|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Porodjaj u Austriji
26.4.2015 15:07:34   
BusAndrea
Molim drage mame da mi pomognu.
Za mesec-dva se selim u Austriju (Linz) i trebam da se porodim u avgustu carskim rezom.Moj muz radi u jednoj firmi koja bas i nije dosledna u uplacivanju zdravstvenog osiguranja,pa se bojim da ga ja necu dobiti.
Ako neko ima slicnog iskustva ili bilo kakvog uvezi porodjaja,prijavljivanja i sl,neka mi odgovori.
Hvala!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Porodjaj u Austriji
26.4.2015 15:58:19   
Maslacak15
Draga andrea ne znam detalje za Austriju ali sam prilicno sigurna u sledece. Onog dana kad se budes preselila u Austriju moraces da imas zdravstveno osiguranje. To firma tvog muza prosto mora da obezbedi. U nemackoj nema Vize bez potvrde o posedovanju zdravstvenog osiguranja. Svi moraju da su osigurani. ako te ne osigurava poslodavac onda te osigurava drzava preko socijalnog. Ali posto pretpostavljam da ce tvoj suprug da radi, ne mogu to da zaobidju. Budi bez brige.

(odgovor članu BusAndrea)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Porodjaj u Austriji
26.4.2015 20:37:20   
nata11
Kako to mislis nije dosledna u uplacivanju zdravstvenog? To ne ide tako. Sigurno ces imati zdravstveno inace ne biste ni dobili papire. Za bas nedaj boze, neznam za Linz ali u Becu imas bolnicu koja prima i one koji su bez osiguranja, napravljenja tipa za azilante koji jos nisu potvrdili status, beskucnike i sl. sto sam sigurna da nece biti tvoj slucaj. Jel imate crveno-belu ili drzavljanstvo?

_____________________________





(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Porodjaj u Austriji
26.4.2015 20:37:40   
SunFlower
Draga Busandreea,
evo ja zivim u Becu, porodila se pre dva meseca. Reci mi, jel tvoj muz ovde zivi i radi, ima papire uredne, vizu? Ako da, i ako je prijavljen u firmi tj. ako ne radi na crno, onda zdravstveno osiguranje ide automatski, tj nema sta tu firma da uplacuje, onog trenutka kad je prijavljen kao zaposleni u Austriji automatski se prijavljuje i u krankenkasu. I cela porodica se moze osigurati uz njega (Supruznik i deca).
Ako on ovde nema zdravstveno neces moci ni ti da dobijes a bez osiguranja se ovde poradjati - petocifrena suma je u pitanju!
Ostaje opcija da sama sebi uplatis osiguranje ali opet i tu traze vizu. Socijalno se ovde jako tesko dobija, mislim da se ima pravo na zahtev za socijalno tek posle dve godine boravka. Eto tako je u Becu, sigurna sam da i u Linzu nije puno drugacije. Srecno!

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Porodjaj u Austriji
26.4.2015 20:38:44   
SunFlower
E bas tako nato. A ta bolnica, to je samo ambulanta, tu se ne rade porodjaji.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Porodjaj u Austriji
26.4.2015 20:42:13   
nata11

IZVORNA PORUKA: SunFlower

E bas tako nato. A ta bolnica, to je samo ambulanta, tu se ne rade porodjaji.


Jel tako? Bas bih opravila zenu user posted image


_____________________________





(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Porodjaj u Austriji
26.4.2015 20:48:01   
SunFlower
i to jos carski rezuser posted image

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Porodjaj u Austriji
26.4.2015 22:41:45   
BusAndrea
Muz radi tek nedelju dana i rekli su mu da jeste prijavljen,ali mu je bilo sumnjivo kada je u petak morao da 'nestane' sa gradilista na jedan sat,jer je dosla inspekcija.I moj brat radi u toj firmi i kaze da ga sef nekoliko meseci prijavi pa nekoliko odjavi..ni on sam ne zna kako je to moguce.Moj muz ne govori bas dobro nemacki pa mu je problem da nadje drugi posao,a ja nikako ovde ne zelim da se porodim.Oboje imamo madjarsko drzavljanstvo,a za prvo dete jos cekam papire.Ne znam nista o tim vizama..
Hvala u svakom slucaju.

