|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.12.2018 11:52:22   
mama Jo
Samo ce odjednom poceti da uziva 😊

Kad ste citruse davale?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2026
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.12.2018 11:59:10   
pari
Slušala sam jednu novu teoriju da treba odmah dati jake alergene, tipa puter od kikirikija naprimer...Ali dobro,teorija nije dokazana.   

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2027
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.12.2018 12:47:35   
Super mama 92
Kad ste pocele da uvodite grasak i kukuruz u ishranu svojih beba? :)

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2028
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.12.2018 12:52:42   
Rosita
Kukuruz vrlo brzo. Recimo 6.5 meseci, otprilike. Voli! Grašak 8.5, malo pre.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Super mama 92)
Direktna veza do poruke: 2029
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.12.2018 13:39:44   
Super mama 92
Samo skuvas kukuruz i tako mu dajes? Moj bebac ima 6.5 meseci. Odprilike sve isto vrtim sto se hrane tice. Jedva cekam jos nesto da mu uvedem da rucka.☺

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2030
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.12.2018 13:58:34   
Maraj
Pa kukuruz je jedna od prvih namirnica tj palenta...

(odgovor članu Super mama 92)
Direktna veza do poruke: 2031
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.12.2018 14:01:49   
milicicak
Kukuruz je najbolje uvesti kao palentu. Posle moze da se kombinuje sa mlekom za veceru ili vocem za dorucak ili uzinu

(odgovor članu Super mama 92)
Direktna veza do poruke: 2032
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.12.2018 14:32:38   
Misha i Ljisha
Mi smo uveli maslac. Jeeee konacno hrana ima neki ukus hihi...i uveli smo kiselo mleko. Ne svidja mu se bas kiselkast ukus al proslo je sa palentom. Nismo imali stomacnih problema pu pu

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2033
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.12.2018 14:36:04   
Maraj
Super ljiso user posted image
Ja pratim sta pišete.... S i dalje samo sisa. Trebalo bi krenuti sa dohranom. Vidim i da je spremna. Kad uzmem da jedem, hoce da mi otme zalogaj iz rukeuser posted image bice valjda jesnija od brata

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2034
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.12.2018 14:56:57   
vonavoj
Mislim da je pitala za zrno kukuruza...I ja sad vrtim isto..jak izbor i voca i povrca..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2035
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.12.2018 14:59:40   
Misha i Ljisha
Nakon palente sam vrlo brzo i zrno kukuruza uvela ali blendam da mu ne bude teska za varenje opna

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2036
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.12.2018 15:57:54   
mama Jo
Pari i ja sam cula za tu teoriju, i to od nase dr... sad kazu da do prvog rodjendana treba sve uvesti, cak i med. Mislim, bar je tako nama dr rekla.... ja cu sa medom, ipak da sacekam. Nekako sam i mladjoj uvodila kao i starijom, nisam se bas vodila tim - do prvog rodjendana sve. Iako smo dosta toga uveli.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2037
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.12.2018 16:58:35   
Misha i Ljisha
Nije to nova teorija. Svuda u svetu deca sa godinu dana jedu sve zajedno sa odraslima. Samo mi izmislkamo

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2038
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.12.2018 17:18:20   
Maslacak15
Ja mogu to da vam potvrdim. Fascinirsna Sam malim nemcima Koji sa 11 meseci dodju u goste i copaju ko pravi. Zvacu, probaju sve, Bas velika razlika u stavu U odnosu na srbiju. Naravno ima razliciti Mama Ali U proseku u toj sferi je Bas velika razlika

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2039
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.12.2018 17:21:51   
Maraj
To je i kod nas bilo do skora tj do ere nasih roditelja, koji su i nas tako hranili. A sad nase generacije roditelja izmisljaju "zdravu hranu", a sve je zatrovano. Jos kad pratim stranice na fb gde mame pljuju jedna drugu ako slucajno pre 6 meseci krenu sa cvrstom hranom ili pogrese tablicu uvodjenja namirnicauser posted image user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2040
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.12.2018 18:14:24   
branki*
ja sam drugom detetu sve dosta ranije uvodila,nego prvom.i prvom bih da je zeleo da jede.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2041
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.12.2018 18:46:04   
Rosita
Da nisam istraumirana oko atopija, di bi mi bio kraj... I ovako ću vala sve osim mleka uvoditi. O bademu razmisljam sa 10 meseci. Med pre 1 g nadam se. Ribu uskoro. Probala bih i ja možda jogurt, ali ipak i zbog vrtića i iskustva sa prvim detetom neću... Kukuruz u zrnu sam sa 6.5 uvela. Blendam.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2042
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.12.2018 18:55:14   
Misha i Ljisha
Ja sam isto mislila opusteno cu i necu ni postovati pravilo 3 dana. Sa D sam sve po tablicama. Al eto ispade sa P ssm jos sporija i gora  😂😂😂 

