|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
18.10.2018 15:37:32   
Rosita
Za R ja bih pustila do 5-6 max, ako sve drugo lepo ide. Moj je sa 5.5 progovorio R sam, odjednom.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
18.10.2018 15:59:58   
dunja RR
Ali kada ga je juče pitala logopedica, šta voliš od voća, kaže jabuku, a od povrća, a on bWokoli, gleda u mene, a ja samo što se ne valjam po podu, A logopedica njemu, pa ti si prvi koji je rekao da voli brokoli user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
18.10.2018 21:36:42   
smeško
Dunja, idemo u dz kod logopeda. Jednom nedeljno. Tako je i N isao i jako brzo smo savladali oba glasa, jer je ovaj nas logoped sjajan! Rosi, ok je za R sacekati, ali za L nije. Takodje, navalila sam da ga primi jer pokušava sam da izgovori R, ali nije to to. Polako mu silazi u grlo, a odatle se jako tesko cupa. Ne igra mi se sa tim. Sa 6 godina bice predskolac, a vreme leti. Oni imaju mnogo posla, zato su sve starosne granice pomerili. Deset_ak puta mi je rekla da on nije prioritet jer ima gomilu predskolaca koji imaju problem sa deset_ i vise glasova i da mora da ih primi da bi se upisali u skolu. Ne zelim da budem u toj situaciji, a ne zelim ni da joj objasnjavam da me, iskreno, ne zanimaju druga deca, da moje sada pokusava da nauci i da ja hoću da mu pomognem. A sto su cekali sa tom decom ne znam, ali i nije moj problem. Naljutila me malo danas, pa zato tako pisem. Svaki put mi je pricala da ima predskolce, ima predskolce,...,da bi danas rekla:,,Mama, je l'' cujete kako mu i L silazi u grlo"? Ma, nije valjda. Ja sam bas htela sa njom da pijem kafu, pa sam dovela dete kao izgovor.😂 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
18.10.2018 21:50:07   
Rosita
Smeško, kad pročitam tvoje detaljno objašnjenje, podržavam te. Ja sađ D vodila kod logopeda i opet sam htela. Iako ima fore za R baš sam smerala da krene. Samo sam htela da kažem da se to meni iznenađujuće spontano desilo iako sam već dizala ruke da hoće.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
18.10.2018 22:03:49   
smeško
E, a kad bi moje kotrljanje cula, bilo bi ti jos jasnije zasto to neko strucan mora da mu objasni.😂No, ne razgovara on samo sa mnom, ali u novembru puni 5. Mesec dana gore-dole nije od znacaja. Bravo za tvog malisu, tako i treba da se uci, spontano kroz sluh. 

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
18.10.2018 22:04:55   
Rosita
I da dodam, ja sam imala problem sa L. Moji me nisu vodili kod logopeda, bile su to ratne godine, ne znam. Naučio me brat sa 8 godina. Mnogo puta sam se loše osećala što to ne znam. I mom detetu znali su stariji da kažu " ne znaš R" , on bi rekao "naučiću", ali može da dođe i do tog vršnjačkog pecanja. Sa druge strane, dok se ne pripremi dobra neurološka podloga, kao što ti reče, ni učenje neće biti najučinkovitije. Nama je logoped rekla da rano forsiranje R može da dovede do francuskog R. Najbolje u pravo vreme, a to procenjuje logoped 

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
18.10.2018 22:06:44   
smeško
Slazem se!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
18.10.2018 23:17:28   
dunja RR
Nama je logopedica rekla, da R dolazi kada jezik dostigne vrhunac motorike, znači pre toga svi ostali glasovi moraju biti savladani, i da oni u većini slučajeva imaju neki redosled savladavanja.

Smeško, i ova naša logopedica ima najviše predškolaca, S je jedini sa 4 godine, ali drago mi je da nas je prihvatila bez pogovora, iako je takođe rekla da nismo prioritet. Mislim da je to zbog toga što smo pristali na taj jutarnji termin, koji mahom ne odgovara zaposlenim roditeljima naravno, jedino mališanima koje dovode bake i dee, i takvi su sa nama u jutarnjoj grupi, ali nema ih puno.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
18.10.2018 23:39:37   
Sanjica26 RR
R dolazi na kraju. Nama je ostalo jos to slovo koje se nadam ce uskoro savladati. Na prolece se vracamo kod nase logopedice. Sada nam je na porodiljskom. Pripremamo se za predskolsko od septembra. Do skole mora da ispravi.

