|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Decija obuca 2. deo
22.2.2019 21:22:09   
vonavoj
I od raznih dr mi je muka..jedni pricaju ulosci za ravne rabane,anatomska obuca..drugi kazu nikako anatomska,obuca bez ulozaka,da je duboka i da drzi nogu...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Decija obuca 2. deo
22.2.2019 21:25:03   
bubulence
Taj dr nije za anatomske uloske ako nema preke potrebe. 

Mada smo mi uvek uzimali obucu sa anatomskim uloskom jer nisam ni vidjala da za tako malu decu ima bez. A uzimamo baldino i pavle u 99% slucajeva. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Decija obuca 2. deo
22.2.2019 21:28:20   
Sanidej
Baldino za prohodavanje, posle moze i obuca Metro 😊 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Decija obuca 2. deo
22.2.2019 21:45:10   
Sanjica26 RR
Mi smo uzimali od sestre obucu jer je praktično bila nova. Za Sofiju smo kupovali jer vise nosena obuca nije bila za upotrebu. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Decija obuca 2. deo
22.2.2019 21:47:02   
vonavoj
Moja drugarica je sas malog vodila kod dr,prohodao sa 19 meseci,i receno joj nikako obuca sa uloskom,nego bez..npr naturino. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Decija obuca 2. deo
22.2.2019 22:49:35   
Ana RR
Joj Metro je krš. Ja to ne bih mogla da nosim a tek dete...user posted image

Znam da neki od tih brendova (možda naturino ili taj baldino, ne mogu da se setim) iako je to obuća za decu, neki fizijatri ne preporučuju jer se prave po kalupima za odrasle. Ono što je nama Snežana govorila tada je nikako patika pre 4. godine, obuća treba da bude od prirodnog materijala, udobna, da drži zglob i da je savitljiva. Kupovali smo ciciban i geox. Patike smo prvi put kupili sa 5 godina i tada su počele da mu se znoje noge... user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Decija obuca 2. deo
22.2.2019 22:49:52   
bubulence
Moja Masa prohodala sa 19,5 meseci, zato smo i isli i kod ortopeta i kod fizijatra...

Mi uvek kupujemo novu obuci deci. Prvo, jer Ema nema od koga da nasledi i ona svakako dobija novo. Drugo, jer Masa ima uzasno uzano stopalo i jako krivi nogice tako da ona ne sme i ne moze nista nasledjeno. Jednom smo joj obuli neke Emine duboke patike, jedva je isla u njima... A krecem od sebe,  ne volim da obujem neciju obucu i ne volim kada neko pita da uzme  moje cipele... Jedva da obujem i necine sobne papuce.. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Decija obuca 2. deo
22.2.2019 22:53:50   
bubulence
Ancice dosta slicno nam je receno, samo sto je nama baldino preporucen. A obuca Pavle se negde nama najbolje pokazala. Bas za Masu , jer joj njihovi kalupi najbolje stoje, nekako bas prate njenu uzanu nogicu.

Moja greska je sto sam im uzimala patike i ranije, iako je preporuka dr bila drugacija... Ali one dosta nose trenerke i ne mogu da im obujem cipele na to... A ne mogu ni da ih vodim u parkic obucene kao za izlozbu... 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Decija obuca 2. deo
22.2.2019 22:58:25   
Ana RR
E da, naši kumovi su klincu kupovali obuću Pavle i baš su bili zadovoljni.

Bubi, nisam sigurna sad za koji brend nam je Snežana to rekla, jbg, davno beše user posted image ali znam da smo ih izbegavali. Markove prve sandalice (pošto je bilo leto) su kupljene u nekoj radnji u Piramidi, baš po preporuci fizijatra. Neka turska obuća je u pitanju, i iz sokobanjske šalju roditelje tamo. Kožne, duboke, mnogo su bile dobre.