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2043
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.12.2018 19:06:25   
Rosita
Maraj, znam o čemu pričaš 😂 😂😂. Ja jednom ne izdržah pa pitah a kako pobogu da krenu u jasle sa 1 g a zrno soli nisu probali i šta sve ne. Rekoše, pa može od 1 g. Gori je udar na telo nagli zaokret. Ja kuvam posebno, ali podržavam svakog čija beba može umereno da prelazi na porodičnu hranu recimo sa 9,_10 +, sa manje masti i začina. Pirinač je državni neprijatelj broj jedan, milupa prezrena, keksić živi otrov i td.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2044
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.12.2018 19:51:58   
Super mama 92
Da,mislila sam kukuruz u zrnu. :) Pa probacu prvo palentu,pa onda u zrnu.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2045
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
18.12.2018 19:59:10   
Jekica86
Kukuruz secerac daj zasto ne, samo se lepo ispasira

(odgovor članu Super mama 92)
Direktna veza do poruke: 2046
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
19.12.2018 9:50:29   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Rosita

Maraj, znam o čemu pričaš 😂 😂😂. Ja jednom ne izdržah pa pitah a kako pobogu da krenu u jasle sa 1 g a zrno soli nisu probali i šta sve ne. Rekoše, pa može od 1 g. Gori je udar na telo nagli zaokret. Ja kuvam posebno, ali podržavam svakog čija beba može umereno da prelazi na porodičnu hranu recimo sa 9,_10 +, sa manje masti i začina. Pirinač je državni neprijatelj broj jedan, milupa prezrena, keksić živi otrov i td.

Slažem se sa ovim. Veliki broj dece krene u vrtic sa jedanaest meseci.. Naravno da ne mislim da treba sa sest meseci da jedu pasulj i zacinjeno, ali isto tako ne mislim da sa godinu ipo treba da jedu skroz nezacinjeno..

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2047
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
19.12.2018 11:41:00   
vonavoj
Kad ste ubacile treci obrok?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2048
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
24.12.2018 11:00:05   
Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Kad ste ubacile treci obrok?



Ja bas mislim kako cu P danas treci obrok. Gladan je nocu. I vreme je za veceru.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2049
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
24.12.2018 11:02:33   
smeško
Mame, evo nas u ovoj temi. Porasli smo. 😁 Ja ne dajem zacinjeno do dve godine i to je to. Prosto je to moja odluka. Imaju ceo zivot da jedu slano ako im se svidja.😂 I ovako se seceri nalaze u svakom proizvodu, jos i so im ne treba.Ali, to nije bitno. Zanima me vase misljenje o sledecem: mi smo kasice uveli sa nepunih pet meseci. Tako nam je pedijatar preporucio zbog istorije alergija u porodici. Rekla nam je i da na kraju mozemo i zitarice, imamo razlicite kupovne kombinacije. Ja odem u prodavnicu i zabezeknem se, ne znam sta da izaberem. Sve ima secer, kao prvo. Nadjem neku 7 Korn bez secera, Milupinu, ali ima gluten i razlicite vrste ,brasna (psenica, raz, jecam, kukuruz, pirinac, ovas, proso). Pise da moze od 6 meseci, ali meni je to nekako rano, ne znam. Sta mislite o tome? Vec smo uveli, kukuruzni griz, krompir, sargarepu, tikvice, tikvu, krusku, jabuku i bananu. Da li prvo uvodim svaku od ovih zitarica iz kasice posebno, pa onda mogu ovu da dam...skroz sam zbunjena. Ne secam se uopste kako sam to radila sa N, bilo je pre 7,5 godina, a M nije hteo nista osim sisanja sve do 8, 9 meseci i tada smo mogli vec puno toga.Malo je konfuzan post  i zato hvala svakom ko ga procita i odgovori.😂

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Muzikica
eugenija

Koju muziku slušate?

metal (4%)

rock (33%)

punk (3%)

folk, turbo folk, narodnjake (19%)

rap, hiphop (6%)

nešto drugo (35%)


Ukupan broj glasova: 139

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here