Moj savet je da na vreme idete kod logopeda, jer se posle teze ispravlja govor. Imam mnogo prvaka, a i starije dece koje i dan danas ne izgovaraju lepo neka slova.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
19.10.2018 7:03:58   
Misha i Ljisha
Moja je predskolac i ne zna R L i Lj. Bili smo do logopeda sad vec davno i rekla je ona ce to sama. Evo jos nije sama i brinem se. U vrticu kad sam opet potegla pricu da u vrticu mozda poset_i logopeda opet ne ne ona ce yo sama. Izgleda cu na kraju morati privatno da je vodim. Ili da nadjem neki brzi kurs na youtube-u 😡  ok nema ona jos 6 godina pa nas valjda svi zbog toga "otkacuju"nemam pojma. Ne bih da krene u skolu i da i dalje govori mama Jijana i voveli 😂 doduse ne kaze roleri sa v trudi se oko r ali nikako da ispadne. Videcemo. Imamo jos skoro punu godinu. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
19.10.2018 8:09:53   
smeško
Da, Dunja, mi takodje idemo ujutru. Ali, nas logoped ne radi grupno. Jedan termin je 15 minuta i za to vreme ona radi izgovor i napise vezbe koje radimo kod kuce. N je sa 5 isao za L i R i savladao je oba glasa za mesec dana. Ne vidim zasto bih ga pustila da se muci ako mogu da mu pomognem. A najbolja pomoc je savet strucnog lica. I tako smo krenuli. M sam odvela i insistirala da ga primi, jer se on sada trudi da izgovori oba glasa, ali sve mu gore ide. U mojoj glavi je to postavljeno ovako: ako sada lose nauci jako tesko ce ispraviti. I stvarno je tako. Mozak za svaku radnju pravi putanje. Kasnije je potrebno mnogo ponavljanja i vezbe da izbaci jednu, pa tek onda ubaci novu. Kaze mi logoped proslog puta sa N da sam odgovorna, ali i tvrdoglava mama. Odgovorim joj, jesam, ali ako nas sada primite, imacete jednog predskolca manje kojeg ne znate gde da ubacite u raspored, a obavezni ste. I razmisli ona i primi nas odmah sa osmehom. Zato smo isli, kao i sada, jednom nedeljno, dok predskolci idu skoro svakog dana. I naucili smo brzo i kad je dosao predskolski period bio je slobodan. Ljisho, R se, koliko se secam, prvo izvlači brzim izgovaranjem dž i tž. Znaci, prvo minut brzo t-ž-t-ž-t-ž, pa onda brzo d-ž-d-ž-d-ž. Toliko se secam sa N


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
19.10.2018 9:44:00   
Rosita
Ja sam od usluga logopeda iskoristila jedan susret koji je bio u formi pregleda i davanja vežbi za domaći, za č, dž, š, ž. Rekla je da deca umekšavaju to često zbog tepanja dok su mali. Ja rekoh, neeee, nismo mi tepali. A sad se hvatam da to nesvesno radim sa N. Dobra priča u kući, dobra prevencija za ove glasove.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
19.10.2018 10:02:13   
emicaa


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Moja je predskolac i ne zna R L i Lj. Bili smo do logopeda sad vec davno i rekla je ona ce to sama. Evo jos nije sama i brinem se. U vrticu kad sam opet potegla pricu da u vrticu mozda poset__i logopeda opet ne ne ona ce yo sama. Izgleda cu na kraju morati privatno da je vodim. Ili da nadjem neki brzi kurs na youtube-u 😡  ok nema ona jos 6 godina pa nas valjda svi zbog toga "otkacuju"nemam pojma. Ne bih da krene u skolu i da i dalje govori mama Jijana i voveli 😂 doduse ne kaze roleri sa v trudi se oko r ali nikako da ispadne. Videcemo. Imamo jos skoro punu godinu. 