Ciciban ima modele koji su kao patika pa onda lepo ide na trenerku. Tako sam ja kupovala. I sva ta obuća je kao nova, ima nekoliko nekih geox koje kao da nikad nije obuo. A sada je uništitelj obuće user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Decija obuca 2. deo
22.2.2019 23:01:35   
Rosita
Dobro, bubi, to je vec nas odrasli momenat, ni ja to nikako ne volim niti praktikujem, ma tudji odevni predmet ne mogu da obucem, cipele tek. Ali ideja da moje mladje dete nosi od starijeg nesto mi je ok. E ako to ne bi trebalo, u redu. Mislim da cu prve cipelice kupiti, a posle kombinovati. Patike smo kupili starijem dosta ranije od uzrasta koji navodite. Izmedju 2 i 3 g pretpostavljam. Verujem da nisu idealna obuca. Ali svi nose u vrticu sa 2+, to sam zapazila. Nikako nije argument, nego opservacija.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Decija obuca 2. deo
22.2.2019 23:11:20   
bubulence
Rosi i mi smo patike dosta ranije, mozda vec posle prvog rodjendana pa kombinovali sa cipelicama, zavisi od odevne kombinacije 😁. A da mjih dve imaju slocna stopala mozda bi i Masa nosila nasledjeno, nego je razlika ogromna. Emi uvek uzimali za visok ris, Masi najuze moguce, pa i njih zatezali koliko moze...

Ana, mi smo ciciban uzeli jednom i nikad vise... Mozda smo slucajno naisli na nesto lose, ali od svih marki koje su nosile, ciciban mi se najgore pokazao. Geox sjajan, ali za Emu... Ne samo obuca, ima i njihovu jaknu, jeste placena kao da je od zlata ali vredi svaku paru. Masi geox ne odgovara

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Decija obuca 2. deo
22.2.2019 23:14:47   
Ana RR
Nađoh svoj stari post, u pitanju je Polino obuća


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Zato što nemaju modelara već dečiju obuću rade po uzoru na obuću za odrasle, znači za već formirano stopalo (kao što je i kod patika, koje takođe ne preporučuje pre 4. godine).Kaže da nikada nije bilo ovoliko dece sa deformitetom stopala i tu je najviše kriva pogrešna obuća.



A ovo su nam bile prve, eto ako nekoga intersuje, možda ta radnja još uvek postoji.


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Juče konačno kupismo sandalice. U pitanju je turska obuća Pitir, preporučuju ih doktori iz Sokobanjske a nama je preporučila Markova fizioterapeutkinja. Imaju modele za nezgodne nogice kao što je Markova, sa visokim risom. Juče je u dvorištu hodao u njima i baš lepo korača, ne sapliće se user posted image



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Decija obuca 2. deo
22.2.2019 23:19:35   
Ana RR
Eto vidiš, a mi nismo imali loše iskustvo sa cicibanom... čak sam i u kanadi kupovala ciciban, našli smo jednu radnju koja ih uvozi. Prodavačica je bila oduševljena kada sam ih tražila, kaže da je to najkvalitetnija obuća koju su ikad imali.

Ja geox obožavam.. ne mogu da prežalim jedne žute baletanke, obišla sam ceo calgary i nisam našla svoj broj user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 22.2.2019 23:21:59 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Decija obuca 2. deo
23.2.2019 7:00:12   
jess021
Prvi put cujem da deca ne treba da nose patike do 5 god? 


Pa moje ih nose vec sa nekih 1.5godinu, ne znam sta bi drugo nosile na igralistu. Mi smo skroz sportski tipovi😊Moje misljenje je da ako dete nema problem sa stopalima da nema potrebe za anatomskom obucom. Mila nosi Lenkinu obucu tj nosila je, sad vise ne moze jer ima vecu nogu. Sve je to obuca koja je bukvalno nosena 2-3 meseca.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Decija obuca 2. deo
23.2.2019 7:01:32   
jess021
Da, ni ja nisam nesto zadovoljna sa Cicibanom, 2 puta smo uzeli njihovu obucu i obzirom na cenu nista posebno nisam bila odusevljena, naprotiv neke starkice su bile katastrofa. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Decija obuca 2. deo
23.2.2019 7:10:08   
milicicak
Mi smo prve kupili ciciban, imala je neke njihove i kao patike i baletanke i patofne. Nisam nezadovoljna ali ni odusevljena.
Uglavnom uzimam Pavle i Baldino, obavezno kozne. Do 3-e godine je nosila samo one u kojima je zglob fiksiran. A patike smo uzeli prvi put sa 4 godine za sportic, sad ih cesce nosi.
Ja se jezim od onih baletanki i smizla cipelica iz h&m-a i metroa i mini buba zna da moze da kuka do prekosutra i da ih nece dobiti. Obuca mora da bude udobna i kvalitetna na prvom mestu pa tek posle lepa 😉

