|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
27.12.2017 17:20:41   
dddaca

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dddaca

Postovana Dr. Julka,

u poslednje vreme kod devojčice stare 2 god. i 10 meseci u stolici primecujem komadice nesvarenog voća (jabuke) i ta stolica se bukvalno raspadne u noši ukoliko je pomešana sa mokraćom. I kao beba je imala česte stolice i nesvarene komade voca i povrca u istoj, a regulisalo se dugotrajnom upotrebom Latopica (koji je dobila zbog drugog problema sa kozom). Obično ima jednu stolicu dnevno, uglavnom tvrdu, mada se po nekada desi da prodju i dva dana između stolice. U poslednja dva dana taj ritam se poremetio tako da je juče kakila tri puta, a danas dva puta. Stolica nije prolivasta, ali zbog komada nesvarenog voca je nekako rastresita. Ne znam kako drugačije da objasnim. Juče je jela krušku, danas jabuku. Uzimala ih je za prepodnevnu užinu, oko 11, a iskakila bi ih već oko 18 sati.
Dala sam joj večeras Multilac, jer sam samo njega imala u kući. Da li je on dovoljno efikasan ili da joj dam neki drugi? Šta može biti razlog ovome i da li treba da je vodim na pregled? Vesela je, raspoložena, ne žali se na bolove, ne gubi kilograme, nema temperaturu.
Apetit joj je normalan osim što i dalje odbija sve kiselomlečne proizvode (jogurt, sir, pavlaku, kiselo mleko) i jedino sto prihvata od mleka je čokoladno mleko ili Nesquick.
Hvala unapred

Da li je to nesvareno voce od pocetka uvodjenja u ishranu ili sada u poslednje vreme. Broj solica je uredu, to sto dajete Multilac jedan dnevno uredu, ja bih to samo pratila i ne bih mnogo brinula. Cujeo se posle nove god. sa izvestajem o izgledu stolice. Najvaznije nam je da dete napreduje i da nema drugih problema. Obzirom da nece nista osim cokoladnog mleka , nastavite sa njim jer nam mleko treba u ishrani. Srecna vam Nova Godina i javite mi obavezno sta se desava.


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dddaca

Hvala Vam na odgovoru. Od pocetka dohrane je imala nesvarene komade voca i cvekle(od povrca) u stolici sto se regulisalo pre nesto vise od godinu i po dana kada smo uveli Latopic i kada se broj stolica sveo na jednu dnevno. Latopic je pila oko 5-6 meseci. Ovo o cemu sam pisala se desava u poslednjih nekoliko dana.

Moj savet je da ne dajete cveklu jedno vreme jer je ona teska za varenje, mozete je cediti pa u malim kolicinama mesate sa drugim sokom i tako je dajite. Voce dajite obareno ili na pr. pecenu jabuku i krusku i polako po malo da se crevna sluznica privikne i da enzimi odrade svoju funkciju. Sve ce to biti uredu sa rastom i razvojem deteta.


Hvala vam na odgovoru. Ono sto sam takodje primetila u poslednjih 7 dana je pojava sluzi u stolici. Ima je bas dosta i pocinje da me brine. Mislila sam da ce se uzimanjem probiotika ublaziti, ali i dalje je prisutna. Multilac smo potrosili, sada joj dajem Probiotic Bulardi Junior (to su suprugu dali u apoteci) koji rastvorim u cokoladnom mleku.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.1.2018 11:43:51   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dddaca


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dddaca

Postovana Dr. Julka,

u poslednje vreme kod devojčice stare 2 god. i 10 meseci u stolici primecujem komadice nesvarenog voća (jabuke) i ta stolica se bukvalno raspadne u noši ukoliko je pomešana sa mokraćom. I kao beba je imala česte stolice i nesvarene komade voca i povrca u istoj, a regulisalo se dugotrajnom upotrebom Latopica (koji je dobila zbog drugog problema sa kozom). Obično ima jednu stolicu dnevno, uglavnom tvrdu, mada se po nekada desi da prodju i dva dana između stolice. U poslednja dva dana taj ritam se poremetio tako da je juče kakila tri puta, a danas dva puta. Stolica nije prolivasta, ali zbog komada nesvarenog voca je nekako rastresita. Ne znam kako drugačije da objasnim. Juče je jela krušku, danas jabuku. Uzimala ih je za prepodnevnu užinu, oko 11, a iskakila bi ih već oko 18 sati.
Dala sam joj večeras Multilac, jer sam samo njega imala u kući. Da li je on dovoljno efikasan ili da joj dam neki drugi? Šta može biti razlog ovome i da li treba da je vodim na pregled? Vesela je, raspoložena, ne žali se na bolove, ne gubi kilograme, nema temperaturu.
Apetit joj je normalan osim što i dalje odbija sve kiselomlečne proizvode (jogurt, sir, pavlaku, kiselo mleko) i jedino sto prihvata od mleka je čokoladno mleko ili Nesquick.
Hvala unapred

