|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.8.2018 11:42:07   
Rosita
I meni se idealnim cini odmah banana, avokado je isto ok i zahvalan jako za kombinovanje, bananu i napolju samo oljustisuser posted image . Jedino sto me brine sto sve te prve namirnice zatvaraju. Ništa, pirincana kasa sa vodicom od kuvane šljiveuser posted image .
A pirinač, kuvan, miksan, pomešan sa nečim, može isto odmah? Znam da može, nego kako vam se pokazao?
Za gluten ne znam šta ću... Stvarno ne znam. Da su mi deca manje oset_ljiva bolelo bi me uvo. Ni pravilo tri dana ne bih poštovala. Ovako.... D sam uvela sa 8.

< Poruku je uredio Rosita -- 15.8.2018 11:47:20 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2026
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.8.2018 11:46:04   
Ana RR
Moj Marko nije voleo pirinač, počeo je da ga jede tek kasnije kada sam ga mešala sa povrćem (kao đuveč).

Rosi, banana i avokado na zatvaraju, naprotiv, pomažu i kod zatvora i kod dijareje (za bananu znam 100%) zbog vlakana koje sadrži. Pirinač i kaše da, one zatvaraju, ali mi npr nismo imali problem.

Čoveče, ja sam sve to zaboravila, da sad imam bebu tačno bi se osećala kao da mi je prvi put user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2027
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.8.2018 11:47:19   
mama Jo
Nama je pirinac sad bas uticao na zatvor. Stvrdnuo je jako stolicu, nije ga bas lepo prihvatila. Ne dajem ga svaki dan uopste.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2028
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.8.2018 11:48:24   
pari
Ja sam mislila kao i sa M da pocnem od 6 meseci da joj dajem hranu.
Mozda bih vodu mogla sad malo?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2029
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.8.2018 11:49:18   
Rosita
Anci, na mene banana taman optimalno delujeuser posted image Nama je gastro tvrdila da jabuka deluje kao lepak u crevima i da zatvara. Sve je valjda individualno. A pirinac, o da!
Pari, ponudi, sto da ne, hoce, nece. Meni ni jedan ni drugi nisu hteli. N malo i popije na kasikicu jer je navikao da nesto dobije na kasikicu. D nije nikako hteo vodu, ali je vise sisao.

Da dodam, D je rekao da ce da da N prvu kašičicu hrane ikadauser posted image

< Poruku je uredio Rosita -- 15.8.2018 11:53:20 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2030
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.8.2018 13:13:04   
Ana RR
Hihihi, pa veliki bata user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2031
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.8.2018 13:46:24   
IvanaSK RR
Mi nismo imali zatvor ni od cega.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2032
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.8.2018 13:49:37   
mama Jo
Ni moja starija nije, evo mladja jeste. Desilo se samo jednom, nakon toga evo, da kucnem u drvo, nije. Bas nije prijatno, znas kako se mucila da kaki, ja sam plakala ☹

Malo vise sam se tada i edukovala o kombinaciji namirnica, pa sad kombinujem namirnice tako da vodim racuna da ne jede u jednom danu sve sto utice na stvrdnjavanje stolice.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2033
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.8.2018 14:02:36   
Rosita
D je imao i to bas problema, do nekih 8, 9 meseci. N kaki nakon vezbi, kazem, i to na 3. otprilike dan. Videcemo.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2034
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.8.2018 10:26:13   
Rosita
Na današnjoj kontroli dr rekla da bi ovako- krompir, šargarepa, pečena jabuka, tikvica, pa ćemo se videti sa punih 5. Ja pitam a pirinčane prvo? Kaže ja bih NJEMU ovako. Sad ne razjasnih tačno zašto. Možda zbog alergijske dispozicije, pripreme pahuljica... Nemam pojma da l da je poslušam.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2035
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.8.2018 10:29:05   
IvanaSK RR
Rosi, ako hoces pirincane uzmes i das mu. Naravno, uvodis postepeno i ne brines.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2036
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.8.2018 10:31:27   
Sanjica26 RR
Rosi, verovatno je na to mislila. Ti mozes sama da kuvas pirinac i sa svojim mlekom da mesas ili sa vodom.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 17.8.2018 10:55:36 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2037
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.8.2018 10:32:42   
Rosita
Verovatno. E da, rekla je posle punih 5 ona bi meso uvela, možda i zato forsira slanu povrćnu priču.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2038
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.8.2018 10:36:53   
mama Jo
Najverovatnije da je tako.
Ako odlucis da mu das i pirincanu napravi sa svojim mlekom i bas po malo mu daji.
Kako hoces naravno, ja bih mozda ipak poslusala dr...


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2039
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.8.2018 10:39:08   
IvanaSK RR
Ja sve saslušam pa radim po svom user posted image
I nama je dr sa 5 ipo meseci rekla "jos niste uveli meso"

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2040
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.8.2018 10:43:40   
Sanjica26 RR
I jauser posted image Samo vodim racuna da sve postepeno uvodim.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2041
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.8.2018 10:44:44   
Rosita
Dobre moje rr mameuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2042
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.8.2018 11:00:03   
mama Jo
Pazi, to i ja radim, i meni je moja rekla mlecno pre mesec dana a ja jos malo cekam. Ovde samo zbog alegijske predispozice bih ipak poslusala dr


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2043
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.8.2018 11:06:09   
Sanjica26 RR
Ali ona verovatno misli na one instant pirincane. A Rosi ne bi davala te instant.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2044
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.8.2018 11:20:49   
mama Jo
Pa da, i ja sam mislila na instant ne, a kuvani pirinac pa svojim mlekom i polakom - to mi je ok.
Kako si starijem Rosita?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2045
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.8.2018 11:32:08   
Rosita
Starijem sam dosta s brda s dola. Počeli od breskve. Malo ovo, malo ono, sad bih malo reda i poretkauser posted image . Videću. Mogu i taj krompir, pa dodam par zrna pirinča kasnije npr. u nešto. Rekla sam joj da strahujem od zatvora. Reče, ako bude, može da se uvede onda ubrzo i breskva npr. No naravno, nisam od juče, pratiću pa ću u skladu sa tim.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2046
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.8.2018 11:53:33   
milicicak
Rosi, i ja bih prvo povrce i meso. Pirincane se uvode ionako da dodas malo ugljenih hidrata u mleko, sto njemu definitivno ne treba. A besmisleno je davati bilo sta od zitnih pahuljica bez mleka.
Ja bih poslusala dr :)

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2047
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.8.2018 11:56:00   
Rosita
Mili, hvala. Znači mi ovo nutritivno tumačenje!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2048
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.8.2018 12:10:40   
mama Jo
Znaci nam svima 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2049
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.8.2018 8:27:34   
Maslacak15
Mi danas punimo 5 meseci i krecemo sa kasicamauser posted image . A je stigla do 9 100 Samo na majcinom mleku, vreme je za dijetu hahahha. Salim se Malo, ali moje bebe Su sve imale istu krivu rasta i bile ogromne sa pola godine Tako da Sam ja apsolutno neopterecena tematikom ishrana...krecemo lagano Pa kako god- ima zalihe ;) ja cu da prosetam do dma i kupim neku milupa kasicu Pa cemo time da otvorimo sezonu. A razmislicu sta cu prvo da joj ponudim od povrca, to necu danas svakako mozda bundevu i Pastinak. Bundeva je jedna od stvari Koje ne zatvaraju a super su i mogu rano da se uvedu.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here