|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.2.2019 10:19:26   
Ana RR
Maraj, mi smo imali takvu u državnom vrtiću. Imala je tada oko 23, 24 godine. Drvo joj nije bilo ravno. Ja sam imala sukob sa njom pa je prema Marku bila još i najgora. On joj priđe (imao je 2 godine) a ona mu samo pokaže rukom Za sto! Ja nikad nisam videla da malo dete može da bude tako nesrećno kada vidi neku osobu. A potpuno druga priča kada je tu druga vaspitačica, koja je godište moje mame. Svako dete uzme u krilo, izljubi ga, izmaze se i onda ide doručak i igranje. I dan danas me grize savest zbog tih godinu dana koje je proveo u tom vrtiću, on ne pamti a mene zaboli stomak samo kada se setim.

Posle sam od jedne mame iz našeg privatnog vrtića, a koja je vaspitačica u glavnom vrtiću kom pripada i taj u koji je Mare išao, svašta čula o toj našoj. Kaže da više ne radi jer su se mnogi žalili na nju i svašta je radila. Pa ne može svako da radi sa decom, jbg.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1776
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.2.2019 10:30:50   
vonavoj
Ne sme da ima nigde,a u privatnin sigurno.Joj,Ana tako je i T u jaslicama,ona 11 meseci,ja je dovedem,ona kao drvo,uzme i stavi je na stolicu,i cao..kasnije isto samo udji,sta njaces...ej bre..vise nije vaspitacica,sad je set_ra na preventivi..sva je nadmena..

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1777
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.2.2019 10:53:37   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Maraj

Verujem da toga nema u privatnim vrticima...


Naravno da nema. Barem kod nas nikad nije bilo. Uvek su nasmejane i fine a po tome koliko im se deca raduju vidiš kakve su.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1778
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.2.2019 11:27:06   
pari
Maraj, da li mozete nekome da skrenete paznju na nju? Mozda prvo njoj da se obratite,da pitate da li ima nekih problema sa L, da joj kazete da se on bas raduje da ide u vrtic...da vidite kako ce reagovati,a onda da se obratite nekom iznad nje...

Po meni to nije u redu ponasanje.

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1779
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.2.2019 11:44:24   
Misha i Ljisha
Mi smo imali jednu drvenu od 9 vaspitacica koje je D imala. Nije da je kolutala ocima na nas ali bas tako drvena. Sedi za svojim stolom i ni ne ustane. I tako. Ali D nije smetalo. Ne vidim ni da tvom L smeta. Sta te briga bitno da on nema problem sa njom. Tj da mu ona ne stvara odbojnost. Jos pogotovo ako menjate vaspitace sledece godine. Ne upustaj se u bilo kakvu raspravu ako tvoj L nema problem. Ja se nikad nisam upustila. Promenila vaspitacicu nakon godinu dana i sve je uvek bilo ok. 

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1780
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
4.2.2019 11:51:38   
Rosita
Ta mora da je takva prema svima. Ko zna kakve probleme ima. Nikako nije u redu, samo kažem da verujem da je takva generalno.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1781
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
5.2.2019 15:28:27   
mati
Maraj , takvih vaspitacica ima svuda. Ali ljudi cute i nekako idu linijom lakseg otpora,cekaju da neko drugi reaguje i resi problem umesto njih.
Mi uglavnom na rodjendanima komentarisemo vaspitacice... :)
U sustini, ako nesto mislis da promenis moras ici u "visu kucu", jer one se podrzavaju, vrana vrani oci ne vadi. Ispasces ti kriva kako god ga okrenes. Ovo ti govorim iz iskustva


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1782
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
5.2.2019 15:35:18   
vocicana
MAATI TAKO JE, To je bre stoka, mnogo takvih ima.
Ja sam svasta videla i cula ali za to tako kao Ana RR sto je napisala nisam. Damjanove vaspitacice su sjajne, on svako jutro pizdi i place, onda me zagrli i kroz suze trazi :ljubavac:, to nam je poljubac, ovako je zlatan, stvarno. Niko nema problema. Ali vec unapred da kazem da su vaspitacice u mladjoj i starijoj vaspitnoj vec ko si kom sa...

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1783
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
5.2.2019 15:53:18   
Ana RR
Voci, već sam pisala... ja sam čekala Marka u hodniku ispred vrata pošto je bio na privikavanju (to je minijaturan vrtić sa samo dve prostorije) a ona je unutra urlala na decu, svi su plakali (njih oko 7,8 pošto je u grupi bilo ukupno 10oro dece). Čujem je kao da meni viče Obuj te patofne da ti ne bih glavu polomila!! urla na neko dete. Onda čujem kako Marko plače i traži mene a ona mu kaže E neće mama da dođe! on onda počne da traži tatu a ona kaže E ni tata neće da dođe po tebe, niko neće da dođe! i tu sam već mislila da ću eksplodirati, zalupala sam na vrata i kad je otvorila i videla me onako besnu u sekundi je pobelela. Mislim da sam mogla da je zgazim.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1784
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
5.2.2019 16:01:31   
vocicana
Ana strahota. Mm nije bio nikako za vrtic ni pre trece godine, ali ja sam mu rekla, jednostavno je bilo previse svega, prezasiceni smo bili, ja iz trece smene nikada ne spavam do veceri, dete se zalepi za mene, o haosu u kuci da ne pricam, rucak, nista ne mogu da stignem da spremim, sada je to druga prica.
Ali takvu stvar da sam cula i dozivela, ta vise posao nigde ne bi nasla.