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Decija obuca 2. deo
23.2.2019 7:45:18   
Misha i Ljisha
Mi kao i milicicak. D nije nosila patike do cetvrte mozda nesto pred cetvrti rodj da smo uzeli. Imali smo jedne ciciban i nis posebno. Jos na pertle a ona nestrpljiva da izadje napolje tako mala.ovom cu morati na pertle jer evo ove sto imamo na cicak stalno izuva nema sansw da mu ostanu na nogama duze od 5 min. Haos sa njim. Bas kazem mm moramo mu sad premeriti nogu i uzeti neke druge. Nogat je prilicno 21 sad nosi sigurno. A stoji i samo sto ne naprsvi korake. Tako da ce nam trebati uskoro da se set_amo napolju

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Decija obuca 2. deo
23.2.2019 8:08:31   
Duškić
Moji nose sve. Prve volim i uzimala sam ciciban, polino, pavle....itd
a sad moze sve.
Mi uzimamo i iz h&m baletanke i one cipelice, sta to je samo malo da nosi uz haljinice i suknjice na rodj.
A patofne isto gledam da budu dobre jer u njima provode najvise vremena.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Decija obuca 2. deo
23.2.2019 8:20:55   
bubulence
Sto se tice cicibana, uzeli smo neke patika-cipele, na snizenju su bile oko 5000din (2012.god). to smo uzeli dan pre 01.maja, i kada smo trebali da idemo na svekrvin rodjendan 20.maja, Ema nije imala sta da obuje... Raspale se skroz. 


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Decija obuca 2. deo
23.2.2019 8:21:57   
pari
Ja moram gumene cizme M da uzmem...ne znam bas da li bih online,znam da ima povoljno...nekako mi bolje kad proba... mozda Metro,Deichmann? Ne znam ni sama...



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Decija obuca 2. deo
23.2.2019 9:15:53   
bebilule
Pari, koliko me pamcenje sluzi, ja M prosle godine uzeh neke u OVS-u i zadovoljna sam bas. Ne znam jesam li poludila i imaju li obucu, ali cini mi se da je tamo.


Ja se i dalje kunem u Superfit. Sad samo uzimamo zimske cizme tamo, a nekad smo i cipele i patike. 
Kad dijete ima ravne tabane, anatomski ne pomaze, cak stavise. Pokusas dici svod fleksibilnim djonovima i hodanjem bez icega, ali tesko. Tek kasnije ide anatomski da mu olaksa i vjestacki podigne svod. Ortopedi nece da pregledaju djecu do tri godine, posle toga ti kazu ima li ili ne. M definitivno ima, genetski mu je. Imam i ja. Pikusacu malo vjezbicama, hodanjem bez icega i tom fleksibilnom obucom. 

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Decija obuca 2. deo
23.2.2019 9:26:19   
Misha i Ljisha
mm ima ravne tabane a kaze sveki uvek su mu kupovali ciciban. Meni nisu kupovali ni bratu a mi nemamo ravne tabane nema to nikakve veze

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Decija obuca 2. deo
23.2.2019 9:37:00   
vonavoj
Pari,obicne gumene imas za 690din..narucivali smo preko fb..pisale smo unazad..emelie marka..a imaju i u bulevaru radnju..

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Decija obuca 2. deo
23.2.2019 10:20:50   
veselicaa
Nini smo za prve cipelice kupili obaibi(okaidi)patikice-cipele,mada u njima nije hodala,posle smo uzeli ciciban,njih je bas iznosila a sada trenutno nosi nike patikice,a cizmice neke iz waikikija.

< Poruku je uredio veselica RR -- 23.2.2019 10:21:23 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Decija obuca 2. deo
24.2.2019 13:59:12   
pari
Von,nemaju brojeve uopšte :-( 

Naručila sam preko metro sajta,valjda će biti ok,imaju veliko sniženje

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here