|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
8.1.2019 21:19:46   
Maraj
Suzinpa otkud sad to?!
Kakve si simptome imala?

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
9.1.2019 15:11:18   
suzi kju
Pa eto, desava se. Mnogo simptoma koje zanemarujemo, pripisujemo ih uvek necemu drugom. Krenule izrazenije smetnje sa srcem, nenormalno zamaranje pri najmanjem naporu, uradili uz stitne i hormone i eto.Evo sad bas cekam u domu zdravlja za upute pa da krenem na detaljnija ispitivanja. 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
9.1.2019 15:20:27   
vonavoj
Suzi,grlisa..jako puno zena danas to ima..stres,brz zivot..i ja sam kontrolisala, zbog lupanja srca..ali je ok,pupu.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
9.1.2019 20:05:07   
suzi kju
Von dobro je da sve bilo ok. A da, sve je vise zena sa tom dijagnozom, bolest modernog doba. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
2.4.2021 9:48:42   
mama Jo
Ja sam prvi put odradila uz stitne, i odmah mi je rekla da je kao svajcarski sir i da je to Hasimoto.
Hormoni su mi malo povecani ts TSH mi je 4.5 (normalno do 4).
Antitela su mi bas povisena. Kod mene ide u pravcu smanjene funkcije stitne. Za sada mi je dala samo suplement da pijem tri meseca i onda opet da odradim hormone da vidimo kakva je situacija.

Uglavnom sad se trudim da nekim izmenjenim navikama u ishrani probam da dovedem u red hormone. Ima li saboraca?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
2.4.2021 11:15:56   
mati
Mama Jo, ja imam cvorice, ali mislim da mi ne piše tako dijagnoza, pogledacu posle na uputu. Znam da mi je radiolog rekla ( moj u koga imam beskonačno poverenje ne radi malo duži period i nikad to ni spomenuo), da se na okvirima "vidi kolorizacija" i da nekada u budućnosti uradim biopsiju, nije hitno. A dr endokrinolog kaže da ne mora uopšte dok je tako, jer se za tu marginalne kolorizaciju to ne radi... I tako. Sledeći put ću da čekam mog radiologa. Ne pijem nikakvu terapiju, hormoni u normali.

< Poruku je uredio mati -- 2.4.2021 11:19:54 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
2.4.2021 11:25:35   
dddaca
Mama Jo, sta si dobila od suplemenata da pijes?
Kod mene su hormoni u normali, ali stitna zlezda je uvecana. Treba da se prati, a terapiju nisam dobila

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
2.4.2021 11:59:18   
mati
Struma polynodosa atoxica... Tako piše. A na uputu dr opšte prakse piše Tiroida nešto...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
2.4.2021 19:04:11   
mama Jo
Evo moja dijagnoza:

user posted image

Ddaco, dala mi je Tiroxil da pijem. To je selen u principu, + jos nesto sto direktno utice na zlezdu. Sad 3 meseca da ga pijem pa opet da izvadim hormone...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
2.4.2021 21:53:59   
smeško
МамаЈо, ја имам Хашимото. Немаш нодусе, не нервирај се одмах. Хашимото временом уништава жлезду, али о том потом, то се прати годинама. По потреби увешће терапију некада. Уместо селена, ја једем 1-2 бразилска ораха дневно. Кад се сетим. Не нервирај се, то само одмаже, као и свему другом. Ја ту дијагнозу имам већ 10 година.


