa skolom?
Mi smo imali sad ponudu, za April. Mm misli da je jos mala za to. Pogotovo sto se ne znaju dovoljno a i uciteljica je rekla da ih slabo kontrolise user posted image tj. da jos nemaju paznju.
Meni jako zao jer je zelela da ide.
Ja sam npr. isla tek u 8 razredu ali tada je bila drugacija situacija...ona ludnica u zemlji.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Skola u prirodi
18.10.2017 15:43:50   
isidora88
Nebpostoje vise skole u prirodi, sad su samo ekskurzije. Kad dam ja isla u skolu I mali smo skolu u prirodi 7 dana, to je podrazumevalo neku planinh gde sno pre podne imali casove kao u skoli, a popodne slobodno vreme za igru i setnje i obilaske. Bas imamo roditeljski u petak i zanima mr sta ce biti tema, nesto su nam spominjali uiforme i garant ce biti prica o ekskurziji. Ja nesto nisam da ide, jos nr zna ni kako mu se svi drugari zovu, na neki izlet da, ali na duze ne. U vrticu je isao na 5 dana na planinu i super im je bilo. U drugon razredu sam vec za da ide na duze ukoliko je neka normalna cena.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Skola u prirodi
18.10.2017 16:23:09   
Sanjica26 RR
Pa, to mu dodje kao rekreativna od 5 do sest dana. Mi ako bydemo isli najverovatnije nece ici. Jos mi je mala za to. Na ekskurziju cemo da idemo.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Skola u prirodi
18.10.2017 20:05:59   
Anck Su Nmaun
Ma znam da nije skola u prorodi user posted image al oni to kao porede.
Al bas me interesuje kad ste decu prvi put pustili. Meni prvi rasred nesto rano...ne znam.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Skola u prirodi
18.10.2017 20:10:24   
Sanjica26 RR
Ja ti ne mogu reci jer smo u istom sosuuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Skola u prirodi
19.10.2017 7:37:42   
IvanaSK RR
Mi nemamo skolu u prirodi. Imamo ekskurzije. Sin je isao na kraju prvog razreda.
Anck, kako to uciteljica slabo kontrolise decu???

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Skola u prirodi
19.10.2017 7:49:24   
Mala Elena
Moja sestricina je isla krajem prvog razreda. Ja.moju ne bih smela da pustim, bar mislim.
Isi, koliko je imao god kad su u vrticu to organizovali?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Skola u prirodi
19.10.2017 7:52:54   
IvanaSK RR
ME, zasto ne bi smela da je pustiš?Moj sin je isao sa vrticem na sedam dana na Zlatibor sa tri godine (ili četiri , zaboravih tacno).

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Skola u prirodi
19.10.2017 7:57:47   
Mala Elena
E. je tek od septembra sisla u vrtic, mladju grupu. Ne znam hoce li biti tako nesto organizovano...
Pa ne znam, brinula bih previse...da li bi bila poslusna, da slucajno ne izleti, da se ne zagubi ...user posted image luda sam verovatno ali sta cu.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Skola u prirodi
19.10.2017 7:59:27   
gagana83
IZVORNA PORUKA: isidora88

Nebpostoje vise skole u prirodi, sad su samo ekskurzije. Kad dam ja isla u skolu I mali smo skolu u prirodi 7 dana, to je podrazumevalo neku planinh gde sno pre podne imali casove kao u skoli, a popodne slobodno vreme za igru i set_nje i obilaske.


To sto je nekad bila skola u prirodi, sada zovu rekreativna nastava. Takodje imaju casove, ali ne sve. Zapravo uce tamo, a da li su to regularni casovi, pojma nemam.

Una ide u ponedeljak na 7 dana, tj. 6 noci na Kopaonik. Sad je drugi razred. Prosle godine nisu isli, nije imalo dovoljno prijavljene dece. Ja sam mislila i prosle godine da je posaljem, ali mi je ipak na kraju nekako laknulo kad sam cula da se ne ide user posted image . Sad je vec puno zrelija i nije mi problem. Imam poverenja u uciteljicu i verujem da ce brinuti o njima koliko moze.
A ko za inat od ponedeljka lose vreme, na Kopaoniku ce max temperatura biti tek koji stepen u plusu. A do kraja ove nedelje vreme idealno.

< Poruku je uredio gagana83 -- 19.10.2017 8:00:23 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Skola u prirodi
19.10.2017 8:02:15   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Mi nemamo skolu u prirodi. Imamo ekskurzije. Sin je isao na kraju prvog razreda.
Anck, kako to uciteljica slabo kontrolise decu???