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Porodjaj u Austriji
27.4.2015 1:27:44   
SunFlower
Sto se vize tice, sam madjarski pasos nije dovoljan, uz njega treba da se izvadi Anmeldebescheinigung, a uslov za taj papir je posao. A to sto je morao da nestane tvoj muz na.sat vremena, hm pa jasno ti je. On kao prvo ne sme da udje na gradiliste i pocne da radi bez da mu sef da papir o prijavi, plus ih slikaju na svakom gradilistu posebno i prave legitimacije koje pokazuju svakog dana kada dodju na posao. Eto toliko o tome, i moj muz radi na bausteli pa znam odlicno kako to ide.
A sto se porodjaja ovde tice, neces moci nikako bez osiguranja, a i sa njim moras se prijaviti za mesto za porodjaj u bolnici koju izaberes mesecima unapred. Naravno niko nece izbaciti napolje zenu koja se poradja, ali opet, bez osiguranja, hm pa samo jedan bolnicki dan kosta oko 800eur, a ne smem ni da zamislim koliko kosta sama operacija, plus medikamenti, hrana itd.... papreno.
E sad imas i privatne klinike, tu ti ne treba osiguranje samo kesuser posted image izguglaj i sama pa ces videti sta i kako, koliko kosta.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu BusAndrea)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Porodjaj u Austriji
27.4.2015 12:37:47   
Maraj
Ih znaci mahinacije sa ugovorima i tamo. Mora da je gazda neki nas covek....

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Porodjaj u Austriji
27.4.2015 20:48:44   
Maslacak15
ja nebih isla da se poradjam na crno. Pre bih ostala i porodila se u Beogradu. Ne sumnjam ja da postoje kanali i da moze sve da se sredi ali ja to nebih radila. Radna dozvola je obavezna i kad si gradjanin EU. Moras da se prijavis, registrujes da si stigao u zemlju. Imas pravo da radis, ali moras da budes prijavljen i osiguran. I samim tim moras da imas i zdravstveno....
sunflower je sve precizno objasnila. To je to , kako sam i mislila. Pozdrav iz Berlina.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 27.4.2015 20:50:54 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Porodjaj u Austriji
28.4.2015 10:37:37   
Maraj
Svaka tebi cast ako odes tamo a da nisi sigurna da imas zdravstveno. Ja ne bi...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Porodjaj u Austriji
28.4.2015 12:23:55   
BusAndrea
Hvala svima na iscrpnim odgovrima.
Jos ne znam sta cu,ali muz vec trazi drugi posao.Malo ce nam biti gusto,ali smo pozitivni.Moguce je da cu otvoriti privatno osguranje.
Ovde se necu poradjati ni po koju cenu.Prvi porodjaj mi je bio katastrofa.Prvo su ugrozili zivot deteta,poslali me na carski rez,dobila sam sepsu..mesec dana sam bila u bolnici i jedva prezivela.
Sada smo oboje zdravi,kao i bebica na putu :)
I da,gazda je 'nas' covek,svi zaposleni (osim nekoliko Austrijanaca) rade na crno.Ja se nadam da ce muz sto pre naci legalan posao pa da mozemo i mi da mu se pridruzimo.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Porodjaj u Austriji
28.4.2015 13:10:16   
Maraj
Eto tacno sam znala da je "gazda" nas covek....

(odgovor članu BusAndrea)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Porodjaj u Austriji
28.4.2015 13:10:51   
SunFlower
zao mi je sto si tako lose prosla na porodjaju :-( ali to se nikad ne zna, ima svacega i ovde, verujem sa je to bio splet nesrecnih okolnosti a ne pravilo. Nemoj da srljas u nepoznato, to bih ti samo savetovala. To je to, sto pre prijavljen posao, pa u referat za EU gradjane za Anmeldebescheingung za njega i tebe, i onda cete imati zdravstveno oboje. Ne mozes sama uplatiti bez vize ovde osiguranje nikako, a i ne verujem da ti paketi osiguranja pokrivaju boravak u bolnici i porodjaj.
Jos nesto, kad sredis papire odmah moras otici kod izabranog ginekologa po Mutter Kind Pass, pa sa njom u izabranu bolnicu i reci da se zelis u njoj poroditi. E sad to se ovde u Becu radi najkasnije do 12 nedelje trudnoce, inace se placaju penali zbog tih pregleda koje si u obavezi u bolnici da obavljas tokom trudnoce. Nisam sigurna kako je u Linzu, bilo bi korisno da izlistas sajtove bolnica, eventualno posaljes mail i raspitas se sta i kako.
Zelim ti puno srece i neka bude tako kako si planirala.


_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu BusAndrea)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Porodjaj u Austriji
28.4.2015 13:13:57   
Maraj
U kom si sada mesecu? Jer ne mozes da budes ovde do porodjaja pa da se posle porodjaja pridruziz muzu?

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Porodjaj u Austriji
28.4.2015 13:21:15   
SunFlower
Ako te bilo sta drugo zanima, slobodno me pitaj, skoro sam prosla kroz sve te zavrzlame i oko viza i oko porodjajauser posted image
Maraj, rekla je da se ne zeli u srbiji poradjati, mada sam i ja misljenja joj je to daleeeko jednostavnija opcija, pa ima mnogo bolnica i gradova u srbiji, ne mora ici bas u tu odakle ima lose iskustvo. Cak i u Srbiji je komplikovano da ides u bolnicu i grad kome ne pripadas da se porodis, a kamoli u drugu drzavu i to bez papira. Nije to tek tako, ja cu da banem u bolnicu dosla sam da se porodim i gotovo.
A dalje, da li su se stambeno obezbedili, da li imaju prostor u koji ce dovesti dete sredjen, da li ce imati koga da joj pomogne kad dodje beba, o integraciji i teskobi kada se dodje u drugu zemlju da ne govorim, pogotovo u tako oset__ljivom periodu kao sto je porodjaj. Svi misle da ovde cvetaju ruze i da se ne desavaju gluposti, kako da ne.