Da li je to nesvareno voce od pocetka uvodjenja u ishranu ili sada u poslednje vreme. Broj solica je uredu, to sto dajete Multilac jedan dnevno uredu, ja bih to samo pratila i ne bih mnogo brinula. Cujeo se posle nove god. sa izvestajem o izgledu stolice. Najvaznije nam je da dete napreduje i da nema drugih problema. Obzirom da nece nista osim cokoladnog mleka , nastavite sa njim jer nam mleko treba u ishrani. Srecna vam Nova Godina i javite mi obavezno sta se desava.


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dddaca

Hvala Vam na odgovoru. Od pocetka dohrane je imala nesvarene komade voca i cvekle(od povrca) u stolici sto se regulisalo pre nesto vise od godinu i po dana kada smo uveli Latopic i kada se broj stolica sveo na jednu dnevno. Latopic je pila oko 5-6 meseci. Ovo o cemu sam pisala se desava u poslednjih nekoliko dana.

Moj savet je da ne dajete cveklu jedno vreme jer je ona teska za varenje, mozete je cediti pa u malim kolicinama mesate sa drugim sokom i tako je dajite. Voce dajite obareno ili na pr. pecenu jabuku i krusku i polako po malo da se crevna sluznica privikne i da enzimi odrade svoju funkciju. Sve ce to biti uredu sa rastom i razvojem deteta.


Hvala vam na odgovoru. Ono sto sam takodje primetila u poslednjih 7 dana je pojava sluzi u stolici. Ima je bas dosta i pocinje da me brine. Mislila sam da ce se uzimanjem probiotika ublaziti, ali i dalje je prisutna. Multilac smo potrosili, sada joj dajem Probiotic Bulardi Junior (to su suprugu dali u apoteci) koji rastvorim u cokoladnom mleku.

Nastavite sa tim probiotikom koji sadrzi Bulardi, verovatno se radi o poremecaju crevne flore i uzimanjem tog probiotika, duze vreme, bice bolje. Javite mi kako je dete.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.1.2018 12:42:23   
dddaca
Postovana Dr. Julka, hvala Vam na odgovoru i na vremenu koje izdvajate. Srecna Vam Nova godina i od srca zelim sve najbolje!
Situacija sa stolicom je bolja. Sluzi ima, ali u znatno manjoj kolicini. U medjuvremenu se i prehladila, pa je verovatno i to jedan od uzroka pojacane sluzi. Umesto jedne tvrde stolice dnevno kako je bilo pre 2- sedmice, sada ima dve mekse, koje i dalje ne mirisu uobicajeno na stolicu, vec vise naginju ka prolivu (po mirisu), ali sve u svemu mislim da ide na bolje. I prehlada je prosla. Definitivno je stanje pocelo da se pobljsava nakon Bulardija.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.1.2018 12:50:46   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: medamisko

Postovana dr.
Cerkici je izasao osip po nogama, tacno iza kolena u tom delu , postavicu sliku ne umem da vam objasnim.

user posted image


Prelezala je varicele, posle je bila prehladjena, pila antibiotik. Da li je nesto virusno ili kako nisam sigurna, pije od skoro i Immuno sirup .




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
23.1.2018 17:03:05   
Sanjica26 RR
Pita nasa korisnica,

Sta je to CR ? Trebam radititi djetetu od sest godina ,da li mi mozete pomoc ?


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.1.2018 19:40:37   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: medamisko

Postovana dr.
Cerkici je izasao osip po nogama, tacno iza kolena u tom delu , postavicu sliku ne umem da vam objasnim.

user posted image


Prelezala je varicele, posle je bila prehladjena, pila antibiotik. Da li je nesto virusno ili kako nisam sigurna, pije od skoro i Immuno sirup .