Ljiso slicno je i kod nas,Dora ne zna R nikako.Č i ć zna pojedinacno ali ne zna u rijeci.Recimo čaša je kod nje ćaša.Ili nase prezime.L zna reci u sakoj rijeci osim u prezimenu jer ima i Ć.Ali najvise me iritira to sto umjesto Teodora kaze TeodoJa 🙄
Nadam se da ce uciteljica biti za to da je vodim,jer pedijatar i dalje misli da nema potrebe.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
19.10.2018 10:05:14   
pari
Meni M ssva ta slova govori mekano ili suska. R jos uvek ne kaze R ali opet ne kaze ni L ili J umesto R nego mekano R...Ja sam u fazonu da ga jos ne vodim ali raspitacu se jos malo...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
19.10.2018 20:13:33   
jess021
Ja smatram da je greska naseg sistema sto svi po defaultu govorie ispravice se to samo i onda dolazimo u tu situaciju, sto je Smesko pricala, da imamo gomilu predskolaca koji nepravilno izgovaraju glasove, a sto duze pricaju nepravilno teze im je da to isprave. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
20.10.2018 7:41:23   
IvanaSK RR
Pari, on ima četiri godine i mesec dana? ( napravi novi ticker za njega user posted image ). Pa vi mozete da sacekate jos koji mesec. Imas na netu pesmice sa tim slovima pa mozete da ucite, pevate. Kakav mu je izgovor š i č? Mi smo prvo to naucili i u roku od dva, tri meseca sam je R lepo izgovarao.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
20.10.2018 11:15:19   
dunja RR
S zna da kaže š, i ć, pa i č, ne šuška, samo je to malo naglašeno, kao recimo što pričaju Sarajlije, znate ono kada naglase č.
Iako je mm Sarajlija, od njega to nije čuo, jer on ne priča tako, njegov naglasak je pravilniji, više vuče na Užice i Hercegovinu.


A R, ne zamnenuje sa drugim slovima, ne govori J, prosto ga preskoči u rečima, pa zvuči kao W.
I dr kaže da je normalan sled kod R, neko mi reče da se teže nauče glasovi kada dete umesto R ili L, govori druge glasove tipa J, ili recimo ako dete umesto S i C, govori T, ali ne znam da li je to tačno.

< Poruku je uredio dunja RR -- 20.10.2018 11:18:42 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
20.10.2018 11:29:03   
Misha i Ljisha
Ni moja D ne menja R ni jednim drugim glasom vec je to ko sto je neko napisao kao meko R. Juce bar dr rekao sto je ne vodim kod logopeda i ispricam da smo bili i bla bla kako ce sama. I jutros kazem mm eto i ovaj dr rekao da je opet vodimo a mm mi rekao da sam dosadna 😡 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
20.10.2018 12:22:22   
IvanaSK RR
Suzi,moj sin je govorio J (nekada L) umesto R.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
4.12.2018 22:29:19   
smeško
Mamice, naučili smo L! Bilo je nekih propuštanja termina dok je bio bolestan, ali sa jednim terminom nedeljno po 15 minuta ja sam prezadovoljna. Logoped takođe. U petak počinjemo sa R i to je to. Sve ostalo je super! user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
4.12.2018 23:25:56   
dunja RR
Bravo Smeško, baš ste brzi user posted image

Mi radimo još Č, sada mi se čini da ga čistije kaže, vežbamo svako veče, i kod logopeda smo četvrtkom.
Ne znam kada će R krenuti, ali vidim da mu u svesci logopedica u DZ redovno daje 5-ice, zadovoljna je izgleda, a i ja primećujem da lepše kaže Č.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
4.12.2018 23:30:03   
Mariya
user posted image Super!
Moja L priča kao da nikad nije šuškala, a mislila sam da nikad neće naučiti.
Sad je na redu H. Jeste da ima tek 4 ali strašno šuška i često je ne razumem kad nešto kaže, moram da pogađam šta kaže, pa bar neke vežbe da nam pokaže Logoped,osim plaženja jezika jer joj to super ideuser posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
5.12.2018 8:40:15   
Sanjica26 RR
Mi smo sve ispravili. Sve cisto govori osim povremeno R. Ali i njega ume lepo da izgovori kad hoce. Mi cekamo nasu Anci da se vrati sa porodijskog na prolece, pa da krenemo ako bude trebalo za slovo R. Jako sam zadovoljna kako je napredovala i sazrela.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
5.12.2018 9:05:20   
smeško
Rastu nam pilici! 💗

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
5.12.2018 9:09:53   
emicaa
Ja nisam pisala ovde.Dora od januara krece logopedu.Uciteljuca mi rekla da mozda nebi bilo lose da odemo.Kad sam nazvala i ispricala sve ne moze se zena nacudi da nam je pedijatar stalno govorio da nema potrebe i da ce to sve doci na svoje .

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here