< Poruku je uredio SunFlower -- 28.4.2015 13:32:20 >


_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Porodjaj u Austriji
28.4.2015 15:58:51   
Maraj
Joj sun verujem ti. Ja sam i ovde u bg-u nepoverljiva prema dr a kamo li tako u stranoj drzavi....

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Porodjaj u Austriji
5.10.2015 21:34:28   
Millaaaaa
Molim Anonimno :)
Drage mame, nedavno samo muz i ja dobili boravišnu i radnu vizu u Austriji. Muž se zaposlio i osiguran je. Neki dan sam predala dokumente za saosiguranje (mitverschiharung). Te cu dobiti svoj broj osiguranja (versigarungsnummer) Moj problem jeste sto krankenkasse nece platiti moj porod. Jer zahtjevaju da budem osigurana najmanje 8 sedmica. A termin mi je u Novembru. Cula sam da bi mogla pomoci potvrda o osiguranju u Bosni i Hercegovini. Jedna od radnica mi je to cak i potvrdila, dok druga odbija da mi da vise informacija. Da li neko od Vas ima iskustva, molim za pomoc svaka informacija je korisna. VELIKI POZDRAV. Unaprijed Hval na odgovoru.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Porodjaj u Austriji
19.4.2017 12:47:20   
Natalija R
Drage mame imam neka pitanja pa ako neka moze da mi pomogne. Trenutno sam u 5 mesecu trudnoce, selim se za par dana u Bec i tamo cu da se porodim. Imacu osiguranje preko supruga. Mene zanima koja je procedura kada dobijem osiguranje, sta dalje? I kakva su vasa iskustva prilikom porodjaja tamo? Nadam se od srca da nisu kao u Srbiji. 😄

(odgovor članu BusAndrea)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Porodjaj u Austriji
24.4.2018 9:09:01   
Bebanomajo
Pozdrav svima,nova sam ovdje i imam jedno pitanje i ako je neko imao slicnu ili istu situaciju ili neko njegov blizi da me uputi?! Ovako, ja zivim i radim u Bosni, a moj buduci suprug u Austriji (vjencat cemo se sada pocetkom maja), trenutno sam u 4 mjesecu trudnoce. Planiram raditi ovdje do 28 dana pred porod, a onda ici u Austriju i tamo da se porodim.
Mene zanima, ukoliko se porodim u inostranstvu da li moja prava ovdje ostaju nepromjenjena u maticnoj zemlji, tj. da li cu imati pravona porodiljsko i pravo na isplatu plate dok sam na porodiljskom?!
Unaprijed zahvalna. 💋🍀

(odgovor članu Natalija R)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Porodjaj u Austriji
24.4.2018 9:12:40   
nata11
Bebano da bi se porodila u Austriiji moras tamo papire srediti preko supruga. Dete rodjenjeM dobija deciji kao i ti majcinski dodatak, sta ce ti onda primanja u Bosni ( osim ako ne bi da primas na oba mesta). Javice se Sunflower pa ce ti objasniti detaljnije ali ako si mislila da odes i porodis se to su ogromni troskovi, moras papire srediti. Zasto toliko kasno ides za A?

_____________________________





(odgovor članu Bebanomajo)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Porodjaj u Austriji
24.4.2018 9:32:17   
Bebanomajo
Kada se vjencamo odmah cu predati papire i to me brine jer ne znam koliko dugo se na njih ceka... u sustini ja cu naivjerovatnije i mnogo prije na trudnicko bolovanje, pa ako budu papiri gotovi prije, prije cu i za Austriju. Ja trenutno radim u drzavnoj firmi, i nekako bih voljela da sve beneficije koje imam iskoristim, i da tek onda dajem otkaz...u to bi mi isla i jos jedna godina staza, sto je jako bitno!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Porodjaj u Austriji
25.4.2018 10:24:07   
nata11
Brze ide ako se vencate u A. Jel on ima drzavljanstvo? Ne znam kako je u Bosni ali u Srbiji se duze ceka ako se u njoj i vencas ( par meseci sigurno ).

_____________________________





(odgovor članu Bebanomajo)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Porodjaj u Austriji
25.4.2018 12:58:26   
Bebanomajo
Raspitali smo se gdje je bolje da se vjencamo i kao u sutini i nije bitno toliko,a navodno se ne ceka dugo zavpapire,izmedju mjesec ili tri mjeseca! On ima trenutno stalni boravak jer je duze vec tamo, i stekao je uslove da moze da dobije drzavljanstvo i trenutno radi na tome!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here