Ja ne mogu dobro da vidim osip i ne mogu da pomognem i dam odgovor. Mora osip dobro da se pogleda uzivo

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.1.2018 19:43:38   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Pita nasa korisnica,

Sta je to CR ? Trebam radititi djetetu od sest godina ,da li mi mozete pomoc ?


Ne znam na sta se odnosi ta skracenica i o kakvoj dijeti je rec, obzirom da pominjeta sest godina. Treba mi vise podataka o cemu se radi.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
5.2.2018 22:06:18   
marketing RR
Dragi roditelji,

U želji da pomognemo mamama i tatama kojima je potrebno dodatno stručno mišljenje ili savet doktora pre nego da odu kod svog pedijatra, Pampers i Ringeraja omogućili su interaktivnu temu u kojoj na sve nedoumice odgovara Pampers pedijatar - Dr Julka Damnjanović. Ukoliko imate dileme, pitanja vezano za zdravlje, negu, odgoj i razvoj beba i dece, obratite nam se iz udobnosti vašeg doma i dobićete odgovor od stručnjaka.

PROČITAJ VIŠE >>>



user posted image

Naš cilj je da brzo:

* dobijete više informacija i saveta o problematici koja vas zanima
* rešite dileme
* ne gubite vreme na Internetu samostalno tražeći značenje određenih simptoma i znakova
* da pružimo odgovore na pitanja razumljivim jezikom za svakoga


Svesni velikih strepnji i nedoumica roditelja i potrebe za razgovorom sa doktorima o različitim dilemama i zdravstvenim problemima, a da to nažalost često nije moguće iz brojnih razloga u kratkom roku, Pampers ima za cilj da to učini mogućim i pristupačnim za sve roditelje i da im na taj način olakša dalje odluke.

Biće nam drago da pomognemo, a sve sa ciljem da zajedničkom saradnjom sačuvamo i unapredimo ono šta je najvrednije, zdravlje i zdrav razvoj naše dece!


Temu omogućio Pampers




< Poruku je uredio dunja RR -- 5.2.2018 22:09:18 >

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
6.2.2018 19:28:39   
emicaa
draga dr Julka,djecak od 18 mjeseci povremeno pocne stucati.Sta da radim da to prodje,danas je jedva zaspao zbog stucanja a sinoc isto tako.

< Poruku je uredio emicaa RR -- 6.2.2018 21:18:14 >


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
7.2.2018 0:06:11   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA:
Dr Julka,
Korisnica pita
Do kad bebe nose siroki povoj,ako je sve uredu sa kukovima,imali pravila?




_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
7.2.2018 18:57:28   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

draga dr Julka,djecak od 18 mjeseci povremeno pocne stucati.Sta da radim da to prodje,danas je jedva zaspao zbog stucanja a sinoc isto tako.

Stucanje obicno je bezazlana pojava i smiricete ga ako mu budete dali da popije malo vode i ako ga budete nosili u uspravnom polozaju dok se stucanje ne smiri.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
7.2.2018 19:08:54   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA:
Dr Julka,
Korisnica pita
Do kad bebe nose siroki povoj,ako je sve uredu sa kukovima,imali pravila?




Tu se stalno ne slazu misljenja, iako smo zauzeli satav na osnovu misljenja referentnih ustanova koje se bave patologijom kukova. Siroki povoj nije stetna radnja koja se primenjuje, moze biti samo od koristi za kukove i u ovo hladno vreme. Stav je bio da se siroki povoj nosi do devetog meseca kada se potouno oforme svi parametri koji govore o razvoju i zrelosti kukova. Izgovor je sa se u svetu ne nosi povoj, ali je i kontrola beba redja po svedocenjima pacijenata koji dolaze iz drugih zemalja. Mi stvarno brinemo o deci i imamo redovne kontrole.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
7.2.2018 19:38:55   
mama Jo
Postovana doktorka,
Po rodjenju bebi je radjen Coombs test koji je bio pozitivan (uspela sam da saznam-blago povisen rezultat, nisam videla test)... sutradan kontrolni test negativan...
Koji su moguci razlozi da je prvi put test bio pozotivan?
Ja, majka sam 0+ krvna grupa, a beba je nasledila ocevu krvnu grupu A+.