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
3.4.2021 22:16:43   
dddaca
Mama Jo, tek sad videh poruku. Mislila sam da su samo neki vitamini, pa da probam da uzimam, ali po ovome sto sam procitala ne bi trebalo da ga uzimam na svoju ruku posto su mi hormoni ok.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
3.4.2021 22:32:30   
mati
Smeško jel se razumeš u ovo, da ti slikam moju. Joj crna osećam se ko bakuta sa mojim dijagnozama. Sreća pa još nisu F. user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
4.4.2021 14:21:55   
smeško
Мати, моја мама има проблеме, имам и ја. То нам је сада хронично.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
4.4.2021 15:25:06   
mama Jo
Smesko, na koliko ides na pregled, odnosno vadis hormone? Je l' pijes neku terapiju...
Rekla mi je da tek kad tsh bude 9 onda se uvodi terapija...
Meni je sad rekla posle 3 meseca da dodjem.
Navodno da ishranom i moze da se drzi pod kontrolom. Rekla mi je da se za stitnu preporucuje bezglutenska ishrana. Sad pokusavam i to, ali jos uvek ne mogu u potpunosti da predjem na bezglutensku, nadam se da cu vremenom moci, generalno zbog zdravlja.
A, citala sam bas za hranu bogatu selenom i da cak jedan brazilski orah zadovoljava dnevnu potrebu organizma za selenom... I ja sam pocela tako, 1-2 na dan da jedem...

Dddaco, bolje nemoj... Bolje tako probaj ishranom da drzis pod kontrolom

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
4.4.2021 15:55:55   
dddaca
ne, ne, necu mama Jo. Pogledala sam sastav. da je cisto vitaminski preparat, tipa selen i jos nesto mozda bih i uzela. Selen mi je ok. Ali mislim da sa onim drugim sastojkom ne bi trebalo da eksperimentisem

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
4.4.2021 15:58:45   
mati
Šta sve nas žene neće da snadje. Moje kontrole su na 8.meseci samo zbog ove korone sam sve poremetila, sada sam otišla bas kasnije. Ali ova dr je videla kao da ne raste. Ipak cu jos jednom, neobavezno da odem do mog radiolog, samo da navatam kad počne da radi.
On mi je to sasvim slučajno otkrio. Gledao mi stomak posle OP i za pričali se, kaže ček da bacim pogled. A pre toga dva puta sam bila, ništa nisu videli. Druge dve dr.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
4.4.2021 16:11:47   
dddaca
Ja nikako da odem na kontrolu, a proslo je bas dosta. Ko zna, mozda su i hormoni poceli da mi luduju u medjuvremenu

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
4.4.2021 18:08:32   
smeško
МамаЈо, мани се безглутенске исхране ако ниси алергична. То је моје мишљење. Много се данас ,,фрљају" са тим. Највећи проблем за њу су вештачки додаци исхрани, али њих има свуда. Не оптерећуј се исхраном, смањи стрес. И не претеруј са броколијем, кељом и грејпом. Кафа такође успорава рад, али она се и не пије у великим количинама због целог организма. То је све. Ја контролишем хормоне на 6 месеци, у преводу кад се сетим. Селен сам пила само у почетку. Знаш и сама неке моје приче и стресове и немам времена баш да размишљам о себи. Релаксирај мало тензију, то је проблем који се не решава, хроничан је, али није страшан, посебно када су хормони ок и нема нодуса. Са тим се потпуно нормално живи, заборавићеш на то.


(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
4.4.2021 18:44:36   
mati
Smeško, šta je taj nodus? Sad cu bas da pogledam moje nalaze.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
4.4.2021 18:54:35   
mati


user posted image
Bolje da nisam ni pogledala. Lutrija. Ali meni niko nije pričao o stresu, nervozi, ishrani... Samo da se prati, kontrole na 8 meseci... 🤨

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
4.4.2021 19:05:29   
smeško
Чворић.


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
4.4.2021 19:06:40   
smeško
Пишем ти касније, чим завршим са палачинкама. Печем палачинке за вечерас, хлеб за сутра. И кувам грашак.🙄


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
4.4.2021 19:12:20   
mati
Pa napisala sam, ali me izbacilo i onda zaboravila posle.
Znači cvoric je nodus na srpskom...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
4.4.2021 19:54:52   
smeško
Мати и то се прати, није страшно. Битно је да не расту. 


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
5.4.2021 0:07:24   
mati
Pa da, tako su rekli. Ma čekam mog radiologa.
Smeško, kada se daje terapija? U slučaju promene hormona? Ovako se ne daje, ako su cvorici?

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here