Pa iovo bi bilo u Aprilu. Sta znam ja sam se dvoumila al mm odlucan.

Pa ima dosta dece da su valjda mnogo nestasni, imali smo bas roditeljski o rome. Drugim recima da malo roditelji povedu racuna jer su raspusteni. user posted image
Oni u celodnevnoj provode dosta vremena i napolju nije samo ucionica pa tu valjda imaju problem. Kako bi onda tek na ekskurziju?
Ne poznajemo se svi dovoljno, da je npr. U pitanju ekipa iz vrtica ne bih razmisljala.
S T nemam neki problem ona je stvarno zrela za svoje godine i poslusna, ali opet deca su to.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 19.10.2017 8:04:51 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Skola u prirodi
19.10.2017 8:04:41   
isidora88
Nama je uciteljica rekla da da nema vise nastavr van skole. Postojr ekskurzije i ako roditelji izlglasaju ona ce ih rado voditi, ali samo za vreme skolskog raspusta. Kaze da je takvo pravilo i da vise nema ni skole u prirodi ni rekreativne. M je kao predskolac isao na 5 dana.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Skola u prirodi
19.10.2017 8:05:25   
IvanaSK RR
Gagana, sin je isao pocetkom februara na Zlatibor. Tada je i ovde bio veliki haos, minus, mnogooo snega, a tek tako...
ME, u tom ranom periodu je, po meni, najbitnije da imas poverenja u vaspitacicu. Sin je dosao, ja ga terala u krevet, a on kaze "e pa, ja sada idem na ZLatiboL" user posted image
Kod nas u skolama su organizovani Super raspusti, ide se leti. Tamo imaju svaki dan akcije i zanimacije. Od bazena, zip line-a, booble fudbala do gadjana vazdusnim puskama,skolice engleskog, saha...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Skola u prirodi
19.10.2017 8:07:36   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Mi nemamo skolu u prirodi. Imamo ekskurzije. Sin je isao na kraju prvog razreda.
Anck, kako to uciteljica slabo kontrolise decu???

Pa iovo bi bilo u Aprilu. Sta znam ja sam se dvoumila al mm odlucan.

Pa ima dosta dece da su valjda mnogo nestasni, imali smo bas roditeljski o rome. Drugim recima da malo roditelji povedu racuna jer su raspusteni. user posted image
Oni u celodnevnoj provode dosta vremena i napolju nije samo ucionica pa tu valjda imaju problem. Kako bi onda tek na ekskurziju?
Ne poznajemo se svi dovoljno, da je npr. U pitanju ekipa iz vrtica ne bih razmisljala.
S T nemam neki problem ona je stvarno zrela za svoje godine i poslusna, ali opet deca su to.

Bez ljutnje, ali pravi ucitelj treba da kontrolise i nestasniju decu. Ako u prvom razredu je haos, kako ce biti kasnije.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Skola u prirodi
19.10.2017 8:12:36   
Mala Elena
Znam da mora da se ima poverenje, i u dete i u vodica.
Anck, ako ona ne moze da ih kontrolise, nemoj ni da je saljes.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Skola u prirodi
19.10.2017 8:52:54   
Anck Su Nmaun
Nemam sta da se ljutim, i meni je to bilo malo cudno. Kao da hoce da mi odradimo posao za njih. Bar sam ja to tako shvatila.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Skola u prirodi
19.10.2017 9:05:56   
IvanaSK RR
Sva deca u prvom razredu su "raspustena", nestasna... Pa, zaboga, ta deca do juče su po ceo dan bili u akciji, sad treba da sede mirni 45 min. Normalno da ce na odmoru da "polude".
Naravno da treba i roditelji da pricaju sa decom, ali i ucitelj.
Odoh van temeuser posted image
Ja sam mislila da pricas o casovima u prirodi, dvorištu... Kad sam videla naziv teme. Prethodna Stefanova uciteljica je to cesto praktikovala kad je lepo vreme. Svako moze da ponese neko cebence, i neki sokic, grickalicu da svi zajedno jedu na kraju casa. Sin je bio oduševljen tim casovima.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Skola u prirodi
19.10.2017 13:28:19   
Dragica Draga
To su super casovi napolju, posebno iz onih nekih predmeta kada se uci nesto sto napolju moze da se vidi, pa se uci po principu ociglesnoati.

A.sta mislite o visednevnim skolama u prirosi? Kada to pocinje uopste, od kog razreda?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here