Takodje, nisu nam nista rekli da to treba da pratimo, pa me zanima da li bi trebali da proveramo, i koliko cesto? Beba sada ima mesec dana.
Hvala unapred, srdacan pozdrav!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.2.2018 10:50:34   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: mama Jo

Postovana doktorka,
Po rodjenju bebi je radjen Coombs test koji je bio pozitivan (uspela sam da saznam-blago povisen rezultat, nisam videla test)... sutradan kontrolni test negativan...
Koji su moguci razlozi da je prvi put test bio pozotivan?
Ja, majka sam 0+ krvna grupa, a beba je nasledila ocevu krvnu grupu A+.

Takodje, nisu nam nista rekli da to treba da pratimo, pa me zanima da li bi trebali da proveramo, i koliko cesto? Beba sada ima mesec dana.
Hvala unapred, srdacan pozdrav!

Ponovili su test jer je prvi put bio pozitivan, ali drugi test bi morao da bude pozitivan da postoji reakcija i problem, prema tome nema razloga za brigu. Recite to vasoj doktorki kada odete na prvu kontrolu, ona ce pregledati dete i videti da li potrebno ponavljati.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
14.2.2018 20:09:16   
marketing RR

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar

Korisnica pita,
Beba mi ima tri meseca,jeli normalno da ima vodenastu stolicu kad god se ukaki,sisa samo.Hvala unapred.


(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.2.2018 10:48:28   
Tijanasjz
Moj bebac je do nedavno pio litar i vise vode na dan a sada vise nece ni da je okusi, preko noci bukvalno, sta raditi u takvim situacijama? Ima 16 meseci, sve slabije i jede ono sto je do sada obozavao.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.2.2018 16:33:51   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Postovana doktorka,
Po rodjenju bebi je radjen Coombs test koji je bio pozitivan (uspela sam da saznam-blago povisen rezultat, nisam videla test)... sutradan kontrolni test negativan...
Koji su moguci razlozi da je prvi put test bio pozotivan?
Ja, majka sam 0+ krvna grupa, a beba je nasledila ocevu krvnu grupu A+.

Takodje, nisu nam nista rekli da to treba da pratimo, pa me zanima da li bi trebali da proveramo, i koliko cesto? Beba sada ima mesec dana.
Hvala unapred, srdacan pozdrav!

Ponovili su test jer je prvi put bio pozitivan, ali drugi test bi morao da bude pozitivan da postoji reakcija i problem, prema tome nema razloga za brigu. Recite to vasoj doktorki kada odete na prvu kontrolu, ona ce pregledati dete i videti da li potrebno ponavljati.



Hvala puno! Ja sam na lrvoj kontroli to skroz zaboravila da spomenem doktorki... nista mi nisu u porodilistu spominjali, cak ni u otpusnoj listi ne pise da je uopste radjen taj test. Idemo za koji dan opet kod dr pa cu joj reci. Vama puno hvala na odgovoru!
Srdacan pozdrav, do nekog narednog pitanjca 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.2.2018 21:27:27   
lesica
Draga dr Julka,

molila bih Vas da mi date savet šta činiti.

Naime, mojoj ćerki je još u 2. godini dijagnostikovana telarcha praecox, i mi to uredno pratimo godinama na endokrinologiji Instituta za majku i dete. Ona je u već nekoliko godina u fazi stagnacije, tj, nema nikakvih promena, i prethodna kontrola je pokazala sve parametre koji odgovaraju uzrastu. U načelu, na toj poslednjoj kontroli mi je naglašeno, da u suštini nema više potrebe da pratimo s' obzirom na to da ona za 3 meseca puni 8 godina, ali da je na nama roditeljima odluka da li ćemo je ili ne dovoditi i dalje. Svaki pregled joj podrazumeva rtg leve šake , vađenje hormona, i periodični ginekološki uz. Najviše me buni ta učestalost rtg-a iskreno.

Poslednjim susretom sa pedijatrom u domu zdravlja i pokušajem da dobijem informaciju i savet nikako nisam zadovoljna ( naš pedijatar sa školskog odeljenja je otišao na specijalizaciju, pa se deca iz pripadajućih mu škola trenutno šetaju kako kod kog lekara ima mesta i u nadi da će uskoro dobiti stalnu zamenu) pa bi mi jako značilo vaše mišljenje.

Hvala Vam unapred

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
25.2.2018 21:55:47   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Draga dr Julka,

molila bih Vas da mi date savet šta činiti.