< Poruku je uredio vocicana RR -- 5.2.2019 16:02:12 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1785
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
5.2.2019 20:19:49   
Maraj
Joj ana strasno...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1786
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
26.2.2019 10:31:50   
Sanidej
Shvatila sam da najbolje prolaze opajdare koje non stop prigovaraju vaspitacicama i zale se na drugu decu, a po pravilu se njihova deca najgore ponasaju.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1787
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
26.2.2019 12:01:19   
mirana1
Ana, bzv..
Sanidej, ali trebas biti lud i bezobrazan.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1788
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
26.2.2019 12:10:54   
Sanidej
Mirana, stvarno nisam taj tip, ali polako shvatam da se na galamu svasta da zavrsiti..

(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 1789
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
26.2.2019 12:31:33   
mirana1
Sanidej, kapiram i u pravu si.
Taj bezobrazluk uzima maha u svud.
Vrtic , skolA, posao.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1790
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 10:06:54   
Maraj
E pa ovako...
Nasa grupa u vrticu je formirana u septembru. Dakle to je mladja grupica. Ona prva posle jasli (u koje ni jedno dete iz grupe nije islo)
I sad...vaspitacice traze...
Spomenule su tv, mini liniju, tepih, zavese, krecenje. ...
Juce bio roditeljski, kazu treba im tv. Nov. Da ima usb ulaz.
I sad naravno, aktuelna grupa na vuberu. Par mama se odmah zauzelo da trazi tv.
Dal sam ja luda...ne znam...al zanima me vase misljenje...
Nemam ja nista protiv toga da moje dete nekad gleda i tv u vrticu (gleda ga i kuci) ...ali dal bas mora i u vrticu...
Zasto nisu napolju. Ja ih evo nikada do sad nisam zatekla da su napolju. Kaze vaspitacica da su mali...al gruoa pored, isti uzrast, oni su skoro svaki dan napolju...
I ta kupovina tv-a. Ja sam iskreno mislila da ima dam tv. Imam "stari" tv koji je mozda 50 puta bio upaljen. Ali nije lcd/plazma tv vec onaj sto ima ono pozadi. Al vidim, vaspitacice traze nov, pa jos i da ima usb ulaz...
Ja majke mi nisam sa ove planete...

(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 1791
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 10:17:23   
smeško
Jesi, Maro. Istog sam misljenja. M ce u septembru biti predskolac. Ni u jednoj grupi nije imao tv. I ne treba im. Izlaze napolje. Kada nisu napolju, na terasi su. Kada odem po njega zateknem ih posednute u krugu kako razgovaraju sa vaspitacicom. Svakog drugog dana zaticem neke nove radove na panou. Mi smo dobili spisak onoga sto im je potrebno kako bi napravili malu istrazivacku stanicu. One su razmisljale i zajedno sa decom to smislile. I to je spisak da svako od nas donese sta vec ima kod kuce: neku saksiju, malo zemlje, neko zrnevlje, plasticne casice, kasicice,... to je po 100-ak dinara po detetu. To je sve sto su za sve ove godine trazile. Tv, tepih, zavese, sta si vec navela, je pravi bezobrazluk. A ti, sto im, izvini na izrazu, ni pertle vise ne vire, oni me posebno cine besnom. 


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1792
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 10:41:21   
Ana RR
Maraj, jesu li rekle i koliko inča da bude ekran user posted image ja u tome ne bih učestvovala, još bih rekla svoje mišljenje. Lepo nazoveš ministarstvo nadležno za to i pitaš da li je normalno da se od roditelja očekuje da opremaju vrtić? Dokle bre ide ovo!?

< Poruku je uredio Ana RR -- 24.4.2019 10:45:48 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1793
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 10:44:16   
smeško
Tako je, Anci! Maro, ako ti treba podrska, tu smo! 😂 

Salu na stranu, to je pravi bezobrazluk.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1794
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 10:45:20   
vocicana
Maraj, mi smo kupili novi tepih za vrtic, ali sve ok. Kupile su vaspitacice za decu neke igrackice,mada sam i ja odnela kesu igracaka za decu.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1795
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 10:47:43   
smeško
Voci, to uopste nije u redu.


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1796
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 10:55:42   
Sanjica26 RR
Ma, kakav televizor. Ja se jezim nekih tako ideja. user posted image



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1797
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 11:11:43   
Maraj
Voci i nama je spominjan nov tepih. A ja malo malo vidim vaspitacicinu cerku koja dodje i naravno obuvena je unutra. Nije bosa... dakle i obuveni se setaju po tepihu gde se deca "valjaju" , igraju...
Ne znam..sve me ovo nervira. Ispadam crna ovca. Nisam nista komentarisala na viberu, a tako mi dodje...da nesto napisem...kulturno naravno user posted image
Ima i anketa. Od 20-25 dece koliko ih ima u grupi, 11 roditelja se za sad izjasnilo da zeli da ucestvuje u kupovini tv-a

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1798
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 11:14:56   
Misha i Ljisha
Da se roditeljski dinar i od toga vaspitacice odlucuju sta ce deci kupiti. U proslom vrticu kupise tepih a u ovom uvek neke igracke edukativne za decu. 


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1799
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.4.2019 11:15:30   
Ana RR
Maraj, ko se izjasnio neka kupi. Ja nisam za gledanje tv-a u vrtiću, iskreno. Ide lepo vreme i deca treba da su napolju. Pa nije ni čudo što su svako malo bolesni ako su stalno zatvoreni unutra.

< Poruku je uredio Ana RR -- 24.4.2019 11:18:01 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here