|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
18.10.2017 22:53:15   
isidora88
Ja kao sa marsa, 19 nedelja sam i upravo bebu osecam kako skace po grlicu i besici, bukvalno je skroz dole, jel to tako trebauser posted image Ne secam se da li sam ovu dvojicu osecala tako nisko u ovom stadijumu trudnoce.
Niki ne bih da te plasim, ali ja mislim da nije bas pametno da te jos ne poradjaju, termin ti je prosao za vise od 2 nedelje. Pokusaj sama da ubrzas, setaj, popij ricinusovo ulje, sex...

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
18.10.2017 23:25:04   
Maslacak15
velika vecina bolnica ima striktnu politiku 7 do 10 dana maksimum prebacivanje inace indukcija. I to samo uz svakodnevni CTG nadzor. Jeste najbolje ako porodjaj krene sam ali prebacivanje ume da bude i jako rizicno.... Ni ja nebih da sirim dramu i nervozu ali ja bih gledala da se nekako to skrati.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
19.10.2017 8:04:59   
Mala Elena
Isi, ja sam te prve pokrete osecala kao kad vazduh prolazi kroz creva user posted image
Za Nikiteki zaista mislim da ne treba da insistira da porodjaj krene sam, posto je ona to spomenula jednom.
Realno, vise se gleda onaj termin po datumu PM , mozda ako je mladja trudnoca po UZ, ceka se jos 5-7dana, ali ne vise od toga.
Ja sam indukovana na dan termina tj dan posle , sa otvorenoscu 2,5 prsta...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
19.10.2017 8:09:30   
Rosita
Dobro jutro.
Evo ja krenula na posao, mislim da sam celu noc provela u rem fazi, mrzim kad mi jutro krene sa glavoboljom. Pritisak ok mada swm nocu uocila par puta kad se okrecem da mi zasumi u usima. Jednom sam u 4 u takvoj situaciji ustala da merim, bese ok.
Niki, i ja mislim da bi to trebalo ubrzati.
Isidora, ja se nesto ne secam kakvi su bili pokreti. Jos ih ne osecam. Mozda nesto malo, nejasno.
Ljubim vas i puno vam hvala sto ste pricale sa mnom o mojim dilemana.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
19.10.2017 8:10:27   
isidora88
Meni je ibdukovan porodjaj u prosloj trudnoci a bila sam 1 prst otvorena, grlic dug citavih 5 cm, i posle ricinusa se otvorim na 3 prsta i grlic skrati, od ukljucivanja indukcijr do porodjaja je proslo manje od 3 sata. Janni u ludilu ne bih cekala toliko preko termina, ovde hospitalizuju posle 6 dana i odmah indukuju, i mislim da je to pametna odluka, manje rizicna nrgo da se ceka da samo krene.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
19.10.2017 8:12:20   
MasnaMasnica
Jutrouser posted image ja vec 2 noci ne spavam, nece mi san na oci, a imam neke bolove, bole me prepone , bebu osecam nisko bas i kako mrdne tako imam osecaj da se dole raspadam.

Meni je po ciklusu termin 8,a po uz 18, i tako se vodimo odod pocetka, sa Unum mi je po ciklusi bio 19.10, a po uz 4.11 i rodila se 6.11.

< Poruku je uredio MasnaMasnica -- 19.10.2017 8:15:04 >


_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
19.10.2017 8:15:58   
Mala Elena
Masnice, ja tako nekad osetim kao da me rukama ubada u besiku.user posted image
Nocima isto lose spavam, sve u prekidima. Tesko se okrecem sa jedne na drugu stranu.

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
19.10.2017 8:19:23   
Mala Elena

Meni je po ciklusu termin 8,a po uz 18, i tako se vodimo odod pocetka, sa Unum mi je po ciklusi bio 19.10, a po uz 4.11 i rodila se 6.11.
[/quote]

To je bas puno vremena... znaci oni su ti gledali vise termin po uz.
Meni na izvestajima uvek pise termin po pm. Usmeno mi samo kaze kako je po uz. Ne znam kako je to tako kod vas u manjim sredinama...