Naime, mojoj ćerki je još u 2. godini dijagnostikovana telarcha praecox, i mi to uredno pratimo godinama na endokrinologiji Instituta za majku i dete. Ona je u već nekoliko godina u fazi stagnacije, tj, nema nikakvih promena, i prethodna kontrola je pokazala sve parametre koji odgovaraju uzrastu. U načelu, na toj poslednjoj kontroli mi je naglašeno, da u suštini nema više potrebe da pratimo s' obzirom na to da ona za 3 meseca puni 8 godina, ali da je na nama roditeljima odluka da li ćemo je ili ne dovoditi i dalje. Svaki pregled joj podrazumeva rtg leve šake , vađenje hormona, i periodični ginekološki uz. Najviše me buni ta učestalost rtg-a iskreno.

Poslednjim susretom sa pedijatrom u domu zdravlja i pokušajem da dobijem informaciju i savet nikako nisam zadovoljna ( naš pedijatar sa školskog odeljenja je otišao na specijalizaciju, pa se deca iz pripadajućih mu škola trenutno šetaju kako kod kog lekara ima mesta i u nadi da će uskoro dobiti stalnu zamenu) pa bi mi jako značilo vaše mišljenje.

Hvala Vam unapred

Ta pojava u drugoj godini uz ta ispitivanja koja ste preduzeli i koja su u redu ne treba da vas brinu. Pogotovu sto dete ima osam godina i normalno se razvija, nalazi su uradu , ne vidim razlog za brigu. Dete ce za koju godinu u pubertet, pustite je da se razvija i uziva.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
27.2.2018 10:44:30   
Sanjica26 RR
Postovana dr Julka,
Nasa devojcica je dobila terapiju hemomicina 3dana i inhalaciju pulmicorta i beroduala. Moje pitanje je za vas da li je dovoljno 3 dana hemomicina za dijagnozu laryngotracheitis ac i Bronchitis acuta obstructiva? Nasa dr nije tu, a morali smo brzo da reaguje jer je nasa cerka sklona cestim opstrukcijama.
Jos jedno pitanje po preporuci pedijatra pijemo vec 3meseca galitifen. Vec treba sutra da prestaneno. Da li da stanemo sa koriscenjem ili mozemo da nastavimo s obzirom na situaciju?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
27.2.2018 10:48:31   
Mala Elena
Postovana,
Zanima me sta preporucujete za temenjacu kod beba? U apoteci nam nisu preporucili parafinsko ulje nego ad kapi koje sam vec utrosila, a nismo je de resili. I sme li da se koriste tako ti ad vitamini, da ne dodje do avitaminoze ?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
28.2.2018 16:58:51   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Postovana dr Julka,
Nasa devojcica je dobila terapiju hemomicina 3dana i inhalaciju pulmicorta i beroduala. Moje pitanje je za vas da li je dovoljno 3 dana hemomicina za dijagnozu laryngotracheitis ac i Bronchitis acuta obstructiva? Nasa dr nije tu, a morali smo brzo da reaguje jer je nasa cerka sklona cestim opstrukcijama.
Jos jedno pitanje po preporuci pedijatra pijemo vec 3meseca galitifen. Vec treba sutra da prestaneno. Da li da stanemo sa koriscenjem ili mozemo da nastavimo s obzirom na situaciju?

Takva terapija Hemomicinom je opravdana i dovoljna,jer lek ima dejstvo jos cetiri dana nak uzimanja, znaci da je to sedmodnevna terapija. Dajte mu vi pulmicort i berodual po upustvu lekara,ali ne duze od sedam dana. Prevencija Glitifenom traje tri do sest meseci. Mozete ga davati jos dok se ne vidite sa vasom doktorkom jer ona poznaje dete.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
28.2.2018 17:03:18   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Postovana,
Zanima me sta preporucujete za temenjacu kod beba? U apoteci nam nisu preporucili parafinsko ulje nego ad kapi koje sam vec utrosila, a nismo je de resili. I sme li da se koriste tako ti ad vitamini, da ne dodje do avitaminoze ?

Temnjacu dobro natopite uljem , moze i ad ulje koje ste kupili, neka odstoji sat ili dva pre kupanja pa onda operite kosu i istrljajte peskirom i polako cesljajte bebinim cesljom.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
28.2.2018 17:05:51   
Mala Elena
Hvala doktorka!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
28.2.2018 17:23:13   
Dragce86
Odlicni i korisni saveti! Bravo za DR! user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here