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
19.10.2017 8:24:36   
MasnaMasnica
Meni ciklusi nisu tacni ,a ovu bebu tacno znam datum kada smo zaceli, 26.2.. a ista dr privatno mi vodi trudnocu.
Dok mi je sa Norom jedino ciklus bio tacan , merila sam bazalnu. I prenela je je 6 dana.

< Poruku je uredio MasnaMasnica -- 19.10.2017 8:26:17 >


_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
19.10.2017 8:30:14   
Mala Elena
Znam da su ti kasnije ovulacije isto kao i meni nekih do nedelju dana od onog proseka koji važi za žene ali opet i kada sam pokušavala ostati trudna sa Petrom isto sam imala kasnije oplodnju a gledali su mi termin po pm.user posted image mozda to zavisi od grada , bolnce i doktora.

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
19.10.2017 8:34:58   
MasnaMasnica
Ne znam, ali kazu da je jedini termin merodavan onaj uz kada se cuju otkucaji srca.
Moja dr je specijalista, i taj termin sto mi kaze uglavno bude posle njega. TakoTak da se ja po ciklusu i ne vodim, vec samo po uz.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
19.10.2017 8:40:29   
Mala Elena
Ali pazi, znas kako je zadnji put bio kod mene? Otišla sam na ginekološki pregled na dan termina po pm doktor mi je samo rekao da se spremim i pođem sa sestrom do sobe gde će me dalje pripremati za porođaj. Inace je bilo sve ok po pitanju kolicine plodove vode itd. Nije uopšte razmatrao taj termin po uz , mozda bih ja dobila bolove za dan, dva...ne znam, ali on je tako rekao i ja sam poslusala user posted image

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
19.10.2017 8:49:37   
MasnaMasnica
Razresice nam maslacak nedoumicu.
Meni sada beba cak ide i napred, ali termin prvi , po uz ne menjamo.
Meni je oba puta krenulo prirodno, bez indukcije.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
19.10.2017 8:55:09   
Mala Elena
Masnice, spremajmo mi torbu, ja ulazim u 9.,a ti si vec u 9. user posted image
Jos nisam kupila spavacicu. Cekam ovaj dodatak da legne.

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
19.10.2017 9:01:43   
MasnaMasnica
Ja juce izvadila bade mantil da operem😄
Hajdee sto nisam torbu nego ni bebece stvari nisam pocela da perem.
Ne znam sta je sa dodatkomuser posted image

< Poruku je uredio MasnaMasnica -- 19.10.2017 9:02:17 >


_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
19.10.2017 9:08:00   
Mala Elena
Nisam ni ja oprala. Ali danas cu da operem jedan deo onih pocetnih benkica i zekica, onih najmanjih. Oprala sam pelene i skafander i jaknice. A zaova ce mi poslati cistu nosiljku za izlazak.

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
19.10.2017 9:10:59   
MasnaMasnica
U ti si dobra. Ja nisam ni tolikouser posted image .
Mada povoj necu stavljati, pelene tetra cu oprati i dokupila sam jos 10 slatkih sa dezenom.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
19.10.2017 9:17:32   
Maslacak15
dobro jutro svimauser posted image . Ultrazvuk je jedini merodavan bas zbog toga sto vreme ovulacije se razlikuje od zene do zene. ALI, ultrazvuk do najkasnije 13 nedelje!!tokom ranog razvica sve su bebe iste prakticno, dok se formiraju osnove anatomije. I beba od CRL 5 cm ima 11 nedelja. Tako da se termin porodjaja posle ultrazvuka za double ne pomera. Od drugog tromesecja dolazi sve vise do izrazaja individualni genetski profil bebe i majke i sto se vise blizi porodjaj ultrazvuk je neprecizniji u proceni starosti trudnoce. Ja radjam decu preko 4 kg i moji uvek prednjace i po dve nedelje ali nikad nikom nije padalo na pamet da menja termin porodjaja jel sam imala rane ultrazvukove kad su bili u "fazi".
Tako da pitanje za nikiteki je kad je uradjen prvi UZ sa srcanom akcijom i koji je termin na osnovu njega. Postoje razlozi zasto bolnice imaju pravila o indukciji. Moze da bude jako jako opasno cekati u nedogled. Statisticki to je i dalje mali rizik, ali placenta ima da tako kazem "rok trajanja" i ako stvari krenu naopako onda moze brzo situacija da postane kriticna. Ovde postoji pravilo posle termina trudnica mora SVAKI dan da dodje na CTG. i plafon se tolerise 7-10 dana.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 19.10.2017 9:22:32 >

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
19.10.2017 9:28:49   
Mala Elena
I ovde se ctg radi svaki dan posle termina, a pred termin, secam se u prvoj trudnoci kad sam imala kontrakcije na ctg-u, dolazila sam na drugi, treci dan, i porodila se cetiri dana pre termina, kao sto je dr pretpostavila.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
19.10.2017 10:22:09   
MasnaMasnica
Nista bez Maslacka😊.

Me mozes li ti da sedis, mene je pocelo da boli kada sedim.😕😑
Ja od sledece nedelje na ctg.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
19.10.2017 10:34:12   
isidora88
Kod nas se gleda termin po ultrazvuku kad se registruje srcana radnja i potvrdjuje se na ekspertnom uz u 12oj nedelji. Meni su ciklusi neredovni i dugi tako da po poslednjoj menstruaciji ne mogu da me vode.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
19.10.2017 10:53:50   
Mala Elena
Ja sam bas napominjala da znam kad mi je bila ovulacija i da je bila kasnije ali oni mi vode termin po pm od prvog uz.
Masnice, neki mi polozaji ne odgovaraju dok sedim ili lezim. Sinoc sam legla da spavam i posto se beba pomerala, bas mi nesto bilo nelagodno, morala sam da ustanem. Ne znam kako tebe boli?
Ja ne znam kada da ocekujem ctg, sl.nedelje sam u 36.nedelji.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
19.10.2017 13:31:56   
Misha i Ljisha
Ja mame na brzaka da se javim. Bas sam u guzvi.

Mene dr hoce da posalje u Betaniju na lezanje jer se bukvalno zadisem i dok stojim pored sporeta dok kuvam. Otkucaji srca mi idu i do 120 u minuti. PRitisak je za sad normalan. Ne znam sra da mislim.

Sve nas ovde nesto snaslo. Ne ide mi se na lezanje u bolnicu, al ako bas bude moralo sta da radim.
Rosita po meni Maslacak ima dobru logiku i nelogicnno mi je da si dobila te lekove al ajd da ne bude da se ne pridrzavas saveta od dr.

Ljubim vas trudnice

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
19.10.2017 15:44:28   
Rosita
Meni je, kad je registrovana srcana radnja termin odredjen za 8.4. Po lm 9.4. Znaci isto. Na dabl testu, sa 12+2 bilo je 13+2. Tad je receno da je termin 1.8. Kad sam pitala u dz koji mi je onda termin, dobila sam odgovor- tu je to. Pa sad ne znam ni koji je.
Ljiso, ne pijem do sutra. Popila dva dana, vise nisam. Sta je to sa otkucajima :(?


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Trudnice 1-42 nedelja,10/17
19.10.2017 15:50:16   
Mala Elena
Ljiso, ja i kad sedim nekad osetim aritmiju i kao da nemam vazduha iako bih sada trebala da imam jer se beba spusta.
Danas mi je tekla krv iz nosa, ceo jedan ugrusak mi je ispao .user posted image ne znam zasto, iz cista mira.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

zatrudnjeti
Ermina12

u braku sam vec 5 mjeseci i jos nisam zatrudjnjela a ja i muz silno zelimo tu trudnocu kako i sta trebamo uraditi?

vjestacka oplodnja (9%)

sacekati jos koji mjesec (91%)


Ukupan broj glasova: 294

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here